substantia nigra

Durum: 276 - 0 - 0 - 0 - 21.02.2021 20:19

Puan: 3740 - Sözlük Kezbanı

5 yıl önce kayıt oldu. 6.Nesil Yazar.

Baltasız sap...
  • /
  • 14

2021 avustralya açık tenis turnuvası

hafızalara tennis australia başkanı jayne hrdlicka'nın erkekler finali kupa törenindeki teşekkür açıklamasında covid-19 için alınan sıkı önlemler için bölgesel hükümete teşekkür ederken ve gelecek aşılmalar sonrasıda bu salgının gücünün kırılması yönündeki açıklamalarını seyircilerin yuhalamalarla ve ıslıklarla protesto etmesi olmuştur... hrdlicka konuşmasında yuhalamalar artınca, devam edip bitirebilmek için "... when you're finshed..." ifadesini kullanmak durumunda kalmıştır.

novak djokovic ve naomi osaka'nın tekler şampiyonlukları ile bir turnuvayı daha geride bıraktık. mayıs ayında daha özgür, covid-19'dan sıyrılmış ve full kapasite stadyumlarla roland garros 2021 için paris'te görüşmek üzere diyelim... mayıs'ta da rafael nadal'ın 21 için neler yapacağına odaklanacağız... big 3 daha çok next gen harcayacak gibi duruyor!

21 şubat 2021 novak djokovic daniil medvedev maçı

tecrübe kazanmıştır... novak djokovic, daniil medvedev'i çok iyi okumuş ve gereken tüm çözümleri üretmiştir. 3 sette işi bitirmiştir. böylece 18 grand slam ile federer ve nadal'ın 20'sine göz kırpmaya devam etmektedir.

yarın açıklanacak dünya sıralamasında 1 numaralığını sürdürmeye devam edecek ve gelecek hafta itibarı ile 311 haftaya ulaşarak, roger federer'in 310 haftalık rekorunu da kıracaktır.

maç sonrası medvedev, şu an 25 yaşında olduğunu, novak'ın 9 aus open; veya rafa'nın 13 roland garros rekorunu kırmak için şu andan itibaren durmadan kazanması gerektiğini ifade etmiş ve bunu imkansız olarak nitelendirmiştir. big 3 için "cyborgs of tennis" ifadesini uygun görmüştür.

görünen o ki, next gen'in daha 40 fırın ekmek yemesi gerekecek.

tebrik ederiz, rod laver arena'ya, novak'ın evine veda ederken; mayıs ayında phillip chatrier'de, rafa'nın evinde buluşmak üzere diyelim...

game, schett & mats

eurosport'un grand slam dönemlerinde yayınladığı yorum programıdır, "eurosport cube"dan yayınlanır. bu sene covid-19 nedeniyle bağlantı ve hologram usulü ile yorumcu ve konuklar cube'a bağlanmaktadır.

ana kemiği sunucu barbara schett ve yorumcu mats wilander'dir. program aslında "game, set & mats" olarak başlamış, yamulmuyorsam 2017'de programda "the commissioner of tennis" parodisini yapan john mcenroe'nun önerisi ile barbara schett'i de sunucu statüsünden yorumcu klasmanına geçiren ismini (game, schett & mats) almıştır. aslında cinsiyet ayrımcılığının daniskasını yıllarca izlemişizdir... yani, mats wilander büyük isim olabilir, barbara schett'in grand slam vs büyük başarısı olmayabilir, fakat oraya yorumcu olarak barbara schett'ten farkı olmayan adamlar da çıkardı bu program yıllarca... kadının adı der, susarım arkadaş!

bu yıl australian open 2021 itibarı ile schett ve wilander ana kemiği devam ederken, alex corretja'nın iz üstündeki muhabir görevini sascha zverev'in abisi mischa zverev almıştır. alex corretja da arada konuk yorumcu olarak birkaç kez katılım sağlamıştır. ekibe tim henman daimi üye olarak katılmıştır. birkaç kez boris becker de (özellikle novak djokovic'in yükselişie tanıklık etmiş biri olarak) boy göstermiştir.

günün sonunda dönem dönem güzel tenis yorumlanmaktadır. grand slam zamanlarımızı şenlendirmektedir.

