türklerin anadolu'ya kattıkları

suriyelilerin türkiye'ye kattıkları başlığında yazılanları okurken aklıma geldi acaba ne bok katttı bunlar diye. anadolu'yu boka bulama misyonlarinda rakip istemiyorlar galiba. korkmayın kimse elinize şu dökemez.
kara kaşlı, kara gözlü yağız iri babayiğit delikanlılar
10 bin yıllık hasankeyf'e dözerlerle dalıp s*kik bir baraj için sular altında bırakmaları.
anadolu'da türk yoktur. türk haricinde herkes ama herkes vardır. varsa da ovada çimenden çıkan tars turs sesidir. o da türk diye söylenivermiş zaar.
şanlı bir tarih deeermişim
istila sadece,hem başkası yapınca işgal kendi yapınca fetih der adına!
ne çok türk düşmanı varmış amk sözlükte dediğim başlık.
hem her nimetinden faydalan hemde memlekete düşman ol. türk’le sorununuz varsa neskime duruyorsunuz memlekette. nasıl bir bastırılmış ırkçılığınız varsa artık bilemiyorum.
18 mart malum hatırlatmakta fayda var!
ne mutlu türküm diyene
kudurun amk
bir viyana'ya bakıyorum bir de istanbul'a. *
cevap açıkça ortaya çıkıyor.
eğriye eğri, doğruya doğru demek gerekir.
bu dusmanlik degildir.
"çözüm" süreci bitene kadar akp ile can ciğer kuzu sarması olanlar, 2010 referandumunda anayasa mahkemesinin içinin boşaltılmasına %90 oranlarında evet oyu verenler, işine geldiği 15 sene boyunca akp ile işbirliği yapanlar bugün akp'nin neden olduğu şeyler için türkleri suçlamakta beis görmemişler. beraber megrilediğiniz zamanlar çok da geçmişte değil aşkıms.

bak kim evet demiş 2010'da.


türkler anadoluya ne katmıştır sorusunun cevabı maddi olarak anadoluyu 250 yıl yöneten selçuklu bile 1000 yıl yöneten bizanstan çok eser bırakmıştır anadoluda. manevi olarak ise, günümüzde bunu soranların ataları doğuda şeriat bayrağı açıp yenilince devlet bize soykırım yaptı diye ağlarken, viyanada oy kullanamayan kadınlar türkiyede oy kullanabiliyor, muhtar olabiliyordu.

ülkedeki demokrasiyi ayaklar altına alan, atatürk reformları birer birer sökülmeye çalışırken sevinen iki kitle vardı, şimdi hiç işbirliği yapmamış gibi davranıyorlar, gülünç. türklerin anadoluya kattıklarını konuşuyoruz da, keşke anadoludan çaldıklarınızın da hesabını verseniz.
orta doğuya demokrasi getirmek. ama bu orta doğululara fazla geldi, kendi elleriyle yok etti demokrasiyi.
sadece anadolu'ya mı? bütün dünyaya kattığı yadsınamaz bir gerçek var: (bkz: tuvalet kültürü)
biraz boş iş değil mi ne kattığını sayıp dökmek. ne kattı ise kattı ya hu. gitti bitti. peki şimdi ne katıyor, gelecekte ne katacak asıl önemli olan bu. bana ne geçmişte olanlardan. beni yaşadığım zaman ve gelecek ilgilendiriyor.
23 milyon yıldır anadolu’da var olan kızılçam ormanlarını yok etmek son başarımız.
şimdi onun yerine daha faydalı(!) olan incir ağacı, zeytin ağacı falan dikmeyi düşünüyoruz.