heftreng

Durum: 42 - 0 - 0 - 0 - 02.04.2021 21:26

Puan: 960 - Sözlük Kezbanı

5 ay önce kayıt oldu. 8.Nesil Yazar.

gavat ve ablacı 1 bebek.
  • /
  • 3

ayı kadınlar

ayı sözlük yazarlarından alternatif nickler

ilişki bağımlılığı

bağımlılık söz konusu olunca direkt olarak madde bağımlılığı, hani belki bir ihtimal davranışsal bağımlılıkların konuşulduğu bir bölümde* hocanın bahsettiğini duyduğumda aşırı mutlu olduğum, ama yaşarken hiç mutlu olmadığım bağımlılık türü.

(bkz:aşk)
(bkz:obsesyon)
(bkz:takıntı)

online dersin mümkün kıldıkları

doktor lafları

aynı kişiye aşık olmak

psikiyatrik ilaçları doktor kontrolünde olmadan bırakmak

yapmamam gerektiğini bildiğim halde artık bıktığım için yaptığım, pişman da olmadığım* şey. doktor kontrolüne kalsaydı daha kaç yıl kullanırdım bilemiyorum ama yan etkilerinden o kadar bıktım ki düz etkileri yan etkilerini kurtarmıyordu artık.
(bkz:i'm a bad bitch now)

takip edilesi podcast yayınları

sapphic

kapsayıcı anlamıyla: erkek olmayanlara karşı romantik/cinsel çekim duyan erkek olmayan kişi. ancak çoğunlukla kadın seven kadın şeklinde kullanılır.
(bkz:safik) diye çevrilmesi mümkündür.*

ammak

herhangi bir cinsiyetten insanın faaliyeti olabilir. zira herhangi bir cinsiyetten insanın amı olabilir. ayrıca amı olmayan insanların da kullanabileceği bir ifadedir.**

lavinya

bir eski sevgilimle yatakta cuddle eylemekte idik. kendisi halkla ilişkiler ve reklamcılık okuyordu. laviva isimli çikolatamsı şey için sana gitme demiycem ama gitme laviva şeklinde bir slogan önerisinde bulunup dalga geçtiydim. ama kendisi gülmedi. bana bu şiiri okumayı düşündüğünü o zaman öğrenmiştim. ehi ehi diye gülmüştüm. ayıp mı ettim hala bilmiyorum ama çok bilinen aşk şiirleri karşısında ciddiyetimi koruyamıyorum.
(bkz:bu da böyle bir anımdır)

karşı konulmayacak ünlüler

biricikseksüel

dünyalar güzeli kuir bir çizim sayfası.
https://www.instagram.com/biricikseksuel/

kadıköy

polis müdahalesi

polislerin, genellikle mevcut siyasi iktidarla uyuşmayan görüşlerde olan insanların bir araya geldiği eylemlere, kutlamalara ve protestolara yaptığı saldırıdır.

(bkz:kadın eylemleri)
(bkz:onur yürüyüşü)
(bkz:newroz)
(bkz:cumartesi anneleri)

(bkz:müdahale değil saldırı)

junk vegan

ankara'da iki kadın tarafından açılan, muazzam vegan mamalar yapan müessesenin adı. diğer illere kargo seçenekleri mevcut. badem yoğurdunun eşlik ettiği mezeleri ve vegan sucukları yemeyip cuddle eylemek istediğim ürünlerinden.
(bkz:şimdi reklamlar)
https://www.instagram.com/junkveganankara/

en iğrenç sevgi cümleleri

sekste sınır tanımam

"karşındaki kişinin sınırlarına saygı duruyor musun bari?" sorusunu akla getiren söylem.

biz şimdi neyiz

sormak istediğim ama hiç soramadığım bir "ilişkideki belirsizlikle başa çıkma sorusu". belirsizliğin, geleceksizliğin, isimsizliğin norm olduğu kuir camianın romantik&cinsel ilişkilerinde bir hayatta kalma çabası.**
(bkz:normalize biz şimdi neyiz)
bu da kardeşi:
(bkz:aramızda ne var)

bir erkeği karizmatik kılan şeyler

  • /
  • 3

fully insurrectionary luxury queer space anarchism

68'in şafağında gerçekleştirilen 1. homintern enternasyonel'in 2023, 2053 ve 2071 için koyduğu hedeftir.

