yumuklusucurta

Durum: 1931 - 59 - 28 - 8 - 13.05.2021 23:47

Puan: 35294 - Sözlük Kaşarı

3 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Moderatör.

Vad kan man göra när ett hjärta blöder?
  • /
  • 97

enjoy i am vaccinated

kulaklarına küpe damgalasalarmış. aşılarını yaptırdık diye.

midsommar

kill list tarzında bol pagan kültürü içeren gerilim/korku filmi.

(bkz:ritüel)

a serbian film

yıllardır duyduğum ve izlemeyi düşündüğüm film. umarım pişman olmam

nicki hoş olan yazarlar

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

göt yalamak

bu espiriyi yapmasam olmazdı.

istanbul'da yaşamak için yeterli maaş

8000 ideal.
-ev kirası
-mutfak
-faturalar
-kişisel bakım
-sosyalleşme derken eriyip gidecek.

ne alırsan 1 tl dükkanları

artık onların da isimleri değişti. ucuzluk dükkanları oldu. 1tl'ye bir halt alamadığımızdan olsa gerek.

kaslı vücut kostümü

tijana boskovic

türkiye maçlarında ayrı bir hırslı oynamaktadır. eczacıbaşı'nın kritik maçlarında böyle oynayamıyor diye eleştirilmişti.

eda erdem dündar

tokyo olimpiyatlarında performansı merak edilen sporcu.

ilk buluşmada kahve içmek yerine tantuni yiyelim demek

akp iktidarında artan iş kazaları ve işçi ölümleri

emeğin en ucuz olduğu avrupa (!) ülkesiyiz muhtemelen. böyle ölümler olması çok doğal.

göt yalamak

ne o öyle minnoş gibi yıkamak? #433588
her yer pislik içinde!

kendine aşık olan insan modeli

içe boşalmak

bayram

euphoria

a beating love within my heart
we're going u-u-u-u-u-up

lubunca kelimeler

ayı sözlük yazarlarının yaşadıkları şehirler

kiminin derdi bir başkasının hayali olabilir. #433495
(bkz:van)
  • /
  • 97

nicki hoş olan yazarlar

valla ne yalan söyliyim (bkz:yumuklusucurta) kaç gündür ağzıma takıldı evde söyleyip duruyorum.
ha bir de efsaneden dolayı (bkz:smellycat)
onun dışında kalan her şey için (bkz:crowdthatssinging)

israil

insan hakları izleme örgütü'nün fiili bir apartheid rejimi uyguladığını söylediği bu ülke diğer ortadoğu devletlerinden daha az insan hakkı ihlali yapmıyor. ama daha fazla savaş ve nefret suçu işliyor.

https://www.theguardian.com/world/2021/a...

israil'in homofobik, lgbti+'ları reklam için kullanan, filistinli queerlere ayrımcı davranan bir ülke olduğu benim yorumum değil. bizzat israilli 50'den fazla lgbti+ oluşumunun ortak bildiriyle dile getirdiği, israil'de ve işgal altındaki filistin'de yaşayan lgbti+'ların 20 yıldan fazladır söylediği şeyler.

"onlarca israilli lgbti aktivisti israil’deki homofobiyi kınamak ve filistin’deki israil işgaline karşı ses çıkarmak için birleşti.

...elliden fazla aktivist ve sivil toplum çalışanının imzaladığı bildiride şu ifadelere yer verildi: “ırkçı homofobiklere: işgal varken onur yürüyüşü yok. mülteciler sınır dışı edilirken onur yürüyüşü yok. aileler sokaklara atılırken onur yürüyüşü yok. ülkenin durumu ve şiddetinizde onurlanacak hiçbir şey yok!”

https://ilerihaber.org/icerik/israilli-l...

"israil’in işgal ve apartheid politikalarına karşı bds hareketi’nin yanında konumlanan tlvfest boykotu, işgal güçlerince yüzden fazla filistinlinin öldürüldüğü, 13 bininin ise yaralandığı günler süren bir katliamdan sonra geldi.

