gbt

Durum: 277 - 277 - 57 - 10 - 23.01.2018 21:53

Puan: 2216 - Sözlük Kezbanı

2 yıl önce kayıt oldu. 6.Nesil Yazar.

"I'm straight, but shit happens." -Were the World Mine (2008) "I wish I was gay. -James Franco
  • /
  • 14

masashi kishimoto

korkak, paragöz, terbiyesiz, fanlarına karşı saygısız, güzel çizen, iyi yazamayan, özellikle kadınları iyi yazamayan, kendisi timurlenkse bolt fil olmalı dedirten, kendimi nasrettin hoca gibi hissettiren, utandıran, akşehirlilere yardım etmek isteten, ama başartmayan mangakadır. inşallah senin çocuğunu da gelecekteki en popüler manganın yazarı öyle göt gibi bırakır kişimoto. senden değil, çocuğundan çıksın kişimoto. o final, o bolt, ya ben lan neyse bir şey demiyorum.

güney kore

türkiye uyarlasın diye dizi yapan ülke. kardeşim satmayın haklarınızı, dolaylı olarak gözümüzün kanamasına yol açıyorsunuz.

üniversite okuduğunu her fırsatta dile getiren yazar

bi arkadaşımı rahatsız eden yazardır. gerçi bu arkadaşım ekşisözlüğün okuruydu, ayısözlükten haberi yoktur allah bilir de, "lisede olan şeyin adı sınav, üniversitede olanın adı final işte neyin tatavasını yapıyosunuz?" derdi gerzek. 1 yıl daha hazırlanmıştı. ezmek istemiyorum ama, ben 1. sınıftayken o da üniversiteye hazırlanırken, çan eğrisinden falan hiç bahsetmedim. bıraktım 1 yıl boyunca vizesiyle finalinin toplanıp 2ye bölündüğünü düşünsün. 1 yıl sonra mimar sinanda tırt bir bölüme girdi. twitterına baktım, "finaller çok kasıyo yaaaa" diye tweet atmış. kendisiyle görüşmüyorum şu anda. msgsü düşünsün bana ne.

homofobik üniversiteler

istanbul üniversitesi değildir. az feminen bir gay arkadaşımız, derste erkek arkadaşı olmasını istediği kişinin özelliklerinden bahsedebildi, böyle bi ortam vardı. mezun olurken de epey çevresi oluştu bu çocuğun. sonracığıma, benim alt dönemden bayaa bayaa ilişki yaşayan bi çift vardı. hani elleri birbirine falan temas ediyodu, milletin ortasında öpüşmüyolardı elbette. bir kız da benle birlikte birçok kıza asılmıştı. falan filan işte, biz iülüler çağdaşızdır, modernizdir, aydınızdır vesselam.

filipinler

hayatım boyunca hiç ırkçılık yapmadım ama bleedman yüzünden aklımda kötü imgeler çağrıştıran ülke. bazı insanlar vardır, bazı ülkelerin ikonu olurlar. kime ikon olurlar peki? beynimize, başka kime olacak? mesela yunanistanın ikonu da eleni karaindroudur benim için. yunanistandan iyi kimseler de çıkmıştır, kötü kimseler de, ama benim aklıma eleninin yüzü geliyor yunanistan diyince. filipinler diyince de maalesef bleedman geliyor.

spartacus

iyi ki izlememişim dediğim dizimsi. tecavüz mü dersin, tarihin görüp görebileceği en büyük liderlerden sezarı bu şekilde lanse etmek mi dersin, neyin kafası anlamadım. bi an "bizim ecdadımızzzz" diye lafa başlayanlar gibi hissetmedim değil ama sezar abi bu! jül sezar! hani şekspirin oyununu yazdığı! hani brütüs tarafından ihanete uğratılan! hani salatası olan! sezarı gay yazarsın anlarım da, tecavüz ne amk? tecavüz ne? ne? sanki çok lazımdı.

