euphoride

Durum: 240 - 145 - 30 - 3 - 07.05.2021 00:08

Puan: 9776 - Sözlük Kezbanı

2 ay önce kayıt oldu. 8.Nesil Yazar.

hasbinallah ve nimel vekil what the fuck is wrong with me
  • /
  • 12

geceye bir şarkı bırak

ayı sözlük günlük

bitter çikolatamı yedim. vajinamı sıcak tutacak ritüellerimi yaptım. yeşil çayıma biraz viski katıp içtim. rahatlamak için biraz nane yağı sürdüm. kedimi bir süre karnımın üzerine yatırdım. şimdi de kafeinsiz kahvemi aldım, yarın sabahki sınava çalışmaya başlıyorum. şans dileyin.

ingmar bergman

sommaren med monika filmindeki sevgiliyle tüm yazı bir adada geçirme fikri izlerken çok hoşuma gitmişti ama ben asla imam nikahı kıymadan bir erkekle ıssız bir adaya gitmem.

sabahları erken kalkmanın yolları

zihnimi kemiren dertler herhalde beni komple zihinsiz bıraktığı için ben çok zorlanıyorum erken uyanmada. geçen i can't wake up diye bir uygulama denedim. özel bir alarm rutini oluşturuyor, alarmı kolayca kapatamıyorsun veya erteleyemiyorsun. durması için ekranda çıkan bulmacaları ve görevleri yapman gerekiyor. hatta yataktan çıkıp bulduğun herhangi bir barkodu okutmanı dahi istiyor... ben 20 dk boyunca uğraşıp tüm alarmları ve görevleri bitirdikten sonra tekrar uyumuşum. bu yeteneğimin en güzel yanı, uyandığım için bölünen rüyalarıma hemen uykuya dönüp devam edebilmek...

sevgilinin kısır olduğunu öğrenmek

infertil sevgili istemeyenler için kısa bir rehber (mpreg türü kurguları fazla kaçıran lubunlar için):

erkek infertilitesi pretestiküler, testiküler ve posttestiküler olarak üçe ayrılır. pretestikülerde hipofiz gibi hormonal sebepler, testikülerde testis kaynaklı sebepler, posttestikülerde ise retrograd ejakülasyon veya tıkanıklık gibi sebepler vardır.

sanılanın aksine sperm sayısı ve kalitesiyle meninin miktarı korele değildir. spermlerin durumunu incelemek için partnerinize semen analizi yapmanız gerekir. azoospermia durumunda semende sperm yoktur. aspermiada maalesef partnerinizin semeni yoktur. asthenozoospermiada semendeki spermlerin ileriye hareketliliği çok azdır...

rabbim herkese bol ve sağlıklı spermli koli nasip etsin. amin.

egzama

hassas ciltler için bir cehennemdir. kafa derimde hiç olmadı iyi ki ama avuç içlerimdeki kronik artık. kortizollü kremleri de 1 haftadan uzun süre kullanmamalıymışız. e kullanmayı bıraktıktan sonra hızla geri dönüyor bu illet. bepanthol falan da külliyen yalan. destekleyici krem olabilir en fazla. hayır neyin kötü geldiğini de anlamıyorum. ya dümdüz suya alerjim var ya da stresten hep. beni asla yarı irtifada bırakmaz dediğim sağ elime küstüm valla. tek gerçek sol işte yine. öyle okumluyorum. elime de sakın bir daha iltifat etmeyin. hep sizin nazarınız.

sabaha bir şarkı bırak

ayı sözlük yazarlarının doğum günü hediyeleri

pandemiden önce zengin bir flörtüm vardı. aslında sınıf kiniyle dolup taştığım için kendisini pek sevmezdim, zaten babası da yök'te üst düzey yönetici gibi bir şey. akp yalayıcısı bir ailesi var yani (para da ordan büyük ihtimal). ama okulda bir türlü peşimi bırakmadı. görgüsüz yılışık. doğum günü olsun veya olmasın herkese durduk yere abartılı hediyeler alıyordu. o gün bir şey konuştuysak ve ben seviyorum dediysem sonraki gün o şeyle ilgili pahalı bir hediyeyle geliyordu. neyse, doğum günümde de sevdiğimi söylediğim 5 6 yazarın kitabını ve 400 liralık bir şarap hediye etmişti. yurda şarabı sokamayacağım için hepsini beraber içmiştik. o gün beni yurda bırakırken sarhoşluğumdan faydalanmadıysa eğer hiç vermedim kendisine. beni paranla satın alamazsın bebeğim! kitaplar da yurtta kaldı zaten, 1 senedir ne oldu bilinmez. troy and abed in the morning kupasını da annem kırmış bulaşık yıkarken. zengin koca adayımla bir bağım kalmadı. şükür.

