naturalistchaser

Durum: 21 - 1 - 0 - 0 - 14.08.2019 17:37

Puan: 506 - Sözlük Kezbanı

8 ay önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

0
  • /
  • 2

zirve düzenleme rehberi

neden sevgilin yok

belki insan sokakta heteroseksüel bireylerin sevgilisiyle yaptığı gibi el ele gezmek istiyor , özgürlük istiyor her şeyden önce . gizli yaşamak nedenlerinden biri olabilir hem insanlar hem benim için.

18 mayıs 2019 ayı sözlük eurovision zirvesi

ankara buluşması ben de istiyorum.

full+full aktifim yazan gayimsi

dostum anlatım bozukluğunun dibine vurmuşsun.bir şey anlamadım . başka başlıklarımda fikrini doğru cümleler ile ifade edersen sevinirim

full+full aktifim yazan gayimsi

bu değişik canlı türleri götlerine zarar gelsin istemeden kendini bir araba edasıyla pazarlayan ; gabile , hornet ve minumum sitelerde bolca bulunan içinde homofobik dürtüler olan değişik gayimsi canlılardır . bu ayrı türe gay demek yanlış olur . yeni bir ad bulmak lazım .
uzak durulması ve bulunduğu ortamdan acilen kaçılması gerekir

feminenlere ilgi duymayan gay

benimdir . saygım var , ilgim yok .

sphynxinator

bugün tanıdım . tatlı birine benziyor . ama gördüğüm kadarı ile nefrette edenleri var sözlükte . üzülme canım , anormal olan hep sevenin olması zaten

eşcinsellik ne zaman oluşur

evet sevgili okuyan ayı sözlük yazarları ,
herkesin eşcinselliği kabulleniş evresi olmuştur . bu zor ya da kolay hepimiz bu yoldan geçtik . ama hiç cinsel yönelimimizin neden hemcinslerimize karşı olduğunu araştırdık mı ? ünlü psikiyatr alfred adler’e göre feminen olan eşcinsellerin çocukluğunda anne karakteri baba karakterine göre daha baskındır . ya da benim gibi feminen olmayan eşcinsellerin de bu tutumunun çocukluktakı edinimlerden olduğunu savunur. çağın en iyi psikiyatrları (freud dahil olmak üzere) aynı şekilde çocukluktan gelen bir edinim olduğu görüşünde . sözlükte ise gördüğüm kadarıyla “ben böyle doğdum arkadaş” diyen arkadaşlarımız var . hiçte boş olmayan çağın en iyi psikiyatrlarının bu görüşlerini görmezden mi gelelim ? siz ne düşünüyorsunuz araştıran sorgulayan sözlük yazarları ? sizce biz böyle mi doğduk yoksa bu dâhiler haklı mı ?

another brick in the wall

sanat dediğimiz gerçeklik öyle güçlü bir şey ki toplumlarla tıpkı bir tanrı edasıyla oynar toplum da müptelası olur bu tanrının . bu şarkı da zamanında tüm dünyayada sansasyonel bir etki yaratmış. gerek klibi ile gerek şarkı sözleriyle , binlerce belki de on binlerce dinlemeden sonra diyorsunuz ki “işte tanrı bu !” . şarkı nasıl yapılır tüm dünyaya göstermiştir pink floyd bu şarkıyla .

yazarların enerjisini yükseltip mutlu eden şarkılar

benim için tek bir şarkı vardır umutsuz anlarda ruhunuzun elinden tutup ayağa kalkmasını sağlayacak . tüm sözlük yazarlarının bu şarkıyı dinlemesini dilerim

alttaki yazara soracaklarım var

kişinin geçirdiği zamanın kendisinde oluşturduğu hisse göre değişir.
cinsiyet algısının günümüz toplumlarınca çokfazla normlara sahip olmasının nedeni nedir ?

polise homofobiksiniz galiba demek

polise homofobik değilsiniz galiba demek daha çok göt ister .