öğretmenin bir halt olmayacağını düşündüğü öğrencisi

(bkz: albert einstein)

işte bu yüzden eğitime inancım azalmıyor. biz kıracağız *önyargı*yı.

biseksüellerin eşcinsellerden daha fazla olması

1 günlüğüne birine dönüşebilseydiniz kim olmak isterdiniz

justin owen demem yeterli olur sanırım.

hiç pasif olmadım diyen aktif

jake bassin sevdiği aktiflerdir. kendisi "benim sevgilim benim için pasifliği göze alacak bir aktif olmalıdır" demiştir zira. jake biseksüel olduğu için çok ayrımcı bi yaklaşım olduğuna inanıyorum ama yerinde bi örnek oldu yine de.

süper gücünü hatırla

işte bu güzel haber dediğim. belki bi yandan bu yarışmaya da hazırlanabilirim.

itachi

iktidarsız bir mangakanın çıkarıp çıkarabileceği en taşşaklı anime karakteri. neden bu kadar aşağılayıcı ifadeler kullandığımı bilmiyorum ama kişimoto diyince küfredesim geliyo hep.

ruhsar

mahzar karakterinin ruhsar karakterini sevmekle geçinip sevmediği dizi. şimdi biliyorsunuz ruhsar yağmurla gelirdi. bunu seven adam pılını pırtısını toplayıp yağmur ormanlarına falan taşınırdı. ruhsarın bunu fark edememiş olması gariptir, akıllı kadındı oysaki rahmetli.

21 ocak 2018 yalnız öleceğimi fark etmem

yarin ev arayisina cikacagim. buldugum anda yerlesecegiz kusumla oraya. bi daha dogdugum eve geri donmeyecegim. anne ve babami silecegim. bi gun o evde olecegim. ve bu baslik bunun kehaneti olacak.

clean bandit

rather be şarkılarıyla en sevdiğim 2. televizyon çiftini hatırlatıp hayaller kurdurttukları için teşekkür ederim.

boks

ofke nobetleri yasandiginda baslanmak istenir, iki adam tokatlayayim profesyonelce, rahatlarim diye dusunulur, sonra boksorlerin burun resimleri falan karsiya gelir, vazgecilir.

burcu güneş

cile bulbulumu ondan guzel soyleyen yok.

özge borak

her duydugumda soyadi yavuz seckinin das borakini hatirlatan, tebessum ettiren oyuncu.

teen wolf

güzel, popüler, zengin ve şımarık kızlar, kurgusal ürünlerde yer aldıklarında, lanet odur ki hiç sevilmezler. ama yüzyılda bir kutup yıldızının altında doğan bir popüler kız, kitlelerce kendine hayran edinir ve bu kız, bu hayran kitlesine yüzyılda bir (1) kez sahip olur... işte bu kızın adı lydia martindir. dizinin sadece ilk sezonunu izledim, komik yanı ağır basıyordu ve bütün karakterler de o kadar düzgün, duru bir ingilizce konuşuyordu ki, alt yazıya ihtiyacım yoktu ve 2011 benim ingilizce öğrendiğim yıl olduğu için, bu beni musmutlu etmişti. ama sonra karanlık bir hava hakim oldu teen wolfa ve ben bıraktım, iyi ki de bırakmışım, ama sonraki sezonları uzaktan takip etmek mümkün oldu çünkü ortada bir sterek gerçeği vardı ve aldığım bütün tüyolardan memnunum. hakikaten lydianın bu kadar sevilmesi benim bildiğim şeylere öyle aykırı ki. tamam senaryo gereği popüler, zengin ve şımarık, güzelliği de göreceli, yani ben güzel bulmam sen bulursun orası önemli diil, ama bu kızın hayranlarının olması murat dalkılıçın şarkısındaki gibi 40 yılda 1 gibi... çok iyi oldu, çok da güzel oldu, tamam mı? ben bir sterekçi olabilirim ama sonunda kazanan stydia oldu ve ben centilmence stydiacıları tebrik ettim. çünkü ilk defa güzel, popüler, zengin ve şımarık bir kızın mutlu bir son yaşayabildiğine tanık olmuştum, benim için gerçekten benzersiz bir deneyimdi. bunu bu yüzyılda deneyemeyenlere acımakla birlikte gelecek yüzyılda bu bir (1) adet deneyimin sıfır (0)a inmemesini temenni ederim.

bitmesi hiç istenmeyen kitaplar

  • /
  • 14

admin’in entry’lerimizi editlemesi

ilave olarak;

