yumuklusucurta

Durum: 1439 - 84 - 18 - 0 - 30.11.2020 22:16

Puan: 22734 - Sözlük Kaşarı

2 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Moderatör.

there ain't an ocean deeper than my love for you
  • /
  • 72

covid-19

yeni tedbirler açıklandı. nisan ayından daha sıkı bir karantina sürecine doğru ilerliyoruz.

ayı sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

90 yaş üzeri amcalar aklıma gelirse:

iade-i itibar

kaybedilen itibari geri kazanma anlamında kullanılır.

sermiyan midyat

imajı son dönemde oldukça zarar görmüş olacak ki diva tarafından iade-i itibar amaçlı övgüler düzülen oyuncu.

vodafone

şehirde çekim kalitesiyle diğer operatörlerden bir farkı olmayan ancak kırsalda çekim gücünden eser bulunmayan operatör.

covid-19

aşıların koruyuculuk yüzdesi aşının kaç kişide bağışıklık kazandırdığını gösterir. yüzde kaçının öleceğini değil. bu nedenle %65 bağışıklığın üzeri kabul edilebilir bir değerdir. çünkü sürü bağışıklığını kazandırmış olursunuz, bulaş zincirini kırar ve hastalığın bitmesini sağlarsınız.

bu da tek etken değildir. siz toplumu aşılayana kadar grip virüsünde olduğu gibi hızlı mutasyonların da gerçekleşmemesi gerekir. aksi takdirde her çıkan mutasyon için halkı sık aralıklarla aşılamanız icap eder.

hastalık geçirmek aşı kadar uzun süre bağışıklık sağlamıyor. bir defa geçirmiş olmanız ikinci defa daha hafif yada daha ağır geçirip geçirmeyeceğinizi belirlemez. "ben geçirdim yeaa birşey olmaz" mantığıyla hareket edenler ikinci defa yakalandıklarında yoğun bakımlık olabiliyor. tedbiri elden bırakmamak lazım.

kitap okumayan biriyle sevgili olmak

üstteki entriye katılıyorum. kitap okumamak bir insanı iyi yada kötü bir eş yada kötü bir insan yapmaz. hatta ben olayı daha da genelleyeyim.. onlarca kitap okumuş hakimler taraflı olabiliyor, doktorlar hastalarına kötü davranabiliyor, mühendislerin binaları çöküyor, öğretmenler çocukları dövüyor, eşler birbirini aldatıyor... kitap okumak size yeni kapılar, yeni ufuklar açabilir ancak bu durum sizi sadece daha bilgili biri yapar; daha iyi biri değil.

lgbti+ haklarını savundukları için 2019'dan beri yargılanan odtü'lüler

yıl olmuş 2020 insanlar cinsiyetlerinden, yönelimlerinden dolayı yargılanıyorlar. kızlar için bekaret kemeri hala değerli. erkeklerin karşı cinse yaptıkları yanlarına kâr kalıyor.

yumuklusucurtadaha önce de söylediğim gibi meslektaşlarımda çıkınca tarama amaçlı oldum. hiç bir belirtim yoktu. maskesiz hiç bir yerde bulunmadım. bundan sonra da hayatıma önlemlerle devam edeceğim. soran tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim, hasta arkadaşlarıma acil şifalar dilerim.

iphone se 2020

geçen hafta babama aldığım telefon. kamera özellikleri sınırlı olmasa kendime bile alabilirmişim. iphone 6 günlerimi hatırlattı. bataryası düşük, ekranı küçük.

popüler tarih

ben de bunun popüler bilim dergisini takip ediyorum. bilim teknik eskisi kadar tat vermiyor.

covid-19 testi

bulunduğum yerde vakalar tırmanınca ve bir kaç meslektaşım pozitif sonuç alınca tarama amaçlı diğer meslektaşlarımla birlikte zorunlu bir şekilde ücretsiz olarak aile sağlık ocağında olduğum test. sabah yaptırdım, yarın öğleden sonraya sonuçları alacakmışım.