2019 yılı asgari ücreti

geçen dönemki asgari ücreti dolara vurduğumuzda 427 dolara karşılık gelmektedir . bu sene doların müthiş fırlaması sonucu , göze daha fazlaymış gibi görünen 2020 tlyi dolara vurduğumuzda 350 dolar civarında bir sayıya denk gelmektedir . malesef malum seçmen onca yaşanmışlığa rağmen hala şunu diyebilmektedir : “ben ekmeğimi dolarla mı alıyorum gardaşım “

malum partiyi tebrik etmek lazım . seçmenini iyi tanıyor ve nasıl oy kazanacağını iyi biliyor

1984

harika bir distopya . ben bu distopyanın her ne kadar farkedemesekte dolaylı olarak gerçekleştiğini düşünüyorum. sanıyor musunuz ki devletler daha şimdiden bizi dinlemiyor avucunda tutmuyor . telefonlarımız , internetler , ilişkilerimiz zaten devletler tarafından gözetim altında tutulmakta .
bu distopya ile şimdinin arasında bariz olan fark sadece düşünceleri ele geçirmedir . devletler bunu da gerek televizyonlar gerek gündelik hayatta bilinçaltı yoluyla ele geçirmeye çalışsada düşünceleri ve fikirleri korumak hala bireyin elinde . eğer gelecekte devletler bunu da ele geçirebilecek konuma gelirse vay insanoğlunun haline !

matematik

evrendeki matematiğin sınırı yoktur . insanoğlunun yalnızca sonsuz evrende ufacık bir noktayı keşfettiğini düşünürsek o zorlanarak yaptığımız matematik , noktadan farksızdır.

yanlış anlaşılan şarkı sözleri

şarkı sözleri diyor başlıkta lakin paylaşmazsam öleceğim bir adam var ;


divan edebiyatı şairlerinden olan sümbülzade vehbi, "rücu" şiirleriyle de ayrı bir ün yapmıştı. bir gün padişah vehbiyi yanına çağırır ve "bana öyle bir şiir yaz ki ilk mısrayı okuyunca içimden seni öldğrmek, ikinciyi okuyunca ödüllendirmek gelsin" der ve ortaya şöyle bir şiir çıkar!
azm-ü hamam edelim,sürtüştürem ben sana,
kese ile sabunu,rahat etsin cism-ü can..
lal-ı şarab içirem ve ıslatıp geçirem,
parmağına yüzüğü,hatem-i zer drahşan..
***
eğil eğil sokayım,iki tutam az mıdır?
lale ile sümbülü kahkülüne nevcivan..
***
diz çökerek önüne ılık ılık akıtam,
bir gümüş ibrik ile destine ab-ı revan..
***
salınarak giderken arkandan ben sokam,
ard eteğin beline,olmasın çamur aman..
***
kulaklarından tutam,dibine kadar sokam,
sahtiyandan çizmeyi,olasın yola revan..
***
öyle bir sokayım ki,kalmasın dışarda hiç,
düşmanın bağrına,hançerimi nagehan..
***
eğer arzu edersen ben ağzına vereyim,
yeterki sen kulundan lokum iste her zaman..
***
herkeze vermektesin,birde bana versene
avuç avuç altını,olsun kulun şaduman..
***
sen her zaman gelesin,ben vehbi'ye veresin,
esselamun aleyküm ve aleykümüsselam...

alttaki yazara soracaklarım var

yok desem akım duracak .
yeni yılın mutlu geçer umarım.
alttaki yazara sorum : hayata tekrar gelse cinsel yöneliminin aynı olmasını ister miydi? neden

boyalı dolap

mutlu olmak için gerekenler

bir adet amaç . rotası olan gemi rotasına ulaşmak için gemisindeki yıkıkları tamir eder. hayatınıza amaç ekleyiniz efendim

bir ayının götünü kaldırmak

ahh , en iyi yaptığım şeydir .kişinin peşinde koşmanız ve durmadan seni seviyorum demeniz yeterlidir. aslında sadece bearlarda değil herhangi bir insanda işe yarayan önermedir . insanlar ulaşamadıklarına arzu duyuyor sanırım
  • /
  • 2

zirve düzenleme rehberi

herkes diyemesek de belli bir kitlemiz, bir şekilde bir zirve altında toplanmak, görüşmek ve tanışmak istiyor. ancak çoğu zaman kimsenin elini taşına altına koyduğunu göremiyoruz. bunun aslında ne kadar kolay olduğundan bahsetmek isterim.

zirve nedir, neden düzenlenir, nasıl olmalıdır, kimler düzenleyebilir? ( sözlük kuralları değildir, şahsi yorum içerir)

zirve nedir?
ayı sözlük bazında konuşacak olursak, isteğe bağlı bir tema çerçevesinde ayı sözlük yazarlarıyla bir araya gelmek için düzenlenen etkinliklerdir.

