hornet'te feminen istemiyoruz kampanyası

destekleyebileceğim kampanya. hetero bünyeler için onlarca site varken, bir de ''gay buluşma sitesi'' hornet'i ele geçirilmiş olması ağrıma gidiyor. tek yön'deki travestiler için uygulanan sınırlama bütün gay buluşma sitelerinde olmalı. ben elin kadının memesini görmek zorunda mıyım?
feminen insanların'da gay olabileceği gerçeğinin unutulması sonucu açılmış başlık.
neden feminenler gay olmuyor mu? saygı gösterilmeli diye düşünüyorum
peki feminenler seni istiyor mu? bundan feminenlerin haberi var mı?
hakikaten son 1 yıldır erkek eşcinselden çok kadınsı travesti trans kaynıyor o uygulama. ha bir de delik bulamayan sözde heterolar.
kampanyanın başarılı olması durumunda hornette profil bırakmayacak uygulama
meme gösterenleri ve sokacak delik arayanları çıkardın mı, beş, on kişi anca kalır.
ayrıca başlıkta feminenlik, içerikte travesti olunca, feminenliğin tanımı konusunda bile hemfikir platform zor..
hornet'te olmaması gereken kitle trans bireyler ve müşterileri. sayelerinde gay bulmak samanlıkta iğne bulmaktan daha zor!

anlaşılan eskortlar ve tırcı müşterileri burayı da basmış!
pardon, siz sk*im?

diversity rulez, biçız diyorum! o zaman renk! o zaman dansss!
tamam da ben feminen değilim diyen bir çoğu da bildiğin teyze çıkıyor buna ne demeli? malesef hornette her türden insan var. tek çare istemediğiniz insanları engellemek. ana sayfada artık travesti görmekten sıkıldım ama gördükçe engelliyorum ne yapayım? o insanların da hakkı sonuçta o programı kullanmak.
feminenlere çamur atan insanların dudaklarındaki kırmızı rujun eksikliği çok büyük bir ironi olmalı.

(bkz: kadın ayol)
trol amaçlı açıldığı bariz bir başlığa ciddi ciddi laf sokma gereği duymanın gereksiz olduğunu düşünmekle birlikte hornet gibi mecraları özellikle son yıllarda domine eden bu “parlak pasif-bicurious” ilişkisi üzerinde konuşabiliriz.

insanların telefonlarını ellerine alıp anonim ya da başka bir şekilde var olabildikleri her türlü sosyal medya, dating uygulamaları, yine bu insanların bulundukları toplumun bir yansımasıdır. ekşi sözlük elit değildir mesela. türkiye ne ise ekşi sözlük 2020 yılında odur. çünkü her isteyen oraya üye olabilir ve fikirlerini dile getirebilir.

hornet “erkekler” için yapılmış bir tanışma uygulaması. iş böyle olunca, farklı özelliklerde erkekler farklı özelliklerdeki diğer erkeklerle buluşmak ya da tanışmak için bu uygulamaya giriyor. bu uygulamanın en güzel kısmı, hitap ettiği erkeklere istedikleri gibi anonim olabilecekleri şekilde bir hizmet sunuyor olması. çünkü bu erkeklerin kaygılarını biliyor.

türk erkeği cinselliğini özgürce yaşayamıyor genel profil olarak. heteroseksüel ilişkinin bile bu denli sağlıksız olduğu bir ülkede eşcinsel ilişki haliyle zor.

biz ayı sözlük yazarları olarak çoğunlukla erkeğiz ve yine çoğumuz sadece erkeklerden hoşlanıyoruz. bu karakteristiğe sahip insanlar olarak hornet’te profil açarken, hornet’teki diğer erkeklerin bize hitap edecek insanlar olmasını hayal ediyoruz haliyle. gel gelelim durum böyle değil.

“hornet’te feminen istemiyoruz” ifadesi kendisini çok iyi anlatamayan bir ifade. feminenlik çok göreceli bir kavram hali hazırda, iş hornet’e gelince bu daha farklı bir hal alıyor. hornet’te feminen bir erkek olarak var olmak eli çükünde gezen full aktif beyefendileri zevke getirecek kişi olmak değildir. feminenlik bir davranış şeklidir sadece. kişi ızgara arayüze bakar, feminen birinin kendisine hitap etmediğini düşünürse kişiyi engeller ve durum çözülür.

asıl rahatsız olunan nokta “feminen görünümlü pasif ve maskülen görünümlü aktif” gibi tiplerin oldukça fazla olması. bunun da hornet ile alakası yok. ülkenin sosyolojik durumuyla alakalı bir durum bu. he buna “yanlış, pis, kaka” diyebilir miyiz, diyemeyiz çünkü bize ne. peki neden rahatsız oluyoruz, çünkü biz de istediğimizi genelde bulamıyoruz. bu denli bencilce bir yaklaşımla da başkalarına bok atmak çok ayıp.

evet, karşıdan bakıldığında erkeklerin aktif ve pasif olarak ikiye ayrıldığı bir ortam saçma görünebilir ama yine söylüyorum, yapabileceğimiz bir şey yok. muhafazakar ailede yetişmiş ülkücü bir gencin hornet’te açacağı resimsiz bir profilden nasıl bir performans bekliyorsunuz anlayamıyorum gerçekten. ya da tek derdi anüsüne birilerini almak olan başka bir erkek neden bu kadar zorunuza gidiyor? hiç mi tanımıyorsunuz ülkenizi?

biz cinselliği konuşamayan bir toplumuz. tanışma uygulamalarında da çoğumuz bastırılmış duygularımızla boy gösteriyoruz. böyle olunca gerçek hayatta hislerini saklayıp hornet’te sadece “full aktif” olarak var olunca içi rahat eden erkek sayısı da fazla oluyor haliyle.

tesettürlü cross dresser fantezisi olan bir grup var bu ülkede. kimi nereden kovuyorsunuz? hornet bizim olduğu kadar bu tip bireylerin de bulunabileceği bir erkek mekanı. bu trans erkek olur, aktif erkek olur, cd olur, travesti olur ya da biseksüel olur. bunu eleştiremeyiz.