clicheguevra

Durum: 26 - 0 - 0 - 0 - 14.07.2021 01:29

Puan: 868 - Sözlük Kezbanı

6 ay önce kayıt oldu. 11.Nesil Bandana.

i only accept apologies in cash. and also nudes are so 2017, please send me money.
  • /
  • 2

zengin erkeklerle olamama sorunsalı

benim için sebebi sınıf kini olan sorunsaldır. yine de ayrıcalıklarını burunlarından getirmek için kendileriyle oynarım, gösterip vermem, aşağılık hisettiririm.

not: sugar mommy'ler sizi çok seviyorum, valla zengin olmanız problem değil.

ne tarz erkeklerden hoşlanırsınız

çoğunlukla vulva ve vajinası olanlardan.

istanbul boğazı'ndan geçerken düşünülenler

doktora kabul sınavındaki akademisyen çocuğun güzel götü.

gelmiş geçmiş tanık olduğunuz vatan hainleri

en iyisi olmaya çalışıyorum, umarım listeye girebilirim.

ayı sözlüğün durgun olması

b12 vitamini ve eksikliğinde görülen semptomlar

gerizekalılıktır. şaka değil, kendimden biliyorum. sözlük yazarlarının çoğunluğu vegan olmadığına göre ve veganların çoğu zaten düzenli olarak b12 desteği aldığından bir diğer semptom da ayı sözlük yazarlığı olabilir.

ayı sözlük itiraf

first come out (20 entride bir bir itiraf yazmaya karar verdim çünkü neden yapmayayım):

kendimi yıllardır yaşama ve ölüme eşit uzaklıkta hissederdim. bir intihar girişimim veya düşüncem olmadı. intiharı öven şeyleri banal bulurum. yaşamayı da. ama son günlerde sabah gözümü açtığımda o gün ve sonraki gün, belki önümüzdeki hafta yaşayacağım keyif verici anları düşünüyorum. sanırım yaşamayı yok olmaktan daha çok sevmeye başladım. yine de abartmamak adına yüzde 51'e 49 diyorum şimdilik. önümüzdeki yenilgilere bakacağız artık, umarım sert düşmem.

para karşılığı seks yapmak

campbell'in verdiği bilgiler kısmen doğru olmakla birlikte seks işçiliği tanımına bakışı oldukça yanlış. evet seks işçiliği orospuluktur. maden işçiliği madenciliktir. sağlık işçiliği hemşirelik, doktorluktur. inşaat/tarla işçiliği ameleliktir. kapitalizm tüm işçilik biçimlerini sömürüyle, kaçakçılıkla, yaşamları karartmakla sürdürür. bu endüstriler tarafından kuşatılmış bir dünyada yaşıyoruz ve elimizde sihirli değnekle hiçbirini düzeltemeyeceğiz veya bitiremeyeceğiz. bu yüzden sömürülen işçinin yani madencinin, amelenin, orospunun hakkını ve yaşam şartını savunmayı, ezilirken arkasında olmayı, campbell'in bakışıyla yanlış bulmak asıl kendine 'anti woke' üzerinden ahlaki üstünlük inşa etmektir.

seks işçiliğinin veya orospuluğun diğer endüstriyel sömürülerle ortak noktası ırkçılığı ve sınıfsallığıdır. tıpkı campbell'in de belirttiği gibi dünyada orospuların ticareti uzakdoğu, orta doğu, doğu avrupa, güney amerika gibi yerlerden refah devletlerine yapılır. bu ticarete yalnızca kadınlar değil, kız ve oğlan çocukları, ve minimal bir biçimde erkek ve diğer cinsiyet kimlikleri de dahil olabilir. ama orospuluk endüstrisi tek başına bir arzın ticaretinden ve dağıtımından ibaret değildir. aynı anda seks işçisi ihraç edilen ülkelerde de orospular vardır, buna ek olarak ithal edilen ülkelerde de sınıfsal dışlanmışlığından veya başka sebeplerden bu işi yapmak zorunda kalanlar vardır. seks işçiliği/orospuluk seks ticaretine indirgenemez. belki de bu argümanınızı ve ahlakınızı üste çıkarmak için yoğunlaştığınız bir konu olabilir ama üstteki gibi.