21 şubat 2021 novak djokovic daniil medvedev maçı

tsi 11.30'da başlaması beklenen, 2021 australian open'ın son epik mücadelesi...

maçın sonunda alınacak cevep şu: eski topraklar mı, yeni jenerasyon mu?..

2016'dan bu yana djokovic, nadal ve federer dışında grand slam kazanan tek isim, geçtiğimiz eylül'de us open 2020'yi kazanan dominic thiem idi; ancak turnuvada nadal ve federer yoktu, üstelik djokovic de 4. tur maçında bir çizgi hakemini maç dışı bir vuruşla isabet aldığı için diskalifiye edilmişti... yani, tüm next gen ekibi için kartlar açıktı ve bir tanesi kazandı. nitekim, nadal ve djokovic covid-19 nedeniyle yıl sonuna doğru düzenlenen 2020 french open'da finale beraber çıkarak "bu adamlar daha bitmemiş yahu..." dedirtmiştir. hem de son 2 yılın finalisti, diğerlerinden bir adım öne çıkan next gen üyesi dominic thiem önceki turlarda havlu atarken...

ancak, bu yılın ilk grand slam'i next gen açısından "acaba geldiler mi artık?" dedirten cinsten geçti. her ne kadar geçtiğimiz yıl finalde novak djokovic'e 5 sette kaybeden dominic thiem yine erken havlu atmış olsa da, çeyrek finalde rafael nadal'a 5 sette (hem de 2-0 geriden gelerek bunu yapan tarihteki yalnızca 2. isim olmayı başaran- ilki 2015 us open'da fabio fognini) diz çöktüren stefanos tsitsipas "vay anasını!" dedirtmiştir...

ardından daniil medvede'in "straight" diyebileceğimiz 3 sette kendisini elemesi ile daniil medvedev dikkatleri iyice üzerine toplamıştır... zira bugüne dek yakın geçmişte 20 maçtır yenilmiyor bu adam. 11 maçını dünya sıralamasının ilk 10'una karşı yapmış ve geçtiğimiz yıl atp finals'ta sıralama üstüne yer alan djokovic (1), nadal (2) ve thiem (3)'i geçerek şampiyon olmuştur... sezon açılışında atp cup'ta rusya takımı ile şampiyon olmuştur.

diğer tarafta ise big three'ni ayaktaki kalesi novak djkovic... 8 kez bu turnuvada final oynamış ve 8 kez kazanmış, grand slam ve dünya sıralaması hedeflerinde "büyük iddiam var kardo" demiş ve yarı final maçından sonra da "next gen geliyor geliyor diyorlar, ancak onlara meydanı öyle kolay bırakmayacağım. gördüğünüz gibi biz buradayız, geldikleri falan yok..." diyeek meydan okumuştur.

daniil medvedev ise yarı final maçından sonra "kaybeden bir şeyi olmayan taraf benim, novak federer ve nadal'ın 20'sine yaklaşmak istiyor, dünya 1 numaralık hafta sayısı rekorunu istiyor, burada 9. finalinde de yenilmemek istiyor... yani tüm baskı onun omuzlarında, ben çıkar en iyi tenisimi oynarım..." diyerek hem tatlı sevmiş, hem de tatlı meydan okumuştur.

sonuç olarak bu maç ya novak djokovic'in 18. grand slam şampiyonluğu olacak, ya da daniil medvedev'in ilk grand slam'i ve dünya 2 numaralığına yükselişi olacak...

ikili arasındaki 7 mücadelede 4-3 djokovic üstünlüğü olsa da, son 4 maçın 3'ünü medvedev kazanmış.

bakalım bugün hangi istatistikler kazanacak?..

daniil medvedev

makineleşen sporlardan biri olan teniste, son 2-3 yıldır genç erkek kuşağın nadal, federer ve djokovic hegamonyasını yıkma gayretindeki next gen'inden rus bir kardeşimiz... 1996 moskova doğumludur. babasının desteğiyle 6 yaşında tenis hayatı başlamıştır. her rus'un geçmişi sizi şaşırtır, zira medvedev de satrançtaki yeteneği, iktisat okumaya başlayıp spora ağırlık vermek üzere spor akademisine geçerek üniversiteyi tamamlaması ile adeta şaşırtır...

kendisinin dikkatleri üstüne çektiği turnuva 2019 us open olmuştur.finalde rafael nadal'ın karşısına gelene kadar abd'li seyircilerle her maçında papaz olmuş, onlar kendisini yuhaladıkça o da onlara orta parmağını göstermiş, hatta 5 setlik bir ara tur maçından sonra "teşekkürler arkadaşlar, siz olasanız ben asla olmazdım, siz beni motive ediyorsunuz..." diyerek seyirciyi adeta kudurtmuştur.

