homoerotizm

aynı cinsiyete sahip kişiler arasında üstü kapalı bir şekilde gelişen cinsel çekim. söz konusu taraflar iki tane heteroseksüel erkekten/kadından oluşabilir. içinde homo geçiyor diye bir taraf homoseksüel olmak zorunda değil. erkekler üzerinden gidersek, erkeklerin bol bulunduğu yerlerde bu tarz yakınlaşmalar görebilirsiniz. genelde aniden gelişirler.

bazı filmlerde yönetmen alt metine kasten buram buram kokan homoerotizm ögelerini ekler. bu tarz filmlerde birbirlerine haddinden fazla yaklaşan heteroseksüel kişileri görebiliriz. çoğu zaman 'lan yoksa' demişimdir.
homo türdeş demektir. iki erkek veya iki kadın arasındaki erotik yani şehvani yakınlaşmalara bu yüzden homoerotizm denilir. erotizm aşkı, soyunmayı ya da seksi gerektirmez. *

iki hetero'nun duygusallığa varan yakınlaşmaları ise bromance'e bir örnektir. iki arkadaş arasında romantik bir dostluk olur. yakınlaşmaları ise erotizm gerektirmez.
taner ceylan’ın resimlerinde sıkça konu edilir. ve kendisi yaşayan en pahalı türk ressamımız olur. hiperrealistik işler üretir.
beğendiğim iki işi şöyle: