tonbalıklıpizza

Durum: 447 - 5 - 2 - 0 - 30.07.2021 15:00

Puan: 15186 - Sözlük Kaşarı

7 ay önce kayıt oldu. 8.Nesil Yazar.

mit herzlichen Grüßen
  • /
  • 23

muhafazakar eşcinsellerin cinsel yaşamı

sevişmek için namazını bitirmesini beklediğim partnerim geldi aklıma. seccadesiyle geliyorsa ne âlâ

ayı sözlük sertleşecek insan veri tabanı

sertleştim ve sertleştirildim derinden

a serbian film

türk versiyonunda o kadar ileri gitmiyorlar. sadece tehdit aşamasında kalıyor.

versatile

bunun tam tersi de geçerli, yani bunun tam tersini de yapabiliyorum diyebiliyorsan bu gruptasındır.

(bkz:vice versa)

yazarların yapabildiği yemekler

özel misafirlerim için çok özel bir fugu tarifim var. paylaşmıyorum, prensip olarak.

en seksi yabancı diller

maniküre pediküre giden erkek

geceye bir şarkı bırak

29. istanbul lgbti+ onur haftası

kürtçe görünce tetiklenmediklerini iddia eden arkadaşları anlamadım. tam olarak neyden rahatsız oldukları açık bence. madem öyle değil, bir anlatın da okuyalım.

"buradayız, alışın.
em li virin, hînbıbın."

nickelodeon

ilk sinemalara verilen isim. adı, bir nikel (5 cent) lik bilet fiyatından ve yunancada tiyatro anlamına gelen odeon kelimesinden gelmekte.
az koltuklu olan bu sinema salonları izleyici sayısının üstel artışına fazla dayanamayıp açılmalarından 5 yıl sonra kapanmış.

ayı sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

newton ve newtonculuk kültürü adında bir kitaba başladım.
10 puan üstünden değerlendireceğim. kit.

master olmak

kendi slave'inizi ilişkinize dahil edebilirsiniz.

https://youtu.be/YV8yuXKtPvY

sakalları kesince 10 yaş gençleşmek

bu yüzden 12 senedir aynı yaştayım

neden yalnızsınız

çünkü yalanlar söylüyorum buzdan

ayı sözlük'ten nasıl haberiniz oldu

mağarada birisi bana "ayı sözlüğe gir" dedi. hem de üç kez

benim de söyleyeceklerim var

jehan barbur

büyümek hiç aklımda yokken ilk doğum günü hediyemi aldım

eşcinsel arkadaş bulma sorunsalı

insanların karşısına geçip sen benim yakın arkadaşımsın diyemediğim için özdemir in bahsettiği şeyi yaparım. medeni cesaretimden ötürü beni kutlayan birileri mutlaka olacaktır

rakı mezeleri

vegan olmayanlar için beyaz peynir ve acı sevenler için atom tabi

boyundaki morluk

yaklaşık 7 sene önce almış olduğum fondöteni gereken zamanlarda kullanıyorum

edit: fondötenin kullanım süresi varmış.. wtf!!
  • /
  • 23

düğünleri sıkıcı yapan detaylar

bu akşam türkiye jokey kulübünün boğazdaki mekanında bir nişan davetine icabet ettim. ve inanılmaz sıkıldım. bir kere hiç çekici kimse yoktu. inanılmaz sıkıcı konular konuşuyorlardı ve çok saçma sorular soruyorlardı. yok ya, vallahi iyi ki gayim. iyi ki gay dostlarım var. iyi ki hetero kültür ilgimi çekmiyor. bir kez daha mutlu oldum kendi hayatıma bakınca. allahım bu heteronormatif kültürü helak et inş amin. onlardan nefret etmiyorum. sadece üzülüyorum onlara.

carrefoursa şarap indirimi

karfırda şaraplarda yüze 25 indirim varmış içenlere...
bende daha bakmadım şimdi bir abimiz söyledi.

murat tekin

aydın belediyesin'de temizlik işçisi olarak çalışan ve yaklaşık 2 aydır kayıp olan kişi. can sıkıntısından müge anlı izlerken dahil oldum youtube'de bu konuya.