orospuluğun diğer işçilik biçimlerinden farkı ise ataerki ve heteroseksizmle olan yüksek kesişimselliğidir. devlet-sermaye ve hukuk tarafından kadın bedeni erkeğe hizmete sunulur, ama bunun dışında kalan orospuluklar kriminalize edilir, aşağılanır, zulmedilir ama kasti biçimde bitirilmez. çünkü bitirilemez. sistemi hedef almayı herkes ister; ama sistemin en kötü konumundaysan ve başkaları şartlarını ve sonranı düşünmeden, sözde evrensel fikirleriyle düşüncesizce işini, konumunu hedef alıyorsa önce bir durup düşünmelidir.

küresel seks işçisi ticaretine dahil olmayan, yani bugün belki yan apartmanınızda kayıtsız veya bir genelevde kayıtlı yapılan orospuluk vardır. burdadır. dibimizde. ve çok yaygındır. bu bir tercih veya yönelim değil; ataerkinin, heteroseksizmin, dinin ve kapitalizmin kesişiminde baskıyla yürütülen bir diğer resmi veya kaçak endüstridir.

maalesef feminist, queer ve sosyalist devrim olmadan; ayrımcısız ve sınıfsız bir uygarlık oluşturamadığımız sürece daha dünki gibi seks işçilerinin yaşam alanları yani evleri küçükbayram gibi semtlerde zorla boşlatılıp mühürlenecek. işçilik değildir kötü anlamda demiyorum orospuluktur demek bir gerçekliği karşılamıyor. sizin halihazırda sömürülen ve hayatsız bırakılan insanlara izlanda'yı örnek verdiğiniz sözde ahlaki yüksekliğiniz ve bu endüstriyi sonlandırından ibaret tavrınız hayatlara mal olmaya devam edecek. seks işçiliği vardır, orospular seks işçisidir.

https://twitter.com/istanbulpride/status...

growlr

sözlük sayesinde ilk defa duyduğum bear ve bear sevenler için date uygulamasıdır. bear komünitesi araştırmamda faydalanabilirim diye düşünmüştüm ama üst entrilere göre yaygın kullanılmıyor sanırım. yine de bakacağım. şişmanıyla zayıfıyla, kıllısıyla kılsızıyla, cis'iyle transıyla, laçosu zırılı balamozuyla bence baya tatlış bir komünitesiniz. sizi seviyore. aranızdaki çeşitli fobik ve zorbalar için ise fobiye ve şiddete nakka diyor, keşke size bizımla diyılsın demek zorunda kalmasaydık diyorum. kuir ana şifa versin acilen. amen.

sözlük yazarlarının alerjileri

mevsimsel alerjilere ek olarak birçok kumaş türüne karşı sahip olduğum alerjilerdir. market maskelerini uzun bir süre takınca yüzüm gözüm şişip sulanıyor, hapşuruklu ve sümüklü oluyorum. sümüklü halim alerjime özel değil tabi genel olarak sümüklüyümdür ama maske takınca azıyor. ucuz maske bile kullanamıyorum şu ucuz hayatımda, üzücü bir durum.

tüm sözlük yazarları adına konuşursam sanırım ayı sözlük yazarlarıdır. birbirinize pek alerjik görünüyorsunuz son hafta gözlemlerime göre.