pcr testi olduğunu söylediler. ucunda pamuk bulunan ve kulak temizleme çöpüne benzeyen bir çubuğu önce dilimin arka kısmına sürdükten sonra burnumun içinde olabildiğince gezdirdiler. acıdan ziyade yanma hissi bırakıyor ve burnunuza deniz suyu kaçtığında ne hissediyorsanız aynı yanmayı vs hissediyorsunuz. gözleriniz yaşarıyor.

güvenilir bir test olmadığı için her sonuca hazırladım kendimi. pazar günü uçuştan sonra eve geldim ve bugün test olmaya gidene kadar evimden çıkmadım. bu süreçte ağrı, sızı, öksürük, hapşırık, ateş vs hiç bir belirti göstermedim. eğer pozitif çıkarsam ayakta atlatan şanslılardan, negatif çıkarsam da hastalıkla henüz tanışmamış olan şanslılardan olacağım. eve girmeden 10 günlük yiyecek de stokladım tabi.

tek korkum ise, ileride bir gün olur da covid-benzer belirti gösterirsem umarım elimizde test kiti kalmadı demezler.

yazarların şu anki ruh halleri

test oldu sonucunu bekliyor ***

(bkz:stresli)

kuran kursunda 3 çocuğa taciz

ne gördüysek hacılardan hocalardan gördük.

açtığım başlığın yayınlanmaması

çok ayıp etmişiz. *

yalnız başlığı türkçe karakterleri kullanmadan yazarın yazdığı gibi okuyunca kulaklarınızda rum komşunuz elefteria teyzenin sesini duyar gibi oluyorsunuz.

(bkz:actigim basligin yayinlanmamasi)

yonca evcimik

"valla bu kadınların suçu değil, erkeklerin suçu, kaldıramıyorlar. bunun okumuşlukla alakası yok. erkek egosuyla ilgili bir şey. 'ben nasıl başa çıkacağım bu kadınla' diye düşünüyor belki. haksız da sayılmazlar. o yüzden hepsi de gay oluyor, ne fena."

hoşlanılan erkeğin motor çıkması

bunu keşfedenlere yönelik şunu söyleyebilirim:iyi seyirler.

tükürük tokat ve küfür seven pasif

sadistler ve mazoşistler birbirleri için çok uyumlular

metro turizm'de erkek yolcuya taciz

bünyesinde 415'i firmaya ait, toplamda 1303 otobüs bulunmaktadır. yani otobüsleri, şoförleri ve muavinlerinin 3te 2si sadece marka olarak bağımlı. kurumsallaşma yok. dolayısıyla denetim ve özdenetim de yok. ilk vukuat değil, maalesef sonuncusu da olmayacak.

kaset ici

  • /
  • 72

ayı sözlük dertleşecek insan veritabanı

ay hiç bana bulaşmayın gözünüzü seveyim, misler gibi, kraliçeler gibi yaşıyorum bir de sizin salya sümük ayrılık temalı zırlamalarınızı çekemiciim.

yemek tarifi falan isterseniz gelin ama!

ağdanın püf noktalarında da sorularınız varsa beklerim.

gönlünüzden geçen cumhurbaşkanı adayı

en güzel cevabı özlem gürses paylaştığım videonun 4. dakikasının sonlarında veriyor. gönülden katılıyorum.

açtığım başlığın yayınlanmaması

kuran kursunda 3 çocuğa taciz

nedense bu yapı hiç şaşırtmıyor. ortaokulda uhrevi bir ses tonuyla ve adaletli davranışlarıyla kafamda yer eden din öğretmenim nerede bunlar nerede. neyseki tayin oldu da ucuz yırttık.

kıllı pasifler sakın yapmayın

peki kıllı aktifler?
göbeği kıl yumağı aktifler sikinin üst kısmını tıraşlayınca nasıl bir görüntü oluyor önce onu düşünsünler.

anna madrigal

kirli geçmişimi döken özdemir'e teşekkür etmek istiyorum, zira geçmişi ile yüzleşemeyen geleceğe yönelemez.

evet trans kadınım, yaptıklarımın bir kısmından pişmanım ama biraz daha detaylı bir dedektifçilik beklerdim kendisinden, zira geçmişimde yaraladığım insanları ziyadesiyle ihya ettim ömrümün kalan kısacık süresinde.