edit: tamam versace parfüm hala duruyor ama parfüm sonuçta sık sık biter. kokusu çok baydığı için pek sıkamasam da. nerdeyse kullanılmamış görünüyor zaten. ben de flörtüme zengin taklidi yaparken hediye ederim belki.

karl marx

203. yaşın kutlu olsun. ahlakçı sevdalıların kızıyor ama biz yineleyelim: orak, çekiç, vibratör. titresin her diktatör!

entry favorileme sebepleri

favorilemek değil de tüm entryleri artılayasım geliyor benim. bana laf sokanı bile artıladım bir ara. lgbti dayanışması adına herkesin gönlü hoş olsun istiyorum ama anonim de olsun istiyorum. ama bıraktım artık. kamyoncu'nun şehzade saksosu'nda bile elim artıya gidince artık dur dedim bu olaya. get in bitches we're going to seri eksileme dönemi!*

popüler kültür

defolu, eksik, banal ve eleştirilebilir. evet. ama alternatiflerinin günümüze kadar gerçek birer alternatif olabildiğini düşünmüyorum. kapitalizmin bu seri tüketim biçimine isyan olarak doğmuş akımlar bile alternatif veya bağımsız değil de ana akımda farklı bir üslup halinde gelişecek şekilde kapitalizmin baştan dahili potansiyeli gibi sunuldular, hatta oldular da. amerikan gettosunda başlayan punk'ı ingiliz plak şirketleri endüstrileştirerek billboard listelerine soktu. yeraltı edebiyatı kitapları dünyada milyonlarca baskıya ulaştı, milyarlık hasılata sahip sözde sistem karşıtı filmlere uyarlandılar. belki ben de alternatifin kaymak tabakasına odaklanıyorum, bilmiyorum. ama kapitalist gerçekçilik sömürülmedik bir insani üretim bırakmıyor. isyanımız bile onun sermayesi.

akıl ile zeka arasındaki fark

akıl daha genel bir anlamda bir bilgi işleme modelidir. nörobilim ve psikolojide daha çok biliş ve zihin kelimeleriyle karşılanıyor, sık karşılaşılmamasının sebebi bence bu. zeka ise bu model(ler)in varsayımsal ve bağlamsal bir ölçüsüdür. akıl cinselliktir, zeka ise seks bence. evet, çok farklı değiller. ama ilki daha genel bir konseptte ve performanstan çok bir oluş halini karşılayan bir kelime. yine de iyi veya kötü bir cinsellik (akıllı veya değil) izlenimimiz vardır. ama seks diyince hem performans hem de bağlam önem kazanıyor. vanilla birinin seks ölçütleri ile kinky birinin ölçütü farklıdır. tıpkı çoklu zeka kuramı ve bunun ölçütleri gibi. bu dediklerim tamamen spekülasyon da olabilir ama bence zaten zeka kuramlarının çoğu spekülasyon. seks ve cinsellik de yeni bir tartışma konusu olabilir hadi bakalım.*

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

sözlükte ne kadar süre yazarlık yapmayı düşünüyorsunuz

dün itibarıyla bıraktım.

kızılay

kurum yaklaşık 10 yıldır tüm faaliyetlerinden yönetim kuruluna ve hükümete rant sağlama alanında başarılı süreçler yürütüyor. başkanı dr. kerem kınık geçtiğimiz yaz online pride kutlamaları sürerken lgbti+'lar hakkında pedofililik üzerinden homofobik açıklamalarda bulundu. bu sebeple başkan yardımcısı olduğu kurum olan uluslararası kızılay-kızılhaç federasyonu'ndan kınama aldı. kızılay, afrika'da (somali, ruanda...) ve kuzey suriye'de akp-mhp hükümetinin sömürgeci ve işgalci faaliyetlerini insani yardım-bayındırlık hizmeti adı altında yapmasını sağlıyor.

