en yakındaki kitabın 68. sayfasının 5. cümlesi

-bireylerden oluşan grupların bireysiz yaşama şansı yoktu-
papalık masonluğu boşuna yasaklamıştı çünkü kral, papanın fetvasını duyurmayarak, sanki büyük soyluların mason locasına katılmasına ses çıkarmadığı izlenimini uyandırıyordu.

fransız devrimi - georges lefebvre
şimdi hikayelerin doruk noktaları, cinselliğe dair bilginin en uzak, her türlü karmaşıklığın beklediği tarafındaydı.
haziran 1922'de bohr kuantum kuramı ve atom yapısı hakkında bir dizi konferans vermek için almanya'daki göttingen üniversitesi'ni ziyaret etti.
isa, celile gölünün kıyısından geçerken, göle ağ atmakta olan simun ile kardeşi andreas'ı gördü

- incil
soğuktu ve yağmur çiseliyordu.
ev kiralamak, banka işlemleri, kimlik işlemleri, faturaları yatırmak; önemli yerlerin adreslerini, telefonlarını öğrenmek hiç kolay olmuyor. (hitit - yabancılar için türkçe ders kitabı, bürokrasi her yerde, s.68)
the handdara is a religion without institution, without priests, without hierarchy, without vows, without creed; ı am still unable to say whether it has a god or not.
modern toplumlardaki homofobik, cinsiyetçi, ırkçı, milliyetçi ve diğer ayrımlar sermayeye sahip olan ve onu kontrol eden sınıfın ihtiyaçlarını yansıtır.
''kulağa paradoksal geliyor ama genellikle bize doyum veren ilişkiler kurduğumuz kişilerin yasını tutmak, aramızda yarım kalan çok fazla mesele olanların yasını tutmaktan daha kolaydır.''

altını çizdiğim cümle dörtte çıktı, kıyamadım.
"bu dönem ahlakında temel ölçüt: cezalandırılmayan davranış doğru davranış değildir. bireyler otorite korkusu ve endişesi ile hareket ederler"
although the division of muscarinic receptors into subgroups is well documented (chapters 6 and 7), only 2 distinctly receptor-selective m1 antagonists have reached clinical trials (eg, pirenzepine, telenzepine, neither of which is used in the united states).
diğerleri de hiçbir şey söylemedi.

bi benim kitapta ingilizceler, felsefeler yok gördüğüm kadarıyla, maşallah herkes aristo amk
"orada cansız düşünceler, duygular ve arzular bulurlar; bunlar bir zamanlar hoş ve vaat edici olsa da, artık kanları çekilmiştir.
salonun kapısı açıldı.
sodomites in florence were infamous personalities, immortalized in satire and poetry by men of letters.
  • /
  • 2