yunanistan

antik versiyonunu daha çok severim.
çok kez ziyaret ettim ama bir müddettir uzun süreli oturum izni alıp yerleşmeyi hayal ettiğim ülkedir kendileri. yunanistan'da oturum izni almak konusunda artık neredeyse tüm teorik bilgilere sahip birisi olarak benim gibi düşünenlere yardımcı olabilirim. ayrıca genel bir fikir edinmek için şu sayfayı öneririm: https://www.athensmania.com/yunanistan-o...
yeni yasa ile artık yunanistan'da yaşayan translar kimlik belgelerini herhangi bir tıbbi müdahale veya test gerekliliği olmaksızın değiştirebilecekler.

https://asdi-lgbti.com/2017/10/14/yunani...
son dönemde ege denizinde yine kardak gerginliği yaşanan ülke. sahil güvenlik araçları birbirine giriyor, çarpıyor, anonslarla tehditler havada uçuşuyor.
nostradamus'un 2018 kehanetleri gerçek mi oluyor ?
lokmamızı bile çalmışlar. ulan o osmanlı tatlısı. ama kabahat onlarda değil bizde. alacaksın bütün haklarını. bak bakalım kendi tatlılarıymış gibi tanıtabiliyorlar mı. mesela italya bolonez sosu bile devlet kayıtlarına işlemiş. içinde bulunan malzemelerden yapılışına kadar her şeyi kaydetmiş. düşün bu gayet basit bir sos ama resmi bir şekilde kaydı tutulmuş zamanında. kim çıkıp bu aslında bizim diyebilir ki? değerlerimize bile sahip çıkamıyoruz. elin adamları bizim değerlerimize sahip çıkıyor ama.
lgbti hakları konusunda son 4 yıldır büyük kazanımlar elde edilen ülke. şimdi de yeni bir haber, lgbti çiftler artık koruyucu ebeveyn olabilecekler.

https://asdi-lgbti.com/2018/05/13/yunani...
yahu batmamışlarmıydı bunlar zaten anca gemi ticareti başka bir şeyleri yok birde turizm anca mykonos günah adası daş olacaklar diyeceğim taşlar zaten neyse hooff
100 yıla yakın bir süre önce bazı büyük dede ve ninelerimin terk ederek türkiye'ye yerleştiği ülke. orada bazı bölgeler dışında hiç türk kalmadığını zannediyordum ama geçen hafta yunanistan'da yaşayan akrabalarım olduğunu öğrendim. yani 100 yıl sonra halen akraba olduğumuzdan emin değilim açıkçası. bu konu benim aklımı karıştırdı çünkü bahsedilen akrabalar türklerin tamamen göç ettiği bir yerde yaşıyor. buyüzden yunan olduklarını düşünüyorum yalnız bizim aile geçmişine bakıldığında yunan ismine sahip tek biri bile yok. bu durumda ya onlar asimile olup yunanlaştılar ya da biz asimile olup türkleştik. bu gerçekleri her şey yolunda gider ve iletişim kurma planları başarılı olursa öğreneceğim.
bir de müziklerini çok sevdiğim ülke. türk müziklerine çok benziyor ama dilleri bizimkinden daha melodik. yunanca öğrenmeyi çok istiyorum ama dünya çapında sadece 20 milyon kadar olmaları beni tereddüte düşürüyor.
facebookta çok fazla yunan milliyetçisiyle karşılaşıyorum bu ara. türklerden nefret ediyorlar ve türk milliyetçileriyle kavgaya tutuşuyorlar. tabi çoğu türk milliyetçisi ingilizce bilmediği için derin konulara girilemiyor. neyse, her iki milliyetçi tarafın ve kavganın da benden uzak olmasını diliyorum, yeni çatışmalar yaratmaya gerek yok artık. zaten yeterince sorunla uğraşıyoruz.
  • /
  • 4