venicebitch

Durum: 118 - 0 - 0 - 0 - 11.03.2021 19:56

Puan: 2168 - Sözlük Kezbanı

3 ay önce kayıt oldu. 8.Nesil Yazar.

i was sad before it was cool.
  • /
  • 6

alttaki yazara soracaklarım var

dişçilerin oral seks yapıp yapmadığımızı anlamaları.

alttakine soruyorum, dışarıdan cesur göründüğün ama içten içe çok korktuğun bir şey var mı, varsa nedir?

seks hayatınızı iki kelime ile anlatın

meghan markle

suitsin rachel'ı, sussexin düşesi... sonu diana validesi gibi olmaz inşallah.

afrodizyak etkisi yapan şarkılar

yazarların şu an ihtiyacı olan şeyler

chemtrails over the country club

lana del reyin sızmış albümüdür. normalde on gün sonra çıkması bekleniyordu ama her lana albümünde olduğu gibi bu da sızdı hemen. albümü sadece bir kez dinledim ve şu anlık en beğendiğim (tek de olabilir) white dress oldu. birkaç kez daha dinlemem lazım tüm şarkıları. ilk dinlememde genelde lana şarkılarına ısınamam.

kendinizle çıkar mıydınız

sözlükteki herkes otoseksüelmiş:/

succession

hbonun yayında olan en iyi dizisi. ilk iki sezonu, özellikle ikinci sezonu çok iyiydi. bütün ödülleri süpürmesine şaşırmamak gerek. mad men de böyleydi, bütün ödülleri silip süpürürdü ama değeri bilinmez kimse izlemezdi. bu arada dizinin openingi bağımlılık yapar.

will.i.am

kayboldu piyasadan aynı pitbull gibi

pipinin fermuara sıkışması

küçükken başınıza gelmişse korku içinde çırpınır, ailenizden nasıl yardım isteyeceğinizi düşünürsünüz.

autumn sonata

ingmar bergman'ın izlediğim ilk filmi. filmin tamamı neredeyse bir evde geçiyor ve sadece diyaloglardan oluşuyor. anne-çocuk ilişkisini etkileyici bir şekilde anlatmıştır bana göre. aklımdan çıkmayan iki sahnesi var: birincisi meşhur piyano sahnesi, ikincisi ise eva'nın kocasının charlotte'a "eva'yla severek evlenmediğini" açıkladığı kısmı.

eşcinsel olduğunu kendine zar zor itiraf edebilen genç

ülkemiz bu süreci atlatamayan "adamlarla" dolu

pose

2.sezonunda tıkandım, aşırı yapay bir atmosferi var. konusu hiv, aids falan filan buna rağmen dizi toz pembe

eveshop.com.tr

gratis, watsons, rossman vs. yerine eveshoptan alıyorum bakım ürünlerini. hem daha ucuz hem de ürünleri kargoya vermek için günlerce bekletmiyor. tavsiye edilir

girls

6 sezonu eğlene sıkıla izledim ve bitirdim. bence ilk iki sezon çok iyi, üçüncü sezon iyi, son üç sezon bok gibi. hayatımda bu kadar iyi başlayıp bu kadar kötü biten tek bir dizi görmedim. sonlara doğru senaristler delirdi herhalde, özellikle lafım lena dunham'a. kadın resmen kendi egosunu beslemek için yazmış son üç sezonu ve mahvetmiş. dizi "4 genç kadını" anlatarak başladı ama son üç sezon gayet de tek karakter üzerineydi. garip olan şey de şu ! spoiler burdan sonrası ! dizideki hannah hamile kalıyor, çocuk doğuruyor falan. aynı sene karakteri oynayan lena dunham rahmini aldırıyor. ne yani diziyi deney olarak falan mı gördü bu kadın. sinirlendim gece gece.

dış görünüş

kendi dış görünümüme deli gibi önem veririm. cilt bakımına tonlarca para yatiririm falan (ki buna rağmen kötü cildim) ama bir insanla tanıştığımda o kişinin dış görünüşü niyeyse hiç umrumda olmuyor. ilk izlenimim genelde konuşması üzerine oluyor. dış görünüş düzelir ama karakter, konuşma değişmez.

ofis ereksiyonu

bunun okul versiyonu var bir de. adamı sırasına kitler gün boyu.

gelmiş geçmiş en salakça sorular

seviştikten sonra söylenecek en aptalca sözler

yazarların ilk 31 çektiklerinde düşledikleri

ortaokuldaki bütün öğretmenlerimle grup... hâlâ umutluyum.
  • /
  • 6

beyoğlu'nda trans bir kadına tuz ruhu ile saldırı

saldırgan eski sevgilisi çıkmış. istanbul'daki yanık üniteleri dolu olduğu için kocaeli'ye sevk edilmiş.

http://www.pembehayat.org/haberler/detay...

trans ve mülteci olması nedeniyle katmerli bir nefret söylemine maruz kalmış durumda sosyal medyada- başka zaman kadına şiddete hayır diyen bir kısım kadın da bu nefret söylemine destek vermiş durumda.

