yumuklusucurta

Durum: 1278 - 32 - 9 - 0 - 23.09.2020 14:12

Puan: 20320 - Sözlük Kaşarı

2 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Moderatör.

kıps
  • /
  • 64

cemal can canseven

andy warhol de dediği gibi "bir gün herkes 15 dakikalığına meşhur olacak"

neden yalnızsınız

yalnızlık bazen sahte kalabalıklardan daha huzurlu gelmektedir.

yalnız yaşayan gay

4 yıldır deneyimlediğim durumdur.
avantajları kadar dezavantajları da vardır.

mesela bu kişilerin seks hayatı tahmin edildiği kadar renkli değildir. tanımadığın birini evine davet etmek hiç de kolay değildir.
hasta olduklarında bir tas çorbaya muhtaç olurlar.
temizlik, yemek, çamaşır gibi durumlara iş hayatı da eklenince illallah dedirtir.


güzel yanları da vardır tabi.
ayda, yılda bir hoşlarına giden bi adam olduğunda eve davet edebilirler.
kimseye hesap verme zorunda değillerdir. istedikleri gibi girip çıkabilirler.
uygulamalarda #yervar etiketiyle bulundukları bölgede popüler olurlar ve yazanları çok olur.
değişik fanteziler deneyebilirler (grup vs).

ileride editlerim.

türkiye'nin durumu

sırtlarını güce dayayan kişilerin rezilliklerine tanık oluyoruz medyada.

ecstasy

hap var, cigara var, ex var, roj var, toz var, taş var hepsi var yani.

gülseren budayıcıoğlu

hayatında farklı alanlarda meziyetleri olduğu doğrudur. ama en iyisi psikiyatristlik mi yoksa ticaret mi ona karar veremedim. malum ankara merkezli kliniği madalyon'da çalışanlara yapılan mobbing ve eleştiriler yüzünden twitter'da bile çok konuşuldu.

trt spikeri olma kısmı psikiyatristlikle arasında seçim yapmak zorunda kalınca bitti. muhtemelen psikiyatristlik kariyeri de kitap ve dizi sektörü yüzünden bitecek. ama parasal konularda iyi olduğu, kendini iyi sattırmayı bildiği bir aşikar. keza;

trt1'deki masumlar apartmanı ile tv8'deki kırmızı oda yazarın madalyonun içi kitabından uyarlanmış. doğduğun ev kaderindir dizisi de camdaki kız kitabından. hatta yanlış hatırlamıyorsam istanbullu gelin dizisi de yazarın başka bir kitabındandı. kadın iyi pazarlamış kendini.

spiker ve psikiyatrist olarak çok saygı duyulan kariyeri olduğunu düşünmemekle birlikte (özellikle hasta - danışan ilişkileri, çalıştığı klinikteki sorunlar vs) yazarlık konusunda daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

xd

kostokondrit

çoğu zaman kalp sorunu ile karşılaştırılan hastalık.

geçirdiğim pnömoni ardından başıma gelen hastalıktır.

playstation 5

ps4 pro'ya çıkan oyunlar bitince tamamen pc oyunculuğuna döneceğim. hem daha ucuz hem daha sürdürülebilir. alıcam güzel bir kasa ve zamanla update yapıcam sistemde. ömrü 3-4 sene olan bir konsola 7-8000 verilmez artık. euro 9 oldu.

ek bilgi: ps5'in vergilerle birlikte (%110 vergisi var) 9000tl bandında olacağı konuşuluyor.

bridget jones

ilk filmi izlediğimde kıskanmıştım bridget'i. 2000'li yılların başıydı ve ben o zamanlar müzmin bir bakirdim. bridget jones gibi bir aşk arayışım olacağını düşünmüştüm.

2004 yılında çıkan 2. filmi izlediğimde ise ne kadar salakmışım dedim kendime. filmlerin gerçek yaşam senaryoları olabileceğini düşünmüşüm. tabi o zamanlar salakça yaşadığım bir aşk acısı tuzu biberiydi.