2019 us open finalinde nadal'a 2 set verdikten sonra herkes maçın 3 sette bitmesini beklerken, bu beyefendi, durumu 2-2'ye getirmiş, hatta 5. setin başlarında nadal'ın hiç görülmeyen agresifliğini görmemizi sağlamıştır. ancak, nadal bu maçtan 5 sette çıkmayı başarıp 19. grand slam'ini almış, medvedev de maç sonu konuşmasında seyirci ile barış imzalamıştır.

ardından düzenli yükselen medvedev, asıl patlamasını 2020 us open'dan sonra başlamak üzere şu an yaşamaktadır. üst üste 20 maç kazanmış, 4 şampiyonluk almış, bu 20 maçın 11'ini top 10 oyunculara karşı kazanmıştır. özellikle 2020 atp finals, yani yılın en başarılı 8 tenisçisinin kıyasıya mücadele ettiği turnuvada, dünya sıralamasında kendi üstünde bulunan novak djokovic (1), rafael nadal (2) ve dominic thiem (3)'e hiç şans vermemiş ve kupayı büyük bir keyifli kaldırmıştır.

2021'in ilk turnuvası, ülkeler arasında oynanan atp cup'ta da rus takımının şampiyonluğunun mimarı olmuştur.

21 şubat 2021 sabahı 11.30'da 2021 avustralya açık finalinde art arda 21. maçı ve 5. kupasını kovalayacaktır. ancak, bu kez iddia büyük. karşısında daha önce 8 defa avustralya açık finali oynayıp asla kaybetmemiş, dünya 1 numarası novak djokovic var... ancak, ikilinin son 3 maçını medvedev kazanmıştır... bakalım hangi istatistik kazanacak... eğer medvedev, bu maçı kazanırsa, hem ilk grand slam'ini kazanacak; hem de rafael nadal'ı 3 numaraya düşürerek; yıllar sonra djokovic, nadal ve federer dışında dünya 2 numarası olabilen ilk oyuncu olmayı da başaracaktır.

2021 avustralya açık tenis turnuvası

teniste 2021 yılının ilk grand slam turnuvası. normalde ocak ayında yapılan turnuva, bu sene de 18 ocak'ta başlamak üzere planlanmış; ancak covid-19 önlemleri kapsamında 8 şubat'a çekilmiştir.

sezonun hemen başında avustralya'nın canberra, sydney, adelaide gibi farklı kentlerinde oynanan birçok turnuva, melbourne'de avustralya açık'ın yapıldığı
melbourne park tesisine çekilmiş, yaklaşık 5 hafta içinde tek bir şehir ve tek bir tesiste daha önce eşi benzeri görülmemiş şekilde çok sayıda atp ve wta 250, 500 turnuvası yapılmıştır.

avustralya'nın bu bölgesinde uygulanan katı covid-19 kısıtlamaları tenisçilere ve emekçilere çok zor anlar yaşatmıştır. en büyük sorun ise; toplamda 3 uçuş ile turnuvadan 3-4 hafta önce şehre akın etmeye başlayan sporcular ve ekiplerinin, uçaklardan inen yolculardan 3 tanesinin covid(+) çıkması üzerinde 14 günlük katı karantinaya alınması olmuştur. bu, şu anlama geliyor: 14 gün boyunca otel odanızdan çıkamaz, kimseyi göremez ve daha da kötüsü turnuva hazırlığı için antrenman yapamazsınız! birçok tenisçi, bu kuralın kendilerine bildirilmediğini, önceden bildirilen bir kural olsa asla avustralya'ya uçmayacaklarını ve şok olduklarını ifade etmişlerdir. çok sayıda tenisçi ve ekibi, ne yazık ki 14 gün katı karantinadan çıkar çıkmaz kıyasıya mücadele için korta çıkmıştır. aradaki 2 haftada odasındaki farelerin videolarını atanlar, 3 metrekarede ısınmaya çalışanlar, bolca video izledik... angelique kerber, bianca andreescu, victoria azarenka gibi grand slam şampiyonları turnuvaya erken havlu atmış ve bazı tensiçiler bu adaletsizlikten bolca bahsetmiştir...

