toplumun gayleri sevmeme nedeni

bir kaç madde ile anlatayım gerisini sizler yazın yazmaya kalkarsam fazla uzun sürmez ama yer ve mekan bu madde leri çoğaltmaya yönlendirir.
1. travestiler halkın yüzde 99 u aynı ortamda kalmayı istemez (apartman) ama uzakta oturduklarında şaşırtıcı şekilde ziyaretçileri çoktur.
2. cd ler 1. madde de yazılanların aynısı geçerli dir.
2. yumuşak denilen pasif gaylar konuşmalarından çevre tarafından sevilmez ama geceleri sevilmeyen çevreler tarafından web sitelerinde fellik fellik aranırlar.
böyle sürer gider size 3 sebep sundum size gerisini yazmaya devam edin.
aslında şöyle de bir durum var mesela maskülen bir gay toplum içinde anlaşılmıyor kendisi söylemediği haricinde ve bundan dolayı hayatına çok rahat bir şekilde devam edebiliyor. fakat bizim coğrafyanın addettiği "karı gibi" erkekler yani feminen gaylerimiz tavırları ve hareketlerinden ötürü ne yazık ki sevilmiyor ya da gayler demeyelim çok kibar konuşan, nazik, düşünceli erkeklere bile çok defa top dendiğini gördüm. dershanedeki hocamız evliydi çocuğu bile vardı sırf bundan dolayı adam top diyolardı.
herkes herkesi sevmeyebilir ama saygı duymak zorundadır. saygı duymayanlar büyük bir zevkle kırbaçlanır.
bizim millete yaranmak için:
onları ezeceksin.
aşağılayacaksın.
bunlar dışında kibar olursan, kendini gelistirirsen, hakkını ararsan, bilmediğine bilmiyorum dersen vs. hem sevilmezsin hem de ezilirsin. bu her koşulda geçerlidir.
toplum gayleri sevmiyor yanlış bir önerme arkadaşlar.
toplum feminen erkekleri sevmiyor, doğrusu bu.
erkeksi gayler birçok heteroseksüele göre toplumda saygı ve talep görüyor.
ve belki de hayranlık duyuluyor.
toplum gözünden bir düşününce örneğin sessiz sakin işe gidip gelen evli barklı çoluk çocuğa karışmış bir heteroseksüel mi itibar görüyor sizce yoksa erkeksi, kaslı, sakallı, maço tavırları olan bir homoseksüel mi?
valla sizi bilemem ama benim pek de sikimde olmayan durum. hatta bu toplum beni sevse kendimde bir yanlışlık ararım.

arada müge anlı esra erol falan izleyin. hangi toplumdan bahsettiğinizi anlar ona göre konuşursunuz. diğer toplumlar şimdilik beni ilgilendirmiyor. gün gelir de ilgilendirirse ona göre konuşuruz. *
temel sebebi istenilen otoritenin tamamen sağlanamadığına inanılmasıdır. toplumlar bireyi küçük bir alana hapseder ve bu alanın dışına çıkanlar dışlanır. ama toplum da değişir, parmak arası terliğin toplumdaki kabulü bence bunun en güzel örneği, bir zamanlar bunu giyenlere farklı bakılırken şimdi nerdeyse herkesin ayağında.

bir başka sebep de, bence toplumda (gücü elinde tutan kesim) “eşcinsel olduğunun anlaşılabileceği fobi”si diye bir şey var. lgbti’lere temel haklarının verilmemesindeki temel ısrar da bundan kaynaklanıyor. düşünsene herkes istediği gibi bir hayat yaşıyor olsa, iki güne kalmaz milletin aslında neler neler yaptığı ortaya çıkar. bir tür ifşalanma korkusu var millette. bu korku da gaylerin sevilmemesine zemin hazırlıyor.
gayler gayleri sevmiyorken toplumun gaylerin sevmesini beklemek çok saçma. zaten gaylerde bu türk toplumun bir parçası değil mi?
kerimcan?

şaka bir yana, hiçbir toplum kendi geneli içinden ayrılan marjinal azınlığı sevmez, sadece belirli mecburiyetlerden saygı gösteriyor, seviyor ya da normal karşılıyor gibi davranır.
onların kafasında belli kalıplara sığmadığımız için... öğretilen ve öğrenilen şeylerin dışında olduğumuz ve bunları yapabilme cesaretini kendilerinde bulamadıklarından dolayıdır.. renkli kişiliklerimizin onların renksizliklerinin üstünde olmasından.