https://www.birgun.net/haber/kizilay-bas...
https://medyascope.tv/2020/06/29/kizilay...

ayrıca bu kurum hem kan bağışı formundaki 'hiç erkek erkeğe cinsel ilişkide bulundunuz mu?' gibi sorularla hem de 'eşcinsellerden kan almıyoruz' açıklamalarıyla açıktan homofobiklikte ülkedeki sayılı kurumlardan biridir. savunmaları da genelde hiv ve hepatit riski taşımamız (?) oluyor. ama aynı zamanda alınan tüm kanların son teknolojiyle enfeksiyonlara karşı tarandığını da söylüyorlar. yani bu hiv'i kanınızda 3-8'inci haftasında bile tespit edebildikleri anlamına geliyor. eğer gerçekten amaç hiv bulaşını engellemekse formdaki soru 'son 2-3 ay içerisinde şüpheli biriyle korunmasız cinsel ilişkide bulundunuz mu?' şeklinde değiştirilmeliydi.

bir arkadaşım bunların üniversite yapılanmalarında gönüllü olarak çalışıyordu. bir gün kan bağışı standında ona eşlik ederken okuldan lubun olduğunu tahmin ettiğim birisi bana sessizce 'daha önce biriyle anal ilişkide bulundum bu kan vermeme engel mi' diye sordu. ben de eğer korunduysanız ve üzerinden birkaç ay geçtiyse formdaki ilişkili soruları atlamasını önerdim. sonra kan verdi mi bilmiyorum, takip etmedim. birine kan vermiş olmanın, belki yaşama tutunmasını sağlayacak olmanın verdiği manevi tatminden bile men etmeye çalışıyor bu kurum bizi. her kan bağışladığımda sadece bunları geçiriyorum aklımdan. bu yüzden ikram ettikleri kızılay maden suyuna bakıp özel sektördeki başarısına sevinemiyorum sanırım.

benim de söyleyeceklerim var

he can only connect with people through... umut sarıkaya karikatürü.

run lola run

hakkında tuhaf hislere sahip olduğum 98 yapımı tom tykwer filmi. aynı döngünün tekrar yaşandığı çok sayıda film var ama lola rennt çok farklı bir aksa sahip. ya da bu tarz bir ses ve görsel tasarım diğer filmlerde pek tercih edilmediği için bana öyle geliyor.

konu: mafyanın sevgilisi manni'i öldürmemesi için lola’nın 20 dakikada, içinde 100 bin markın olduğu para çantasını bulması veya bir yerden bu parayı temin etmesi gerekmektedir. lola'nın bu 20 dakikada yaptığı ufak seçimlerin yol açtığı farklı birkaç alternatif gerçekliği izletiyor film bize.

deneyim filmi. manni çok şeker. müzikleri de aşırı iyi. bu yüzden puanım 4/5.

(bkz:franka potente)

ye dua et sev

ayı sözlük günlük

son 48 saattir masadaki ders notlarıyla göz göze gelmemek için odama uğramıyorum. bir şeyler yapıp yiyorum sürekli. sanırım bu gece mutfakta uyuyacağım. sufle yapmayı falan öğrendim. brownie'den çok farklı değilmiş sadece fırınlama süresini yarıya indirmek gerekiyor. şimdi de humus yiyesim var ama sadece fayansları izleyebilecek enerjim kaldı. özdemir de kimyonu şöyle basacaksın turşuyu da üzerine koyacaksın diye daha da gazladı söyleyince. uzak mesafe bacılığı beraber humus yapmaya da engel maalesef. neyse. acı, stres, ve açlık içinde kıvranmak yerine kalkıp nohut haşlayayım. ha bir de almanya vatandaşı bir sugar daddy-in-law yazıyor birkaç gündür. kızına eşcinsel koca arıyormuş. biz çok zeki oluyormuşuz. 'türk milleti zekidir' sözü ne kadar doğruysa bu da o kadar doğru bir söz diyemedim sonuçta işin ucunda ab vatandaşlığı var. hayırlısı.

geceye bir şarkı bırak

  • /
  • 12

sevgilinin kısır olduğunu öğrenmek

sevgilinin ailesiyle tanışmak

aman karısıyla çocuklarıyla tanışıp napicam.

