yumuklusucurta

Durum: 1235 - 14 - 0 - 0 - 05.07.2020 11:30

Puan: 19730 - Sözlük Kaşarı

2 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Moderatör.

kıps
  • /
  • 62

ozan güven

(bkz:dalyarak)
kaç yaşındasın sen
sonra da şey yazacaklar; içkiliydi bilmem ne

biseksüel erkeklerin gayleri seks aracı olarak görüp kadınlara aşık olması

bunu yapan bir sürü gay var. biseksüellere has bir durum değil.

anlamlı şarkı sözleri

gözümün gördüğü, göğsümün bildiği ile bir değil

(bkz:tyt)

26 haziran 2020 erdoğan'ın youtube canlı yayını

yayın gençlerle gerçekleştirilmiştir.

yayın sırasında oy yok, sandıkta görüşürüz gibi yorumlar gelince yayının yorum kısmı kapatılmıştır.

39bin kişinin izlediği canlı yayına 3,5k like - 34k dislike gelmiştir. videonun ne zaman yayından kaldırılacağı merak konusudur.

güncelleme: like sayısı 7bin, dislike sayısı 72bin.

2 dakika sonrası like 7,2b - dislike 76b. birazdan trolleri youtube'a yönlenir.

icinizdeki izlandali

ferhunde hanımlar

gündüz nostalji kuşağında tekrarı verilmektedir.

baro başkanlarının yürüyüşü

adaleti temin eden kişiler de adalet arıyorsa ülke batmış demektir.

homojen sözlük

buralardan toplanan yazarlar orada da aynı buradaki gibi davranınca gündemi sadece 1 (bir) kişi şişirmiş. ne diyeyim, geçmiş olsun hacı. hem sizin yazarlarınız birden bire mi belirdi? armut toplar gibi ağaçtan mı topladınız tüm yazarlarınızı?

hakan kakız

bir eşcinsel düşmanı başka bir eşcinsel.

"kadının en büyük düşmanı kadındır" misali.

orçun ucal

daha öncesinde vodafone reklamında oynamıştır

grace and frankie

pandemi sürecinde izlemeye başladığım dizi. ögeleri aslında oldukça reality.

eşcinsel iki adamın 20 yıl boyunca gizlice birlikte olduktan sonra eşlerine açılıp boşanmasıyla birbirinden zıt olan iki kadının dostluğu, yaşlı ve yeni evli kocaların başlarından geçenler ve niceleri. şu an 3. sezondayım. 6 sezon yayınlanmış netflix'te.

covid-19

istanbul, ankara ve bursa'da maske zorunluluğu getirildi. uymayanlara 3150 liraya kadar ceza var.

mahir ünal

yeşil top olayını çıkaran akp tanıtım şeysinin başganı.

twitter'ın engellediği hesaplardan bir çoğunun yeşil top olması bir yana, sosyal medyada yeşil topların yaptıkları pislikler kendilerini yeterince ifşa etmiş olacak ki projeyi "başarıyla(!)" sonlandırıp farkındalık yarattıklarını iddia etmişler.

yersen.

covid-19

artık şehirleri kapatabileceklerini düşünmüyorum. millet tatile çıktı çoktan. onlar geri dönecek. uluslararası uçuşları başlattılar. turiste antalya'da sen otelden hiç çıkma diyemezsin. senin sağlığın kimsenin s*kinde değil.

akp oy oranlarının %30lar seviyesine inmesi tesadüf değil. ekonomik olarak batıyoruz. bu durumda karantina yapamazsın.

caner çalışır

kendisini sosyal medyadan tanıyorum. özünde nasıl biridir bilemem. ancak kimse bu denli hakareti hak etmez. rahmeti bol olsun.

congratulations

"kangırculayşıns" diye okuyanı gördüm. kanguruculayşınsdır o diye lafa girmemek için tuttum kendimi. kanguru olmasa duramazdı çünkü.