(bkz:tam ayaklanmacı lüks queer uzay anarşizmi)

Toplam entry sayısı: 42

çokaşklılık

birden fazla kişiyle romantik/cinsel ilişki kurma isteği ya da pratiği.
(bkz:na-monogami)
(bkz:polyamory)
özneleri, kapalı ilişkilerin cishet-kuir demeden norm olduğu bu dünyada sıklıkla ayrımcılık ve şiddetle karşılaşır.
(bkz:polifobi)

eylemde eski koliyi görmek

öznesini gark ettireceği duygulara göre bir eylemden ayrılma sebebi dahi olabilir. yine de *çoğunlukla duyguların bu kadar yoğun yaşandığı bir durum değildir.
(bkz:duygusal toplar toplanıyordu)
(bkz:koliye aşık olmak)

lgbti+ bayrağı taşıyan öğrencilerin gözaltına alınması

bu sabah içlerinden birinin sınıf arkadaşım olduğunu öğrendim. onun giremediği derste bir şey olmamış gibi misafir hocayı dinledik. 14:00'te çağlayan'da ifadeleri alınacakmış, gidemiyorum. tanıdığım, bildiğim kimse de gitmiyor. annemin dernek işi varmış, birinin okulu, birinin sağlığı elvermezmiş. ben yataktan çıkamıyorum. hepimizin orada olması gerekmez miydi? bütün lgbti+lar, bütün cishet kadınlar. biz hepimiz olamıyoruz ve bizi tek tek avlıyorlar. hepimizi tek bir yerde görmek isterdim, adliyede, okulda, meydanda.
keşke hepimiz olabilseydik. o zaman hiçbirimiz gitmezdik.

rewşan çeliker

başlığını açarken hakkını verememekten korktuğum, tov albümünü kaç kez dinlediğimi bilemediğim, pdr bölümünden mezun olduğunu ise henüz bugün öğrendiğim ve çok şaşırdığım dünyalar güzeli şarkılar söyleyen kişi.

polis müdahalesi

polislerin, genellikle mevcut siyasi iktidarla uyuşmayan görüşlerde olan insanların bir araya geldiği eylemlere, kutlamalara ve protestolara yaptığı saldırıdır.

(bkz:kadın eylemleri)
(bkz:onur yürüyüşü)
(bkz:newroz)
(bkz:cumartesi anneleri)

(bkz:müdahale değil saldırı)

veganlık

çoğunlukla troll entry'lerle dolu olmasına şaşırmadığım başlık.
veganlık genel olarak hayvansal ürün tüketiminde bulunmamak demek. yalnızca besinleri değil, kürk, deri, yün, hayvansal yapıştırıcı vb. kullanımını da kapsar. bu yüzden bitkisel beslenme ile veganlık arasında ayrım yapılabilir. bitkisel beslenme sadece hayvansal besin kullanmamak demek, buna göre bitkisel beslenen kişiler kullandıkları başka ürünlerin hayvansal olmasını umursamayabilir. veganlık etik ve politik bir duruş iken, bitkisel beslenme bir diyet türü ya da sağlık sorunlarından gelen bir zorunluluk olabilir.

çokaşklılık

birden fazla kişiyle romantik/cinsel ilişki kurma isteği ya da pratiği.
(bkz:na-monogami)
(bkz:polyamory)
özneleri, kapalı ilişkilerin cishet-kuir demeden norm olduğu bu dünyada sıklıkla ayrımcılık ve şiddetle karşılaşır.
(bkz:polifobi)

afobi

aseksüel ve aromantiklere karşı beslenen nefret ve düşmanlık. homofobi, transfobi, bifobi derken çoğunlukla* görmezden gelinen. sürprizli bir şekilde kuir camiada da oldukça yaygın rastlanan bir nefret türü.
elbette bu nefret ve düşmanlık kendini çoğunlukla daha pasif agresif, örtük bir şekilde gösterir. örtük cinsiyetçilik gibi gibi. ayrıca yine çoğunlukla aseksüellik ve genel olarak cinsellik üzerine yeterince düşünmemiş olmamızdan kaynaklanır*.
(bkz:aseksüel görünmezliği)
edit: sağlam bir örneğini görmek isterseniz başlığın ikinci entry'sine bakabilirsiniz.

kuird

2021 amed newrozunda yaşanan lgbti+lara saldırı olayından sonra twitter'da kurulduğu ilan edilen, ilk kuir kürt aşireti.

kürtçe

öğrenmesi dünyanın en eğlenceli işlerinden olabilecek dil. bilen, birlikte çalışmak isteyen varsa beklerim ayrıca.
Henüz takip ettiği biri yok.