19. istanbul lgbti+ onur yürüyüşü

onur yürüyüşlerinin pr şirketlerince yürütülmesi yapılabilecek en yanlış şey olur. burası abd değil, ki orda bile şirket destekli ve açık açık kimliklerimizin istismar edildiği, para kazanılmak için kullanıldığı yürüyüşlere alternatif olabilecek ve sömürüsüz, pr'sız yürüyüşler yaygınlaşmaya başlıyor.

türkiye'de lubunyaların özgürlük mücadelesi bir reklam ve imaj çalışması değil. lubunların yatay örgütlenmelerle, tüm komüniteyi kapsayacak şekilde, sömürüsüz, ve güncel politik olaylarla da mücadelesini kesiştirdiği bir onur yürüyüşü tarzı en doğru siyaset yapma biçimi şu zamanda.

onur yürüyüşünün 'toplumsal huzur ve genel ahlak' bahaneleriyle yasaklandığı bir ortamda, sizin ahlakınız, duyarlılıklarınız veya politik görüşlerinizle uyuşmayan lubunları sokakta yürüyüp slogan atarken görmek sizi rahatsız ediyorsa tebrikler. sizin de ait olduğunuz komünitenin çeşitliliklerinden rahatsız olmanızı sağlayacak utanç politikası üzerinizde başarılı bir şekilde işliyor demek. yani 30 yıl önce toplumun genel ahlakına uymayan bir lezbiyeni veya geyi nasıl dışlıyorlarsa, siz de şimdi kendi topluluğunuzdan birilerini onursuz addediyorsunuz. pr'cı kafalar buraya kadar çalışmıyorsa onu bilemem.

hiçbir pr'cıyı, reklamcıyı, sermayeciyi, aman çok göze batmayalımcıyı tenzih etmiyorum asla bu entride, üzgünüm. (değilim)

19. istanbul lgbti+ onur yürüyüşü

kuirlerin eğlenerek yürüdüğü, saldırıya uğradığı, yer yer dağıldığı sonra tekrar birleşip taksim'den beyoğlu'na tüm sokaklar bizim dedikleri yılın en güzel direniş yürüyüşü olmuştur. hepsinin ayaklarına, bildiriyi okuyan seslerine ve mücadelelerine sağlık. gözaltı ve şiddete uğrayanlara ise geçmiş olsun.

hükümetin milis güçlerinin ise yürüyen, danseden, kafede oturan herkese saldırdığı, 'ağzını açanı alıyorsunuz' dediği, onlarca kuiri ve birçok gazeteceyi şiddetle gözaltına aldığı, 'ses bombası atmayın çocuğum uyuyor' diyen birine 'konuşma yavşak' diyip savcılık izni olmadan evinden gözaltına aldığı, tam bir akp milis gücüne dönüşmüş bir polis teşkilatı olduğunu tekrar aşikar ettiği yürüyüş olmuştur.

işe yaramaz ve içten hesaplı belediye başkanı eko imamson, şehrinde aynı anda kendisine oy vermiş kişilere, direniş festivaline saldırı olduğu sırada altı ok altında üç maymunu oynamıştır. yürüyüşe desteğe gelen milletvekilleri ise yalnızca geçtiğimiz gün chp'den tip'e geçen serra kadıgil ve hdp'li züleyha gülüm oldu sanırım. başkasını göremedim. yine lgbti+ onur ve direniş yürüyüşüne saldırıyı ana hesaplarından kınayan ve onur yürüyüşümüzü kutlayan partiler yalnızca tip ve hdp olmuş.

olsun lubunya. çok güzelsin, dün de çok güzeldin.

şu ikonik görüntüler ise pride'ın en güzel görüntüsü olmuş bence.

https://twitter.com/pistecci/status/1408...

kraliçenin bir başka açıdan yürüyüşü: https://twitter.com/eemreorman/status/14...

kendisinin alman vatandaşı bir sanatçı olduğu söyleniyor. polisin tekmelememesi, ters kelepçe yapmaması bundan. yine de tartaklandığını, şiddet gördüğünü eklemiş.

korkma, cesaret et, diren lubunya. beraberken kimse bizden güçlü değil.

hornet

birçok kişinin doğrudan veya dolaylı bir şekilde, uygulamada veya bu tarz sözlüklerde nefretini üzerlerine kustuğu crossdresser, travesti ve trans kadınların her şeye rağmen kullanmaktan çekinmediği ama trans erkek ve enby komünitesinin pek uğramadığı bir dating uygulamasıdır.