2016'daki bebek filmi ise çok ilgimi çekmemişti.

marcinal.com

erişim engeli yaşayan gabile'nin yayın hayatına devam ettiği platformdur.

bugün gabile kapanır marcinal olur, yarın marcinal kapanır başka bir şey olur. bunun önüne geçemeyeceksiniz.

gay partisinde olması gerekenler

küçükken en çok sevilen çizgi filmler

(bkz:voltron)
(bkz:captain tsubasa)
(bkz:the flintstones)
(bkz:popeye)
(bkz:tom & jerry)
(bkz:bugs bunny)bu arada kaldırılmadıysa voltron netflix'te mevcut

kırmızı oda

ben hastaların hikayelerinin bire bir olarak anlatıldığını düşünmüyorum. elbette ki esin kaynakları olan durumlar vardır ancak ya törpülenerek ya da daha ilginç hale getirilerek anlatılıyordur hikayeler.

ankarada kum fırtınası

the message is so true,
the end is really near.
yes, the message is so real.
don't turn all the earth to stone
because, this is your home.

(bkz:alyosha)
(bkz:sweet people)

ayı sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

mail arkadaşlığı

benim hali hazırda 12 yıllık e-mail arkadaşım var. kendisi italya'da yaşamakta ve türkiye'ye geldiğinde beni ziyaret etmekte. tavsiye ederim, hoş anısı var. ciao matteo!

buzul çağı

buzul çağı dünya'da yaz ile kış gibi bir dönemdir. belli periyotlarla dünya ısınır ve soğur. çok da endişelenmeyin zira teknolojik yapıdan ve medeniyetten çok daha uzakta olan atalarımız 13 bin yıl önce sona eren 57bin yıllık buzul çağını başarıyla atlatmışlardır.

iphone se 2020

arkadaşım kullanıyor şu an. ben iphone6'dan 11'e geçerken o bekledi ve se 2020 aldı. arada batarya ve kamerada gece modu ile geniş açı dışında çok bi fark yok telefonlarda. tek kamera bile yazılımla harika işler çıkarmış. portre modunda telefon sadece yüz varsa modu çalıştırıyor. objenin portresini çekemiyorsunuz.

bunların dışında her şeyleri aynı. yazılım, donanım vs. ortada tuş oluşu çok şeker. benim olsa bu kadar değerli olmazdı sanırım. arkadaş da var ya heveslendirdi işte.

bir ilişkiyi bitiren nedenler

benim gördüğüm en yaygın nedenler:
(bkz:şıpsevdilik)
(bkz:tahammülsüzlük)
(bkz:sadakatsizlik)
  • /
  • 64

yalnız yaşayan gay

yalniz yasamaya basladigim ilk gun kendime internetten jockstrap ve tanga siparis edecegim, hayattan beklentilerimin ne kadar dusuk oldugunu bu cumle ile gosterdim sanirim.

yalnız yaşayan gay

yalnız yaşamanın bağımlılık yapıcı bir etkisi olduğuna inanirim sözlük. o kadar alışıyorsun ki evine gelen insanlar dört beş saatten fazla kalsın istemiyorsun. veya başka bi yere gittiğinde çok uzun süreleri orada geçirmek istemiyorsun. yanlış anlaşılmasın asosyal bi adam değilim ama kendimle daha mutlu bi adam olduğuma da eminim.

minecraft

satın aldığım günden beri verdiğim paranın her kuruşuna değdiğini düşünüyorum. her ne kadar görsel olarak herkese hitap etmese de yıllarca sıkılmadan oynanabilecek derinlikte bir oyun. her şeyden öte oyunun dünyası sınırsız.* yani siz oyun üzerinde hareket ettikçe oyunun dünyası genişlemeye devam ediyor. bununla beraber sürekli olarak güncellenip yenilikler ekleniyor. tekdüze bir oynanışa sahip olmadığından tekrar tekrar zevkle oynanabilen bir oyun. ayrıca geceleri evimin etrafında dolanan zombilerin özenle kurduğum korkunç tuzaklara düşmelerini izlemek pek keyifli oluyor.