kendisine de buradan ufak bir tavsiye:

the hell of it is, ı know the answer. the answer is that you never, ever, rely on another person for your peace of mind. ıf you do, you're screwed but good. not right away, maybe, but sooner or later. you have to -- ı don't know --you have to learn to live with yourself. you have to learn to turn back your own sheets and set a table for one without feeling pathetic. you have to be strong and confident and pleased with yourself and never give the slightest impression that you can't hack it without that certain goddamn someone. you have to fake the hell out of it.

threesome

amerikalı talk show programcısı jimmy kimmel'ın üzerine gittiği konu. ilginç bir video olmuş. eğlenceli.

24 kasım öğretmenler günü

geldi yine ilkokul yıllarımızın, öğretmenimize hangi hediyeyi almalıyız anksiyetesi yüklü gününe.

hiç bir hediyenin bize temel bilgilerimizi öğreten emekçilerin emeklerinin karşılığını veremese de o günlerde hepimizin az buçuk yaşadığı bu gerilim dolu hediye seçme süreci olmasa çok daha keyifli olacağına inandığım gündür.

öğretmenlerimizin değerini anlayabilmeyi amaçlayan bir uygulama olarak düzenlenirse aslında çok daha verimli olur fakat günümüz tüketim ve kendini beğendirme çılgınlığı bu anlayışın önüne geçmekte.

bu vesile ile, tüm eğitim emekçilerinin gününü kutlar, buradan tüm eski öğretmenlerime selam ederim.

ayı sözlük check-in servisi

tuzla'da kedi kesip yiyen kadın

tuzla'da bir kadın kedi kesip yediği ihbarı ile gözaltına alınmış. poşetinden kesip eve götürdüğü kedi çıkmış.
link: https://www.haberturk.com/son-dakika-vah...

ihbarı yapan ve hayvansever olduğu vurgulanan şahıs muhtemelen koyun, dana, balık, tavuk vb hayvanları yiyor ama damak zevki için öldürdüğü hayvanlar toplumca tabaklarında sevilen hayvanlar oldukları için hayvansever kategorisinde kendine yer bulabiliyor. peki bu yiyerek sevilip yenmeden sevilmesi gereken hayvanların kategorizasyonunu kim yapıyor? sen istediğin hayvanı yiyebiliyorken bu kadın neden yiyemiyor?
ya tüm hayvanlar için bir koruma yasası çıkaracaksınız ya da sesinizi keseceksiniz isteyen istediği canlıyı yesin. bu çoğunluk iki yüzlülüğü midemi bulandırıyor.

Toplam entry sayısı: 1439

theia

4 milyar yıl önce dünya'ya çarpıp ay'ı oluşturan mars büyüklüğünde bir gök cismi. bir teoriye göre theia adlı gök cismi, bundan 4.3 milyar yıl önce dünya'ya çarptı ve bunun sonucunda ay oluştu.

şayet bu hipotez doğruysa dünya'da hayatın var olmasını sağlayacak ideal şartların oluşmasını sağladığından kendisine minnettar olmamız lazım. zira bilim adamlarının hesaplamaları uyarınca dünya'nın çekirdeği dünya'nın iriliğine kıyasla olması gerektiğinden çok daha büyük; buradan da dünya ve theia'nın çarpışma esnasında çekirdek ve mantolarının birleştiği sonucuna varıyoruz.

bu tür bir ortamda volkanik olarak fazlasıyla etkin bir gezegenimiz oluyor; bu da hayatın oluşmasını sağlayacak koşullardan birisi. ayrıca dünya'nın kütlesini ve eksenini çarpışmayla etkilemesi gerek hayatın oluşması için gereken yer çekimini, gerekse de değişik mevsimlerin olmasını sağlayacak eksen eğikliğini oluşturmuştur.

ayı sözlük mafyası

hiç birimiz aynı düşünmek zorunda değiliz. aynı şekilde yaşamak zorunda değiliz. dinlere, dillere, yaşam tarzlarına aynı mesafede durmak zorunda değiliz. aynı şeyleri sevmek, beğenmek, ilgi göstermek zorunda değiliz. ancak birbirimize saygı göstermek zorundayız.