-nokta, virgül gibi kullanılan ve sözlükte kullanımı yasak olan :) :/ :o vb. ifadeleri sileriz.
-birini hedef alarak hakarette bulunulan kısımları veya komple entryi sileriz.
-kaynak belirtmeden bir kişiyi veya kurumu karalayacak entryler girilirse ya kaynak ekleriz, ya da entryi sileriz.
-yanlış kullanılmış gizli bakınız, yıldızlı bakınız, bknz, spoiler gibi noktaları düzeltiriz.
-çalışmayan linkleri aynısını bulursak ekleriz veya bulamazsak sileriz.
-boş bakınızları sözlükte ilgili başlık varsa onunla değiştiririz.
-bir kaç tane açılmış fakat aynı şeyi anlatan benzer başlıklar varsa birleştiririz.

bir nevi kural dışı sözlük kullanımını düzeltmek için editör ve moderatörlerle beraber sözlüğün ameleliğini yapıyoruz. yapılan değişiklikle anlamını yitirdiğini düşündüğünüz entryleriniz varsa bize bildirin loglardan bakalım. entryleriniz elinizin altında, siz de güncelemeler yapabiliyorsunuz. entrylerden yazarlar sorumlu olduğu için öncelikle kendiniz takip ediniz biz hepsine yetişemiyoruz.

admin’in entry’lerimizi editlemesi

sanırım sadece dark bear, futurelavirs ve hazineci olarak ben bu konuda yetkiliyiz.

içeriğe dokunmamakla birlikte, yaptığım düzeltmeler şöyle:
- de/da bitişik yazıldıysa, onu ayırmak
- ingilizce yazılan bir kelimenin türkçesini yazmak (sex’i “seks” yapmak gibi)
- otomatik yazım hatalarını düzeltmek (sozluk’ü “sözlük” yapmak gibi)
- eksik noktalama işaretleri (okumayı kolaylaştırsın diye)
- link, bkz ve diğer hatalı kaynak göstermeleri düzeltmek


entry’lerinde beni hedef almış kişilere bile birşey yapmıyorum. yazarların hedef alınması gibi şeyleri “şikayet” mailleri üzerinden değerlendiriyoruz.

oyuncu

her mesleği ve şartlarını kendi içinde değerlendirmek gerek.uyumak dinlenmek, ailenizle ve arkadaşlarınızla zaman geçirebilmek her insanın hakkı.ayrıca bölümü 2 saat süren haftalık dizi olmaz, bu kadar uzun filmler bile çok az. onlarda mümkün olduğunca kısaltılıyor.çok iyi para kazandıkları doğru fakat bu insan oldukları gerçeğini değiştirmiyor.illa ki karşılaştırma yapmak istiyorsanız her bölümü 20 dk süren big bang theory dizisi oyuncularının bölüm başı nekadar para kazandıklarına bakarabilirsiniz.baştan sona gereksiz diyaloglar ve bakışmalarla dolu niteliksiz dizilere doymadık sanırım.

oyuncu

bütün oyuncular için geçerli değildir yukarıdaki kanı. oyunculuk sadece dizilerde yapılmaz zira tiyatro ve sinema oyuncuları da mevcuttur ki asıl oyunculuk sahnede yapılandır. kamera önünde sürekli sufle verilen oyunculuk değerli değildir ama bu ülkede milleti oyalamanın yegane yolu dizi çekmektir. meşhur olmanın cebine biraz para koymanın peşinde olan her meslekten şahıslar dizi oyunculuğuna soyunmuştur. eski ve yeni erkek-kadın mankenler bilhassa yaşı geçmiş ve türkiyede mankenliğin yapılamaması sebebiyle bu sektöre giriş yaparlar. ama nedense hiç biri tiyatroya ya da sinemaya geçiş yapmazlar. çünkü para dizilerdedir.

Toplam entry sayısı: 277

2018 yılından beklentiler

haziranlari biz de coskuyla kutlayalim yeter, dovulmeden, iceri atilmadan...

muhabbet kuşu

benimkinin kafama sıçtığı kadar piyango oynasaydım heralde birini tuttururdum dediğim can yoldaşım...