sevgilinin ailesiyle tanışmak

eski fotoğraflara bakarken çok şey hatırladım. bir tanesini anlatayım.
ikinci ayındayız ilişkinin. bana ailesiyle beni tanıştırmak istediğini söyledi. kabul ettim ama ben ailesiyle görüşene kadar arkadaşıymış gibi tanıştıracağını düşünüyordum. öyle olmadı. direkt sevgilisi olarak tanıştırdı beni. farklı bir dünyaydı benim için ailesinin evi. birlikte tatiller, aile toplantıları, ...
kendi aileme gelince;
bu durum benim aileme gay olduğumu söyleme sebebimdir. kimliğim tanındı kısmi olarak ama hiçbir zaman benim ailemin de bizi bir çift olarak tanıdığı bir ortam olmadı maalesef. ben olur sanmıştım sevgilimin ailesini görünce.
yok canım ağlamıyorum :))

sevgilinin ailesiyle tanışmak

ben tirtilin annesi ve babasini facebooktan gormustum de cok sasirmistim onlarda tirtila benziyodu cunku. cok sevinmistim. bu kadar sevdigim biseyin kaynagini buldum diye. bittikce yenisini alabilcekmisim gibi sanki. tabi onlar beni gorse ayni sevgi dolu gozlukle bakmazlardi buna eminim. hasta veya psikolojik sorunlu derlerdi klasik hetero bakisiyla. zaten ogullari bile bakmadi. aman banane. yollari acik hersey gonullerince olsun. ben seda sayan'imi dinler yoluma bakarim be!

sevgilinin kısır olduğunu öğrenmek

ilginç olan, partner kişisi kısır olduğunu neden ve niçin öğrendi? yada biz kısır olmadığımızı nereden biliyoruz...
(bkz:kısır döngü)

bu arada (bkz:özdemir’in sorunlarına çözüm üreten yazar naifliği) diye de bir şey var. *

kolombiya

medyamız pek dile getirmese de şu günlerde devlet eliyle halk katledilmektedir.
kolombiya'da yoksulluğa, hayat pahalılığına ve ağır vergilere karşı çıkan ve sokağa dökülen halka, ordu ve polis ateş açıyor. bütün hastanelerin özelleştirilmesine yönelik yasayı protesto eden halk canice katlediliyor.

ülkemiz güzide medyası ise halkın kdv'nin kaldırılması ile sevinç çığlıkları attığı söylenmekte..

bu korkunç katliama uluslararası otoritelerin acilen dur demesi gerek!

tüm dünyası eşcinsellik olanlar

ben bütün dünyası heteroseksüellik olan birini görmedim, çünkü dünya heteroseksüel yukarılardan sevgili bir yazar. balık suyu görebilir mi! tüm dünyası eşcinsellik olan biri güçlüdür, akıntıya karşı gelir, ayrıştırıcı yorumlar yapmayın, eşcinsellik harikadır. zaten farklı aktiviteler yaparsın, ama bunları yaparken gay olduğunu saklamamak, kendine münhasır o güzel kimliğini ortaya koymak, renklerinle etrafı ısıtmak olarak görüyorum bu başlığı. sonuçta çoğu şeye ataerkillik ve heteroseksel bakış açısı hakimken, okulda bile, demek ki gene kültürlü şeyleri de gay bakışıyla yapabilirsin, yani dürüst bakışla, kendi bakışınla, kendinle! gayim gaysin gayiz loll.

luca calo

danslar efsane, topuklar şahane!

italyandır ve performansının ikinci bölümünde kendisini yarışmadan diskalifiye etmeyi seçen iki jüri üyesine geri adım attırmıştır.sevgilinin kısır olduğunu öğrenmek

bir süredir görüştüğüm bir çocuk var. nazar değmesin diye buraya yazmayı düşünmüyordum. biliyorsunuz kıskanç yelloz dolu burası. her şey çok güzel gidiyordu. mükemmel bir ten ve zihin uyumu...
ama bugün laf arasında bana infertilitim falan bişeler dedi. ne diosun türkçe konuşsana dedim meğer kısırmış. sperm sayım yok denecek kadar azmış falan. dedim ne saçmalıyorsun bebeğim şelale gibi boşalıyorsun saçmalama!
ama kazın ayağı öyle değilmiş. meğer onlar işlevsizmiş. spermi var gibiymiş ama yokmuş aslında falan bişeler anlattı.
o andan beri ilgimi kaybettim. neden böyle oldu bilmiyorum. sonuçta çocuk yapacak değiliz ama sebebini çözemediğim şekilde soğudum kendisinden. bugün başım ağırıyor dedim geçiştirdim ama yarın öbür gün napacağımı bilmiyorum. bir bahane bulup ayrılacağım sanırım.

sözlükte ne kadar süre yazarlık yapmayı düşünüyorsunuz

ülke ak parti‘den kurtulsun yazarlığı bırakıp kendime doğanın kalbinde bir ev inşa edeceğim. röpteşambırımla şöminenin önüne oturup kaliteli şarabımı yudumlayarak hep ertelediğim kitabımı yazmaya koyulacağım.

kitabı biraz yazdıktan sonra sıkılıp şarabı abartacağım kaliteli şarap bitince evin hayırlı olsun’a gelen yılan suratlı özdemir’in aldığı köpek öldüren şarapları sahillerdeki it uğursuzlar gibi içemeye başlayacağım. kitabı bir kenara bırakıp müslüm gürses açacağım. röpteşambırımı çıkartıp off sıcak bastı diyerek atletle oturacağım. midem kazdı diye akşam yediğim suşinin üstüne dolaptan ekmek peynir ve domates çıkartıp yiyeceğim. youtube’de arabesk dinlerken önerilen kısa komik videoları izleye izleye kendimi dev ekranda kolpçino izlerken bulacağım. sızmış halde uyanınca şömine sönmüş koca evi soğumuş bulup doğanın kalbinde doğalgazsız evde kalan aklıma küfür edeceğim. derken twitter’da yeni iktidarın aymazlıklarına denk gelip lgbti dayanışması ne durumda diye sözlüğe isteksiz gibi sinsi gibi offline’dan bi bakacağım pufidik ve nakhar iktidarı kınıyorlar. kamyoncu iktidarı sert bir dille eleştiriyor. hemen giriş yapacağım.

üç tane bildirim var onlar da benim açtığım başlıklara yazılan entyrler... özdemir’in kitabı en çok entry girilen başlık olmuş. hemen özdemir’e alakasız bir karikatür atıp gehen gehen gülmek suretiyle sözlükte yazmaya kaldığım yerden devam edeceğim.

Toplam entry sayısı: 240

tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak

tüm evrenden ve sözlü-yazılı tüm tarihten silinmesi gereken söz. bu başlığa bkz. verdiğiniz tüm entryleri de siz silin lütfen (yazma sebebim bu). başlığın ilerde kendisini silebilmesini de istiyorum hatta, mümkün olsa keşke. bence tecavüz ne 'kara mizah' ögesi olabilir ne de bdsm kapsayıcılık altında ifadesi yaygınlaştırılabilir. alakasız konseptler içerisinde normalleştirmeyin lütfen.

biden'ın soykırım demesi

tuhaf olmayandır. soykırım dememek için girilen şekiller, sözde'ler, tırnak içinde'lerdir tuhaf olan. bir zamanlar içimizde yaşayan şimdi ise torunları dibimizdeki ülkede olan 1 milyondan fazla insandan bahsediliyor. kanıtlarla, belgelerle hatta görüntülerle. bu ülkenin yüzleşmesi gereken daha çok katliamı var. ama sadece türk ve sünni değilsen sorumlusu oluyorsun. akp-mhp'yi aşmadan önce kendi komplekslerinizi aşmalısınız belki de.

kamyoncu

ermeni soykırımı

türkiye işçi partisi'nin utanmasa 'ufak bir tatsızlık' diyeceği ama soykırım diyemediğidir. ünlülerle "tip'e katıl" pr'ı yapmak güzeldi ama değil mi?

https://twitter.com/tipgenelmerkez/statu...