(bkz:başlık hortlatmak)

kamyoncu

bilerek imla hatası yaptığını düşündüğüm yazar. keza politik entry’lerinde gayet de anlamlı cümleler kurabildiğini görüyoruz.

tanış buluş sev seviş ayrıl

kendime saygım yok siklusu

ayı sözlüğün en sevilen yanı

sorgusuz sualsizce fikir beyan etmektir.

katarsis

gestalt terapi ile tanışmama vesile olmuş duygusallı youtube programı.

mail arkadaşlığı

gerekli malzemelerin sadece email adresi ve birazcık olsun yazmayı sevme olduğu sosyalleşme yöntemi.
uzun süredir düşündüğüm olaydır sözlük. çünkü çok samimiyet tez ayrılık getiriyor, daha başka platformlarda sürekli irtibat kurmaya çalışmak bana çoğu zaman sıkıcı geliyor. hoş pek de aktif bir sosyal medya kullanıcısı değilim ama gördüklerim benim tadımı kaçırdı. böyle haftada bir iki kez temizce yazılmış bir hal hatır sorma faliyeti, insanların içinde bulunduğumuz dönemde birbirine sormaktan imtina ettiği nasılsın'ı bolca kullanmak... belki bunlar için iyi bir fırsattır diye düşünüyorum. hem de şu tüketim çağında aniden birini hayatına sokup bi arkadaşlık kurup sonra aniden fırlatıp atmaktan daha keyifli olabilir belki. biraz eski kafalıyım kabul, utanmasam mektup yazalım diyeceğim ama iyisi mi teknolojinin nimetlerini de kullanalım. günün birinde bu olayı başardığım bir zaman dilimi olursa buraya tekrar yazarım sözlük.

takip edilesi youtube kanalları

objektif bir şekilde gündemi 10 dk civarında birileri bana anlatsın derseniz, murat yetkin'i öneririm.
https://www.youtube.com/channel/UC2dULuY...

masterchef türkiye

bakıyorum mehmet şef'e de, burası tam da tadım yaptıktan sonra kompleksli gibi davranan, beğenmediği yemeğe "eline sağlık" demek yerine büyük hareketler yapan, kaba saba, insana hayvan evladı gibi davranan mehmet şef'in coğrafyası.

sonra bir de danilo'ya bakıyorum, sakin, güler yüzlü, "olur heyecandandır" diyen, beğenmese de yemeği eline sağlık diyebilen bir adam.

işte biz ülkece maalesef otobüste mehmet şefin yanına oturuyor, okulda mehmet şefin öğrencisi oluyor, iş yerinde mehmet şef, bankada, evde, sokakta mehmet şeflere denk gelerek/maruz kalarak bir süre sonra da mehmet şef'e dönüşüyoruz. biz ülkece mehmet şefiz.

danilo şef ise ne hayat yaşıyorlar be diye iç geçirdiğimiz, konuşmasıyla dalga geçip turistik yerde denk gelsek muhakkak kazıklamaya çalışacağımız insandan öteye geçemiyor bizim için.

(bkz:türkiye'den siktir olup gitmek)
(bkz:ülkeden kaçıp gitmek için nedenler)

Toplam entry sayısı: 1278

theia

4 milyar yıl önce dünya'ya çarpıp ay'ı oluşturan mars büyüklüğünde bir gök cismi. bir teoriye göre theia adlı gök cismi, bundan 4.3 milyar yıl önce dünya'ya çarptı ve bunun sonucunda ay oluştu.

şayet bu hipotez doğruysa dünya'da hayatın var olmasını sağlayacak ideal şartların oluşmasını sağladığından kendisine minnettar olmamız lazım. zira bilim adamlarının hesaplamaları uyarınca dünya'nın çekirdeği dünya'nın iriliğine kıyasla olması gerektiğinden çok daha büyük; buradan da dünya ve theia'nın çarpışma esnasında çekirdek ve mantolarının birleştiği sonucuna varıyoruz.

bu tür bir ortamda volkanik olarak fazlasıyla etkin bir gezegenimiz oluyor; bu da hayatın oluşmasını sağlayacak koşullardan birisi. ayrıca dünya'nın kütlesini ve eksenini çarpışmayla etkilemesi gerek hayatın oluşması için gereken yer çekimini, gerekse de değişik mevsimlerin olmasını sağlayacak eksen eğikliğini oluşturmuştur.

ayı sözlük mafyası

hiç birimiz aynı düşünmek zorunda değiliz. aynı şekilde yaşamak zorunda değiliz. dinlere, dillere, yaşam tarzlarına aynı mesafede durmak zorunda değiliz. aynı şeyleri sevmek, beğenmek, ilgi göstermek zorunda değiliz. ancak birbirimize saygı göstermek zorundayız.

