ruhig

Durum: 74 - 0 - 0 - 0 - 08.07.2017 18:47

Puan: 904 - Sözlük Kezbanı

1 yıl önce kayıt oldu. 6.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 4

aşk acısı

ayı sözlük yazarlarının okuduğu kitaplar

nar çiçekleri mehmet uzun

her erkeğin ölümü babasının ölümüyle başlar

''sizin hiç babanız öldü mü?
benim bir kere öldü kör oldum''
babamı hıçkırarak ağlarken görmemiştim hiç. dedem öldükten sonra 1 ay sonra falan içerken boynuma bir sarılıp ağladı ki anlatamam. o gün büyüdüğümü hissettim.

ayı sözlük itiraf

seneyi devriye yaklaşıyor.sen yoktun ıssızdı ankara, duramam diyordum, işte gidiyorum buradan. istanbul'a yerleşme fikrini de aklıma sen ekmiştin. o ektiğin tohum, oldu fidan. tanıştığımız gün geliyorum. temelli yerleşiyorum. senin de okulun bitecekti bu sene. aynı evde kalmaya başlayacaktık. ne de çok değiştirdin hayatımı. bir çok şeyi etkiledin hayatımda. sonra çekip gittin.

ayı sözlük yazarlarının aşık olma sayıları

1 dir. hala da geçti mi geçmedi mi emin değilim. geceler üstüme üstüme geliyor.

ayı sözlük itiraf

bugün bir akrabamızın ölüm haberini aldım. ölümü bekleniyordu ona çok üzülmedim de. babannemin anneannemin dedemin ölüme ne kadar yakın olduğunu hissetmek çok koydu. annemin yanında olamadım. sebep ne sınavlar çok muhim ya. of of, buradaki hayatıma devam ediyorum sabah 7 de kalkacağım sınava gireceğim. sonrasında hiçbir şey olmamış gibi devam edeceğim. ne için?

ankara valiliği'nin sokakta türkü söylemeyi yasaklaması

bir hukuk devletinin de valiliğin toplantı gösteriyi yasaklaması gayet olağab bir durumdur. karşı çıkanları esefle kınıyorum. yeni bir türkiye daha demokratik daha özgür bir türkiye için neden karşı çıkıyorsunuz hiç anlamıyorum:

yeni akit

ifade özgürlüğünü savunuyorum da gazetenin ifade özgürlüğü olabilecek hiçbir eylemi neredeyse yok. varsa yoksa insanları hedef göstersinler. insanları ayrıştırsınlar. başka hiçbir amaç gütmemekte.

ramazan ayı gerginliği

anlamıyorum, ilkokul 2 den beri oruç tutarım 4. sınıftan itibaren 30 gün tamamını da tutuyordum. bu sene sınavlar dolayısıyla tutmuyorum. günde de bir paket sigara içiyorum, yazın sıcaklarında dışarı çıktığım da oluyor. hiçbir zaman oruç tutuyorum ben diye demedim kimseye, yanımda yemek yerlerdi bana da teklif ederlerdi tokum derdim. ibadet dediğin gizli olur, sen ibadet ediyorsun diye kimse senin eziyetini çekmek zorunda değil. zor geliyorsa yapma, insanlara sarıyorsan tutma tuttuğun orucun ne anlamı var?

hiçbir yere ait olamamak

kimeleri için zordur aidiyetsizlik. huzur,stabil hayat arayan insanlar onun eksikliği ile askıda yaşamaya her an gidecekmiş gibi bir süre sonra bu hayatlarının birçok kısmına yansır. insanlar, ne kadar özgürlüklerine düşkün olsalar da kendileri için güvenli alan arar. aidiyetsizlik hissinin olduğu yerde o güvenli alanı oluşturamadığı sürece hayatı kendisine zindan olur.

şoför

babamın yaptığı meslek. sorumluluk ister, insanlarla uğraşmayı gerektirir. çook zorlanmakta yorulmaktadır kimi zaman haftada bir gece evde yatmaktadır. parasını alnının teriyle kazanmaktadır. her şeyime yetmeye çalışmaktadır. selam olsun tüm emekçilere

ayı sözlük yazarlarının sevmediği içecekler

asitli hiçbir içeceği içmeyi sevmiyorum. tabi bira hariç biranın yeri ayrı ben de.

alttaki yazara soracaklarım var

müzeyyen senar'ın yeri ben de ayrıdır. fatih akın'ın belgeselinde son sahnedeki performansı izlenmeye değerdir.
kendini gizleyen birisi misin?bunu yapmandaki sebep ne?

sigarayı bıraktım

ben de biri sigarayı bırakma sürecini paylaşıyor sanmıştım elimde sigaram ve biramla hayır olsun dileğimi paylaşacaktım.

bana anayasayı sor

yeni anayasa değişiklik paketi ile ilgili soru sormak isteyen arkadaşlar varsa, soruları cevaplamaya çalışırım ben de.