turnuva devam ederken, bölgede 5 günlük sokağa çıkma ilan edilmesi ile 5 gün boyunca maçlar seyircisiz oynanmış, yasak başlangıcı gece 5 setlik bir novak djokovic maçına ara verilerek seyirciler evlerine uğurlanmış ve maç seyircisiz devam etmiştir.

kadınlarda naomi osaka, ilk grand slam finaline çıkan jennifer brady'yi yenerek 4. grand slam'ini kazanmıştır.

erkeklerde ise burada 8 kez finale çıkıp kazanan novak djokovic, 9. kez finale çıkmış, daha önce ilk grand slam finalini 2019 us open'da rafael nadal'a 5 sette kaybeden, ancak şu an 20 maçtır yenilmeyen, bunların 11'inde top10 oyuncuları eleyen, üstüste 4 kupa kazanan rus daniil medvedev ile 21 şubat 11.30'da oynacaktır. ikilinin son 3 maçını medvedev kazanmıştır.

djokovic kazanırsa 18. grand slam'i ile nadal ve federer'in 20'sine bir adım daha yaklaşacak; medvedev kazanırsa ilk grand slam'ini alacak ve big 3 (djokovic, nadal, federer) haricinde dünya 2 numaralığına yıllaaaar sonra ulaşan ilk erkek tenisçi olacaktır.

izleyelim, görelim, turnuvanın son maçında neler olacak...

naomi osaka

2018 us open'da serena williams'ı olaylı şekilde yenerek başlayan grand slamler hikayesi, 2019 australian open, 2020 us open ve bugün de 2021 australian open ile devam etmektedir... bu arada, ilk 2 grand slam'ini back-to-back kazanması epiktir, bunu en son 2001'de jennifer capriati ablamız 2001 australian open finalinde martina hingis'i yenerek başarmıştır...

kazandığı 4 grand slam sert korttadır. kazandığı diğer turnuvalar da sert kortta olmuştur. kendisi de junior dönemde oynamadığı için toprak ve çim korta alışkın olmadığını açıkça söylemekte ve bundan sonraki gelişme alanlarını bu şekilde tanımlamaktadır. yani, belki bu sene roland garros ya da wimbledon kazanmasını beklemek haksızlık olur kendisinden. ancak, çok net 2021 us open'ı da götürmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

1997 osaka doğumludur, annesi japon, babası haitili'dir. bir basın toplantısında kendisine "osaka doğmuşsunuz ve soyadınız osaka..." diye ironik bir soru soran gazeteciye "osaka'da doğan herkesin soyası osaka olur" demesi, gazetecinin "ciddi misin?" sorusu ile salondan kahkahaların yükselmesi... genelde bu tatlılıkta diyaloglara girmekte ve akıl dolu cevaplar vermektedir. abd'de yaşamasına rağmen, japonya adına yarışmayı seçmiştir. bu sene inşallah yapılabilirse, tokyo olimiyat oyunları'nda da japonya adına oynayacak, ve muhtemelen kadınlar teklerde altın madalyayı kazanacaktır. birçok oyuncunun müzesinde olmayan bir madalya; bkz. roger federer, novak djokovic.

kendisini asosyal ve içine kapanık olarak tanımlar naomi. ilk şampiyonluk konuşması 2018 ındian wells'tedir, tarihe "the worst acceptance speech" olarak çoktan geçmiştir... z kuşağının felfecir zekasına sahip, aşırı eğlenceli biridir aynı zamanda. 2020 us open boyunca her maça çıkışında taktığı maskelerde abd'de polis tarafından katledilen siyahilerden isimlerle çıkmıştır, "black lives matter" ve farklı sosyal konularda da önemli bir figür olacağının sinyalini bu genç yaşından vermektedir...

