ignorantfate

Durum: 11 - 0 - 0 - 0 - 12.05.2021 04:29

Puan: 206 - Sözlük Kezbanı

5 ay önce kayıt oldu. 8.Nesil Yazar.

...bana old and wise çal...

ayı sözlük günlük

son zamanlarda hayatımın; kupkuru, anlamsız ve artık neredeyse anlık heyecanlar dan bile yoksun ellerimin arasından kayıp gittiğini düşünüyorum... eskiden daha iyi zamanlarım olmuştu demeyi çok isterdim ama yok:(..içim eziliyor günlük kaçabileceğim beni saracak bir geyikli gece bile yok

takip edilesi podcast yayınları

yazarların şu an ihtiyacı olan şeyler

bir şeyler istiyoruz, gerçeklerle alakası olmayan, ahlakla alakası olmayan, etikle alakası olmayan, estetikle alakası olmayan.. içgüdülerimize dair bir şey istiyoruz.. var olup olmadıklarını, gerçek olup olmadıklarını, doğru olup olmadıklarını defalarca başka yerlere bakarak sorguladığımız, asla emin olamadığımız, güvenemediğimiz, taşıyamadığımız, itiraf edemediğimiz, anlam veremediğimiz, korktuğumuz, çekindiğimiz, kaybettiğimiz bir şeyler istiyoruz..

tüm dünyası eşcinsellik olanlar

"nerenizden yaralandıysanız, kimliğiniz orasıdır." der milan kundera..

bolu

beş yıldan beri yaşadığım yeşil yalnızlık şehri...

ayı sözlük itiraf

... insan hayatın zamanın ve tüm yaşanmışlıkların yükü üzerindeyken farklı olmanın öteki olmanın yapayalnız olmanın anlaşılamamanın verdiği acıyla çoğu kez saçmalıyor yanlış yapıyor ya da kendini ifade edemiyor....herşeye eksik geriden ve yenilmiş olarak başlamak buna alışmak kabullenmek unutmak çok zor.... maskeyle hikayelerle rollerle yaşamak kabul görmek hep yanlış anlaşılma korkusu gerilimi ile hayatın ellerinin arasından kayıp gitmesi....sana kalanın hep hayal kırıklığı yalnızlık ve mizantropia olması....

küçük iskender

lezzetli tümörler lokantası...

selim ileri

benim için bir cumartesi yalnızlığı...

mina urgan

belki de dünyanın en çılgın en komik en alçakgönüllü dinozoru... tanışmak,sohbet etmek,dinlemek ne çok isterdim...

yalan

ne çok yalan söyleniyordu yeryüzünde; sözle, yazıyla, resimle ya da susarak.
yusuf atılgan, anayurt oteli

lgbti+’ların sol’a devrim borcu yok

günümüz yurdum sol oportünizmi'ne harikulade bir yanıt.. tebrikler.
Henüz hiç başlık açmamış.

yalnız yaşamak

iğrenç birşey. yemek yerken üzülüyorum. yemeğini paylaşmamak çok kötü bişey. yalnız yaşadıkça geçimsizleşmeye başlıyor insan, sevdiklerine bile sabrı azalıyor. çoğu zaman telefonumu açmıyorum. enerjim çok düşük olduğundan karşımdaki endişe etmesin diye. yalnızlığı kutsayan entrylere gerçekten çok şaşırdım. ne sanıyorsunuz yalnızlığı, nasıl bir anlam veriyosunuz ona.

hoşlanılan erkeğe açılamamak

açıkçası yorucu bir olaydır.
hetero bir arkadasima aşıktım ve en son o kadar sevdiğim bir insan ki aramızda bir şey gizli kalmasın diye ona aşık olduğumu söyledim.
sonra onun beni teselli etmesi ayrı bir olaydı ama hala sorgulama evresinde olduğu için bazen umut var diye kendimi avutuyorum(zenginin mali zugurdun cenesi durumu)

kemalist kişilik bozukluğu

kişilik bozuluğu demek yanlış bir anoloji kurmak olduğundan, hatalı olduğunu düşündüğüm başlık.fakat kemalist geyin problemi, eşcinsellikle ile her türlü problemin ilişkilendirilebileceği kurumların dayandığı politik fikirleri, bir eşcinselin nasıl içselleştirdiğinin anlaşılamamasıdır. bugün ülkede yaşanan her türlü azınlık probleminin kaynağının ulus devlet olacağız diye politik yollarla verdiğimiz imtiyazlar olduğunu görmek çok kolay iken, türkiyedeki etnik azınlıklardan bile daha kötü bir halde olan cinsel azınlıkların dolaylı olarak neyi desteklediklerini göremediklerini düşündürür. ulusal-milliyetçi ideolojileri nasıl takip ettiklerini sorgulayan insanlara karşı pek ılımlı olmalarını beklemek zaten naiflik olacağı gibi kemalizmi eleştirmek hakkımız olduğunu bir şekilde düşünmemeleri de zaten şaşılası bir şey değildir. *

not: yüz resmimi sizi de görmek kaydıyla seve seve gönderirim ancak buraya yükleyerek kitleleri azdırmak istemiyorum. *

tüm dünyası eşcinsellik olanlar

homofobiyi ne kadar da içselleştirmişsiniz. insan eşcinsel sözlüğüne gelince homofobi beklemiyor ama maşallah sanırsın breeder convention.