aslında birçoğunun hornet'ten haberi var ama cis gay'ler ve gay değilim aktifim adlı ilginç yaşam formlarının 'ben seni erkek sanmıştım' tarzı tetikleyici söylemlerinden çekiniyorlar sanırım.

ayrıca femfobi konusunda da ayı sözlük kadar lağım bir yere benziyor. neyse biz okcupid'den, hiç olmadı tinder'dan devam.

hayırlı cumalar

bir kere mahalli bir problem yüzünden işim düştü diye numarasını bulup aradığımdan beri her cuma mahalle muhtarımın bana tiktok videolarıyla yolladığı mesaj türüdür. tuhaf yanık sesli ilahilerden chill veya house müziklere bol kırmızı gül resimleri eşliğinde, arapça allah yazılarının pinpon topu gibi köşeden köşeye kaydığı bu videolar cidden çok ilginç. postmodern neoliberal çağda islam'ın tekno-cringe'leştirilmesi derim ben buna.

hayır hiç cevap da vermedim. ama her hafta atıyor, toplu mesaj herhalde. bir gün 'rabbim tüm lgbtiqa+'ları korusun, hayırlı cumalar' yazan bir görsel atıcam ama chp'li oluşunu falan dinlemez beni ve evimi fişler valla bu.

eşcinsel arkadaş bulma sorunsalı

(bkz:eşcinsellerin bile birbirini olduğu gibi kabul edememe sorunsalı)

queer komünite zaten kendi içinde fraksiyonlara bölündüğü için toksik lubun dostlarıma zor gelen sorunsaldır.

sorunsal bu etiketi ve fikri yaygınlaştırandır ayol.

sözlük kezbanı

ister affedin ister affetmeyin de kezban babanızdır. ben bir kuirelllayım şahsen.

ayı sözlük yazarlarının sahip olmak istedikleri olağanüstü güçler

ay uçmak ne be. gözünüz biraz yükseklerde olsun. benimki sözlükten yazar uçurmaktır.

para karşılığı seks yapmak

seks işçiliği'dir. türkiye'de anayasal mevzuatlara göre yalnızca kadınlar tarafından erkek müşterilere hizmet olarak kayıtlı genelevlerde yapılabilir. ataerki ve heteroseksizmin kara dünyasına hoş geldiniz. ya da hoş mu doğduk? bilemiyorum.

elbette seks işçisi travesti veya cis ve trans erkekler de vardır ama yüce anayasamız buna fuhuş der. legal değildir.

ayrıca raporlara göre seks işçisi travesti ve translar toplam seks işçilerinin yalnızca yüzde 10-15'ini oluşturmalarına rağmen çoğunluğun gözünü bürümüş transfobi, seks işçiliği denince çoğunlukla bu grubu akıllara getirir.

en seksi yabancı diller

sözlükte sosyolojik deney yapmak

sözlük yazarı olma amacımdır. 'türkiye bear komünitesine sosyoekonomik ve politik bir bakış' isimli doktora tezime meze olacaksınız. tam deney denemez canım anal-iz yapacağım.

daha önce butch lezbiyenler üzerine yazdığım araştırma tezimi de biraz arayarak bulabilirsiniz, ilk günden ismimle ifşa olmayayım diye tez adı vermeyeyim şimdi.
  • /
  • 2

clicheguevra

clicheguevra

(bkz:#436646)

evinde tek pencere mi var, sadece tek bir manzarayı görüyorsun sürekli, penceresi olmayan odalarına da pencere açtırsan, belki dünyaya başka açılardan bakmak sana iyi gelir. saçma salak bkz'lar falan. ayı sözlüğün leş olması fakat senin hala uçurulsan bile yine yine geliyor olman da mesela ne bileyim. leşçi misin sen? tavrını ve tarzını değiştirmediğin sürece daha çok uçururum ben seni. hiç de üşenmem, emin ol.

kanal istanbul'u inadına yapacağız

o kanalı açtıktan sonra, boğazla kanal arasında kalan parçanın yüze yüze rusyaya gitmesini nasıl isterdim anlatamam. hem verdikleri sözleri tutamamış olurlardı hemde ben işe vapurla giderdim.

kanal istanbul'u inadına yapacağız

sözde milli irade ve millet sevdalısı gibi teranelerle yola çıkanların, milliyet ve millet kavramlarına tecavüzünü ilan eden son vaka.

