sphynxinator

gece gece sözlüğün derinliklerinde dolanırken şu entry'e (bkz:#263720) denk geldiğimde donup kaldım. dumur oldum.

yahu insanın eli klavyeye kelimeleri bu sırayla yazarken nasıl gider? hani patlamanın üzerinden pek bir vakit bile geçmemişken, insanların böylesine katledildiği bir olayda... idrak yeteneğimi kaybettim bir an.

insan öfkeli olabilir, makul sebebpleri de olabilir bunun için yargılamak bana düşmez ama bu öfkenin dışında bir nevi canavarca bir söylem olmuş.

en iyi ihtimalle umarım entry'i kuzeni yazmış, sonrasında da psikolojik yardım alıp bu ruh halini geride bırakabilmiştir.
bu insandan neden tiksiniyorsun diye soruyorlar sonra.
ölen insanları ötekileştirdiği o patlamada ben de oradaydım. sevdiğim insanları kaybettim. arkadaşlarımın cesetlerini ararken polisin biber gazını yedim. bu ülke bizim değil bizi öldürmek isteyenlerin ülkesi. bu yaratık da bizi öldürmek isteyen bir mikrop.
böyle patlamalardan acı duymamak; karşısına koyduğu değerleri çok seven ve değer yükleyen insanların düşebileceği hatalardandır. arkadaşımızın sevdiği ve değer yüklediği şeyleri ben de enaz onun kadar önemsiyorum. fakat, düştüğü hataya düşmemek için de azami özen gösteriyorum. ölen masum her insanın acısını içimde hissediyorum ve rahmet diliyorum. bu faslı geçersek arkadaşımızın kendisine yapılan baskının da başka bir hata olduğuna inanıyorum. zira, burada ölümle ile ilgili ince ayarlı ahkâm kesmenin dibini yakan zihniyetin rte'nin öldüğü güne dansözlü kutlama yapma planlarını nereye koymalıyız bilemedim. bir yerde çelişki var. anlayamıyorum.
intihar bombalı bir saldırıda ölen insanlara sevinmekle eceli ile ölen diktatörden kurtulduğuna sevinmek aynı şey zaten evet.
hitler öldüğünde sevinenler de hep kötü niyetli insanlardı mesela.
nick altımda tükürük saçan çomar. kim olduğunu bile bilmiyorum. beyni yerinde olmayabilir.
nevrotik kişilik bozukluğuna ben diye bakınız girmemi gitmiş yarışa yarışa beğenmiş terbiyesiz.

*
2018'de yazar olduğumda da ortalığı karıştıranlardan biriydi. 3 sene geçmiş hala aynı tas aynı hamam.
ekşideki gibi bloklama olsa da entrylerini görmesek.
  • /
  • 4