17 mart 2021 hdp'nin kapatılma davası

aynı zamanda hazırlanan iddianamede, aralarında cezaevinde bulunan eski eş genel başkanlar figen yüksekdağ, selahattin demirtaş, mevcut eş genel başkanlar pervin buldan ve mithat sancar'ın da bulunduğu 687 hdp'li milletvekili, parti yöneticisi hakkında 5 yıl süreyle siyaset yasağı, mal varlıklarına da el konulması istenmiş. kısacası tüm yeniden örgütlenme ve partileşme süreçlerine de ket vurulmak isteniyor.

datça karpuz götlüm film festivali

bana verilecek olan yılın en iyi çıkış yapan genç götlüsü ödülünü takdim etmek üzere sahneye çıkan özdemir ödülü diğer jürilerden habersiz kendisine verdiğini açıklamıştır. beni bu konuda yalnız bırakmayıp tepkimi koymam amacıyla sahneye çıkartan sanatçı arkadaşlarıma ve bana sponsordan çaldığı dildolarla saldırmıştır. aynı gün benim de söyleyeceklerim var ile hastanedeyken darp raporu almaya çalıştığım sırada 'en iyi çıkış yapan genç götlü benden başkası olamaz' diyerek tehditlerine de devam etmiştir. kendisinin diskalifiye beyanı gerçekleri yansıtmamaktadır.

rimming

bazıları için antikapitalist bir eylemdir. sınıf mücadelesidir. devrime giden yoldur.*

17 mart 2021 hdp'nin kapatılma davası

aynı zamanda hazırlanan iddianamede, aralarında cezaevinde bulunan eski eş genel başkanlar figen yüksekdağ, selahattin demirtaş, mevcut eş genel başkanlar pervin buldan ve mithat sancar'ın da bulunduğu 687 hdp'li milletvekili, parti yöneticisi hakkında 5 yıl süreyle siyaset yasağı, mal varlıklarına da el konulması istenmiş. kısacası tüm yeniden örgütlenme ve partileşme süreçlerine de ket vurulmak isteniyor.

uluslararası işçi filmleri festivali

bu yıl 16'ncısı düzenlenen uluslararası işçi filmleri festivali (iff), dünyadan ve türkiye’den emekçilerin, işsizlerin, kadınların, lgbtiq+’ların, gençlerin mücadelesini anlatıyor ve yaşanılan haksızlık ve adaletsizlikler “hangi kadraja sığar” diye soruyor.

https://sendika.org/2021/04/16-uluslarar...

festivaldeki tüm filmler 1-9 mayıs arasında youtube üzerinden ücretsiz gösterilecek. filmleri gösterim saatleri dışında izleyebilmek mümkün olmayacak.

festival'in mahir akkoyun tarafından tasarlanan afişleri gerçekten çok güzel.

31 mart uluslararası trans görünürlük günü

bu yıl 12. defa kutlanan, trans varoluşların öne çıkarıldığı ve eşit hakların sağlanması gerektiğinin bir kez daha hatırlatıldığı gün.

http://www.pembehayat.org/hakkimizda/det...

vegan

"bitkiler de tarım adı altında istismar ediliyor. sebze yemeyi kesiyor musunuz? hayır." cidden mi?

veganlık etik ve politik bir duruş. nasıl patriyarka her gün hayatlarımızı mahvediyor ve biz buna rağmen yarak yemeyi kesmiyorsak, erkekliğin herkes için zarar verici yönlerini dile getiriyor ve bunun politikasını yapıyorsak hayvan istismar etmemenin de politikasını özgürce yapabiliriz. kimse gelip ağzınızdaki kemiği almıyor sizden, tetiklenip durmayın her şeye. istismar edilen can seninki olduğunda bir homofobiğin 'kalıp uydurmayın' demesini de ağzına tıkayacağız. zulümler arasında hiyerarşi kurmayı kesin artık.

biden'ın soykırım demesi

tuhaf olmayandır. soykırım dememek için girilen şekiller, sözde'ler, tırnak içinde'lerdir tuhaf olan. bir zamanlar içimizde yaşayan şimdi ise torunları dibimizdeki ülkede olan 1 milyondan fazla insandan bahsediliyor. kanıtlarla, belgelerle hatta görüntülerle. bu ülkenin yüzleşmesi gereken daha çok katliamı var. ama sadece türk ve sünni değilsen sorumlusu oluyorsun. akp-mhp'yi aşmadan önce kendi komplekslerinizi aşmalısınız belki de.