yumuklusucurta

Durum: 1836 - 78 - 7 - 0 - 27.02.2021 22:32

Puan: 32548 - Sözlük Kaşarı

3 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Moderatör.

Vad kan man göra när ett hjärta blöder?
  • /
  • 92

affedin beni

bunun için af dileyecek duruma sokan hayata yazıklar olsun. yaşamak için af dilemek... var oluşu için af dilemek...

jason stathamardından doğum günü kutlamaya gitmişler diyollağ.

yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan çıkar

evrim ağacına göre ilk tavuk yumurtadan çıkmış. dolayısıyla tavuk yumurtadan çıkar.

halkın yarısından fazlası eşcinsel komşu istemiyor

soruyu cevaplayanların neredeyse hepsinin bir eşcinsel arkadaşı/tanıdığı yok. eşcinsel denilince akıllarına gelen tv'den gördükleri. dolayısıyla komşu olduğumuzun farkında bile değiller.

yeşim salkım

sultanlar ligi

futbolda ingiltere ligi, ispanya ligi ne ise voleybolda da türkiye ligi o seviyededir.

isim haklarını vestel venüs almıştır.

(bkz:venüs sultanlar ligi)

edit: bu yıl isim hakkı misli.com'daymış.

nükhet duru

payıradak

kızlarsoruyor.com

iftiralar olmasaydı ay'a bile çıkardık bu ak partiyle

her ne kadar başlık hortlamış olsa da hedef 2023'de ay!!!

kadınlar bile gidebilir. belki eşcinsellere de şans verirler. ne dersiniz?

(bkz:yersen)

daft punk

93'te başlayan macera bir epilogue ile bitti.

görevinden ihraç edilen eşcinsel polis memuru

izledim. her kelimesine kahroldum. işinden haksız yere atılmak bir kenara yaşadığı süreç öbür kenara. ekonomik olarak zaten sikik bir durumda iken ne bedenen sağlık kaldı ne psikolojik olarak. işte tam da bu noktada "lanet olsun" deyip tası tarağı toplayıp gitmek geliyor bu ülkeden. sonra da bir bakıyorsun ki batıdaki durum da aynı bokun laciverti. dünya'nın her yerinde reva görülmüş sana bu zulüm. daha da kapanıyorsun içine.

sonra da şunu diyorlar bize: eşcinseller psikolojik olarak problemli. bre amk evladı. psikoloji mi bırakıyor bu insanlık?

büyüyünce ne olacaksın

bu kadar mı istikrar olur be. öğretmen olacağım derdim ve oldum. keşke başka bir şey deseymişim.

- oğlum ne olacaksın?
- pezevenk

keza bu hayatı onlar yaşıyor. *ayı sözlük günlük

birini özlüyor olmanız, ona dönmeniz gerektiğini göstermez. bazen özlemeniz gerekir, bir sabah uyanıp artık özlemediğinizi farkedene kadar.

31 çekmek

naomi osaka

afro-japon tenisçi. daha 23 yaşında. talihsiz sakatlık yaşamazsa tarihe geçecek bir kariyeri olacak.

eskiden ne salakmışım demek

geçmişe bakmayıp aynı hataları devam ettirmektense geçmişteki hataları farkedip aynısını tekrar etmemek gelişimin göstergesidir.

nükhet duruniye öyle oldu? nazar değdi vallahi.

(bkz:gönül yazar)

bear olma günlüğüm

göksel

sezen aksu'nun veliahtı olarak görülmektedir.
  • /
  • 92

sendika

2021 yılı itibariyle dahil olduğum farklı renk yakaların dayanışma ağı. https://birliksendikasi.org/

fahrettin koca

yoluna çelişerek devam etmektedir. hipokrat ile anti demokrat arasına sıkıştığına şüphem kalmadı.

hayata dair iç burkan detaylar

öz savunmasını yapamayacak olan insanlara şiddet uygulayanların var olduğunu bilmek.

hayvanların yaşadığı insan zulmü.

annemin, babamın ölümünden sonraki hayatı.

kimse son gununde yalnız kalmamalı.

