tam kapanmada alkol satışının yasaklanması

tam kapanma süresi boyunca alkol satışı yasak. neden? gerçekten anlaşılabilir, kabul edilebilir bir gerekçesi var mı? hayır tabii ki de yok. yasak kardeşim işte o kadar !
insanları birbirine yaklaştıran bir etkisi varmış ama cuma günü göt göte girmelerinde bir sakınca yok.
sonra biz islamofobik oluyoruz.
camiye gidip namaz kılmak serbest, tekele gidip içki almak yasak, hukuki olarak hiç bir dayanağı yoktur, yaşam şekline müdahaleden başla bir şey değildir, covid bahane saltanat kurmak şahane
camiler açık ve berberler kapalı mı? bu ne ya? saçlarımı üç numaraya vurayım dedim, abim covid oldu berbere gidemedim. yarın abimden kaynaklı karantinam bitiyor ama bu sefer ben hastayım. yani cidden bravo.

alkol satışı konusunda da destekçinizim bu arada girls ama 1.5 yıldır içemediğim için şu an berber olayına takığım.
yasakladıkları şeylerin vaka sayısındaki dalgalanmaya etkisi %0.01

hafta içi balık istifi dolu olan toplu ulaşım araçları, devlet dairelerinin (nüfus idaresi vs) kapısında oluşan uçsuz bucaksız kuyruklar... eviniz güvenli kalemiz uyarıları... kapanacağız da... gerisini ne sen sor ne ben anlatayım sözlük!
özellikle zincir marketlerde virüsün ekmek, makarna vs satılan reyonlar yerine alkol satılan reyonlarda bulaştığına dair yapılan bir araştırma sonucuna göre verilmiş karar.

ahaha içip, içip z..işiyorsunuz leeen, yasseh olcek tabii.
bir sonraki kapanmada sigara da yasak olacakmış.
özdemir amcaa

+etil alkol'ün voğr mi?
-var var
+anason yağı'n voğr mi?
-var var
+karbonin voğr mi?
-var var

+ne duruyorsun?
+rakı yapsana

insanların ramazan hassasiyeti dolayısıyla az tepki gelecek düşüncesiyle getirilen, karantina bağlamının dışında, bireylerin yaşam şekline müdahale eden haksız yasak.

sonsuz hoşgörü dini islam mensuplarının ne mal olduğunu bir kez daha ortaya koydu. gerçek islam o değil, gerçek islam bu değil kafasına hiç gerek yok.
islam gördüklerimizin ta kendisidir.

gerçek islam o değil o şeriat :d sldşgslkşgmsşlgşlgk bsg ya bitmediniz
#432929
şu cahil kafadan ben de istiyorum. hani şeriat ile islamı karıştıracak, öğreti ile uygulama arasındaki farkı anlayamayacak kadar cahil olup, cesaretle bir dine mensup olan insanların tümünü "mal" olarak sıfatlandırabilecek olan o kafadan.
pillimiyango43 kardeşimi kuran'ı okumaya davet ediyorum. zira sanırım kendisinin eşcinsel olarak kurana göre lanetli olduğunu ve bazı şeylerin hoşgörüyle görülmemesi gerektiğini, bazı ayetlerin ise devletlerin şeriatı uygulamasının gerekliliğininden bahsettiğini bilmiyor sanırım.

hoşgörü dinimiz müslümanlığı lütfen güzel araştıralım efendim.