covid-19

"yeni normal"den anladığım kadarıyla ikinci dalganın çok da zaman almayacağını düşündürmüştür.

enis berberoğlu

bugün itibariyle hukuksuz bir şekilde milletvekilliği elinden alınmıştır.

fahrettin koca

uzun yol otobüs yolculuğu

mb travego veya setra comfortclass ile yapılan yolculuk daha keyiflidir.

ayrıca (bkz: pasif mi? travegohh)
  • /
  • 62

27 haziran 2020 tırcı ile sevişmem

umarım erkeklerle sevişmekten sıkılmamışsındır, iğrenmemiş olmana sevindim.

ayrıca ;

(bkz:ayı sözlük hiçbir şeyi beğenmeme timi)

sarah hegazy

"dünyaya: çok acımasızdın ama affediyorum" diye not bıraktıktan sonra sığındığı ülkede hayatına son vermiş bir aktivist. suçu mısır’da 2017 yılında bir konserde gökkuşağı bayrağı açmasıdır. bu yaptığının karşılığında tutuklanarak, işkence görmüştür.

https://www.kaosgl.org/haber/sarah-hegaz...

homojen sözlük

ayısözlüğün en ölü hali olan halinden şu andan bahsediyorum daha ölü olan sözlük.ben yeni açıldığı için ilk heyecanla canlı olur diye düşünmüştüm.hayalkırıklığı yaşadım.

homojen sözlük

hiçbir sözlük için başlık açılmasına müsaade etmeyen, fakat diğer tüm sözlüklerde sadece sözlük reklamı yapmak için ve homojen sözlük başlığına entry girmek için yazarlık yapan site yöneticilerine sahip olmasıyla dikkatimi çekiyor. dilerim ömrü uzun olsun.

covid-19

gelen hızlı normalleştirme kararlarıyla vaka sayılarının tekrar 1500'lere çıktığı görülüyor. şimdi yine istanbul'a giriş çıkışı kapatırlar, haftasonu sokağa çıkma yasakları tekrar devreye alınır. 1 ay sonra tekrar normalleşiriz. 2. dalga, 3. dalga, 4. dalga şeklinde de isimler veririz.

sözlük yazarlarının şu an düşündükleri

growlr

artık pek bir işe yaramayan uygulama.imkanlar arttıkça kimse kimseyi beğenmez oldu.herkes internette görüp aşık olduğu ideal erkeği arıyor.çıta evereste çıkmış durumda.

covid-19

'bugünkü vaka sayısı' şu anki durumu anlatıyor. hiçbir şey bitmiş değil!


sözlüğe girişteki güvenlik önlemi

en azından eğlenceli hale getirilebilir.trafik lambası seçmekten daha az sinir bozucu birşey bulmaları zor olmaz sanırım.mesela ayı değilim işaretleyince üzgünüz siteye erişim için gerekli niteliklere sahip değilsiniz yazsa ufak bir dumurdan sonra site açılsa.neyse buda sinir bozucu oldu sanki.

eşcinsellik

ilginç duygular içerisindeyim. saçlarım dökülüyor. birkaç gündür fotoğraflarımı gören “uymaz” diyor. kendimi eşcinsel ortamından da iyice soyutlanmış hissediyorum. eskiden de soyuttum ama bu benim isteğimle olan bir şeydi. şimdi birkaç arkadaş vs. edineyim dedim ama, bu ilişkilerde de belli kalıplar oluşmuş ülkede. mesela hornet “parlak pasif ya da cd” arayan ya da öyle olanlarla dolu. heryer böyle. eşcinsellikle ilgili uygulamada eşcinselden çok parlak pasif veya cd sikmek isteyen erkekler ve onlara bunu zevkle sunan erkekler var. ne kadar fazlalar..
öte yandan kılsız ve fit vücut isteyenler, chubby isteyenler, kılsız vücut kendisini siksin isteyenler, erkeksi olsun ama pasif olsun isteyenler, olgun aktif arayanlar, 30 yaş altı yazsın gerisi yazmasın kesinlikle kafasındakiler derken kendimi kalabalık bir panayırın uğranmayan standı gibi hissediyorum artık amq. çirkinleşmedim de henüz, niye böyle hiç kimseye uyamıyorum anlamıyorum. insanlar mı çok şekilci oldular, ben mi bir yerde kaldım anlayamıyorum. ne ara bu kadar umursamaz oldu insanlar? ya da fazla alıngan.. kiminle konuşsam ya et muamelesi görüp kestirilip atılıyorum ya da söylediğim çok normal bir şey karşısında aşırı tepkiye maruz kalıyorum.
soğumuş gibi hissediyorum kendimi ilk defa. erkek denen cinsiyetin türkiye şubesi beni cinsellikten de sevgiden de soğuttu. küçüklüğümüzden beri kendimizi zar zor kabul ediyoruz. kendimiz gibi olanlarla yakınlaşmaya çalışıyoruz ama yaşadığımız hayal kırıklığı bizi daha da yalnızlaştırıyor.

Toplam entry sayısı: 1235

theia

4 milyar yıl önce dünya'ya çarpıp ay'ı oluşturan mars büyüklüğünde bir gök cismi. bir teoriye göre theia adlı gök cismi, bundan 4.3 milyar yıl önce dünya'ya çarptı ve bunun sonucunda ay oluştu.

şayet bu hipotez doğruysa dünya'da hayatın var olmasını sağlayacak ideal şartların oluşmasını sağladığından kendisine minnettar olmamız lazım. zira bilim adamlarının hesaplamaları uyarınca dünya'nın çekirdeği dünya'nın iriliğine kıyasla olması gerektiğinden çok daha büyük; buradan da dünya ve theia'nın çarpışma esnasında çekirdek ve mantolarının birleştiği sonucuna varıyoruz.

bu tür bir ortamda volkanik olarak fazlasıyla etkin bir gezegenimiz oluyor; bu da hayatın oluşmasını sağlayacak koşullardan birisi. ayrıca dünya'nın kütlesini ve eksenini çarpışmayla etkilemesi gerek hayatın oluşması için gereken yer çekimini, gerekse de değişik mevsimlerin olmasını sağlayacak eksen eğikliğini oluşturmuştur.

ayı sözlük mafyası

hiç birimiz aynı düşünmek zorunda değiliz. aynı şekilde yaşamak zorunda değiliz. dinlere, dillere, yaşam tarzlarına aynı mesafede durmak zorunda değiliz. aynı şeyleri sevmek, beğenmek, ilgi göstermek zorunda değiliz. ancak birbirimize saygı göstermek zorundayız.

dolayısıyla birinin x fikrini sevmesi ve diğerinin karşı olması kimsenin birbirini kötü sıfatlarla nitelemesini gerektirmez. bunun için başlık açmaya yada kişinin rumuz başlığına hakaretvari yazmaya gerek yok (forumda bu iki eylem trend durumda). ve en kötüsü maalesef birbirimize tahammülsüzlüğümüz almış başını gidiyor. oysa biz farklılıklarımızla gökkuşağını oluşturmamış mıydık?

kral leopold'un afrika'da yaptıkları

belçika kralı ıı. leopold.

insanlık tarihinin belki de en büyük soykırımlarından birisini yapmış, milyonlarca kongoluyu katletmiş bir cani.