neden düzenlenir?
bir araya gelindiğinde, birbirini tanımayan yazarların tanışmasını, yeni yazarların sözlüğe daha hızlı aidiyet hissini kazanmasını, halihazırda tanışan yazarların birbiriyle daha yakın ve samimi arkadaşlıklar kurabilmesini sağlayacağına inanıyorum. zirvenin teması ve etkinliklerine göre de beraber eğlenebildiğimiz bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

nasıl olmalıdır?
buna dair bir kural bence yoktur. beraber yapılmak istenen herhangi bir aktivite altında, birden fazla aktivite içeren bir etkinlik planı oluşturularak istendiği şekilde vakit geçirilebilir. yani kafanıza göre...

kimler düzenleyebilir?
zirve düzenlemek için sözlük sahibi, yöneticisi, editorü, moderatorü olmak gerekmiyor. sözlük yazarı olan herkes istediği şekilde, istediği zaman zirve düzenleyebilir. yapacağınız tek şey yer ve zaman belirleyip, ne için toplanacağınızı belirtmek geriye de konuyla ilgisi olan olmayan farketmez yazarların katılımı kalıyor.

uğraşacağınız şeyler mekana rezervasyon gerekiyorsa onu yapmak ve zirve içeriğine bağlı olarak düzenleyeceğiniz aktivite varsa organize etmek. düzenlenmiş eski zirvelere bakarak fikir edinebilirsiniz.

umarım zirve düzenleme konusunda biraz da olsa cesaret kazandırır bu yazı. sizin de bu sözlüğün bir parçası olan yazarlar olarak görüş ve yorumlarınız önemli olduğundan bu başlıkta paylaşmanızın katkısı olacaktır. beraber nice zirvelerde görüşmek dileğiyle...

gökkuşağı bayrağı

kesinlikle lgbt bayrağıdır, gay bayrağı değil. biseksüel bayrağı, ayı bayrağı vs. üretmekten vazgeçin bence. lgbt gökkuşağı bayrağı hepimize yeter.

eşcinsellik ne zaman oluşur

yirmilik diş

türümüzün alt ve üst çenesinde bulunan, üçüncü sıradaki azı dişleridir. adem türünün beslenme alışkanlıklarının değişmesi sonucu çene kemiği daralmış ve bu son sıradaki dişler için yer kalmamıştır. bu durumda sıkışma sonucu dişlerin çıkması halinde çoğu ademde acılı bir süreç yaşanır. yani çiğ et ve kökleri kemirmeyi bırakıp ateş ve dolayısıyla pişirmeyi keşfetmenin ardından ihtiyacın azalmasına bağlı olarak, çok geç yada hiç çıkmayan diş grubudur. tahminen birkaç yüzyıl sonra hiç çıkmayacak ademlerin de böyle bir sorunu kalmayacaktır.
evrimin her alanda devam etmekte olduğunun kanıtlarından birdir.

naturalistchaser

doğa dostu yazarımız hoşgelmiş.

naturalistchaser

gelir gelmez beni favorilemiş. ne kadar kibar bir yazarsın sen.

antalya

şu anda çok fena soğuk. soğuktan titriyorum sözlük. yılbaşından sonra oldu bu. ühü.

Toplam entry sayısı: 21

2019 yılı asgari ücreti

geçen dönemki asgari ücreti dolara vurduğumuzda 427 dolara karşılık gelmektedir . bu sene doların müthiş fırlaması sonucu , göze daha fazlaymış gibi görünen 2020 tlyi dolara vurduğumuzda 350 dolar civarında bir sayıya denk gelmektedir . malesef malum seçmen onca yaşanmışlığa rağmen hala şunu diyebilmektedir : “ben ekmeğimi dolarla mı alıyorum gardaşım “

malum partiyi tebrik etmek lazım . seçmenini iyi tanıyor ve nasıl oy kazanacağını iyi biliyor

yanlış anlaşılan şarkı sözleri

şarkı sözleri diyor başlıkta lakin paylaşmazsam öleceğim bir adam var ;