cinayetle sonuçlanmış ve zamanında nefret söylemi hedefi olan ve sonradan da unutulan başka bir trajedi için (bkz:hande kader)

afrodizyak etkisi yapan şarkılar

kabasakal

http://www.flickr.com/photos/mostacho/1528133558/

dış görünüş

hamam böceği de uğur böceği de böcektir. birini eline alır şarkı söyler, birini öldürmek için evi ilaçlatır insanlar.

koulrofobi denen kişilerin palyaçolardan korkmasının altında da palyaçoların yüz ifadelerinin gerçek olmayışı, dış görünüşlerinin absürt bir şekilde yanıltıcı olabilmesi yatar.

bu iki örnek dış görünüşün önemi üzerine düşündürücüdür.

seviştikten sonra söylenecek en aptalca sözler

doğduğun gün billboard'da liste başı olan şarkı

tam yazıyordum sildimç yazmayın bu başlığa gerçek yaşınızı ortaya çıkarmak için açıldığı çok belli!

semte göre seçicilik

seneler önce bir tanıdığım - ki kendisi elit bir eşcinseldir - evine uzak mahallelerden kişileri çağırıyormuş çünkü daha zevkli oluyormuş. bir gün bir tanesi sabah evden çıkıp giderken bunun ayakkabılarını çalmış. duyduğumda komik gelmişti. bu konuyu özetleyen bir anekdot.

the dig

carey mulligan ve ralph fiennes'in başrollerini paylaştığı ingiliz yapımı bir film.
çok fazla arkeolojiye gömülmeden dönemin sorunlarını da güzelce yansıtan oldukça hoş ve sıcak bir yapım olmuş, carey mulligan'ı nerede olsa izlerim herhalde böyle duru güzelliği olan güçlü kadınlara gerçekten bayılıyorum.

hpv

cinsel yolla geçen en kötü hastalıklardan bir tanesidir.en büyük belirtisi cinsel organ ve anüs etrafında oluşan siğillerdir.sadece cinsel bölgeler de görülemeye bilir.hpv olan partnere oral seks yapıldıktam sonra ağız çevresi,dil,hatta yutakta dahi çıkabilir.genelde çok fazla partnerle yatan insanlarda görülür.ayrıca hamile hastaların çoçuklarına da geçer.doğduktan sonra vücudunun her hangi bi yerinde bu virüs görülebilir.çoğu insan bu virüsü taşıdığı halde herhangi bir belirti göstermeye bilir.vücut direnci düşünce ortaya çıkabilir.
tedavisi buz ve lazerle yakma,çeşitli kremlerdir.tedavi süreci çok acı verici olabilir.tüm siğiller yakılsa da kişi tam olarak iyileşmeye bilir.vücut direnci düştüğünde tekrar ortaya çıkar.
kadınlar da rahim ağzı kanseri erkeklerde ise anüs ve rektal kanserlere sebep olabilir.hpv hastalarının bu saydığım kanser türlerine yakalanma oranı diğer insanlara göre çok daha fazladır.
aşısı mevcuttur fakat tam bir koruma sağladığı kesin değildir.yüzde yüz tedavisi de yoktur.bazı hastalar tam iyileşe bilir bazıların da nüks edebilir.

en iyi korunma yolu sık sık partner değiştirmemektir.her önüne gelenle yatmamak gerekiyor korunmak için.piyasa malı dediğimiz tiplerden uzak durmalısnız kızlar.çünkü prezarvatif kullansanız dahi geçebilir.
bu yüzden kendinize bir sevgili bulun ve onunla takılın.türkiye de oldukça yaygın olduğu halde insanlar vaka çok ilermedikçe doktora gitmez.eğer cinsel bölgenizde her hangi bir siğil görürseniz lütfen hemen doktora baş vurun.çünkü erken teşhis her zaman hayat kurtarır.

girls

4 tane genç yetişkinin, ilişkiler ve hayat karmaşısını anlatan sex & the city'nin gösterişsiz, bohem ve genç versiyonu. dizinin yaratıcısı, senaristi lena dunham ( hannah) son birkaç yılda bu tarz işleriyle öne çıkmakta. dizi ilk sezondan beri kendine has bir izleyici kitlesini topladı- öyle ki kendinin minik birer carrie ya da blair sanan kezban türk kızı daha kendini herhangi bir girls karakteri olarak görmeye başlamadı herhalde- dizide bunun yabancı basının bir kısmınca da eleştirilse cinselliğin ön planda/açık sahnelerin fazlalığı da olabilir tabi. genel olarak güzel, her bölümün 30 dk ve her sezonun 12 bölüm olması ise ayrı bir üzücü.

dahası, bize shoshanna gibi mükemmel bir karakteri kazandırmıştır.

http://www.buzzfeed.com/platinumjones/19...

ayrıca kendisinin bu hep sıkı karakterinden kurtulup herkesin ağzına sıçtığı bölüm de ayrı bir güzeldir :