dolayısıyla birinin x fikrini sevmesi ve diğerinin karşı olması kimsenin birbirini kötü sıfatlarla nitelemesini gerektirmez. bunun için başlık açmaya yada kişinin rumuz başlığına hakaretvari yazmaya gerek yok (forumda bu iki eylem trend durumda). ve en kötüsü maalesef birbirimize tahammülsüzlüğümüz almış başını gidiyor. oysa biz farklılıklarımızla gökkuşağını oluşturmamış mıydık?

kral leopold'un afrika'da yaptıkları

belçika kralı ıı. leopold.

insanlık tarihinin belki de en büyük soykırımlarından birisini yapmış, milyonlarca kongoluyu katletmiş bir cani.

öyle bir cani ki, askerlerinden attıkları kurşunların boşa gitmediğini ispatlamaları için, kurşun atılan kişinin elini veya cinsel organınını kesip getirmelerini isteyecek kadar.

fakat, öldürdükleri insanlar afrikalı olduğundan olacak ki, adı asla bir hitler kadar dillere pelesenk olmadı, lanetlenmedi.

aksine belçika’da paranın üzerine resmi basıldı, sokaklara heykelleri dikildi.katliamları dünyaya duyuran ise üstteki fotoğraftı. üstteki fotoğraf, 1900′lü yılların başında, kongo’da, bir din adamı tarafından gizlice çekildi. fotoğraftaki adam, kendisi gibi köle olan ve yeterince kauçuk toplayamadığı için cezalandırılan 5 yaşındaki kızının kesilen sol eli ve sağ ayağına bakıyor.

bu fotoğraf, yaklaşık 23 yıl süren kral leopold işkencesini belki de en net anlatan fotoğraf karesi. yaklaşık 5 milyon insanın ölümünden, 10 milyon insanın da sakat kalmasından sorumlu olan leopold, arkasında sömürülmüş ve katledilmiş bir toplum ve yok olmaya yakın bir fil nüfusu bırakmıştır.

söz konusu şirket sayesinde de kendisine dev bir kanlı servet sağlamıştır.

kral leopold’un yaptığı işkenceleri, dünya kamuoyuna en çok yansıtan gazetecilerin başında gelen morel, 1900’lü yılların başında kongo’daki katliamlar ile alakalı birçok yazı yazdı. daha sonra da bu katliam ve işkenceleri daha fazla protesto etmek amacıyla, dünyanın pek çok yerinde yürüyüşler düzenledi. leopold’ün yaptıklarını manşetlere taşıdı, yakılan köyler ile sakat edilmiş kongoluların resimlerini yayınlattı, mark twain ve sir arthur canon doyle gibi o zamanın tanınmış yazarlarının desteklerini sağlayıp leopold’ü kınayan yürüyüşler düzenledi.

leopold, bu protestolar sayesinde 1908′de kanlı ellerini kongo’dan çekmek zorunda kaldı ve bir yıl sonra da öldü.

bear erkek zayıf birisiyle beraber olur mu

bear'ım ve hayatta hiç bir şeye asla demiyorum.

ayı sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

profil mi yazacağız buraya da *

32 180 88 kızıl ve göbekli burada. çillerim var.

konum olarak 34(memleket) ve 65(iş). *

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

suriyelilerin ülkemizde yaptığını türkler de avrupa ülkelerinde yapıyor. maç vs ertesi kornalarla sokaklarda geziyor, düğün konvoylarıyla yol kapatıyor, bulunduğu ülkenin meydanlarında türkiye diye zılgıt çekiyorlar. sizin nefretiniz kadar biz de nefret ediliyoruz. bilin istedim. (bkz:yurtdışında yaşamış bir türk)

türkiyede halkın refah seviyesiyle suriyelilerin pek de ilgisi yok. durumun böyle olmasının sebebi suriyeliler değil, hükümet ve kararı verenler. enflasyonu, işsizliği, gençliği suriyeliler yapmadı sonuçta. aksine avrupa 4,5milyar avro vermesi karşılığında seve seve kabul ettik, kaçakları toplama merkezi olduk. dükkan vs açan suriyeliler ise kendi imkanlarıyla açtı.