hükümeti indireceklermiş siz benim donumu bile indiremezsiniz

"bu ülkede her şey olabilirsiniz ama rezil olamazsınız" rezilliğin daniskasıdır. insanın olduğu yerde böyle bir terbiyesizlik olmaması gerekirken bunda bir de çocuğu kullanıyorlar. gerçi çok özür diliyorum. çocuklar siz ne zaman kullanmadınız ki gayet normal, yerinde bir davranış.

mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır

akşam saat 9 gibi melihland'da balkon yıkama eylemi gerçekleştirdim. hala ısınamadım, hasta olmamak için dua ediyorum. yıkarken ayrı üşüdüm, yıkadıktan sonra da ayrı üşüyorum. mart ayı hakikaten tuhaf burada da.

türkiye'de kadınların erkeklere göre daha fazla kitap satın alması

sahafta geçirdiğim vakit boyunca kaliteli kitap okuyan kişilerin daha çok erkekler olduğunu düşünüyorum. sahafta iyi okumalar yapan bir kadınla henüz tanışmadım. kadınların daha çok kitap almasına gelince popüler kitaplar kadınların ilgisini daha çok çekecek düzeyde. bir erkeğin fi/pi/çi gibi ya da alacakaranlık serisi gibi kitaplar ilgisini çekmemektedir. ondan kaynaklı bir durum olduğunu düşünüyorum. (bir genelleme olarak asla söylemiyorum, sadece etrafımdaki insanlardan gözlediğim durumdan kaynaklı açıklamalarım.)

ayakkabıyla şarap açmak

ayakkabı ile henüz denemedim. ancak kalem ile açabiliyorum. tek sorun mantarın içeride kalması.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ahmet aslan -geberiyorum yoldaş'a selamlar.

  • /
  • 4
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 74

karlı havaların romantik olması

ankara'da soğuktan hiçbir şey hissedemez hale geliyorum. dışarı çıkmasam bile evin içi de soğuk. o yüzden pek romantikliğini hissedemedim henüz. belki şömineli ve merkezi sistemli evde elimde şarabım yanımda da biri olursa katılabileceğim önerme.

2 milyon dolar yatır vatandaşlığı götür

2 milyon dolarını türkiye'ye yatıracak adamın türk vatandaşlığına ihtiyacı mı var ki? neyine gerek vatandaşlık, canı isteyince vize alır, ikamet izni alır, çalışma izni alır.

yazarların şu anki ruh halleri

1 aya yaklaşacak olan sınav dönemi, sıkılan bir ruh hali, yalnızlık da cabası kendime de çok uzun zamandır zaman ayıramıyorum. bir de arada akla gelen eski sevgili. her şey üstüme üstüme geliyor.

iran islam devrimi

persepolis çizgi romanı/filmi ile iran islam devriminin değiştirdiği hayat hakkında küçük fikir sahibi olabilirsiniz.

2017 başkanlık referandumu

ben küçük çapta bize ne getiriyor diye açıklamaya çalışacağım. yazılması gereken daha bir çok şey var.
1- seçilme yaşı 25 ten 18'e düşürüldü. 18 yaşındaki birinin mecliste çalışması ne kadar doğrudur. sizin takdirinize kalmış.
2- c.bşk seçimi ile milletvekilleri seçimleri aynı gün de yapılacak. başkanlık sisteminin omurgası kuvvetler ayrılığı olmasına rağmen meclis yani yasa yapma yetkisine ait olan güç ile c.bşk yürütme gücüne sahip olan aynı gün de seçilecek.
3- meclisinin bakanları denetleme yetkisi kaldırıldı. hukuk devletinde yetki varsa sorumluluk olmalıdır. sorumluluğun olmadığı yerde keyfiyet olur. hukuksuzluk olur.
4- cumhurbaşkanlığı kararnamesi düzenleme yetkisi veriliyor. kararnamelerin nelere yol açacağı/açtığı görülmekte üzerinde pek bir konuşmaya gerek yok.
5- c.bşk soruşturulması ve yargılanması düzenlenmiş ancak c.bşk yargılayacak makam anayasa mah. 15 üyesinden 12 si c.bşk atıyor. yargılamanın durumu ve adaleti sağlayacağı pek bir mümkün değil.
6- cumhurbaşkanına vekalet edecek kişi c.bşk yardımcısı c.bşk yardımcısı atanmış bir kişi seçimle gelenin yerine neden atanmış yardımcı vekalet ediyor? milli irade halkın kararı?
7- c.bşk meclisi feshetme yetkisi verildi. meclisi feshetme demek c.bşk istediği bir sonuç çıkmadığı takdirde meclisi lağvetmesi demek böyle bir yetki niye niçin verilir ki?
8- c.bşk ohal ilan etme yetkisi verildi. ohal ilanın sonuçlarını/zararlarını yaşayanlar olarak görmekteyiz.
9- hsyk nin 6 sı üyesini c.bşk atayacak. hsyk yargının kalbidir. hakim savcıların atanması/nakli/sicil soruşturması/meslekten atılması durumlarında bu kararı hsyk verir. yargının bağımsızlığı bir devlet için en mühim meselelerden biri olmalıdır. bu durum yargının bağımsızlığına vurulmuş en büyük darbelerdendir.


Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.