2007’de kurulan filistinli lgbti örgütü al qaws’ın kurucusu ve başkanı haneen maikey, “son on yılda israil’deki yabancı gey turist sayısı, 2005’te 6 binden 2016’da 60 bine, on kat arttı. bu gelişme olağanüstü hareketli bir gece hayatı sonucunda olmadı, ancak filistin halkına karşı devam eden şiddetini maskelemek veya ‘pinkwash’ yapmak amacıyla alay eder gibi gey kültüründen istifade etmeye yönelik bu tasarlanmış ve kuşkusuz etkili hükümet destekli propaganda kampanyası sayesinde oldu,” diye yazdı."

https://kaosgl.org/haber/bir-pinkwashing...

"samar habib bu yazısında, 2008’de aswat adlı filistinli bir lezbiyen örgütün daveti üzerine gittiği filistin’deki gözlemlerini, filistin-israil sorununun genel siyasi ve tarihsel bağlamı ile ilişki içinde değerlendirerek aktarıyor ve queer politikaların bu genel bağlam içinde nasıl şekillendiğini tartışıyor. filistinli kimliği hedef alan israil hegemonyası ve “pembeleme” faaliyetleri karşısında filistinli lezbiyen aktivizmin ne tür stratejilerle kendini var ettiğini tartışıyor.

...yahudi devletini arap aşiretlerinin ortasında yaşam mücadelesi veren bir uygarlık timsali olarak tanımlayan bu strateji, lgbt bağlamında “homomilliyetçilik” ve “pembeleme”dan oluşan ikili stratejiye tercüme edilir. bu bağlamda, “homomilliyetçilik” ile kastedilen, devletin israilli lgbt topluluğunu filistinlilerin haklarından bihaber veya bu haklara kayıtsız ve bu yüzden cemaatinin acil menfaatlerinden öteye geçmeyen insan hakları hedeflerinin peşinde bir lgbt hareketine dönüştürmesidir. “pembeleme” aktivist çevrelerde üretilen bir ifadedir ve “filistinlilere yönelik devam eden insan hakları ihlallerini, israilli geylerin yaşam tarzlarıyla ifade bulan bir modernite imajının arkasına gizleme stratejisi” olarak görülmektedir."

http://www.feministyaklasimlar.org/sayi-...

ben hiçbir açıdan pragmatist yaklaşamadım. daha çok duygularımız ve özgürlük arzumuz turizm ve işgalcilik için istismar ediliyor gibi.

içe boşalmak

bana hep düzgün tipler denk geliyor.
normalde zaten korunuyorum hep eğer sen de öyleysen korunmayabiliriz diyorlar.

sürekli saçıyla başıyla oynayan erkeklerdeki gizli eşcinsellik

göt yalamak

o götün foşur foşur, köpürte köpürte yıkandığından emin olmak lazım önce

1 ...2... 3...4

kendine aşık olan insan modeli

en azından aradığı aşkı bulmuş. saygı duyarım

aşkı da bitirdiniz

sevgilinin kısır olduğunu öğrenmek

ne gereksiz bi muhabbet, oturup adamdan cocuk yapmayacaksin ya. ıslevini goruyorsa sana zevk veriyorsa bunun disinda anlasabiliyor sohbet edebiliyorsaniz kusura bakma da sadece drama yaratiyor oluyorsun.

ayı sözlük yazarlarının yaşadıkları şehirler

yaa siz de derdiniz var sanın!..
(bkz:konya)

mata hari

samira efendi'nin performans sergileyeceği 2021 eurovision azerbaycan'ın aday şarkısı, şarkının bir kısmında (2:06) "konyalım yürü yürü yavrum yürü fistanını sürü şimdi de geçti de burdan konyalının biri" ezgilerini duyabilirsiniz.