divan edebiyatı şairlerinden olan sümbülzade vehbi, "rücu" şiirleriyle de ayrı bir ün yapmıştı. bir gün padişah vehbiyi yanına çağırır ve "bana öyle bir şiir yaz ki ilk mısrayı okuyunca içimden seni öldğrmek, ikinciyi okuyunca ödüllendirmek gelsin" der ve ortaya şöyle bir şiir çıkar!
azm-ü hamam edelim,sürtüştürem ben sana,
kese ile sabunu,rahat etsin cism-ü can..
lal-ı şarab içirem ve ıslatıp geçirem,
parmağına yüzüğü,hatem-i zer drahşan..
***
eğil eğil sokayım,iki tutam az mıdır?
lale ile sümbülü kahkülüne nevcivan..
***
diz çökerek önüne ılık ılık akıtam,
bir gümüş ibrik ile destine ab-ı revan..
***
salınarak giderken arkandan ben sokam,
ard eteğin beline,olmasın çamur aman..
***
kulaklarından tutam,dibine kadar sokam,
sahtiyandan çizmeyi,olasın yola revan..
***
öyle bir sokayım ki,kalmasın dışarda hiç,
düşmanın bağrına,hançerimi nagehan..
***
eğer arzu edersen ben ağzına vereyim,
yeterki sen kulundan lokum iste her zaman..
***
herkeze vermektesin,birde bana versene
avuç avuç altını,olsun kulun şaduman..
***
sen her zaman gelesin,ben vehbi'ye veresin,
esselamun aleyküm ve aleykümüsselam...

yazarların enerjisini yükseltip mutlu eden şarkılar

benim için tek bir şarkı vardır umutsuz anlarda ruhunuzun elinden tutup ayağa kalkmasını sağlayacak . tüm sözlük yazarlarının bu şarkıyı dinlemesini dilerim

sphynxinator

bugün tanıdım . tatlı birine benziyor . ama gördüğüm kadarı ile nefrette edenleri var sözlükte . üzülme canım , anormal olan hep sevenin olması zaten

feminenlere ilgi duymayan gay

benimdir . saygım var , ilgim yok .

yanlış anlaşılan şarkı sözleri

şarkı sözleri diyor başlıkta lakin paylaşmazsam öleceğim bir adam var ;


divan edebiyatı şairlerinden olan sümbülzade vehbi, "rücu" şiirleriyle de ayrı bir ün yapmıştı. bir gün padişah vehbiyi yanına çağırır ve "bana öyle bir şiir yaz ki ilk mısrayı okuyunca içimden seni öldğrmek, ikinciyi okuyunca ödüllendirmek gelsin" der ve ortaya şöyle bir şiir çıkar!
azm-ü hamam edelim,sürtüştürem ben sana,
kese ile sabunu,rahat etsin cism-ü can..
lal-ı şarab içirem ve ıslatıp geçirem,
parmağına yüzüğü,hatem-i zer drahşan..
***
eğil eğil sokayım,iki tutam az mıdır?
lale ile sümbülü kahkülüne nevcivan..
***
diz çökerek önüne ılık ılık akıtam,
bir gümüş ibrik ile destine ab-ı revan..
***
salınarak giderken arkandan ben sokam,
ard eteğin beline,olmasın çamur aman..
***
kulaklarından tutam,dibine kadar sokam,
sahtiyandan çizmeyi,olasın yola revan..
***
öyle bir sokayım ki,kalmasın dışarda hiç,
düşmanın bağrına,hançerimi nagehan..
***
eğer arzu edersen ben ağzına vereyim,
yeterki sen kulundan lokum iste her zaman..
***
herkeze vermektesin,birde bana versene
avuç avuç altını,olsun kulun şaduman..
***
sen her zaman gelesin,ben vehbi'ye veresin,
esselamun aleyküm ve aleykümüsselam...

feminenlere ilgi duymayan gay

benimdir . saygım var , ilgim yok .

2019 yılı asgari ücreti

geçen dönemki asgari ücreti dolara vurduğumuzda 427 dolara karşılık gelmektedir . bu sene doların müthiş fırlaması sonucu , göze daha fazlaymış gibi görünen 2020 tlyi dolara vurduğumuzda 350 dolar civarında bir sayıya denk gelmektedir . malesef malum seçmen onca yaşanmışlığa rağmen hala şunu diyebilmektedir : “ben ekmeğimi dolarla mı alıyorum gardaşım “

malum partiyi tebrik etmek lazım . seçmenini iyi tanıyor ve nasıl oy kazanacağını iyi biliyor

sphynxinator

bugün tanıdım . tatlı birine benziyor . ama gördüğüm kadarı ile nefrette edenleri var sözlükte . üzülme canım , anormal olan hep sevenin olması zaten

neden sevgilin yok

belki insan sokakta heteroseksüel bireylerin sevgilisiyle yaptığı gibi el ele gezmek istiyor , özgürlük istiyor her şeyden önce . gizli yaşamak nedenlerinden biri olabilir hem insanlar hem benim için.