kısaca özet etmek gerekirse evli ve çoçukları olan murat tekin adlı şahıs muhnetemen eşcinsel. internetten tanıştığı kişilerce bir takım tuzağa düşürülüyor ve santaj yapılıyor,haraç isteniyor. bir kere haraç veriyor. ve sürekli rahatsız ediliyor. sonrasında bir kuyunun yanına götürülüp, kuyuya atmakla tehdit ediliyor. bu esnada murat'ın sesini duyan bir çoban olay yerine geliyor ve muratı kuyuya atmakla tehdit eden iki insan olay yerinden ayrılıyor. çoban muratı alıyor, şehir merkezine bırakıyor. murat çobana olayın ne olduğunu da ilk zaman anlatmamış. çoban'da muratı tanımadığı için de polise gidip bu olayı anlatmaya gerek duymuyor. murat'da ailem, çevrem öğrenir korkusundan polise gidemiyor, kimseye söyleyemiyor. 1 sene sonra ancak bir yerde muratla çoban karşılaşıyor. murat olayın kara kız olayından olduğunu, sürekli rahatsız edildiğini, korktuğunu söylüyor. yerleri temizlerken tanınmamak için kafasını yukarı kaldırmıyormuş.

bir müddet sonra murat tamamen ortadan kayboluyor. bu arada aydında görüştüğü eşcinsel ve iletişim engelli olan bir arkadaşı var. onu falan sorguluyorlar program'da.
murat'ın eşinin de bir sevgilisi varmış. kadın eşimin böyle olduğunu bilmiyordum diyor ama ikisi de birbirinin durumunu biliyor ve seslenmiyorlardı. açık ilişki yaşıyorlardı. murat bazen sigara almaya gidiyorum diyip gece 12'de gidip bir iki saat gelmediği oluyormuş. kadın'da bunun üzerine düşmüyormuş.
iletişim engelli olan eşcinsel adam ise muratın mahallesinde oturan ve eşcinsel olduğunu düşündüğüm bir amca ile birkaç kez kıskançlık konusunda tartıştığını iddia ediyor.
muratı eşcinsel aşk olaylarından dolayı mı, santaj çetesi tarafından mı yoksa eşinin sevgilisi tarafından mı kaçırılıp, öldürüldü mü bilinmiyor. canlı yayında konuşulan bir çok konuda kelimeler biplendi. iletişim engelli olan adamı tercüme eden kadın ve müge anlı eşcinsel konulardan dolayı konuşamadıklarını, yakınlarına soru sormaktan çekindiklerini söyledi. olay canlı yayın için kapandı sanırım. muratın iki tane yakışıklı daddy abileri ağladılar, gerçekleri öğrendikleri için. keşke böyle olmasaydı be murat. üzüldüm. bu olay beni derinden etkiledi. ailelerin gözünü sahte evlilikle örtüp farklı hayatlar da yaşamak da doğru değilmiş. ayrıca stüdyo da eşcinsel yaşantılara şaşıran seyircilere müge anlı "şaşırmayın, bunlar dünyada olan şeyler. görmezden geldiğimiz için şaşırıyoruz. biz böyle yaparak da onlara zora sokuyoruz" dedi. tebrik ederim anlayışı için.

yazarların odasına asılı posterler

çocukluğumda bir odam olmadığı için istesem de eve bir şey asamadım. hem zaten yok namaz kılınmıyor, yok melek girmiyorum eve... izin verilmediğine de seviniyorum düşününce. eminem yada ceza falan asardım kesin. *

üniversitede bir resim vardı odamda. ev sahibinindi ama çok severdim. görücü usulü bir sevgiydi ama çok hoşuma giderdi. bulursam bir fotosunu koyacağım buraya.