eşcinselim kan veremiyorum

eşcinsellerden kan alınmamasının sebebi yönelimleri değil. birey hastalık mikrobunu yeni kapmışsa eğer, bunun bir pencere dönemi olduğundan analizlerde kanın sağlıklı görünmesi. türkiye'de ameliyatta pencere dönemi mikrobu taşıyıp da verilen kanlardan hiv, hepatit vs kapan yüzlerce hasta mevcut ve bunun dava süreci de kızılay açısından çok çetin.

etik olarak eşcinsellerden kan alınmaması sorunu var. nedeni ise hala hiv, gonore ve bilimum hastalıkların hala eşcinsellerde daha yaygın olduğu görüşü. çok eşlilik sadece eşcinsellerde yaygınmış gibi saçma bir inanış var.

toplumsal olarak ahlak sorunu yaşadığımızdan, insanların yaptıkları ile oldukları insan arasındaki benlik algılarının şizofrenisinden dolayı kabak sadece eşcinsellere patlamış durumda dünyada.

bir açıdan da yukarıda denildiği gibi wc'de günde bilmem kaç kişiyi götüren ve test olmaktan bi haber olan bir grup azınlık da mevcut. aslında kendi kendimizi ötekileştirilmeye mecbur bırakmışız da farkında değiliz.

yanlış anlaşılan şarkı sözleribir bar taburesi üstünde babamın öldüğü yaştayım

amkli konuşan eşcinsel

bisiklet parkurunda bisiklet süren iki hetero arkadaşım:

x: amk şu geçen travesti mi lan?
y: sus sus duyacak şimdi.
trans birey: amkun çocuğu bi am yaptırmışım ananda böyle yok.

kelimeyi kullanmayla cinsel yönelimin yada cinsiyet rollerinin alakası yok.

büyük penisli pasif

kamyoncu, cavit-19 tiplemelerine biri daha eklendi. buyurun buradan yakın.

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

suriyelilerin ülkemizde yaptığını türkler de avrupa ülkelerinde yapıyor. maç vs ertesi kornalarla sokaklarda geziyor, düğün konvoylarıyla yol kapatıyor, bulunduğu ülkenin meydanlarında türkiye diye zılgıt çekiyorlar. sizin nefretiniz kadar biz de nefret ediliyoruz. bilin istedim. (bkz:yurtdışında yaşamış bir türk)

türkiyede halkın refah seviyesiyle suriyelilerin pek de ilgisi yok. durumun böyle olmasının sebebi suriyeliler değil, hükümet ve kararı verenler. enflasyonu, işsizliği, gençliği suriyeliler yapmadı sonuçta. aksine avrupa 4,5milyar avro vermesi karşılığında seve seve kabul ettik, kaçakları toplama merkezi olduk. dükkan vs açan suriyeliler ise kendi imkanlarıyla açtı.

et yiyen insanların bedenlerinin hayvan mezarlığına dönmüş olması

bilim insanlarının bitkilerin de bir çeşit hislerinin ve hatta buna tepkilerinin olduğunu açıklamasından sonra vegan olmayanların bitkilerin yaşamına destek olarak topluca eyleme başlayıp başlamayacaklarını merak ettiren durum.

the kite runner

kitabının filminden kat kat iyi olduğunu düşünmekteyim.#3530 : ayrıca afganistan'da erkek çocuklarla halvet olma geleneği var.
(bkz:bacha bazi)

ayı sözlük

kim seni dışladı guzum? herkes kendi havasında hayalinde yaşantısında burada. kimse kimseye garez gütmüyor, gütmemeli. herkes birbiri için sanal konumda burada. belki sanalın verdiği özgüvenle yazdıklarını umursamıyor olabilirler. sana karşı tutum içinde olan azınlığı umursamazsan yada muhattap olmazsan çok da çekilmeyecek yer değil hani. bazı başlıklar yarıyor, bazen içini döküyorsun. o gözle bakarsan ve çok da ciddiye almazsan sanal kişilikleri bence daha güzel olur. yine de sen bilirsin tabi.

berat albayrak

süleyman soylu ile kanlı bıçaklılar. ortada taht olsa birbirlerini boğazlarlar.