sevgilinin arkadaşları

bir çoğunu belki sevmezsin ama olabildiğince nötr belki de sevmiş taklidi yapmaya çalışırsın. zaman ilerler ve köprüyü geçmişsindir, artık bir araya gelmemeye çalışırsın zaman daha da ilerler ve sevgiliye çemkirirsin hunharca; onlarla ben bir araya gelmek istemiyorum şeklinde..
bugün flörtümün kankisiyle tanıştım ve nefret ettim. tabi elimden geldiğince belli etmemeye çalıştım beraberken.
akşam mesaj attı nasıl buldun arkadaşımı diye. valla ne yalan söyleyeyim pek ısınamadım diye lafa girip bir daha karşıma çıkarmaya vardırdım.
genellikle sana karşı hep bir adım mesafeli dururlar. koruyucu tavır olabilir. bazıları seni uygulamalardan test eder acaba bu aldatan bi tip mi diye. bazen bi bakmışsın sevgiline aldığın hediyeler arkadaşları tarafından kapışılıvermiştir. gereksiz olanları olduğu gibi sevgilinizden daha tatlı olanları da vardır. muhabbetten ve tavırlarından çat diye anlarsın arkadaşının sana olan ilgisini. zaten sonrasında da o kişiyle aynı ortama sokmamaya çalışır sevgilin. ve evet, genelde de hesabı senin ödemeni beklerler.

bir de arkadaşınızın sevgilileri diye bir şey vardır. bazen başka bir arkadaşını sürpriz karşılaşmalarla size ayarlamaya çalışırlar. arkadaşınızla olan ilişkileri bittikten sonra size yakınlaşmaya çabalayanları da olur.
canımı sıkmadıkları sürece sevmesem de seviyormuş gibi yaparım*.
sevgilim olursa hiçbir arkadaşıyla görüştürmeyi düşünmüyorum, gavatlığın lüzmu yok.