sevgilinin kısır olduğunu öğrenmek

bir süredir görüştüğüm bir çocuk var. nazar değmesin diye buraya yazmayı düşünmüyordum. biliyorsunuz kıskanç yelloz dolu burası. her şey çok güzel gidiyordu. mükemmel bir ten ve zihin uyumu...
ama bugün laf arasında bana infertilitim falan bişeler dedi. ne diosun türkçe konuşsana dedim meğer kısırmış. sperm sayım yok denecek kadar azmış falan. dedim ne saçmalıyorsun bebeğim şelale gibi boşalıyorsun saçmalama!
ama kazın ayağı öyle değilmiş. meğer onlar işlevsizmiş. spermi var gibiymiş ama yokmuş aslında falan bişeler anlattı.
o andan beri ilgimi kaybettim. neden böyle oldu bilmiyorum. sonuçta çocuk yapacak değiliz ama sebebini çözemediğim şekilde soğudum kendisinden. bugün başım ağırıyor dedim geçiştirdim ama yarın öbür gün napacağımı bilmiyorum. bir bahane bulup ayrılacağım sanırım.
infertil sevgili istemeyenler için kısa bir rehber (mpreg türü kurguları fazla kaçıran lubunlar için):

erkek infertilitesi pretestiküler, testiküler ve posttestiküler olarak üçe ayrılır. pretestikülerde hipofiz gibi hormonal sebepler, testikülerde testis kaynaklı sebepler, posttestikülerde ise retrograd ejakülasyon veya tıkanıklık gibi sebepler vardır.

sanılanın aksine sperm sayısı ve kalitesiyle meninin miktarı korele değildir. spermlerin durumunu incelemek için partnerinize semen analizi yapmanız gerekir. azoospermia durumunda semende sperm yoktur. aspermiada maalesef partnerinizin semeni yoktur. asthenozoospermiada semendeki spermlerin ileriye hareketliliği çok azdır...

rabbim herkese bol ve sağlıklı spermli koli nasip etsin. amin.

lgbti dayanışmasını grup seks zanneden yazarları ortaya çıkaran başlık maalesef.
benim mezhebim o kadar geniş değil kusura bakmayın !!!
sadece hislerimi yazmak istedim. sonuçta sevgilim şelale gibi bosalirken içinin boş olduğunu öğrendim. empati yoksunlari bu yaşadığım dolandirilmiş olma hissini algilayamazlar. lgbti dayanışması adına paylaşmak istedim. ilişkinin başında sorulur ve kimse üzülmez.
gerçi benim kimsenin beyanina güvenim kalmadı. bundan sonra sadece çocuğu olmuş beylerle görüşürüm.
ilginç olan, partner kişisi kısır olduğunu neden ve niçin öğrendi? yada biz kısır olmadığımızı nereden biliyoruz...
(bkz:kısır döngü)

bu arada (bkz:özdemir’in sorunlarına çözüm üreten yazar naifliği) diye de bir şey var. *
yazmayacaktim aslında özel ama neyse yazayım. ayıptır söylemesi sevgilimin taşaklari kocaman. zaten ordan tesadüf tanışmıştık. neyse bu muayene olmuş. varikosel diye bir hastalikmiş ve sperm düşmaniymiş galiba. bana böyle söylendi bilmiyorum artık.
sözlükteki doktorlar açiklasin isterlerse.

ben baktiricam müsait zamanda kısırmıyım diye. herkes baktirsim çünkü birkaç tane kalmışsa donduruyorlar.
ne gereksiz bi muhabbet, oturup adamdan cocuk yapmayacaksin ya. ıslevini goruyorsa sana zevk veriyorsa bunun disinda anlasabiliyor sohbet edebiliyorsaniz kusura bakma da sadece drama yaratiyor oluyorsun.
bir kase de ben alayım denilebilir.