Toplam entry sayısı: 118

hoşlanılan erkeğin kadınsı çıkması

böyle bir başlığın açılmasını hoş bulmadım, ayriyeten yazılanları hiç hoş bulmadım. trdeki birçok insanın lgbt hakkında öne sürdüğü "saygı duyuyorum ama desteklemiyorum." sözlerine benzemiş burda yazılan neredeyse her şey. halbuki zamanında toplum tarafından fark edilmemizde en önemli rolleri "feminen" diye kendi aramızda yaftaladığımız insanlar oynadı. hâlâ da öyle... toplum tarafından en büyük baskıyı da onlar görüyor. ne bu ayrım... çok üzdü beni.

hiv

aslında insanların %99'unun hakkında yanlış bilgiler edindiği virüstür. öncelikle hiv taşıyarak senelerce "yaşayan" insanlar sandığınızdan çok daha fazla. hiv demek asla ölüm değil. semptomları hafifleten bir ton ilaç var ama tabi ki bu ilaçlar ekonomik yönden çok zorlayıcı. ayrıca uzun süren tedavi sonrasında b=b durumuna ulaşan hasta sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. b=b demek ise belirlenemeyen=bulaştırmayan demek yani bir süre sonra vücudunuzda virüs belirlenmeyince iyileşmiş sayılıyorsunuz. ayrıca tükürük ve öpüşmeyle bulaşmaz. ve hiv tarihinde oral seks ile bulaşan tek bir hiv vakası yoktur. ne olursa olsun her cinsel ilişki sırasında düzenli kondom kullanılırsa hiv'e yakalanma ihtimaliniz neredeyse yok. kondom kullanarak hiv+ ve hiv-'ler cinsel ilişkiye sağlıklı bir şekilde girebilirler. son olarak testiniz hiv+ çıkınca asla yalnız olduğunuzu düşünmeyin. çünkü türkiye çapında hiv taşıyıcısı bireylere her yönden destek olan çokça vakıf, dernek, kuruluş var. pozitifiz.org ise bunlardan sadece bir tanesi ve en çok faaliyet göstereni. bu vakıflarla iletişime geçmekten çekinmeyin, ayrıca hiv hakkında bilgi almak için bu vakıfların online konferanslarına katılabilirsiniz.

daft punk

28 sene sonunda dağıldıklarını açıklamış grup. hâlbuki kendilerinden yeni albüm beklentilerim vardı.

eşcinsel terapisi

http://escinselterapi.net/forum/index.ph...

bu linkte güya iyileşen insanların yazdıklarını okuyunca boğazım düğümlendi. insanların 'normal' olabilmek için ne kadar cabaladığını ve tam olarak psikolojilerinin alt üst olması noktasında iyileştiklerini ve normal birer insan olduklarını düşünmesi çok üzdü beni.

pembe hayat kuirfest

27-28 şubat tarihleri arasında online platformlar üzerinden "film kültürlerini kuiryantelleştirmek" isimli bir konferans yapacaklarını duyurmuştur. ınstagram hesabından başvuru formuna ulaşılabiliyor.

hoşlanılan erkeğin kadınsı çıkması

böyle bir başlığın açılmasını hoş bulmadım, ayriyeten yazılanları hiç hoş bulmadım. trdeki birçok insanın lgbt hakkında öne sürdüğü "saygı duyuyorum ama desteklemiyorum." sözlerine benzemiş burda yazılan neredeyse her şey. halbuki zamanında toplum tarafından fark edilmemizde en önemli rolleri "feminen" diye kendi aramızda yaftaladığımız insanlar oynadı. hâlâ da öyle... toplum tarafından en büyük baskıyı da onlar görüyor. ne bu ayrım... çok üzdü beni.

görevinden ihraç edilen eşcinsel polis memuru

eşcinsel olup devlet memurluğu yapan onlarca arkadaşım var. hepsi de tüm ilişkilerini diken üstündeymiş gibi yaşıyor. başlığı okuyunca aklıma direkt six feet under dizisi geldi. dizide, amerika'da 2001 yılında açık bir şekilde eşcinsel olan bir polis memuru var. aradan 20 sene geçmiş, tabi farklı coğrafyalarda. 20 sene... ve hâlâ o seviyeye erişememişiz. üzücü.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

pembe hayat kuirfest

27-28 şubat tarihleri arasında online platformlar üzerinden "film kültürlerini kuiryantelleştirmek" isimli bir konferans yapacaklarını duyurmuştur. ınstagram hesabından başvuru formuna ulaşılabiliyor.

daft punk

28 sene sonunda dağıldıklarını açıklamış grup. hâlbuki kendilerinden yeni albüm beklentilerim vardı.

ayı sözlük yazarlarının takip ettiği diziler

bear sevmek için nedenler

yalnızlık

hayatım boyunca yalnız kalmaktan ödüm koptu hep. ama fark ettim ki her ne kadar sürekli insan içinde olsam da, onlarca arkadaşım olsa da bir türlü kalabalığı, sürekli iletişim içinde olmayı içselleştiremiyordum. kendime ait bir alana ihtiyacım vardı, ben de bu alanı yarattım. kendime vakit ayırdıkça bu yalnızlık korkumun ne kadar gereksiz olduğunu fark ettim.