şimdilerde nuri bilge ceylan’ın bir zamanlar anadolu filminden bir sahne, bir pastoral tablo, bir de doktor tasvirli bir iki görseli çok beğeniyorum. bastırıp asmak planlarım arasında.

doktor tasvirli: (samuel luke'un "the doctor" tablosu)


pastoral tablo: (thomas moran'un "green river cliffs, wyoming" tablosu .1881)

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

19. istanbul lgbti+ onur yürüyüşü

kuirlerin eğlenerek yürüdüğü, saldırıya uğradığı, yer yer dağıldığı sonra tekrar birleşip taksim'den beyoğlu'na tüm sokaklar bizim dedikleri yılın en güzel direniş yürüyüşü olmuştur. hepsinin ayaklarına, bildiriyi okuyan seslerine ve mücadelelerine sağlık. gözaltı ve şiddete uğrayanlara ise geçmiş olsun.

hükümetin milis güçlerinin ise yürüyen, danseden, kafede oturan herkese saldırdığı, 'ağzını açanı alıyorsunuz' dediği, onlarca kuiri ve birçok gazeteceyi şiddetle gözaltına aldığı, 'ses bombası atmayın çocuğum uyuyor' diyen birine 'konuşma yavşak' diyip savcılık izni olmadan evinden gözaltına aldığı, tam bir akp milis gücüne dönüşmüş bir polis teşkilatı olduğunu tekrar aşikar ettiği yürüyüş olmuştur.

işe yaramaz ve içten hesaplı belediye başkanı eko imamson, şehrinde aynı anda kendisine oy vermiş kişilere, direniş festivaline saldırı olduğu sırada altı ok altında üç maymunu oynamıştır. yürüyüşe desteğe gelen milletvekilleri ise yalnızca geçtiğimiz gün chp'den tip'e geçen serra kadıgil ve hdp'li züleyha gülüm oldu sanırım. başkasını göremedim. yine lgbti+ onur ve direniş yürüyüşüne saldırıyı ana hesaplarından kınayan ve onur yürüyüşümüzü kutlayan partiler yalnızca tip ve hdp olmuş.

olsun lubunya. çok güzelsin, dün de çok güzeldin.

şu ikonik görüntüler ise pride'ın en güzel görüntüsü olmuş bence.

https://twitter.com/pistecci/status/1408...

kraliçenin bir başka açıdan yürüyüşü: https://twitter.com/eemreorman/status/14...

kendisinin alman vatandaşı bir sanatçı olduğu söyleniyor. polisin tekmelememesi, ters kelepçe yapmaması bundan. yine de tartaklandığını, şiddet gördüğünü eklemiş.

korkma, cesaret et, diren lubunya. beraberken kimse bizden güçlü değil.

ayı sözlük elit+ telegram kulübü

elit falan değiller kesin bilgi yayalım. kahvaltı var dediler gittim boğaz manzaralı yalı, saatler süren brunch beklerken karton bardakta çay ikramı ve gevrek simit ile karşılandım tabi ben simit seviyorum sık tüketirim ama elit olunca başka şeyler bekliyor insan jambon felan. içlerinden iki arkadaş parti havası katmak için şarapta getirmişlerdi saolsunlar. misafir edildiğimiz evde kadeh olmadığı için su bardağında servis edildi şaraplar. bende havyar ve kuru et getirmiştim fakat çantamdan çıkarmadım bu da itirafım olsun. zaten bu beylerle birdaha görüşmeyi düşünmüyorum başkada birşey demiyorum sonra xalocum söyledi oluyor.

eayn

oksimoron. kürtçe görünce tetiklenip art niyet arayan ama kendi art niyetini farkedemeyen patates (bana demişti, ne demekse), patlıcan yazar. bence biraz iğrenç yağlı yağlı sabah poğaçaları olur ya onları andırıyor tavırları. peynirli niyetiyle alırsın ortasında ufacık yarım zeytin çıkar, zeytinli niyetiyle alırsın içinden mikroskobik peynir parçaları falan çıkar ya, öyle biri. niyet önemli sonuçta canım dimi.

toplasan 40 kişinin çevrimiçi olduğu, 20 kişinin düzenli yazdığı sözlükte neyin kimin ilgisini çekmeye çalışıyoruz acaba sayın hıyar. insanlar buraya deneyimini, bilgisini, fantezisini, dinlediği müziği, ya da yapmak istediği goygoyu paylaşmak için geliyor, bunu sen de yardakçısı olduğun müsilaj ekip de yapıyorsunuz. başımıza minik art niyet bekçileri kesildiniz iyice.

