kısa boylulardaki uzun boy kompleksi

bir de şöyle derler "devede de boy var ama bir eşeğin peşinden gider" eşek olmaktansa deve olmayı yeğlerim paşam *
ne kadar kısa olurlarsa olsunlar kadınlarda pek görülmeyen komplekstir. nedeni
1) topuklu ayakkabılar
2) bodur tavuk her daim piliç
kompleksten ziyada bende eylem anlamında sıkıntı yaratan durum. tesadüf müdür nedir çıktığım her eleman benden en az 15 cm uzun olduğu için örneğin sarılırken boy farkından oluşan ulaşamama hissi bazen zorluyor haliyle. yolda yürürken çat öpesin geldi diyelim, al sana problem işte dudaklar denkleşmiyor. aşılmayacak bir şey değil bereket versin. "biraz eğil tatlım sana öpüş vercem"
kompleks değil de beğeni demek lazım ya dağ gibi adamlar heybetli tabi.
1 nerede var bir bodur allahın cezası odur
2 götü yere yakın olandan korkacaksın
çocukluklarına inmek lazım bence.ne yaşadılarsa artık kısa boyları nedeniyle kendileri de dahil tüm kısa boylulardan soğutmuşlar adamları. dalga geçen aşağılayan bitmemiş olsa gerek.kaç cm in altı kısa boy.buna kim karar veriyor oda ayrı bir merak konusu.daha çok flörtleşen iki kişi arasındaki göreceli bir kavram olsa gerek.burnunu sokan üçüncü kişiyede afiyette olmak düşer muhtemelen.bunu da hayatın gerçekleri yerine kompleks olarak adlandıran kişi gitsin boyu nedeniyle şişmiş gereksiz egosunu törpületsin.
iç güdüseldir ve bunu sorun yapmamanın en önemli formülü uzun süreli bir partner, sevgili yada eştir. genetik olarak özellikle erkeklerin güçlü, heybetli olması beklenildiği durumdur. çözüm tercih edilmek zorunda kalmamak yani seçilme endişesi yaşamamaktan geçer.
ortalama türk erkeğinin boyunun 175 cm olduğunu düşünürsek, 1 cm ile uzun boylu olduğumu rahat bir şekilde söyleyebilirim. 175 cm'in altındaki arkadaşlar da üzülmesinler bence. çünkü artık spor ayakkabıların çoğu neredeyse apartman topuk klasmanındalar. en az 5 cm daha yükselirsiniz.
abi boyum 163 allah kahretsin ya haksızlık bu herkese aşağıdan bakmak zorunda kalıyorum bıktım arkadaş bıktım öpüşürken bile parmak ucuna yükselmek zorunda kalıyorum bu nasıl dominantlık dedirtendir
şahsen kısayım, ve evet, kahrediyorum bir 10 cm’im niye yerin altında diye... sonra düşünüyorum. 10 cm daha uzun olsam, onunla bununla dizi dizi, sıra sıra düşüp kalkar; ortalık malı olurdum. kendi kendime diyorum, bilmiş de vermemiş. bi imana geliyorum. sonra bikaç adama düşüyorum ama işte min 1.75 falan diyorlar ya vicdansızlar; yine bi isyankara bağlıyorum, fak yu diyorum, lanetler okuyorum!

öyle işte, bipolar bi durum... derdimiz büyük be ayıcıklar. allah başka dert vermesin.
valla bende 1.86 yım keşke biraz daha kısa olaydım çok uzunum diye düşünürüm hep.
1.80 boyundayim ve hicbir zaman kendimi uzun olarak tanimlamadim, istatistiksel olarak yasadigim yerin ortalamasinin dort bes santim uzerinde olmasina ragmen. ote yandan 1.81 ya da 1.83 birinin bugune kadar kendini hic ortalama ustu gibi agirbasli bir sekilde anlattigina da rastlamadim, ki komiktir. zira baska bir istatistik, ikisinin de hollanda’da ortalama alti olmasidir. dolayisiyla alternatif baslik onerim “ortalama ustu hanzolarin kendini uzun sanma yanilgisi”dir.
  • /
  • 2