öyle bir cani ki, askerlerinden attıkları kurşunların boşa gitmediğini ispatlamaları için, kurşun atılan kişinin elini veya cinsel organınını kesip getirmelerini isteyecek kadar.

fakat, öldürdükleri insanlar afrikalı olduğundan olacak ki, adı asla bir hitler kadar dillere pelesenk olmadı, lanetlenmedi.

aksine belçika’da paranın üzerine resmi basıldı, sokaklara heykelleri dikildi.katliamları dünyaya duyuran ise üstteki fotoğraftı. üstteki fotoğraf, 1900′lü yılların başında, kongo’da, bir din adamı tarafından gizlice çekildi. fotoğraftaki adam, kendisi gibi köle olan ve yeterince kauçuk toplayamadığı için cezalandırılan 5 yaşındaki kızının kesilen sol eli ve sağ ayağına bakıyor.

bu fotoğraf, yaklaşık 23 yıl süren kral leopold işkencesini belki de en net anlatan fotoğraf karesi. yaklaşık 5 milyon insanın ölümünden, 10 milyon insanın da sakat kalmasından sorumlu olan leopold, arkasında sömürülmüş ve katledilmiş bir toplum ve yok olmaya yakın bir fil nüfusu bırakmıştır.

söz konusu şirket sayesinde de kendisine dev bir kanlı servet sağlamıştır.

kral leopold’un yaptığı işkenceleri, dünya kamuoyuna en çok yansıtan gazetecilerin başında gelen morel, 1900’lü yılların başında kongo’daki katliamlar ile alakalı birçok yazı yazdı. daha sonra da bu katliam ve işkenceleri daha fazla protesto etmek amacıyla, dünyanın pek çok yerinde yürüyüşler düzenledi. leopold’ün yaptıklarını manşetlere taşıdı, yakılan köyler ile sakat edilmiş kongoluların resimlerini yayınlattı, mark twain ve sir arthur canon doyle gibi o zamanın tanınmış yazarlarının desteklerini sağlayıp leopold’ü kınayan yürüyüşler düzenledi.

leopold, bu protestolar sayesinde 1908′de kanlı ellerini kongo’dan çekmek zorunda kaldı ve bir yıl sonra da öldü.

bear erkek zayıf birisiyle beraber olur mu

bear'ım ve hayatta hiç bir şeye asla demiyorum.

büyük penisli pasif

kamyoncu, cavit-19 tiplemelerine biri daha eklendi. buyurun buradan yakın.

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

suriyelilerin ülkemizde yaptığını türkler de avrupa ülkelerinde yapıyor. maç vs ertesi kornalarla sokaklarda geziyor, düğün konvoylarıyla yol kapatıyor, bulunduğu ülkenin meydanlarında türkiye diye zılgıt çekiyorlar. sizin nefretiniz kadar biz de nefret ediliyoruz. bilin istedim. (bkz:yurtdışında yaşamış bir türk)

türkiyede halkın refah seviyesiyle suriyelilerin pek de ilgisi yok. durumun böyle olmasının sebebi suriyeliler değil, hükümet ve kararı verenler. enflasyonu, işsizliği, gençliği suriyeliler yapmadı sonuçta. aksine avrupa 4,5milyar avro vermesi karşılığında seve seve kabul ettik, kaçakları toplama merkezi olduk. dükkan vs açan suriyeliler ise kendi imkanlarıyla açtı.

eşcinselim kan veremiyorum

eşcinsellerden kan alınmamasının sebebi yönelimleri değil. birey hastalık mikrobunu yeni kapmışsa eğer, bunun bir pencere dönemi olduğundan analizlerde kanın sağlıklı görünmesi. türkiye'de ameliyatta pencere dönemi mikrobu taşıyıp da verilen kanlardan hiv, hepatit vs kapan yüzlerce hasta mevcut ve bunun dava süreci de kızılay açısından çok çetin.

etik olarak eşcinsellerden kan alınmaması sorunu var. nedeni ise hala hiv, gonore ve bilimum hastalıkların hala eşcinsellerde daha yaygın olduğu görüşü. çok eşlilik sadece eşcinsellerde yaygınmış gibi saçma bir inanış var.

toplumsal olarak ahlak sorunu yaşadığımızdan, insanların yaptıkları ile oldukları insan arasındaki benlik algılarının şizofrenisinden dolayı kabak sadece eşcinsellere patlamış durumda dünyada.

