ayı sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

  • /
  • 24
dune - frank herbert

filmi çıkana kadar okurum diye almıştım kitabı ama bugün başlayabildim. 22 ekimde filmi geliyormuş biter mi bilmem o vakte kadar. fantastik sevmiyorum çünkü.
kurtlarla koşan kadınlar - clarissa p. estes.

başlama yeri-ursula k. le guin
gizli tarih - donna tartt (burada da olan bir arkadaşım tavsiye ettiydi, güzel gidiyor)
seriyi tamamlamış olmak onuruna yine, yeniden ve en baştan "zaman çarkı serisi".

yan tarafta pat barker - kızların suskunluğu ile madeline miller - akhilleus'un şarkısı son 60-100 sayfadalar. (

zaman çarkı serisi: ilk 10 kitabını yıllar yıllar önce üniversiteyken okumuş olmaktan ve gerçekten bir nefeste bitti dediğim serinin yaklaşık 13 bin sayfa sürüyor olmasından dolayı gözüm korkmuyor değil. şimdilik ilk kitabın 400. sayfalarındayım.

akhielleus'un şarkısı: yunan mitolojisini çok iyi bilmenin tesiriyle almış ve bir cumartesi akşamında son 100 sayfaya kadar gelmiştim (3 hafta oldu geleli, merak ediyorsam da oturup kalan 100'ü okuyacak vaktim yok... alt katta oturma odasında okumalık olduğundan biraz yavaş ilerliyor.

kızların suskunluğu: tuvalet kitabım, günde 20 dk diye diye bitecek.


"gençlikte nasıl zaman yaratıyormuşuz" diyeceğim kadar yaşlı değilim fakat meslek hayatının ilk yıllarında söylenen "para arttıkça bunlara zaman bulamayacaksın" denilmesi yalan değilmiş. hızlı ve düzgün okuyamıyor olsam gerçekten senede iki kitabı bile okuyamazmışım... (bkz:#390700)

"elitim, elitsin, elitiz eltimiz" editi: insan düşünen hayvandır demiş seneca, yoksa kimseye havamız yok.
kadınlar rüyalar ejderhalar - ursula k. le guin.

yazarın denemelerinden oluşan sohbet tadında bir kitap. ursula ile tanışacaklar için ilk kitap değil onu söyleyeyim. ursula k. le guin okumak issteyenler yerdeniz serisi ile başlayabilir.
  • /
  • 24