çok güzel hareketler bunlar

gayet komik bir programdı. türkiyede kaç kişi şekspirin oyunlarının parodisini yapıyo allasen? kalemini tutan daha çok zeynep koçaktı, en yetenekli oyuncusu bülent emrah parlaktı ve en yeteneksizi de eser yenenlerdi. adam hala itici ya neyse.

istanbul üniversitesi

bi şekilde kopmamaya çalıştığım üniversitedir. mıknatıs gibi çekiyor beni. bi bakıyorum açıköğretim kaydı için kapısındayım. bi bakıyorum formasyon için. ha bi şekilde illa ki beyazıta gidicem yani. deli cesaretim olsa yüksek yapmak için de gidicem ben oralara. neyse şimdilik pilav gününe gittiğim tek okulum olabilir. kabus gibi geçen ilköğretim ve ortaöğretim yıllarından sonra ilaç gibi gelen, gurur duyduğum tek eğitim yuvam...

hepimiz ayıyız

(bkz:hepimiz aynıyız)

bilmem belki felsefi bi yaklaşım olabilir...

sınıfın gayinin şimdiki durumu

bugun bi is sahibi fakat saniyorum mutsuz cunku homofobik olan serefsiz sinifimizin baskilariyla cinsel yonelimini baskiladi muhtemelen. o sinifi hala lanetliyorum. ben de dahil butun azinliklara yaptiklarinin bin beterini bulsun namussuzlar.

çok güzel hareketler bunlar

gayet komik bir programdı. türkiyede kaç kişi şekspirin oyunlarının parodisini yapıyo allasen? kalemini tutan daha çok zeynep koçaktı, en yetenekli oyuncusu bülent emrah parlaktı ve en yeteneksizi de eser yenenlerdi. adam hala itici ya neyse.

sözlükte kadın yazarların olmaması

kizlarin erkeklerden daha homofobik olmasiyla tescillenen durum.

yay burcu

"tanıdığınız bir kişi sizin kalbinizi mi kırıp duruyor, sonra hiçbişey olmamış gibi mi davranıyor? burcunu sorun, size yay olduğunu söyleyecektir," dediğim burç. çok patavatsızdırlar, fakat bunun farkında bile değildirler. onlara küsersiniz, iki gün sonra bir kedi gibi sırnaşırlar. onlara kızarsınız, iki gün sonra bir kedi gibi sırnaşırlar. kısacası kedi gibi bir burçtur ve naparsanız yapın hatalarını göremezler. onlara bi süre sonra küsemez, kızamaz hale gelirsiniz. gerçek dostlarınızın yaylar arasından çıkma olasılığı yüksektir. zira bir insanın en yakın dostu kedi değil de nedir?

ayı sözlük

10u falan beklemeyip, beni 6. entrymde onaylayan caanim sozluk.

aslan burcu

çok iyi bir yaren olabilir, ama çok iyi bir yar asla olamaz, dediğim burç. o yüzden bu burçla ciddi düşünmeyin, çünkü aşka inanmazlar.

başak burcu

stereotipik olarak titiz ve hastalık hastası yaftalamasına maruz kalan burç. kişisel gözlemim, çok iyi bir dost olduğu yönünde. sadece kendi grubuyla değil, bütün gruptan burçlarla anlaşabiliyor, balıkla bile anlaşmadığını görmedim. bu burca kazak örmeli.

akrep burcu

aslandan sonra en çok özenilen burç, sanırım bu burçla ilgili "güzel bakışları vardır ve seksapeli yüksektir" inanışından mütevellit. külliyen yalandır. tanıdığım bütün akrepler boş boş bakar ve seksapelle meksapelle işleri yoktur. çok iyi gün dostudurlar, onlarla zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız ama kötü günlerinizde asla yanınızda olmazlar. bir de kindar falan olmalarından kaynaklanmıyor bu, bilakis hiç gözünüzü korkutacak kadar negatif bir burç değildir akrep, bunlar birtakım hurafelerdir. amma velakin, her burç yorumu kişiye özeldir ve belki benim tanıştığım akrepler öylelerdi. belki de gerçekten kin tutuyorlardır.

balık burcu

akreple aynı gruptan olduğuna şaşırmadığım burç. yine bir iyi gün dostudur. kötü günde meydanlarda yoktur. "iyi günün dostu nerdesin haney" sözleri benden ona gider.

kalıplaşmış yalanlar

onlar: telefonunu silmedim, telefon rehberim silinmis!

ben (icimden): bulut diye bi sistem var gerizekali, bu devirde rehberinin silindigine inanmami gercekten bekliyo musun? ayrica bana bunu yutturabilecegin kadar cocuk mu belledin beni? delikanli ol da suratima soyle numarami sildigini.

bi gun yuzune soyliycem.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.