galiba kadınlar tenisi kaybettiği büyük güçlerden birini buldu! inşallah ash barty, simona halep, garbine muguruza gibi isimlerden de benzer başarılar görmek ümidiyle...

serena williams

kadınlar tenisinin 40 yaşına dayanmış çirkefler kraliçesi, 24. grand slam'i kazanamayacak ve margeret court'a ait "greatest of all times (goat)" mertebesine erişemeyecek gibi duruyor artık... aralıksız kaybetmeye devam etmektedir...
kendisi 2020 us open yarı finalinde victoria azarenka'ya, 2021 australian open'da yarı finalde naomi osaka'ya kaybetmiştir...

kendisiyle ilgili akılda kalacak en büyük hadiseler ise;
- 2009 us open yarı finalinde kim clijsters'a karşı oynarken, kendisine ayak hatası veren uzakdoğulu kadın çizgi hakemine "seni gebertirim", "bu topu gırtlağına sokarım" gibi ifadeler kullanması...
- 2018 us open finalinde naomi osaka'ya karşı oynarken, "coaching" yasak olmasına rağmen antrenörü mouratoglu tarafından kendisine bariz taktik verildiğini tespit eden hakemin kendisine "uyarı" vermesini takiben hakeme "coaching almadım, ben bir kız anasıyım, hayatımda asla hile hurda yapmadım aslanım" demesi, ardından raket kırmasını takiben kendisine "puan cezası" veren hakeme "sen bir hırsızsın, bir puanımı benden çaldın ve özür borçlusun demesi", söylediği bu sözler "sözlü taciz" kapsamına girmesi üzerine de "oyun cezası" almasını takiben "ben bir kadın olduğum için ayrımcılığa uğruyorum, erkeklerin hakemlere bir küfretmediği kalıyor, kimse onlara bir şey yapamıyor..." demesi... ki, aradan geçen 10 yıl, kadın çizgi hakemine, yine bir kadın tenisçi olarak söylediklerini unutması için yeterli bir süredir elbette...
yani...son tahlilde, her ne kadar açık dönemde 22 grand slam'li steffi graf'ı geçmiş olsa da, steffi graf'ın tırnağından ders alması yerinde olacak ve tenis tarihinde margeret court'un gölgesinde kalacak hatun kişidir...

gay kaprisi

hep daha iyisini, hep daha fazlasını isteyen bir türüz ya... o yüzden kaprisimiz cidden çekilmez. bende yok diyen de ne bileyim... ahahaha

avrupa yakası

karrrgalaaarr cem beyy karrrrgalaaaarrr

öğretmen dizisi

türk dizileri artık sıkmadı mı ya

düşün ki o bunu okuyor

senin gibi beni kimse sevmedi, dönmedin gittiğin yerden geri

fotoğraf çektirmek

hayatımda çektirdiğim en iyi 3 vesikalık fotoğrafın biyometrik olması... allahım sana geliyorum...

sigaraya yapılan son zamlar

içemeyeceksiniz o sigarayı! sokakta da içemeyeceksiniz! iddia bizde abicim, at fava bekle! ahahahah alice’le davşanın selamı var üstteki! öpüldün... ehuehu

engelli biriyle seks yapmak

sağır ve dilsiz biriyle yaptım. çok da tatlıydı. allahım nasıl da güzeldi. en başta korkmuştum nasıl anlaşılır diye ama uyum oluncaaa zaten kelimeler susuyor ki...

aborjin

onları bile cola bağımlısı falan yaptı beyaz adam... hiç durmayacak

sigaraya yapılan son zamlar

ahahaha üstteki yazara bu zamlar baya bir koymuş anlaşılan... sen de 5 liralık sigara al, seni de alice harikalar diyarı’na alsın davşan!

doğrusu yanlışı, vergilerin kimin neresine gireceği değil odağım. içemeyeceksiniz o sigarayı! sokakta yürürken bile rahat vermiyorsunuz insana! sizin yüzünüzden binlerce insan pasif içiyor! bitip tükenmediniz bi! kudurun!

yazarların şu an ihtiyacı olan şeyler

zaman. ama uyumak için.

ironik, değil mi?

abla

2 tane ablam var ve beni benden çok düşünüyorlar! iyi ki varlar! onlarsız ben bir hiçim!

