murphy kanunları

peçeteniz kirliyse (artık ne yaptıysanız) ve yere düşerse o peçete, her zaman kirli olan tarafı yere gelir.
murphy aslında mühendistir ve yanılmıyorsam amerikan hava üssünde çalışır, bir çarpışma testinde hata durumuna karşı onlarca ihtimali hesaplarlar ama bir ihtimal gerçekleşmesi çok düşük olduğu için önlem alınmaz, ve deney esnasında bu ihtimal gerçekleşir, bu olaydan sonra murphy bir kaç tane sonradan kendi ismiyle anılan kanunları oluşturur, işin garibi murphy kanunları diye anlatılan bir çok kanun aslında murphy'nin söylediklerinde değildir sonradan başkaları tarafından eklenmiştir benim en sevdiğim ise;
bir işlemi yaparken çok kolay ilerliyorsan kesin yanlış yapıyorsundur
- baba, annemle sen neden bana murphy gibi kötü bir isim verdiniz?
+ ... murphy kanunu kötü bir şey olacak demek değildir. olması mümkün şeyler gerçekleşecek demektir.

(bkz:interstellar)
benim en sevdiğim şu: "bir şeyi çok kasarsan olmaz, siktir edersen oluverir."
termodinamik yasaları kadar net ve evrenseldir.
şu aralar etkisini yer çekimi gibi hissettiğim yasadır. ve galiba bir şekilde bu yasayı çekim yasasıyla bağdaştırdım. öeh geldi yani.
işe girmişimdir. en çok korktuğum şey çalışma arkadaşlarımın bana uymayacak yapıda insanlar olmasıdır. ve sorsalar çalışmayı en istemeyeceğim insanların birimine verilirim.
en azından birimimin değişmesi için müdürle aramın iyi olması lazımdır. ve benle alakası olmayan bir sebepten müdürün kara listesine girerim.
bunlar son zamanlarda gerçekleşen benim için major diyebileceğim olaylar. minörlere girmiyorum bile.
bu yasanın sık sık gerçekleşmesi durumu bende bundan sonra hep bu şekilde devam edeceği hissiyatını uyandırır ve artık bir şeyin gerçekten olmayacağı varsa bile bir şekilde istemsizce imgelemeye başlayarak üstünde yoğunlaşarak olumsuzlukları üstüme çekerim. allah'ım, yüce rabbim, my lord... halletsen halletsen sen halledersin bu işi.
  • /
  • 2