zina yasaklanırsa yapmaya devam eder misiniz

zina: aralarında evlilik bağı olmayan kişiler arasındaki cinsel ilişki.(bkz:tdk)

ask olsncum evli erkeklerle ilişki yaşamayı ben de tercih etmiyorum şahsen* ama zina sadece evli erkeklerle alakalı bir durum değil. şu ana kadar - sen girdin mi bilmiyorum ama - girmiş olduğumuz tüm cinsel ilişkiler zina sayılıyor halihazırda. eğer evliysen ve kocan varsa orası başka diyeceğim lakin eşcinsel evlilikler allah katında geçersiz sayılıyor bildiğim kadarıyla. yani evliyken dahi, dinen, zina yapmış sayılıyorsun.
istanbul sözleşmesinin feshinden sonra yasaklanmasının iktidarın gündeminde olduğu iddia edilmesi ile aklıma gelen bir anket başlık.
ben devam etmem kendi adıma. zaten bırakmayı düşünüyorum ne zamandır.
redkid23, yorumunda teorik olarak çok haklısın. fakat ben zinayı dini referans alarak yorumlamıyorum. zinayı evlilik müessesinin bir meselesi olarak görüyorum. yoksa yetişkin insanların kendi rızaları ile yaptığı ve bedensel/ruhsal bütünlüğe zarar vermeyen hiçbir olaya devlet müdahil olamaz. zaten devletimizin "çok şükür ki" lâik olması nedeniyle böyle bir konuyu bekârları da kapsayacak şekilde ve özellikle dini gerekçelerle yasaklarsa kabul edilemez. sana da teşekkür ederim kendimi daha iyi ifade etmeme vesile olduğun için.
evet.

zaten evli erkeklerin karılarını aldatmasına vesile olmak hobimdir.