şarkının türkçe çevirisi:

ben bir allah'sız casusum
ben bir casusum, ortaya çıkarıyorum
tüm sırlarınızı, onları istiyorum
artık beni durduracak bir şey yok
ben bir yalancıyım
tutku oyunu oynuyorum
hayatta kalanları bırakmayacağım
şimdi bana aşık olur musun?

tıpkı kleopatra gibi (aah-aah)
aşıkların ordusu
yangın çıkarıyorum
yalan da benim, yanan da benim, yaman da benim

ma-ma-ma-mata hari
mata hari

Toplam entry sayısı: 1931

ayı sözlük günlük

bugün meslek hayatımın en zor günlerinden birini yaşadım.

sınıfta dersin ortasındayken öğrencilerimden birinin dedesinin selası okundu. küçücük yavrucak önce şaşkınlık yaşadı, ardından gözlerimin önünde haykıra haykıra ağladı ve ben onu teselli edebilecek bir şey yapamadım. oysa ki çocuk geçtiğimiz kasım ayında da babasını kaybetmişti *. bugün de dedesi...

bu günü ömrüm boyunca unutamayacağım sanırım.

theia

4 milyar yıl önce dünya'ya çarpıp ay'ı oluşturan mars büyüklüğünde bir gök cismi. bir teoriye göre theia adlı gök cismi, bundan 4.3 milyar yıl önce dünya'ya çarptı ve bunun sonucunda ay oluştu.

şayet bu hipotez doğruysa dünya'da hayatın var olmasını sağlayacak ideal şartların oluşmasını sağladığından kendisine minnettar olmamız lazım. zira bilim adamlarının hesaplamaları uyarınca dünya'nın çekirdeği dünya'nın iriliğine kıyasla olması gerektiğinden çok daha büyük; buradan da dünya ve theia'nın çarpışma esnasında çekirdek ve mantolarının birleştiği sonucuna varıyoruz.

bu tür bir ortamda volkanik olarak fazlasıyla etkin bir gezegenimiz oluyor; bu da hayatın oluşmasını sağlayacak koşullardan birisi. ayrıca dünya'nın kütlesini ve eksenini çarpışmayla etkilemesi gerek hayatın oluşması için gereken yer çekimini, gerekse de değişik mevsimlerin olmasını sağlayacak eksen eğikliğini oluşturmuştur.

okulların uzaktan eğitime devam etmesi

okulun içinde gerçekten eğitim olduğunu mu düşünüyorsunuz da uzaktan olunca üzüldünüz?

size ülkenin basit bir kimya formülünü vereyim (p.v=n.r.t) - paran varsa ne rahat. hiç şaşmaz.

bear naked chef

yemeğinizi kıllı mı istersiniz kılsız mı?

şarap içerken gelen elitlik hissiözellike şunu içerken tam elit hissedeceğim, bir gülme geliyor.

ayı sözlük günlük

bugün meslek hayatımın en zor günlerinden birini yaşadım.

sınıfta dersin ortasındayken öğrencilerimden birinin dedesinin selası okundu. küçücük yavrucak önce şaşkınlık yaşadı, ardından gözlerimin önünde haykıra haykıra ağladı ve ben onu teselli edebilecek bir şey yapamadım. oysa ki çocuk geçtiğimiz kasım ayında da babasını kaybetmişti *. bugün de dedesi...

bu günü ömrüm boyunca unutamayacağım sanırım.

eşcinselim kan veremiyorum

eşcinsellerden kan alınmamasının sebebi yönelimleri değil. birey hastalık mikrobunu yeni kapmışsa eğer, bunun bir pencere dönemi olduğundan analizlerde kanın sağlıklı görünmesi. türkiye'de ameliyatta pencere dönemi mikrobu taşıyıp da verilen kanlardan hiv, hepatit vs kapan yüzlerce hasta mevcut ve bunun dava süreci de kızılay açısından çok çetin.