dolayısıyla birinin x fikrini sevmesi ve diğerinin karşı olması kimsenin birbirini kötü sıfatlarla nitelemesini gerektirmez. bunun için başlık açmaya yada kişinin rumuz başlığına hakaretvari yazmaya gerek yok (forumda bu iki eylem trend durumda). ve en kötüsü maalesef birbirimize tahammülsüzlüğümüz almış başını gidiyor. oysa biz farklılıklarımızla gökkuşağını oluşturmamış mıydık?

kral leopold'un afrika'da yaptıkları

belçika kralı ıı. leopold.

insanlık tarihinin belki de en büyük soykırımlarından birisini yapmış, milyonlarca kongoluyu katletmiş bir cani.

öyle bir cani ki, askerlerinden attıkları kurşunların boşa gitmediğini ispatlamaları için, kurşun atılan kişinin elini veya cinsel organınını kesip getirmelerini isteyecek kadar.

fakat, öldürdükleri insanlar afrikalı olduğundan olacak ki, adı asla bir hitler kadar dillere pelesenk olmadı, lanetlenmedi.

aksine belçika’da paranın üzerine resmi basıldı, sokaklara heykelleri dikildi.katliamları dünyaya duyuran ise üstteki fotoğraftı. üstteki fotoğraf, 1900′lü yılların başında, kongo’da, bir din adamı tarafından gizlice çekildi. fotoğraftaki adam, kendisi gibi köle olan ve yeterince kauçuk toplayamadığı için cezalandırılan 5 yaşındaki kızının kesilen sol eli ve sağ ayağına bakıyor.

bu fotoğraf, yaklaşık 23 yıl süren kral leopold işkencesini belki de en net anlatan fotoğraf karesi. yaklaşık 5 milyon insanın ölümünden, 10 milyon insanın da sakat kalmasından sorumlu olan leopold, arkasında sömürülmüş ve katledilmiş bir toplum ve yok olmaya yakın bir fil nüfusu bırakmıştır.

söz konusu şirket sayesinde de kendisine dev bir kanlı servet sağlamıştır.

kral leopold’un yaptığı işkenceleri, dünya kamuoyuna en çok yansıtan gazetecilerin başında gelen morel, 1900’lü yılların başında kongo’daki katliamlar ile alakalı birçok yazı yazdı. daha sonra da bu katliam ve işkenceleri daha fazla protesto etmek amacıyla, dünyanın pek çok yerinde yürüyüşler düzenledi. leopold’ün yaptıklarını manşetlere taşıdı, yakılan köyler ile sakat edilmiş kongoluların resimlerini yayınlattı, mark twain ve sir arthur canon doyle gibi o zamanın tanınmış yazarlarının desteklerini sağlayıp leopold’ü kınayan yürüyüşler düzenledi.

leopold, bu protestolar sayesinde 1908′de kanlı ellerini kongo’dan çekmek zorunda kaldı ve bir yıl sonra da öldü.

bear erkek zayıf birisiyle beraber olur mu

bear'ım ve hayatta hiç bir şeye asla demiyorum.

ayı sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

profil mi yazacağız buraya da *

32 180 88 kızıl ve göbekli burada. çillerim var.

konum olarak 34(memleket) ve 65(iş). *

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

suriyelilerin ülkemizde yaptığını türkler de avrupa ülkelerinde yapıyor. maç vs ertesi kornalarla sokaklarda geziyor, düğün konvoylarıyla yol kapatıyor, bulunduğu ülkenin meydanlarında türkiye diye zılgıt çekiyorlar. sizin nefretiniz kadar biz de nefret ediliyoruz. bilin istedim. (bkz:yurtdışında yaşamış bir türk)

türkiyede halkın refah seviyesiyle suriyelilerin pek de ilgisi yok. durumun böyle olmasının sebebi suriyeliler değil, hükümet ve kararı verenler. enflasyonu, işsizliği, gençliği suriyeliler yapmadı sonuçta. aksine avrupa 4,5milyar avro vermesi karşılığında seve seve kabul ettik, kaçakları toplama merkezi olduk. dükkan vs açan suriyeliler ise kendi imkanlarıyla açtı.