ayı sözlük yazarlarının en sevdiği mısralar

erase & rewind

bir cardigans şarkısı adı. ama neredeyse her gün kendi kendime, tamam şimdi bunu bok ettik, hadi bakalım, e&r diyorum... o yüzden severim, bana yenilenme çağrıştırıyor
  • /
  • 14

lisa gerrard

son zamanlarda aldığı kilolar nedeniyle dikkat çekse de halen çok güzeldir. pek çok enstrüman çalabilmektedir ve o müthiş sesini de enstrüman olarak kullanabilmektedir. en son 2014'te ünlü besteci zbigniew preisner ile birlikte bir konser için istanbul'a gelmişti diye hatırlıyorum. bizim bulunduğumuz coğrafyayı eski sevgilisi ve dead can dance'ın diğer üyesi brendan perry ile birlikte çok severler. 2017 yılında efsanevi vokal topluluğu the mystery of bulgarian voices * ile verdiği konser büyüleyicidir. the host of seraphim, cantara, persephone, yulunga gibi dead can dance klasikleri onun sesi ve yorumuyla anılır. bir de çok eskilerden dreams made flesh vardır. onca yıl sonra 2012 turnelerinde daha da ürkütücü hale getirir eseri.

the love that cannot be (dead can dance konser kaydı)


lisa gerrard & the mystery bulgarian voices


now we are free (gladyatör filminden) *


dreams made flesh (dead can dance - in concert)


hymn for the fallen (dead can dance konser kaydı)

substantia nigra

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

ayı sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

190 boyunda 100 kilo bir ayıyım göbekli yakışıklı ve kıllıyım aktif ağırlıklıyım

Toplam entry sayısı: 276

aktif olduğunu her fırsatta dile getiren yazar

avrupa yakası

karrrgalaaarr cem beyy karrrrgalaaaarrr

hornet'te feminen istemiyoruz kampanyası

pardon, siz sk*im?

diversity rulez, biçız diyorum! o zaman renk! o zaman dansss!

naomi osaka

2018 us open'da serena williams'ı olaylı şekilde yenerek başlayan grand slamler hikayesi, 2019 australian open, 2020 us open ve bugün de 2021 australian open ile devam etmektedir... bu arada, ilk 2 grand slam'ini back-to-back kazanması epiktir, bunu en son 2001'de jennifer capriati ablamız 2001 australian open finalinde martina hingis'i yenerek başarmıştır...

kazandığı 4 grand slam sert korttadır. kazandığı diğer turnuvalar da sert kortta olmuştur. kendisi de junior dönemde oynamadığı için toprak ve çim korta alışkın olmadığını açıkça söylemekte ve bundan sonraki gelişme alanlarını bu şekilde tanımlamaktadır. yani, belki bu sene roland garros ya da wimbledon kazanmasını beklemek haksızlık olur kendisinden. ancak, çok net 2021 us open'ı da götürmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

1997 osaka doğumludur, annesi japon, babası haitili'dir. bir basın toplantısında kendisine "osaka doğmuşsunuz ve soyadınız osaka..." diye ironik bir soru soran gazeteciye "osaka'da doğan herkesin soyası osaka olur" demesi, gazetecinin "ciddi misin?" sorusu ile salondan kahkahaların yükselmesi... genelde bu tatlılıkta diyaloglara girmekte ve akıl dolu cevaplar vermektedir. abd'de yaşamasına rağmen, japonya adına yarışmayı seçmiştir. bu sene inşallah yapılabilirse, tokyo olimiyat oyunları'nda da japonya adına oynayacak, ve muhtemelen kadınlar teklerde altın madalyayı kazanacaktır. birçok oyuncunun müzesinde olmayan bir madalya; bkz. roger federer, novak djokovic.

kendisini asosyal ve içine kapanık olarak tanımlar naomi. ilk şampiyonluk konuşması 2018 ındian wells'tedir, tarihe "the worst acceptance speech" olarak çoktan geçmiştir... z kuşağının felfecir zekasına sahip, aşırı eğlenceli biridir aynı zamanda. 2020 us open boyunca her maça çıkışında taktığı maskelerde abd'de polis tarafından katledilen siyahilerden isimlerle çıkmıştır, "black lives matter" ve farklı sosyal konularda da önemli bir figür olacağının sinyalini bu genç yaşından vermektedir...