etik olarak eşcinsellerden kan alınmaması sorunu var. nedeni ise hala hiv, gonore ve bilimum hastalıkların hala eşcinsellerde daha yaygın olduğu görüşü. çok eşlilik sadece eşcinsellerde yaygınmış gibi saçma bir inanış var.

toplumsal olarak ahlak sorunu yaşadığımızdan, insanların yaptıkları ile oldukları insan arasındaki benlik algılarının şizofrenisinden dolayı kabak sadece eşcinsellere patlamış durumda dünyada.

bir açıdan da yukarıda denildiği gibi wc'de günde bilmem kaç kişiyi götüren ve test olmaktan bi haber olan bir grup azınlık da mevcut. aslında kendi kendimizi ötekileştirilmeye mecbur bırakmışız da farkında değiliz.

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

suriyelilerin ülkemizde yaptığını türkler de avrupa ülkelerinde yapıyor. maç vs ertesi kornalarla sokaklarda geziyor, düğün konvoylarıyla yol kapatıyor, bulunduğu ülkenin meydanlarında türkiye diye zılgıt çekiyorlar. sizin nefretiniz kadar biz de nefret ediliyoruz. bilin istedim. (bkz:yurtdışında yaşamış bir türk)

türkiyede halkın refah seviyesiyle suriyelilerin pek de ilgisi yok. durumun böyle olmasının sebebi suriyeliler değil, hükümet ve kararı verenler. enflasyonu, işsizliği, gençliği suriyeliler yapmadı sonuçta. aksine avrupa 4,5milyar avro vermesi karşılığında seve seve kabul ettik, kaçakları toplama merkezi olduk. dükkan vs açan suriyeliler ise kendi imkanlarıyla açtı.

amkli konuşan eşcinsel

bisiklet parkurunda bisiklet süren iki hetero arkadaşım:

x: amk şu geçen travesti mi lan?
y: sus sus duyacak şimdi.
trans birey: amkun çocuğu bi am yaptırmışım ananda böyle yok.

kelimeyi kullanmayla cinsel yönelimin yada cinsiyet rollerinin alakası yok.

yanlış anlaşılan şarkı sözleribir bar taburesi üstünde babamın öldüğü yaştayım

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

suriyelilerin ülkemizde yaptığını türkler de avrupa ülkelerinde yapıyor. maç vs ertesi kornalarla sokaklarda geziyor, düğün konvoylarıyla yol kapatıyor, bulunduğu ülkenin meydanlarında türkiye diye zılgıt çekiyorlar. sizin nefretiniz kadar biz de nefret ediliyoruz. bilin istedim. (bkz:yurtdışında yaşamış bir türk)

türkiyede halkın refah seviyesiyle suriyelilerin pek de ilgisi yok. durumun böyle olmasının sebebi suriyeliler değil, hükümet ve kararı verenler. enflasyonu, işsizliği, gençliği suriyeliler yapmadı sonuçta. aksine avrupa 4,5milyar avro vermesi karşılığında seve seve kabul ettik, kaçakları toplama merkezi olduk. dükkan vs açan suriyeliler ise kendi imkanlarıyla açtı.

sözlükte uyuşturucuya özendirici başlıkların olması

bu konudan dem vuran yazarlarımız kendi +18 içeriklerine dikkat ederlerse soylu başganın ruhu duymaz.

amkli konuşan eşcinsel

bisiklet parkurunda bisiklet süren iki hetero arkadaşım:

x: amk şu geçen travesti mi lan?
y: sus sus duyacak şimdi.
trans birey: amkun çocuğu bi am yaptırmışım ananda böyle yok.

kelimeyi kullanmayla cinsel yönelimin yada cinsiyet rollerinin alakası yok.

kaslı vücutların sineklere yem olacağı gerçeği

the kite runner

kitabının filminden kat kat iyi olduğunu düşünmekteyim.#3530 : ayrıca afganistan'da erkek çocuklarla halvet olma geleneği var.
(bkz:bacha bazi)