bir açıdan da yukarıda denildiği gibi wc'de günde bilmem kaç kişiyi götüren ve test olmaktan bi haber olan bir grup azınlık da mevcut. aslında kendi kendimizi ötekileştirilmeye mecbur bırakmışız da farkında değiliz.

yanlış anlaşılan şarkı sözleribir bar taburesi üstünde babamın öldüğü yaştayım

amkli konuşan eşcinsel

bisiklet parkurunda bisiklet süren iki hetero arkadaşım:

x: amk şu geçen travesti mi lan?
y: sus sus duyacak şimdi.
trans birey: amkun çocuğu bi am yaptırmışım ananda böyle yok.

kelimeyi kullanmayla cinsel yönelimin yada cinsiyet rollerinin alakası yok.

ayı sözlük itiraf

kalp kırıklıklarıyla dolu bu başlık ayısözlük. yaşanmışlıklar, aldatılışlar, terkedilişler ve hayal kırıklıkları. zamanında dibine kadar yaşadığım için hepsini tek tek anlayabiliyorum. keşke kocaman kanatlarım olsa da sarıp sarmalasam bu insanları.

bugünlerde ben daha dingin, daha mutlu hissediyorum kendimi. çok güzel insanlarla tanıştım şu karantina sürecinde. sabahlara kadar sohbet ettiklerim, telefonda güzel seslerini duyduklarım oldu. hepsi çok güzel insanlar ve hepsini sonsuza dek hayatımda tutmak isterim. umarım onlar da benim için aynısını düşünürler.

teşekkür ederim sözlük. bana verdiğin güzel insanlar için teşekkür ederim.

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

suriyelilerin ülkemizde yaptığını türkler de avrupa ülkelerinde yapıyor. maç vs ertesi kornalarla sokaklarda geziyor, düğün konvoylarıyla yol kapatıyor, bulunduğu ülkenin meydanlarında türkiye diye zılgıt çekiyorlar. sizin nefretiniz kadar biz de nefret ediliyoruz. bilin istedim. (bkz:yurtdışında yaşamış bir türk)

türkiyede halkın refah seviyesiyle suriyelilerin pek de ilgisi yok. durumun böyle olmasının sebebi suriyeliler değil, hükümet ve kararı verenler. enflasyonu, işsizliği, gençliği suriyeliler yapmadı sonuçta. aksine avrupa 4,5milyar avro vermesi karşılığında seve seve kabul ettik, kaçakları toplama merkezi olduk. dükkan vs açan suriyeliler ise kendi imkanlarıyla açtı.

et yiyen insanların bedenlerinin hayvan mezarlığına dönmüş olması

bilim insanlarının bitkilerin de bir çeşit hislerinin ve hatta buna tepkilerinin olduğunu açıklamasından sonra vegan olmayanların bitkilerin yaşamına destek olarak topluca eyleme başlayıp başlamayacaklarını merak ettiren durum.

the kite runner

kitabının filminden kat kat iyi olduğunu düşünmekteyim.#3530 : ayrıca afganistan'da erkek çocuklarla halvet olma geleneği var.
(bkz:bacha bazi)

ayı sözlük

kim seni dışladı guzum? herkes kendi havasında hayalinde yaşantısında burada. kimse kimseye garez gütmüyor, gütmemeli. herkes birbiri için sanal konumda burada. belki sanalın verdiği özgüvenle yazdıklarını umursamıyor olabilirler. sana karşı tutum içinde olan azınlığı umursamazsan yada muhattap olmazsan çok da çekilmeyecek yer değil hani. bazı başlıklar yarıyor, bazen içini döküyorsun. o gözle bakarsan ve çok da ciddiye almazsan sanal kişilikleri bence daha güzel olur. yine de sen bilirsin tabi.

kaslı vücutların sineklere yem olacağı gerçeği