galiba kadınlar tenisi kaybettiği büyük güçlerden birini buldu! inşallah ash barty, simona halep, garbine muguruza gibi isimlerden de benzer başarılar görmek ümidiyle...

game, schett & mats

eurosport'un grand slam dönemlerinde yayınladığı yorum programıdır, "eurosport cube"dan yayınlanır. bu sene covid-19 nedeniyle bağlantı ve hologram usulü ile yorumcu ve konuklar cube'a bağlanmaktadır.

ana kemiği sunucu barbara schett ve yorumcu mats wilander'dir. program aslında "game, set & mats" olarak başlamış, yamulmuyorsam 2017'de programda "the commissioner of tennis" parodisini yapan john mcenroe'nun önerisi ile barbara schett'i de sunucu statüsünden yorumcu klasmanına geçiren ismini (game, schett & mats) almıştır. aslında cinsiyet ayrımcılığının daniskasını yıllarca izlemişizdir... yani, mats wilander büyük isim olabilir, barbara schett'in grand slam vs büyük başarısı olmayabilir, fakat oraya yorumcu olarak barbara schett'ten farkı olmayan adamlar da çıkardı bu program yıllarca... kadının adı der, susarım arkadaş!

bu yıl australian open 2021 itibarı ile schett ve wilander ana kemiği devam ederken, alex corretja'nın iz üstündeki muhabir görevini sascha zverev'in abisi mischa zverev almıştır. alex corretja da arada konuk yorumcu olarak birkaç kez katılım sağlamıştır. ekibe tim henman daimi üye olarak katılmıştır. birkaç kez boris becker de (özellikle novak djokovic'in yükselişie tanıklık etmiş biri olarak) boy göstermiştir.

günün sonunda dönem dönem güzel tenis yorumlanmaktadır. grand slam zamanlarımızı şenlendirmektedir.

gay ilişkilerdeki en büyük sorun

hep dahasını istememiz?! daha büyüğünü, daha fedakarını, daha iyisini, daha zenginini, daha seksisini, daha yakışıklısını, daha kalınını, daha azgınını, daha espritüelini, daha fancy’sini, daha daha daha daha! la bu koca adayları bize ne yaptı?

aktif olduğunu her fırsatta dile getiren yazar

ayı sözlük yazarlarının burçları

hornet kezbanlarından inciler

öpüşme, sevişme yok, sadece sikerim.

bence net kezban’dır. işin doğasını hiç anlamamıştır zira... yazıktır, zavallıdır.

atakan kayalar

şimdi... yaklaşık bir hafta önce bir d&r şubesinde kendisine rastlanması ile karşımıza ilk kez çıkan, yaklaşık 250 felsefe kitabını 150 günde okuduğunu iddia eden ve bilmiş bilmiş, ancak ezberin dışına çıkınca abzürd konuşan, göz altlarının sürmeli olduğu kesin, indigo projesi velet.

şahsen aşırı itici buluyorum kendisini, anne babaya şeym on yu diyorum... yazık lan çocuğun psikolojisine, ne istediniz 10 yaşındaki veletten?! medya şu an baştacı yaptı ama gün geçtikçe hem unutulacak, hem de bu söylemleri elbette bir noktada tepki toplayacak.

kendisi üstün zekalı falan değildir; zira 3-4 videosunu art arda izleyin, çok yanlış düzlüklerde gezdiğin göreceksiniz. alın şu çocuğu ortalıktan, cidden harcayacaklar matmazel...

ilk videosu şudur:

recep tayyip erdoğan

hornet'te feminen istemiyoruz kampanyası

pardon, siz sk*im?

diversity rulez, biçız diyorum! o zaman renk! o zaman dansss!

ayı sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

sizin bir aylık maaşınız, benim dudak boyası masrafıma yetmez... diyorum ve gidiyorum...

linç loading :)

iki gönül bir olunca

...404... errör! iki gönül müymüş o? başka bişeydir o, iyi bak...

göğüs ve göbek kıllarını fönlemek

ayyyy olabilir mi öyle bişi lütfen olsun çünküüüüü

bu eylemi yapan er kişiler, yazışalım! pas geçmeyin bas geçin!