öylesine muhafazakar ve öylesine millet sevdalısıdır ki akp, aralarında türk telekom, petkim, tank-palet,....vb. onlarca kiritik milli işletmenin yandaş şirketlere peşkeşini engelleyip, gerekli-gereksiz yapılan yol, köprü ve havalimanı benzeri projelerle milletin vergilerinin heba olmasına da izin vermemişlerdir...(?!)
fakat, şu kanal istanbul yok mu şu proje, ahh...

her yıl fetih yıl dönümlerinin kutlanmasına doyum olmayan, fakat, talan edile edile yok edilmiş is-talan-bul adlı şehrin rantına doyamamış bir zihniyetin dizginlenemez bir pörtleğidir bu proje.
gerçek oy oranı %30'larda olan bir partinin 18 yıldır estirdiği terörün rant boyutu, hem ulusal hem de ulusötesi güç odaklarının desteğiyle sürüyor.
istanbul ve tüm marmara'nın geleceğini olumsuz yönde etkileyeceği bilimsel olarak raporlanmış ve toplumun tüm kesimlerinden tepkiler almış bu korkunç projenin, ingiliz-abd kaynaklı dayatmalardan çıktığını iddia edenler de var.

Toplam entry sayısı: 26

19. istanbul lgbti+ onur yürüyüşü

kuirlerin eğlenerek yürüdüğü, saldırıya uğradığı, yer yer dağıldığı sonra tekrar birleşip taksim'den beyoğlu'na tüm sokaklar bizim dedikleri yılın en güzel direniş yürüyüşü olmuştur. hepsinin ayaklarına, bildiriyi okuyan seslerine ve mücadelelerine sağlık. gözaltı ve şiddete uğrayanlara ise geçmiş olsun.

hükümetin milis güçlerinin ise yürüyen, danseden, kafede oturan herkese saldırdığı, 'ağzını açanı alıyorsunuz' dediği, onlarca kuiri ve birçok gazeteceyi şiddetle gözaltına aldığı, 'ses bombası atmayın çocuğum uyuyor' diyen birine 'konuşma yavşak' diyip savcılık izni olmadan evinden gözaltına aldığı, tam bir akp milis gücüne dönüşmüş bir polis teşkilatı olduğunu tekrar aşikar ettiği yürüyüş olmuştur.

işe yaramaz ve içten hesaplı belediye başkanı eko imamson, şehrinde aynı anda kendisine oy vermiş kişilere, direniş festivaline saldırı olduğu sırada altı ok altında üç maymunu oynamıştır. yürüyüşe desteğe gelen milletvekilleri ise yalnızca geçtiğimiz gün chp'den tip'e geçen serra kadıgil ve hdp'li züleyha gülüm oldu sanırım. başkasını göremedim. yine lgbti+ onur ve direniş yürüyüşüne saldırıyı ana hesaplarından kınayan ve onur yürüyüşümüzü kutlayan partiler yalnızca tip ve hdp olmuş.

olsun lubunya. çok güzelsin, dün de çok güzeldin.