justin timberlake

bu adamı sevmiyorum. neden? kova burcu çünkü. *

senelerce britney spears'a iftira attığı için sevmiyorum. britney spears ile ilişkisi sürüyorken britney'in kendisini wade robson ile aldattığını her gittiği yerde söylemiş, hak etmediği şeyler yaşadığı şeklinde demeç üzerine demeçler vermiş, yetmemiş gibi bu uğurda cry me a river diye bir şarkı yazıp klibinde britney'e birebir benzer bir hatunu oynatmıştır. bunlar çok da problem değil. ancak sorun şu ki kendisi britney'den önce allsaint grubunundaki nicole appleton ile birlikte olmuştur. bu olay o dönem yazılıp çizilse de, medya britney üzerinde durdu, çünkü daha ilgi çekici ve para getiriciydi. nitekim justin, britney spears'tan sonraki ilişkilerinde de partnerlerini aldatmış ve arkalarından kötü konuşmalar yapmıştır. hatta britney spears ile ilgili onun ilki benimleydi gibi saykodelik bir açıklamada dahi bulunmuştur. bunlar bir erkek için çok zayıf hareketler. ilişki arkasından konuşmak bir kadın için bile çok kötü. *

gay instagramı

27 yaşına gelmişim, bu yaşıma kadar fobik tipleri hayatımdan çıkaramadıysam yazık kafama değil mi?
çıkarabildiğim için de hem lgbti+ bireyler hem de fobik olmayan str8 bireyler bulunuyor hesabımda. gay, biseksüel hesabı değil benim hesabım kısacası. dünya’ya bir kere geliyoruz arkadaşlar ya hayatınızdan çıkarın fobik tipleri ya da sosyal medya hesaplarınızda ekli olmasın. anormal hesap mı normal hesap mı oluyor şimdi benimki onu anlayamadım bak.

halkın yarısından fazlası eşcinsel komşu istemiyor

son zamanlarda rastladığım popüler anket sonucu.

gerçekten kime, ne şekilde soruyorlar, merak ediyorum.
bana da sorsunlar. ben de gecenin köründe bağıra çağıra küfür eden komşu istemiyorum. ben de homofobik komşu istemiyorum. ben de gece gündüz evinden çocuk zırıltıları gelen komşu istemiyorum. ...
niye bana, bize sorulmuyor?

grindr

tinder bence en iyisi. foto paylaşma derdi yok, beğenirseniz birbirinizi eşleşme oluyor ve kameralı sohbet bile mümkün. daha ne olsun

vega

grubun solisti (bkz:deniz özbey) dişlerini çok sıkıyor bence şarkı söylerken.
uzun zaman sonra yaptıkları (bkz:delinin yıldızı) albümü ile sevenlerini sevindirdi tabi.

michaela-augusto odone

oğullarının (lorenzo odone) tedavi edilemez olarak düşünülen hastalığı (ald) için "lorenzo'nun yağı" adını verdikleri yağ asitlerinden oluşan bir karışımı kendi çocukları üzerinde deneyerek bu hastalığa tartışmalı bir tedavi geliştirmeleriyle ünlendiler. öncelikle kendi oğullarının tedavisi için başlattıkları bu mücadeleyi bu hastalıktan muzdarip başka çocuklar için de devam ettirmeleri takdir edilesidir.

https://www.myelinproject.co.uk/

görevinden ihraç edilen eşcinsel polis memuru

mesleğinden ihraç edilmiş olması dikkati çekiyor.
ama mesleğini yaptığı süre boyunca eminim başka zorlukları da oldu.
-gizlenme, gizli ilişki yaşama
-acaba anlaşıldımı kaygısı, gay gibi mi görünüyorum
-niye evli değilsin, kız arkadaşın yok mu sorularına muhatap olma
-ortak yönlerin azalması sebebiyle dışarıda kalma
vb vb.

hayat bizler için zor gerçektende...

Toplam entry sayısı: 1836

theia

4 milyar yıl önce dünya'ya çarpıp ay'ı oluşturan mars büyüklüğünde bir gök cismi. bir teoriye göre theia adlı gök cismi, bundan 4.3 milyar yıl önce dünya'ya çarptı ve bunun sonucunda ay oluştu.

şayet bu hipotez doğruysa dünya'da hayatın var olmasını sağlayacak ideal şartların oluşmasını sağladığından kendisine minnettar olmamız lazım. zira bilim adamlarının hesaplamaları uyarınca dünya'nın çekirdeği dünya'nın iriliğine kıyasla olması gerektiğinden çok daha büyük; buradan da dünya ve theia'nın çarpışma esnasında çekirdek ve mantolarının birleştiği sonucuna varıyoruz.

bu tür bir ortamda volkanik olarak fazlasıyla etkin bir gezegenimiz oluyor; bu da hayatın oluşmasını sağlayacak koşullardan birisi. ayrıca dünya'nın kütlesini ve eksenini çarpışmayla etkilemesi gerek hayatın oluşması için gereken yer çekimini, gerekse de değişik mevsimlerin olmasını sağlayacak eksen eğikliğini oluşturmuştur.

ayı sözlük mafyası

hiç birimiz aynı düşünmek zorunda değiliz. aynı şekilde yaşamak zorunda değiliz. dinlere, dillere, yaşam tarzlarına aynı mesafede durmak zorunda değiliz. aynı şeyleri sevmek, beğenmek, ilgi göstermek zorunda değiliz. ancak birbirimize saygı göstermek zorundayız.

dolayısıyla birinin x fikrini sevmesi ve diğerinin karşı olması kimsenin birbirini kötü sıfatlarla nitelemesini gerektirmez. bunun için başlık açmaya yada kişinin rumuz başlığına hakaretvari yazmaya gerek yok (forumda bu iki eylem trend durumda). ve en kötüsü maalesef birbirimize tahammülsüzlüğümüz almış başını gidiyor. oysa biz farklılıklarımızla gökkuşağını oluşturmamış mıydık?