eşcinselim kan veremiyorum

eşcinsellerden kan alınmamasının sebebi yönelimleri değil. birey hastalık mikrobunu yeni kapmışsa eğer, bunun bir pencere dönemi olduğundan analizlerde kanın sağlıklı görünmesi. türkiye'de ameliyatta pencere dönemi mikrobu taşıyıp da verilen kanlardan hiv, hepatit vs kapan yüzlerce hasta mevcut ve bunun dava süreci de kızılay açısından çok çetin.

etik olarak eşcinsellerden kan alınmaması sorunu var. nedeni ise hala hiv, gonore ve bilimum hastalıkların hala eşcinsellerde daha yaygın olduğu görüşü. çok eşlilik sadece eşcinsellerde yaygınmış gibi saçma bir inanış var.

toplumsal olarak ahlak sorunu yaşadığımızdan, insanların yaptıkları ile oldukları insan arasındaki benlik algılarının şizofrenisinden dolayı kabak sadece eşcinsellere patlamış durumda dünyada.

bir açıdan da yukarıda denildiği gibi wc'de günde bilmem kaç kişiyi götüren ve test olmaktan bi haber olan bir grup azınlık da mevcut. aslında kendi kendimizi ötekileştirilmeye mecbur bırakmışız da farkında değiliz.

yanlış anlaşılan şarkı sözleribir bar taburesi üstünde babamın öldüğü yaştayım

amkli konuşan eşcinsel

bisiklet parkurunda bisiklet süren iki hetero arkadaşım:

x: amk şu geçen travesti mi lan?
y: sus sus duyacak şimdi.
trans birey: amkun çocuğu bi am yaptırmışım ananda böyle yok.

kelimeyi kullanmayla cinsel yönelimin yada cinsiyet rollerinin alakası yok.

büyük penisli pasif

kamyoncu, cavit-19 tiplemelerine biri daha eklendi. buyurun buradan yakın.

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

suriyelilerin ülkemizde yaptığını türkler de avrupa ülkelerinde yapıyor. maç vs ertesi kornalarla sokaklarda geziyor, düğün konvoylarıyla yol kapatıyor, bulunduğu ülkenin meydanlarında türkiye diye zılgıt çekiyorlar. sizin nefretiniz kadar biz de nefret ediliyoruz. bilin istedim. (bkz:yurtdışında yaşamış bir türk)

türkiyede halkın refah seviyesiyle suriyelilerin pek de ilgisi yok. durumun böyle olmasının sebebi suriyeliler değil, hükümet ve kararı verenler. enflasyonu, işsizliği, gençliği suriyeliler yapmadı sonuçta. aksine avrupa 4,5milyar avro vermesi karşılığında seve seve kabul ettik, kaçakları toplama merkezi olduk. dükkan vs açan suriyeliler ise kendi imkanlarıyla açtı.

et yiyen insanların bedenlerinin hayvan mezarlığına dönmüş olması

bilim insanlarının bitkilerin de bir çeşit hislerinin ve hatta buna tepkilerinin olduğunu açıklamasından sonra vegan olmayanların bitkilerin yaşamına destek olarak topluca eyleme başlayıp başlamayacaklarını merak ettiren durum.

the kite runner

kitabının filminden kat kat iyi olduğunu düşünmekteyim.#3530 : ayrıca afganistan'da erkek çocuklarla halvet olma geleneği var.
(bkz:bacha bazi)

ayı sözlük

kim seni dışladı guzum? herkes kendi havasında hayalinde yaşantısında burada. kimse kimseye garez gütmüyor, gütmemeli. herkes birbiri için sanal konumda burada. belki sanalın verdiği özgüvenle yazdıklarını umursamıyor olabilirler. sana karşı tutum içinde olan azınlığı umursamazsan yada muhattap olmazsan çok da çekilmeyecek yer değil hani. bazı başlıklar yarıyor, bazen içini döküyorsun. o gözle bakarsan ve çok da ciddiye almazsan sanal kişilikleri bence daha güzel olur. yine de sen bilirsin tabi.

kaslı vücutların sineklere yem olacağı gerçeği