zina yasaklanırsa yapmaya devam eder misiniz

istanbul sözleşmesinin feshinden sonra yasaklanmasının iktidarın gündeminde olduğu iddia edilmesi ile aklıma gelen bir anket başlık.
ben devam etmem kendi adıma. zaten bırakmayı düşünüyorum ne zamandır.
hayır cevabının türkiye'de eşcinsel evliliğini yasallaştırma ihtimalini doğurup çığır açacağı anket sorusu.
zina serbest olduğu halde tık yok bende djdjdj
bizimki zina sayılmaz. evlilik gibi bir sözleşme olmadığı için kanun karşısında zaten bir yaptırımı yok.
amma diyelim ki "ben yaptım oldu" mantığı işledi ve böyle bir kanun yasalaştı, zina yasak olsa ne olmasa ne, gönül orospu olduktan sonra.
yapacak olanı durduramıyorsun, aynen benim de durmayacağım gibi.
yasak gelmeden bıraktım. mutluyum.
evli kişilerin eşini başkası ile aldatması zaten bence suç olmalı. devlet, evlilik cüzdanını vererek evliliğin tarafı hâline gelir. devletin güvence verip garanti altına aldığı bir konuda yapılan işler devleti bağlar. bu garantiyi ihlâl eden, kötüye kullanan biri yüzünden taraflardan biri zarar görüyorsa cezayı hak eder. dolayısıyla özetle, yasak olsa da olmasa da zina yapmazdım.
zina yasağını akp, çok eşli kendi milletvekillerinin isteği üzerine kaldırmıştı. geri getirmesi için bir neden göremiyorum.
içki yasaklanırsa, sahte içkide artış olacağı, sigara yasaklanırsa, kaçak sigarada artış olacağı gibi. zina yasaklanırsa zinada da büyük bir artış olacaktır. insanı cezbeden zaten yasaktır.
zina: aralarında evlilik bağı olmayan kişiler arasındaki cinsel ilişki.(bkz:tdk)

ask olsncum evli erkeklerle ilişki yaşamayı ben de tercih etmiyorum şahsen* ama zina sadece evli erkeklerle alakalı bir durum değil. şu ana kadar - sen girdin mi bilmiyorum ama - girmiş olduğumuz tüm cinsel ilişkiler zina sayılıyor halihazırda. eğer evliysen ve kocan varsa orası başka diyeceğim lakin eşcinsel evlilikler allah katında geçersiz sayılıyor bildiğim kadarıyla. yani evliyken dahi, dinen, zina yapmış sayılıyorsun.
redkid23, yorumunda teorik olarak çok haklısın. fakat ben zinayı dini referans alarak yorumlamıyorum. zinayı evlilik müessesinin bir meselesi olarak görüyorum. yoksa yetişkin insanların kendi rızaları ile yaptığı ve bedensel/ruhsal bütünlüğe zarar vermeyen hiçbir olaya devlet müdahil olamaz. zaten devletimizin "çok şükür ki" lâik olması nedeniyle böyle bir konuyu bekârları da kapsayacak şekilde ve özellikle dini gerekçelerle yasaklarsa kabul edilemez. sana da teşekkür ederim kendimi daha iyi ifade etmeme vesile olduğun için.
evet.

zaten evli erkeklerin karılarını aldatmasına vesile olmak hobimdir.