şarap içerken gelen elitlik hissiözellike şunu içerken tam elit hissedeceğim, bir gülme geliyor.

bear naked chef

yemeğinizi kıllı mı istersiniz kılsız mı?

boğaziçi üniversitesi hukuk fakültesi

yanlış anlaşılan şarkı sözleribir bar taburesi üstünde babamın öldüğü yaştayım

amkli konuşan eşcinsel

bisiklet parkurunda bisiklet süren iki hetero arkadaşım:

x: amk şu geçen travesti mi lan?
y: sus sus duyacak şimdi.
trans birey: amkun çocuğu bi am yaptırmışım ananda böyle yok.

kelimeyi kullanmayla cinsel yönelimin yada cinsiyet rollerinin alakası yok.

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

suriyelilerin ülkemizde yaptığını türkler de avrupa ülkelerinde yapıyor. maç vs ertesi kornalarla sokaklarda geziyor, düğün konvoylarıyla yol kapatıyor, bulunduğu ülkenin meydanlarında türkiye diye zılgıt çekiyorlar. sizin nefretiniz kadar biz de nefret ediliyoruz. bilin istedim. (bkz:yurtdışında yaşamış bir türk)

türkiyede halkın refah seviyesiyle suriyelilerin pek de ilgisi yok. durumun böyle olmasının sebebi suriyeliler değil, hükümet ve kararı verenler. enflasyonu, işsizliği, gençliği suriyeliler yapmadı sonuçta. aksine avrupa 4,5milyar avro vermesi karşılığında seve seve kabul ettik, kaçakları toplama merkezi olduk. dükkan vs açan suriyeliler ise kendi imkanlarıyla açtı.

eşcinselim kan veremiyorum

eşcinsellerden kan alınmamasının sebebi yönelimleri değil. birey hastalık mikrobunu yeni kapmışsa eğer, bunun bir pencere dönemi olduğundan analizlerde kanın sağlıklı görünmesi. türkiye'de ameliyatta pencere dönemi mikrobu taşıyıp da verilen kanlardan hiv, hepatit vs kapan yüzlerce hasta mevcut ve bunun dava süreci de kızılay açısından çok çetin.

etik olarak eşcinsellerden kan alınmaması sorunu var. nedeni ise hala hiv, gonore ve bilimum hastalıkların hala eşcinsellerde daha yaygın olduğu görüşü. çok eşlilik sadece eşcinsellerde yaygınmış gibi saçma bir inanış var.

toplumsal olarak ahlak sorunu yaşadığımızdan, insanların yaptıkları ile oldukları insan arasındaki benlik algılarının şizofrenisinden dolayı kabak sadece eşcinsellere patlamış durumda dünyada.

bir açıdan da yukarıda denildiği gibi wc'de günde bilmem kaç kişiyi götüren ve test olmaktan bi haber olan bir grup azınlık da mevcut. aslında kendi kendimizi ötekileştirilmeye mecbur bırakmışız da farkında değiliz.

büyük penisli pasif

kamyoncu, cavit-19 tiplemelerine biri daha eklendi. buyurun buradan yakın.

sözlükte uyuşturucuya özendirici başlıkların olması

bu konudan dem vuran yazarlarımız kendi +18 içeriklerine dikkat ederlerse soylu başganın ruhu duymaz.

berat albayrak

süleyman soylu ile kanlı bıçaklılar. ortada taht olsa birbirlerini boğazlarlar.

amkli konuşan eşcinsel

bisiklet parkurunda bisiklet süren iki hetero arkadaşım:

x: amk şu geçen travesti mi lan?
y: sus sus duyacak şimdi.
trans birey: amkun çocuğu bi am yaptırmışım ananda böyle yok.

kelimeyi kullanmayla cinsel yönelimin yada cinsiyet rollerinin alakası yok.

kaslı vücutların sineklere yem olacağı gerçeği

the kite runner

kitabının filminden kat kat iyi olduğunu düşünmekteyim.#3530 : ayrıca afganistan'da erkek çocuklarla halvet olma geleneği var.
(bkz:bacha bazi)