the matrix: resurrections

the matrix serisinin 4. filmi. 2 gün sonra trailer yayınlanacakmış. wiki'de de 21 aralık 2021 abd'de gösterime gireceği yazıyor. niyeyse hiç heyecanlı değilim, halbuki seriyi bitirdikten sonra "ayhhhğğ 4.film için sol böbreğimi veririm ahahha" diyordum. umarım güzel olur.
keanu abimizi sakalsız ve kısa saçlı görmeyi ummuştum, sıktı john wick imajı. tip yüzünden john wick karakteri dışında karakter göremiyorum. cyberpunkta da böyle olmuştu.
fragmandaki detaylar dudak uçuklatıcı cinsten, yalnız filmin tonu diğer filmlerden farklı ve aynı yönetmenin işi olduğunu düşününce bunun yapımcılar tarafından istenen birşey mi yoksa filmin farklı bir matrix versiyonunda geçtiği için "creative" anlamda bir farklılık mı olduğu konusunda bilgimiz yok henüz, muhtemelen de filmi görene kadar olmayacak.
aynı yönetmen demezdim ben. wachowski biraderlerin ikisi de cinsiyet değiştirip kadın oldular. o kadar yılda tarzlarını da değiştirmis olmaları mümkün.
matrix serisinin “bir trans alegorisi” olduğunun açıklanmasının ardından hikayenin nasıl ilerleyeceğini ben de merak ediyorum. çünkü wachowski’ler trans olarak açıldılar artık ve hikayenin aslında trans bireylerle alakalı olduğunu biliyoruz. muhtemelen daha cesur sahneler görüyor olacağız.

https://www.google.com.tr/amp/s/www.bbc...
fragmanı en sevdiğim şarkılardan birisi olan white rabbit şarkısı (özellikle "emiliana torrini - white rabbit (sucker punch va) " versiyonu favorim olan) üzerine editlenmiş filmdir..


düşünsenize klişe sona bağlayıp seriyi kapatıyorlarmış. neo uyanır ve hepsinin bir rüya olduğunu anlar ve bunları öğrenmemizin sebebi ise bu rüyayı psikoloğuna anlatıyor olmasıdır. izleyip göreceğiz.