şu ikonik görüntüler ise pride'ın en güzel görüntüsü olmuş bence.

https://twitter.com/pistecci/status/1408...

kraliçenin bir başka açıdan yürüyüşü: https://twitter.com/eemreorman/status/14...

kendisinin alman vatandaşı bir sanatçı olduğu söyleniyor. polisin tekmelememesi, ters kelepçe yapmaması bundan. yine de tartaklandığını, şiddet gördüğünü eklemiş.

korkma, cesaret et, diren lubunya. beraberken kimse bizden güçlü değil.

ayı sözlüğün durgun olması

muazzez ilmiye çığ

ırkçı ve kafatasçıdır.

b12 vitamini ve eksikliğinde görülen semptomlar

gerizekalılıktır. şaka değil, kendimden biliyorum. sözlük yazarlarının çoğunluğu vegan olmadığına göre ve veganların çoğu zaten düzenli olarak b12 desteği aldığından bir diğer semptom da ayı sözlük yazarlığı olabilir.

19. istanbul lgbti+ onur yürüyüşü

onur yürüyüşlerinin pr şirketlerince yürütülmesi yapılabilecek en yanlış şey olur. burası abd değil, ki orda bile şirket destekli ve açık açık kimliklerimizin istismar edildiği, para kazanılmak için kullanıldığı yürüyüşlere alternatif olabilecek ve sömürüsüz, pr'sız yürüyüşler yaygınlaşmaya başlıyor.

türkiye'de lubunyaların özgürlük mücadelesi bir reklam ve imaj çalışması değil. lubunların yatay örgütlenmelerle, tüm komüniteyi kapsayacak şekilde, sömürüsüz, ve güncel politik olaylarla da mücadelesini kesiştirdiği bir onur yürüyüşü tarzı en doğru siyaset yapma biçimi şu zamanda.

onur yürüyüşünün 'toplumsal huzur ve genel ahlak' bahaneleriyle yasaklandığı bir ortamda, sizin ahlakınız, duyarlılıklarınız veya politik görüşlerinizle uyuşmayan lubunları sokakta yürüyüp slogan atarken görmek sizi rahatsız ediyorsa tebrikler. sizin de ait olduğunuz komünitenin çeşitliliklerinden rahatsız olmanızı sağlayacak utanç politikası üzerinizde başarılı bir şekilde işliyor demek. yani 30 yıl önce toplumun genel ahlakına uymayan bir lezbiyeni veya geyi nasıl dışlıyorlarsa, siz de şimdi kendi topluluğunuzdan birilerini onursuz addediyorsunuz. pr'cı kafalar buraya kadar çalışmıyorsa onu bilemem.

hiçbir pr'cıyı, reklamcıyı, sermayeciyi, aman çok göze batmayalımcıyı tenzih etmiyorum asla bu entride, üzgünüm. (değilim)

19. istanbul lgbti+ onur yürüyüşü

kuirlerin eğlenerek yürüdüğü, saldırıya uğradığı, yer yer dağıldığı sonra tekrar birleşip taksim'den beyoğlu'na tüm sokaklar bizim dedikleri yılın en güzel direniş yürüyüşü olmuştur. hepsinin ayaklarına, bildiriyi okuyan seslerine ve mücadelelerine sağlık. gözaltı ve şiddete uğrayanlara ise geçmiş olsun.

hükümetin milis güçlerinin ise yürüyen, danseden, kafede oturan herkese saldırdığı, 'ağzını açanı alıyorsunuz' dediği, onlarca kuiri ve birçok gazeteceyi şiddetle gözaltına aldığı, 'ses bombası atmayın çocuğum uyuyor' diyen birine 'konuşma yavşak' diyip savcılık izni olmadan evinden gözaltına aldığı, tam bir akp milis gücüne dönüşmüş bir polis teşkilatı olduğunu tekrar aşikar ettiği yürüyüş olmuştur.

işe yaramaz ve içten hesaplı belediye başkanı eko imamson, şehrinde aynı anda kendisine oy vermiş kişilere, direniş festivaline saldırı olduğu sırada altı ok altında üç maymunu oynamıştır. yürüyüşe desteğe gelen milletvekilleri ise yalnızca geçtiğimiz gün chp'den tip'e geçen serra kadıgil ve hdp'li züleyha gülüm oldu sanırım. başkasını göremedim. yine lgbti+ onur ve direniş yürüyüşüne saldırıyı ana hesaplarından kınayan ve onur yürüyüşümüzü kutlayan partiler yalnızca tip ve hdp olmuş.

olsun lubunya. çok güzelsin, dün de çok güzeldin.