edit: seni severim pillimiyango, yazılarını takip ederim. ama bu entry olmamış, doğru tektir.
@naturalistbear kardeşim...
öncelikle kuran'ı bir kere değil, birkaç kere okuduğum konusunda emin olabilirsin.
devlet yönetimi kuran içinde geçmez, kaldı ki şeriat yönetimi hiçbir şekilde geçmez. kuran baz alınarak yanlış şekilde oluşturulmuş bir yönetim şeklini tartışmak değil konu.
yazımda kaçırdığın bir noktayı izninle tekrar edeyim.
konumuz alkol satışının kapanma süresince yasaklanması. bu yasağın din ile müslümanlıkla vs bir ilgisi yok, ilgisi iktidarla, alt tabanı konsolide etmekle, partizanlıkla, politikayla ya da kişisel hırslarla...
zaten dinin yasaklamasıyla ya da yönetim şeklimizle ile ilgili olsaydı, eşcinseller olarak şu an burada yazamıyor, alkolikler olarak diğer günlerde alkol içemiyor, kadınlarımız başı açık gezemiyor vs olurdu değil mi?
işte bu ayrımı yapmaktan aciz, cahil bir kafanın, benim gibi iyi bir müslüman olmayanları bile kapsayarak, dine inanan tüm müslümanları toptan "mal" olarak etiketlemesine bütün itirazım.
hayalimizin ötekileştirilmediğimiz bir dünya olduğu şu mecrada bile eğer diğer insanlardan beklentin sana saygı göstermeleriyse önce dönüp bir aynaya bakacaksın, o beklediğim saygıyı hak ediyor muyum diye...
aslında uzun uzadıya tartışmanın da bir anlamı yok, sadece şuna empati yapmak bile yeterli; bugün birisi kalkıp tüm inanmayanlar "mal" dese ne hissedeceksen diğerleri de aynı şeyi hissediyor, bu kadar basit.
''ne mal oldugunu anlamak'' bir deyimdir. gercek niyetini gostermek, ortaya koymak anlamina gelir.
tdk'dan sorgulatabilirsin.
kimse muslumanlara mal diyerek hakaret etmis olmuyor dolayisiyla.
ınsanlara cahil diye saldirmadan once kendi cehaletini sorgulamalisin bana kalirsa.
benim icin hava hos. senelerdir aranizda yasiyorum, bagisiklandim.
ıster cahil de ister baska sey.
alinip darilacak halim yok. kendimi biliyorum sonucta.
ha evet, yaptığın açıklamadan sonra yazında geçen mal kelimesini hakaret anlamında değil de, deyim olarak tdk anlamıyla kullandığına inandım...
fakat anlayamadığım nokta şu oldu;
senelerdir aramızda yaşayan ve bağışıklanan biri olarak ki bu süreler içinde #432928 girdinde de belirttiğin üzere kuran'a inananların hırsız, tecavüzcü, çocuk tacizcisi, aç köpek olduklarını anlayıpta yırtma isteğini uyandıran kuran'da bu kadar açık bir şekilde beyan edilmesine rağmen, içkiye karşı olduklarını nasıl anlayamamış olman?

cahillik şuradan kaynaklanıyor; yanlış uygulamaya olan tepkinizle, öğretiye olan inançsızlığınızı birbirine karıştırıp genelliyor ve hakaret ediyorsunuz. kendi adıma inanan biri olarak sırf inandığım için, bırak bir başkasını kendimi hırsız, tecavüzcü, çocuk tacizcisi, aç köpek olarak tanımlayamazken senin bu cüreti nereden bulduğun?

zaten alınıp, darılman gereken kişi ben değilim, önce aynadaki ...fobik yansımanla hesaplaşmalısın.
mal demek isteseydim, mal derdim. seni ikna etmek gibi bir kaygım yok. entry'de de bir sorun görmüyorum alkol satışını kimin yasakladığı ortada, geçmişte çocuk tacizcisi vakıfları aklayan, son yirmi senedir ülkeyi soyup soğana çeviren, asla doymak bilmeden yandaşını zengin eden kimseler bildiğim kadarıyla. sana hakaret ettiğim her hangi bir entry veya mesaj da yok. kendin alınganlık ediyorsun. fobik yansımamla hesaplaşır mıyım böyle bir yansımam var mı bilemiyorum. fobi sebebi olmayan rahatsızlıktır. bence benim islama karşı haklı sebeplerim var. ilk olarak bir eşcinsel olarak.
bu konu ile ilgili olarak muhalefette olan üç partiden gelen açıklamalar olası bir iktidar değişikliği sonrası bizleri nelerin bekliyor olduğu sorusuna yanıt veriyor:

yavuz ağıralioğlu (iyi parti) : "zaten türk milleti ramazan'da içmemek gibi bir terbiye taşır. bizim milletimiz ertesi gün cumaysa perşembe günü içmezler mesela. bayramlarda, mübarek günlerde içmezler..."

veli ağbaba (chp): "alkol yasağını getirenleri allah'a havale ediyorum!"

ali babacan (deva partisi) : "asıl konu tuzak kurmak."

https://twitter.com/YolTV/status/1388222...

https://t24.com.tr/haber/chpli-agababa-a...

https://t24.com.tr/haber/ali-babacan-dan...

diğer muhalif partilerden de böyle "anlamlı, ciddi, açıklayıcı, yasaklara karşı" açıklamalar geldiyse listeye ekleyin.

layık olduğu şekilde yönetiliyor bu toplum.
canım tekelciğim bana paket servis için açık olduğunu bildiriyor. ne tatlı. gerçi beni babama benzetti ama olsun, seviyorum. bu arada kuryesini hornette gördüm. her yerdeyiz, alışın!!!
o olay o kadar kolay değil diye yazıyorum, ama cesaret ister her konuda bu tarz olaylarda, cesaretiniz var mı..