bir kere şunu kenara koyalım; etrafınızda gördüğünüz her şey heteroseksüeldir. bak navigasyon bile kadın sesi çünkü ingilzi savaş pilotları en çok kadın sesine tepki veriyordu, heteroseksüel oldukları için. etrafınızdaki her şey, heteroseksüeller için tasarlandı.

o halde niye heterolara sormuyorsunuz bunu? niye kek reklamında bile heteroseksüel normlar var demiyorsunuz onlara? çünkü heteroların sikinde değilsiniz aslında, onlar sizin gibi bir "ibneyi" takmıyorlar bile. tek yapabildiğiniz herhangi bir topluluğu olmayan, bu konuları konuşacağı kimsesi olmayan veyahut hayatı boyunca eşcinselliği yüzünden eziklendiği için bunu kendine zırh gibi giyinmiş insanlara saldırmak ve zorbalıkta bulunmak.

ikinci dalga feminizmin dediği gibi, kişisel olan politiktir. kimse içinde yaşadığı toplumdan / dünyadan uzakta bir vakumda yaşamıyor. isteseniz de istemeseniz de bütün eşcinselleri birleştiren tek şey homofobi.

mesela boxer reyonu dediğimde anlamanız bir ortak yaşanmışlıktır. ben size iki kelime söyledim, siz bağlamı anladınız. hayatım boyunca aradığım şey bu aslında. yaşadığım travmaları anlattığımda göz deviren heterolar değil. hepimiz biliyoruz ki ne kadar öyle olmasını istesek de heterolar bizi anlamıyor. yaşanmışlık anlatılabilecek bir şey değil çünkü. birisi size nasıl araba sürüleceğini anlattığında ne kadar araba sürebiliyorsunuz?

size kötü haberlerim var. eğer hayatınız gay bara gidip gay sex konuşmak, heteroları takmamak ve mümkün olduğunca hayatınızdan çıkarmaksa, doğru yoldasın tatlım. çünkü heteroların yaptığı tam da bu. heteroseksüel bara değil bara gidiyorlar, gay seks değil seks yapıyorlar, gay evlilik değil evlilik yapıyorlar. onların yaptığı her şey normal, gaylerin bunu istemesi ise bunu tüm kişiliği yapmak oluyor.

yukarda dediğim gibi, sevmediğiniz gaylerle aynı şekilde yaşayan heterolara tek bir söz bile edilmiyor. eşcinsel de olsanız, yukarda "biseksle eğlendim hahah, tercihinizi umursamıyorum" diyen dangıl dungul gibi de olsanız, dalay lama da olsanız homofobiksiniz ve bu umrumda değil. köşenizde ağlayın ve eşcinselleri rahat bırakın.

eşcinselliğini yaşamaya yeni başlayanlar için tavsiyeler

eşcinselliğin on emrini yazıyorum (çarpıldı)
-öncelikle kendi paranızı kendiniz kazanın, ekonomik olarak asla kimseye bağlı olmayın
-kesinlikle uzman olduğunuz bir alan, bir mesleğiniz olsun, bu konuda o kadar iyi olun ki size muhtaç kalsınlar
-topluma adapte olmaya çalışmayın, zinhar, toplum zaten hasta
-ilk fırsatta kendinizi daha iyi tanımak için ve korkularınızı yenmek için psikoterapi alın, ihtiyacanız olduğunu düşünmeseniz bile size kendinizle ilgili çok fazla bilgi verecektir
-kendinizi güvende hissettiğiniz sürece açılın, ikinci bir karaktere girmek yorar ama çoğu zaman girmek zorundayız, bu yükü azaltın, yine de size zarar verecek durumlar varsa, önce o durumları eleyin, sonra açılın
-asla yerel düşünmeyin, dil öğrenin ve küreselleşin (bu ne demekse)
-kesinlikle eşcinsellerin hak sahibi olduğu ülkelere bir kere de olsa gidin ve size neler kaybettirdiklerini görün
-mutlaka korunun
-aşık olduğunuzda kendinizden ve geleceğinizden vaz geçmeyin, gerçek bir ilişkinin size de faydası olması gerekir
-hayatınızdaki tüm sorunların sebebini, insanların size karşı tutumunu yöneliminize bağlamayın