şu ikonik görüntüler ise pride'ın en güzel görüntüsü olmuş bence.

https://twitter.com/pistecci/status/1408...

kraliçenin bir başka açıdan yürüyüşü: https://twitter.com/eemreorman/status/14...

kendisinin alman vatandaşı bir sanatçı olduğu söyleniyor. polisin tekmelememesi, ters kelepçe yapmaması bundan. yine de tartaklandığını, şiddet gördüğünü eklemiş.

korkma, cesaret et, diren lubunya. beraberken kimse bizden güçlü değil.

ayı sözlüğün durgun olması

muazzez ilmiye çığ

ırkçı ve kafatasçıdır.

b12 vitamini ve eksikliğinde görülen semptomlar

gerizekalılıktır. şaka değil, kendimden biliyorum. sözlük yazarlarının çoğunluğu vegan olmadığına göre ve veganların çoğu zaten düzenli olarak b12 desteği aldığından bir diğer semptom da ayı sözlük yazarlığı olabilir.

hornet

birçok kişinin doğrudan veya dolaylı bir şekilde, uygulamada veya bu tarz sözlüklerde nefretini üzerlerine kustuğu crossdresser, travesti ve trans kadınların her şeye rağmen kullanmaktan çekinmediği ama trans erkek ve enby komünitesinin pek uğramadığı bir dating uygulamasıdır.

aslında birçoğunun hornet'ten haberi var ama cis gay'ler ve gay değilim aktifim adlı ilginç yaşam formlarının 'ben seni erkek sanmıştım' tarzı tetikleyici söylemlerinden çekiniyorlar sanırım.

ayrıca femfobi konusunda da ayı sözlük kadar lağım bir yere benziyor. neyse biz okcupid'den, hiç olmadı tinder'dan devam.

ayı sözlüğün durgun olması

b12 vitamini ve eksikliğinde görülen semptomlar

gerizekalılıktır. şaka değil, kendimden biliyorum. sözlük yazarlarının çoğunluğu vegan olmadığına göre ve veganların çoğu zaten düzenli olarak b12 desteği aldığından bir diğer semptom da ayı sözlük yazarlığı olabilir.

hornet

birçok kişinin doğrudan veya dolaylı bir şekilde, uygulamada veya bu tarz sözlüklerde nefretini üzerlerine kustuğu crossdresser, travesti ve trans kadınların her şeye rağmen kullanmaktan çekinmediği ama trans erkek ve enby komünitesinin pek uğramadığı bir dating uygulamasıdır.

aslında birçoğunun hornet'ten haberi var ama cis gay'ler ve gay değilim aktifim adlı ilginç yaşam formlarının 'ben seni erkek sanmıştım' tarzı tetikleyici söylemlerinden çekiniyorlar sanırım.

ayrıca femfobi konusunda da ayı sözlük kadar lağım bir yere benziyor. neyse biz okcupid'den, hiç olmadı tinder'dan devam.

ne tarz erkeklerden hoşlanırsınız

çoğunlukla vulva ve vajinası olanlardan.

growlr

sözlük sayesinde ilk defa duyduğum bear ve bear sevenler için date uygulamasıdır. bear komünitesi araştırmamda faydalanabilirim diye düşünmüştüm ama üst entrilere göre yaygın kullanılmıyor sanırım. yine de bakacağım. şişmanıyla zayıfıyla, kıllısıyla kılsızıyla, cis'iyle transıyla, laçosu zırılı balamozuyla bence baya tatlış bir komünitesiniz. sizi seviyore. aranızdaki çeşitli fobik ve zorbalar için ise fobiye ve şiddete nakka diyor, keşke size bizımla diyılsın demek zorunda kalmasaydık diyorum. kuir ana şifa versin acilen. amen.