kısa tanım: yağlı poğaça.
eayn için tetikleyici kısa tanım: kulêre dohnî.

edit: #435924 şu entry'imde gayet tatlı ve ballı açıkladım poğaçacım. ülkede en çok konuşulan ikinci dil ve ana dilim dedim. sen de o duru niyetinle, saf ve ayrımcısız bir şekilde diğer dilleri de ekleyebilirdin. ingilizce'sini eklerdin mesela global olurduk dimi. dayanışalım bebeğim, tüm dillerde tüm kimliklerde. zaten eşit olmayan bir sistemde, yasal olarak tanınmayan bir dili kullanmam kürt milliyetçiliği olmuyor poğaçacım. senin bu görüşün 'yağlı' kısmın işte poğaçacım. bol bol tekrar kullanılmış, sana 'ben ne kürtler tanıdım şöyleydi böyleydi, şunu yapanlar altın götlü milliyetçilerdir' dedirten, on yıllardır ırkçı ön yargıları pişiren besleyen o yağ işte. canım yağlı poğaça.

hdp

akp+mhp adlı çetelerin kurduğu kontrgerilla ittifakının ötekileştirerek günah keçisine dönüştürdüğü siyasi parti.
yine ve yeniden bir kapatılma süreciyle karşı karşıya.
söylenecek ve yazılabilecek ve savunulabilecek ve kitlelere öğretilebilecek herşey söylendi, yazıldı, anlatıldı ve paylaşıldı aslında...
söz biteli çoooook uzun zaman oldu.
sözden anlamaları mümkün değil, çünkü, misyonlarına ve amaçlarına uygun değil.
bugün hdp, yarın chp olabilir.
muhalif olan herkesin terörist sayıldığı dönemlerde, faşizmin en karanlık noktasına erişmesi umudu körükler. bilinir ki, gecenin en karanlık noktasından sonra daha karanlığı yoktur; o dibe ulaşmadıysak henüz, vay halimize. yok tam da o civarlardaysak, ışığın yükselmesini engellemek mümkün olmayacaktır...

29. istanbul lgbti+ onur haftası

bu güzel ve önemli konuyu ırkçılıkla doldurmuşsunuz ya, pes doğrusu.

önemli olan hangi dilde yazıldığı değil ne yazıldığıdır. onur haftası diyince kimsede kıpırdanma olmuyor anlaşılan.

umarım bu sene çok güzel bir onur yürüyüşü olur.

Toplam entry sayısı: 447

ibb'de zorunlu lgbt eğitimi

iktidar şakşakçılığı yapan haber sitelerinde "lgbt sapkınlığı" ifadesi yer alsa da (şaşırtmadı), bu güzelliği paylaşalım.

https://www.memurlar.net/haber/959260/ib...

29. istanbul lgbti+ onur haftası

kürtçe görünce tetiklenmediklerini iddia eden arkadaşları anlamadım. tam olarak neyden rahatsız oldukları açık bence. madem öyle değil, bir anlatın da okuyalım.

"buradayız, alışın.
em li virin, hînbıbın."

balkon seksisi

lgbti üyesi misiniz

bugünkü boğaziçi davasında hakimin sorduğu ve aşağıda da bu davanın avukatlarından levent pişkin'in değerlendirmesinde olduğu gibi bizi kriminalize ettiği karanlık soru.