ayı sözlük itiraf

iyiyim diyorum ama iyi değilim.
kalbim çok acıyor. bazenleri o kadar dayanılmaz hale geliyor ki kapatmak istiyorum kendimi. durdurmak zamanı, hiçbir şey hissetmemek, hiçbir şey düşünmemek.
gözyaşı dökmüyorum, onun için ağlamak istemiyorum. o kadar acıyı hissederken gözyaşı dökmemeyi zafer sayıyorum.
keşkelerim var ve bu sinirimi bozuyor. karşısında çok ezik durdum. son kez yatmak istedim, son kez sarılmak. keşke istemeseydim. o da sarılmak istemedi, hızlıca çıkıp gitti.
düşünmeyi erteledim bir süre, şimdi tüm duygular birleşti dayanılmaz bir hale geldi. kaçamıyorum bundan. nasıl kurtulacağım bilmiyorum.
kalbim öyle acıyor ki, tarif edemiyorum, çaresini bulamıyorum. bu yaşadığım süreci sadece benim yaşadığımdan eminim. onun benim kadar etkilenmediğini beni , benim onu sevdiğim kadar sevmediğinden eminim. bunu bilmek beni daha çok acıtıyor.
çok yalnız hissediyorum. ben artık mutlu olmak istiyorum.
------
yağız bi' delikanlı
kara kaşlı, kara gözlü
kalbi kendinden de esmer
kandırmacaymış meğer
------

ayı sözlük itiraf

arkadaşlarla oturmuşuz kafayı çekiyoruz, hepsi hetero erkek, kız mevzuları açılıyor haliyle. biri diyor eski sevgilimle şöyle böyle oldu, biri diyor en uzun ilişkim şu kadardı, biri diyor kızı kuytuya çektim şunu yaptım, ev kiraladım akşamdan sabaha... sonra kafalar bana dönüyor. bir şeyler zırvalıyorum ama eminim yüzümden belli keyfimin kaçtığı. keşke diyebilsem ulan erkek sevdim, kaşına gözüne vuruldum, kokusuna tahrik oldum diye. keşke bir erkekle yaşadıklarımı kızla olmuş gibi anlatmak zorunda olmasam. neden eve kız atmıyorsun? dediklerinde çünkü erkeklerle yatıyorum diyebilsem. saklanmak, gizlenmek, yalan söylemek o kadar ağır ki bazen. pot kırmamak için keyfince alkol almamak, diken üstünde olmak. telefon kullanırken hornet’i tinder’ı görmesinler diye ekranı gizlemek. flörtten gelen mesaj görünmesin diye bildirimi kapamak. her adımını onlara göre ayarlamak. yorucu, yıldırıcı. bunlar buz dağının görünen kısmı. görünmeyen kısımda neleri sakladığımızı hepimiz biliyoruz. keşke böyle olmasaydı, keşke özgürce yaşayabilseydik. yazık ulan bize. çok yazık.

Toplam entry sayısı: 11

tüm dünyası eşcinsellik olanlar

"nerenizden yaralandıysanız, kimliğiniz orasıdır." der milan kundera..

ayı sözlük itiraf

... insan hayatın zamanın ve tüm yaşanmışlıkların yükü üzerindeyken farklı olmanın öteki olmanın yapayalnız olmanın anlaşılamamanın verdiği acıyla çoğu kez saçmalıyor yanlış yapıyor ya da kendini ifade edemiyor....herşeye eksik geriden ve yenilmiş olarak başlamak buna alışmak kabullenmek unutmak çok zor.... maskeyle hikayelerle rollerle yaşamak kabul görmek hep yanlış anlaşılma korkusu gerilimi ile hayatın ellerinin arasından kayıp gitmesi....sana kalanın hep hayal kırıklığı yalnızlık ve mizantropia olması....

yazarların şu an ihtiyacı olan şeyler

bir şeyler istiyoruz, gerçeklerle alakası olmayan, ahlakla alakası olmayan, etikle alakası olmayan, estetikle alakası olmayan.. içgüdülerimize dair bir şey istiyoruz.. var olup olmadıklarını, gerçek olup olmadıklarını, doğru olup olmadıklarını defalarca başka yerlere bakarak sorguladığımız, asla emin olamadığımız, güvenemediğimiz, taşıyamadığımız, itiraf edemediğimiz, anlam veremediğimiz, korktuğumuz, çekindiğimiz, kaybettiğimiz bir şeyler istiyoruz..

tüm dünyası eşcinsellik olanlar

"nerenizden yaralandıysanız, kimliğiniz orasıdır." der milan kundera..

lgbti+’ların sol’a devrim borcu yok

günümüz yurdum sol oportünizmi'ne harikulade bir yanıt.. tebrikler.

bolu

beş yıldan beri yaşadığım yeşil yalnızlık şehri...

yazarların şu an ihtiyacı olan şeyler

bir şeyler istiyoruz, gerçeklerle alakası olmayan, ahlakla alakası olmayan, etikle alakası olmayan, estetikle alakası olmayan.. içgüdülerimize dair bir şey istiyoruz.. var olup olmadıklarını, gerçek olup olmadıklarını, doğru olup olmadıklarını defalarca başka yerlere bakarak sorguladığımız, asla emin olamadığımız, güvenemediğimiz, taşıyamadığımız, itiraf edemediğimiz, anlam veremediğimiz, korktuğumuz, çekindiğimiz, kaybettiğimiz bir şeyler istiyoruz..
Henüz takip eden biri yok.