yumuklusucurta

Durum: 2082 - 27 - 6 - 1 - 20.09.2021 21:04

Puan: 38836 - Sözlük Kaşarı

3 yıl önce kayıt oldu. 8.Nesil Moderatör.

Vad kan man göra när ett hjärta blöder?
  • /
  • 105

demiseksüel

barış zorba

gülben ergen'in en iyi şarkısı

platon

socrates'in savunması'nda şöyle der: "gördüğüm kadarıyla, çok az şey bildikleri hatta hiçbir şey bilmedikleri halde bir şeyler bildiklerine inanan bir sürü insan bulabiliyorlar." ve devam eder, “bilgelikleriyle en çok ün salmış olanlar, bilgiden en yoksun olanlardı.”

ayı sözlük yazarlarının içtikleri sigara markası

prestij içmeyen de ne bileyim. *

barış zorba

sekste aktif rolde olma anlamına gelen kelimeler

the matrix: resurrections

harf takıntınız var mı

evet var.
mesela kiril alfabesinde ш kırmızı çizgimdir. *
arap alfabesinde de ﺵ takıntım var. sonuçta bir gecede cahil kaldık biz.

keşke filmini izlemeseydim okurdum denilen kitaplar

uçurtma avcısı - the kite runner. kitabını okudum ve filmini izledim. keşke izlemeseydim.

cübbeli ahmet hoca

iklim krizi

ikiyüzlü insan

filenin efeleri

gruptaki 3. maçımız bugün 14.00'de kuzey makedonya ile.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılarne güzel diyor "bir kedi alırım, sen de anneni çağır." yani ben senin sevgini kediyle de telafi ederim ama sen sevgime denk bir sevgiyi ancak annende bulursun.

paylaş benimle

başlığı bir an için başkasının eşine hallenen hornet profilinden biri gibi okuduğum için utanç duyuyorum.

bahriye üçok

#439100 bahsedilen konuya ilişkin anekdot; televizyonda yapılan bir açık oturumda, "islam'da örtünmenin ve oruç tutmanın zorunlu olmadığı" iddialarına dayanan açıklamalarından sonra üzerine birçok tepki çekmiştir. bunun üzerine suikasta uğramıştır.

71 muhtırasından sonra cumhuriyet senatosunda görev almıştır.

pezevenk

18 eylül 2021 ayı sözlük kadıköy zirvesi

ne demek moda'da çimlerde yayılıp otlanmıyoruz?!? * * *

akepeye ak parti diyen insan

  • /
  • 105

beyin tümörü

geçen ocak ayına kadar yaşamım normal, sessiz bir şekilde sürü giderken bi gece yarısı geçirdiğim kriz sonrası, hastanede gözümü açmam ve sonrasındaki günlerde ise hiç açamamla öğrendiğim şey.

ne olduğunu hiç anlamadım. kimse bir şey söylemedi. ara ara verilen ilaçların etkisi azaldığında açılan gözlerimle etrafımın doktorlar, hemşirelerle sürekli çevrili olduğunu ve mekânların da aynı süreklilikte değiştiğini hatırlıyor gibiydim o kadar.

2 haftalık yarı baygın koşuşturmadan sonra, beynimde 5,5cm'e 7,5cm büyüklüğünde bir tümör olduğundan iyice emin olan bi ekip doktor tarafından 11 saat boyunca ameliyat edildim ve tümörüm alındı.

ameliyat sonrası 1 ay daha hastanede kaldım, bol ilaç kullandım ve hastaneden çıktıktan sonra ise 2 ay radyoterapi aldım. şimdi ise; kemoterapi ilaçları, mr'lar, kontroller, ve tahlillerle ilerliyoruz.

şimdi o tüm aniden ortaya çıkan ve nasıl oldu bitti bilmediğim, koşuşturmacanın üzerinden aylar geçti ve çok şükür daha iyiyim.
dediğim gibi; yola kemoterapi ilaçları, kontroller vs vs ile devam ediyorum. iyiyim, daha da iyi olacağım.

aniden ortaya çıkan tümörle beraber kaybolan bilincim yüzünden, verilmesi gereken ameliyat kararı, ameliyat sonrasındaki olası risklerin sorumluluğunun ve diğer önemli kararlar için aileme de haber verilmişti ve onlarda aniden yanımda var olmuşlardı.
bense onların bu var oluşlarını beni sevdiklerine bağlayıp, ameliyat sürecini iyi atlattım.
fakat 2 aylık radyoterapi sürecimden sonra beni sevdiklerini düşündüğüm için geldiğim aile evinden, tedavim devam ederken kovuldum. onları hiç affetmeyeceğim.

18 eylül 2021 ayı sözlük kadıköy zirvesi

zirve sonrası yazarların birbirlerine yağdıracağı övgüler için buradayım *.

ilk görüşme

ilişkilerin en sancılı anıdır. beklentiler, endişeler birbiri ile yarışa girer. siz hoşlandınız da bakalım o sizden aynı şekilde etkilendi mi? o size hayran hayran bakıyor da siz onun sadece iyi bir arkadaş olabileceğini düşünüyorsanız gelin çıkın işin içinden. bir de aynı anda, aynı şekilde etkilendiğinize emin olduğunuz kusursuz uyum hâli var ki tadından yenmez. sanki o zamana kadar hiç nefes almamışsınız da kursağınızdan ilk kez oksijen geçiyormuş gibi hissedersiniz. ahh herkese nasip olsun da mutlu mesut çiftler dolsun yurdun dört bir yanı. amin.

misafir terbiyesizliği

evime gelen misafir; bana, evime, kişiliğime ya da sofrada yemeğime terbiyesizlik yapacak olursa bir susar, iki susar üçüncüye patlarım herhâlde. ayı sözlük'te de birer misafir olduğumuzu unutmasak mı?

amacınız sağa sola hakaret etmek, birilerini üzmek değildir sanırım. bilgilerinizi kimseyi zan altında bırakmadan; sorunlarınızı, benzer şeyler yaşamış arkadaşlarınızdan tavsiye almak için; ve tabii tecrübelerinizi birilerine ışık olması için paylaşmak değil midir sözlüğün ana amacı? ben bunun için buradayım.

siz neden buradasınız bebeksilerim?

myjudas

ilk yapılacak zirvede kavalyem olmasını teklif edeceğim yazar.
zirvedeki herkesi cahillikle suçlayıp "aman boşver bu cahilleri yalnız kalacağımız bir yere gidelim" deyip akabinde yalnız kaldığımız ortamda deli gibi felsefe hukuk, psikoloji konuşup aman bu ülkeden bir cacık olmaz demek istediğim yazar.

myjudas

#439910

şu yazılanlar doğruysa hukukçu olabilmiş ama insan olamamış yazardır. diyebilir miyiz kanunen?

barış zorba

videoları ve instagramı çok eğlenceli. şu videosundaki soldaki adama bayıldım.


dokuzuncu dakikada "aç memeni" demesine ben ikna oldum. hahah direkt açardım

barış zorba

gullumüyle çok eğlendiğim şimdilik küçük kitleli lubun sosyal medya kişisidir.

ürettiği içerikler gay kitleye ve genele hitap eden içerikler olarak ikiye ayrılabilir.

myjudas

hukuk fakültesinde okuyunca sözlükteki en tahsilli yazar olduğunu sanan insan kişisi. liseliyken bir garipti, üniversiteli olunca zirve yapmış. kimse onunla tartışamazmış, en çok o bilirmiş. diğer yazarlar cahilmiş. entry girerlerse ötmüş oluyorlarmış, ötmesinlermiş. en çok o yazacakmış, en çok o ötecekmiş, bir hukukçu olarak en çok ona soracakmışız. o saksı değilmiş. uygar toplumlara hiç yakışmayan türkiyelilere her şey müstahakmış. cahilliğimizde boğulalım, tiksinç küçücük insanlarmışız, bi myjudas olamamışız.

iç güzelliği

bir kandırmacadan ibaret. hangi kötü uydurduysa güzel uydurmuş.var olan gerçek iç güzellik ise kimsenin umrunda değil, para da etmiyor.

Toplam entry sayısı: 2082

ayı sözlük günlük

bugün meslek hayatımın en zor günlerinden birini yaşadım.

sınıfta dersin ortasındayken öğrencilerimden birinin dedesinin selası okundu. küçücük yavrucak önce şaşkınlık yaşadı, ardından gözlerimin önünde haykıra haykıra ağladı ve ben onu teselli edebilecek bir şey yapamadım. oysa ki çocuk geçtiğimiz kasım ayında da babasını kaybetmişti *. bugün de dedesi...

bu günü ömrüm boyunca unutamayacağım sanırım.

16 mayıs 2021 kademeli normalleşme tedbirleri genelgesi

okullar 1 hazirana kadar uzaktan eğitime devam edecekmiş. 1 hazirandan sonra okulları açmanızın yada açmamanızın bir anlamı yok. ben çocuklarımı 6 haziran'da lgs sınavına sokuyorum. *

iki senedir turizm bahanesiyle eğitimi bitirdiniz. gerçi kendiniz de söylemiştiniz bize cahil kesim oy veriyor, okuyan kesim oy vermiyor diye. bu doğrultuda kuran kurslarını hiç kapatmadınız ama okulları da açmadınız. emellerinize ulaştınız. tebrikler.

theia

4 milyar yıl önce dünya'ya çarpıp ay'ı oluşturan mars büyüklüğünde bir gök cismi. bir teoriye göre theia adlı gök cismi, bundan 4.3 milyar yıl önce dünya'ya çarptı ve bunun sonucunda ay oluştu.

şayet bu hipotez doğruysa dünya'da hayatın var olmasını sağlayacak ideal şartların oluşmasını sağladığından kendisine minnettar olmamız lazım. zira bilim adamlarının hesaplamaları uyarınca dünya'nın çekirdeği dünya'nın iriliğine kıyasla olması gerektiğinden çok daha büyük; buradan da dünya ve theia'nın çarpışma esnasında çekirdek ve mantolarının birleştiği sonucuna varıyoruz.

bu tür bir ortamda volkanik olarak fazlasıyla etkin bir gezegenimiz oluyor; bu da hayatın oluşmasını sağlayacak koşullardan birisi. ayrıca dünya'nın kütlesini ve eksenini çarpışmayla etkilemesi gerek hayatın oluşması için gereken yer çekimini, gerekse de değişik mevsimlerin olmasını sağlayacak eksen eğikliğini oluşturmuştur.

okulların uzaktan eğitime devam etmesi

okulun içinde gerçekten eğitim olduğunu mu düşünüyorsunuz da uzaktan olunca üzüldünüz?

size ülkenin basit bir kimya formülünü vereyim (p.v=n.r.t) - paran varsa ne rahat. hiç şaşmaz.

lustral

depresyon tedavisinde kullanılan ilaçlar hayatınızda var olan sorunları çözmez. sonsuz mutluluk vermez. sadece siz sorunlarınızı çözerken kötü düşüncelerle örselenmenizi önlemeye çalışır.

hayatımızda bir çoğumuz üstesinden gelemeyeceğimiz sorunlarla karşılaşabilir, kötü anılara sahip olabilir ve gelecek hakkında karamsarlığa kapılabiliriz. zaten eşcinsel oluşumuz ve seksüel kimliğimizle toplum içinde bir yere sahip olamayışımız diğer sorunları derinlere itmemize ve kar topu gibi sorunların giderek büyümesine yol açıyor. daha hassas, daha kırılgan ve içe dönük bireyler olabiliyoruz. hayatımızın her noktasında yardım almak asla yadırganacak bir şey değildir, olmamalı da.

ayı sözlük günlük

bugün meslek hayatımın en zor günlerinden birini yaşadım.

sınıfta dersin ortasındayken öğrencilerimden birinin dedesinin selası okundu. küçücük yavrucak önce şaşkınlık yaşadı, ardından gözlerimin önünde haykıra haykıra ağladı ve ben onu teselli edebilecek bir şey yapamadım. oysa ki çocuk geçtiğimiz kasım ayında da babasını kaybetmişti *. bugün de dedesi...

bu günü ömrüm boyunca unutamayacağım sanırım.

eşcinselim kan veremiyorum

eşcinsellerden kan alınmamasının sebebi yönelimleri değil. birey hastalık mikrobunu yeni kapmışsa eğer, bunun bir pencere dönemi olduğundan analizlerde kanın sağlıklı görünmesi. türkiye'de ameliyatta pencere dönemi mikrobu taşıyıp da verilen kanlardan hiv, hepatit vs kapan yüzlerce hasta mevcut ve bunun dava süreci de kızılay açısından çok çetin.

etik olarak eşcinsellerden kan alınmaması sorunu var. nedeni ise hala hiv, gonore ve bilimum hastalıkların hala eşcinsellerde daha yaygın olduğu görüşü. çok eşlilik sadece eşcinsellerde yaygınmış gibi saçma bir inanış var.

toplumsal olarak ahlak sorunu yaşadığımızdan, insanların yaptıkları ile oldukları insan arasındaki benlik algılarının şizofrenisinden dolayı kabak sadece eşcinsellere patlamış durumda dünyada.

bir açıdan da yukarıda denildiği gibi wc'de günde bilmem kaç kişiyi götüren ve test olmaktan bi haber olan bir grup azınlık da mevcut. aslında kendi kendimizi ötekileştirilmeye mecbur bırakmışız da farkında değiliz.

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

suriyelilerin ülkemizde yaptığını türkler de avrupa ülkelerinde yapıyor. maç vs ertesi kornalarla sokaklarda geziyor, düğün konvoylarıyla yol kapatıyor, bulunduğu ülkenin meydanlarında türkiye diye zılgıt çekiyorlar. sizin nefretiniz kadar biz de nefret ediliyoruz. bilin istedim. (bkz:yurtdışında yaşamış bir türk)

türkiyede halkın refah seviyesiyle suriyelilerin pek de ilgisi yok. durumun böyle olmasının sebebi suriyeliler değil, hükümet ve kararı verenler. enflasyonu, işsizliği, gençliği suriyeliler yapmadı sonuçta. aksine avrupa 4,5milyar avro vermesi karşılığında seve seve kabul ettik, kaçakları toplama merkezi olduk. dükkan vs açan suriyeliler ise kendi imkanlarıyla açtı.

amkli konuşan eşcinsel

bisiklet parkurunda bisiklet süren iki hetero arkadaşım:

x: amk şu geçen travesti mi lan?
y: sus sus duyacak şimdi.
trans birey: amkun çocuğu bi am yaptırmışım ananda böyle yok.

kelimeyi kullanmayla cinsel yönelimin yada cinsiyet rollerinin alakası yok.

yanlış anlaşılan şarkı sözleribir bar taburesi üstünde babamın öldüğü yaştayım

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

suriyelilerin ülkemizde yaptığını türkler de avrupa ülkelerinde yapıyor. maç vs ertesi kornalarla sokaklarda geziyor, düğün konvoylarıyla yol kapatıyor, bulunduğu ülkenin meydanlarında türkiye diye zılgıt çekiyorlar. sizin nefretiniz kadar biz de nefret ediliyoruz. bilin istedim. (bkz:yurtdışında yaşamış bir türk)

türkiyede halkın refah seviyesiyle suriyelilerin pek de ilgisi yok. durumun böyle olmasının sebebi suriyeliler değil, hükümet ve kararı verenler. enflasyonu, işsizliği, gençliği suriyeliler yapmadı sonuçta. aksine avrupa 4,5milyar avro vermesi karşılığında seve seve kabul ettik, kaçakları toplama merkezi olduk. dükkan vs açan suriyeliler ise kendi imkanlarıyla açtı.

sözlükte uyuşturucuya özendirici başlıkların olması

bu konudan dem vuran yazarlarımız kendi +18 içeriklerine dikkat ederlerse soylu başganın ruhu duymaz.

amkli konuşan eşcinsel

bisiklet parkurunda bisiklet süren iki hetero arkadaşım:

x: amk şu geçen travesti mi lan?
y: sus sus duyacak şimdi.
trans birey: amkun çocuğu bi am yaptırmışım ananda böyle yok.

kelimeyi kullanmayla cinsel yönelimin yada cinsiyet rollerinin alakası yok.

kaslı vücutların sineklere yem olacağı gerçeği

the kite runner

kitabının filminden kat kat iyi olduğunu düşünmekteyim.#3530 : ayrıca afganistan'da erkek çocuklarla halvet olma geleneği var.
(bkz:bacha bazi)