(bkz:levent pişkin)
levent pişkin'in değerlendirmesi:
"hakimin bu sorusu öncelikle anayasanın 25. maddesine alenen aykırılık teşkil ediyor. ikincisi bizim bu zamana kadar savunduğumuz cinsel yönelim ve cinsiyet politikasına ilişkin ifşa etmeme mevzusunu ciddi bir biçimde körüklüyor. aslında daha fenası bunu kriminalize ediyor. lgbti üyesi olmak diye bir şey yok. lgbti+ olmak diye bir şey var en başta. lgbti derneklerine üye olmak kanunen suç değil. bunu savunmak suç değil. eşcinsel olmak, trans olmak, biseksüel olmak suç değil. ama bu yönde ne yazık ki bir girişim söz konusu hakîm nezdinde de. buna ilişkin beyanlarımızı da zaten teferruatlı olarak savunmada sunacağız. lgbti kriminalize edilemez ve edilmeyecek."

bir eşcinsel evladın aileye yaşattırdığı utanç

erken romalılar famulus terimini hane içi köleleri tarif etmek için kullanıyordu ve familia bir erkeğe ait olan kölelerin toplam sayısı anlamına geliyordu. hâl böyle olunca erkek giderek üretim sektörünün içine, kadın da kölesi olduğu erkeğin mülkiyetindeki çocuklara bakma görevinin içine çekildi. üremeye dayanan bu aile oluşturma baskısı zamanla daha çok katılaşıp bir göreve dönüştü ve normalleşti. doğal olarak üremeye dayanan bu oluşumu gerçekleştiremeyecek olan eşcinsel köleler kendilerini bir utanç kaynağı olarak görmeye başladılar ve öncülerimiz bu utancın aslında inşa edilen bu aile kavramından dolayı olduğunu anlayıp isyan bayrağını çektiler.
aile kutsal değildir. aile, bir mülkiyet ve üyelerine bir mülkiyet edindirme kurumudur. o yüzden hâlâ bu çağdışı kurumu kutsayanların bizi utanç kaynağı olarak görmeleri bizim için bir mutsuzluk kaynağı olmamalı.

ibb'de zorunlu lgbt eğitimi

iktidar şakşakçılığı yapan haber sitelerinde "lgbt sapkınlığı" ifadesi yer alsa da (şaşırtmadı), bu güzelliği paylaşalım.

https://www.memurlar.net/haber/959260/ib...

29. istanbul lgbti+ onur haftası

kürtçe görünce tetiklenmediklerini iddia eden arkadaşları anlamadım. tam olarak neyden rahatsız oldukları açık bence. madem öyle değil, bir anlatın da okuyalım.

"buradayız, alışın.
em li virin, hînbıbın."

datça karpuz götlüm film festivali

hatırlıyorum, ödül gecesi trt'de yayınlanmıştı. uçuşanların dildo olduğunu sonradan öğrenmiştik. çünkü sansürlemişlerdi her bir dildoyu tek tek. sansür konusunda titreşimli mozaikleme tekniğini ilk kez trt kullanmıştı.

balkon seksisi

her türlü kemalizm eleştirisinin atatürk e hakaret sayılması

ülkede kemalist olmak bir ironiden ibaret bence artık. kişilik bozukluğu da buradan geliyor (bkz:kemalist kişilik bozukluğu). müslümanlık adı altında bizi sapkın olarak nitelendiren, hak ve özgürlüklerimizi yok sayan zihniyet ile kemalizm adı altında müslüman kimselerin temel haklarını kısıtlayan zihniyet aynı. kemalist olmak bazı kemalistler tarafından çok yanlış anlaşılıyor.

heteroseksüel birine aşık olmak

heteroseksüel birisine duyulan bir aşk olamaz. olsa olsa hoşlantıdır. ben zamanında (çok zaman geçmiş) hoşlandığım bir heteroseksüel bireyin etkisiyle yaklaşık 30 kilogram vermiştim. bu bireyin "bak beni dinle, çok yakışıklı olacaksın" gibi bir cümlenin nöronlarımda yarattığı yankı efektiyle hem de. sporlar, diyetler, ...
n.ş.a. yakışıklı değilim ama kendimi seviyorum ve onaylıyorum :d
sonunda ne oldu diye merak edenler için, unuttum gitti. ama kendisine minnet borçluyum.

bir gecede zorla heteroseksüel bırakılmak

kim ister ki gay olmak

insanı sinirlendiren şeyler

toplu taşıma araçlarından inmek için söylenen cümleler

kale gibiydi evimiz, sen aç kapılarımızı