türkiyenin ilk eşcinsel evlilik düğünü

türkiye'de ilk kez, gizlenmeden ve medyaya açık bir biçimde düzenlenmiş eşcinsel düğünümüzdür.
biri üniversite öğrencisi olan iki genç erkek, müthiş bir cesaret örneği sergileyip, istanbul'da düzenlenen bir düğünle adlarını tarihe yazdırmıştır.
mutlulukları daim olsun!
resmi mecralar tarafından kabul görmediği ya da belediyelerden alınan yetkiye dayanarak eş ilan edilmediği sürece sadece göstermelik olmasından mütevellit abartıldığını düşündüğüm organizasyon..*
erkekler arası evlilik gerçeğini gündeme getirmiş, aklında olmayanların bile "türkiye'de de var işte" diyerek bilinç altına sokmuş olan iki cengaverin (ve gerisindeki mutfağın) eylemidir.

gaylerin yüreklilik katsayısı böylece kanıtlanmış oldu (o canlar mahallede, işyerinde, ailede vb nelerle yüzleşecekler yıllar boyu). sözde heterolar, gay sikici muhteşem erkek oğlu erkekler hala "ful aktifim" havasında... ama sus-pus.

it ürür, kervan yürür ful aktif kardeş. (insan dostu sevgili köpek kardeşleri tenzih ederim.)
allah daim etsin inşallah, ne güzel yürekler var, e ne derler onlar erdi muradına biz çıkalım kerevetine
ilk başta biraz ortada bir şey olarak görmüştüm bunu ama sonra dedim ki iki insanın evlenmesi zaten milyonlarca kez olmuş, ne var bunda? taraflar bir de eşcinsel olunca cesaretlerini takdir etmiştim, sanırım insanlara mutluluk dersi vermişlerdi sevimli sevimli. tam da böyle düşünürken ne zaman birileri bi denyoluk yapacak da bunu baltalayacak diyordum, çok değil daha 1 ay olmadan olanlar:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/273748...

haberin ''homofobik kabus'' başlığı ve dahası yorumlar, içler acısı. sonra bu ülkeyi, insanları neden sevmiyorsun, neyini seveceksin?
bu evlilik töreni ve evlilik yaşamı modeli, türkiye cehenneminin sınavıydı.
beklendiği gibi oldu.
yaşamaktan korkan yaratıklar, kendilerinin onaylamadığı bir yaşam modelini yaşayabilen yürekleri kıskandılar.
bu ülkenin yaşadığı kabuslara ayrı ayrı isim vermek yerine (homofobik gibi), yaşama ve cana düşmanlığı ifade eden terimler geliştirilmeli.
mesela livofobik, canfobik,...vb.
maalesef 1-2 yıl önce ayrılmış çifttir.
aç karınlarına bakmadan bu işlere kalkışırlarsa olacağı budur. bu toplum iki şeye değer verir. ilki din-business ikincisi para. paran varsa senin o eşcinsel götünü yalayıp önünde domalırlar. paran yoksa din-business seni siker atar. karun kadar zengin bülent halamız bile kocalarını 3-5 seneden fazla yanında tutamadı. siz aç karnınıza ne demeye bu işlere kalkıştınız. biriniz reddedildi öbürünü işten atıldı. evlenmenizde hiçbir sorun yok ama siz neye güvenerek bu işi şova dönüştürdünüz mk? 3-5 şakşakçının gazına gelip yaptıysanız her şeyi sonuna kadar hakettiniz. helal süper devam.
bunlar da ayrıldılar zaten