yumuklusucurta

Durum: 1059 - 114 - 53 - 6 - 10.04.2020 01:02

Puan: 16622 - Sözlük Kaşarı

2 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Moderatör.

Öğretmen. Artık PhD. mezunu. kıps
  • /
  • 53

covid-19

eşcinselliğe özendiriyor gerekçesi ile netflix yasaklansın diyen tip

netflix hesabı bile olmayan homofobiklerdir.

sözlükteki twink yazarlar

otter var aramızda da twink var mı bilemiyorum.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılarvadide akmayı öğrendi nehrimiz kaskatı insanların arasında.

nail noğay'ın çocuklarım aç diyen kadına geber demesi

olay sonucunda twitter hesabını kapamış ve tüm paylaşımlarını silmiştir. *

korona'da zincirin en korumasız halkası

işçi ve çalışanlar.
geliri düşük olanlar.
iyi ve sağlıklı beslenemeyenler.

ayı sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

lustral

tanım: bir antidepresan türü.

hoşgelmiş.

covid-19

bu virüsün en sevdiğim yanı statü, itibar, kademe, kıdem farketmemesi. burnu kaf dağında olanların kendine getirmesi.

malesef vaka sayısı 34bini geçti. her gün ortalama 75 ölüm haberi alıyoruz. tabi bunlar tespit edilebilenler. tespit edilemeyenler kim bilir ne durumda.

bugün bir uzmanın tvde konuşmasına kulak diktim. salgının ülkede pik yapması nisan sonunu bulur diyor. en erken haziran'da normal hayata dönebilirmişiz. tabi bu süreç izolasyonun sıkı bir şekilde devam etmesi şartıyla bu şekilde ilerleyebilir.

pozitif vaka haberlerini artık sosyal medyada alabilir olduk. içimizden birileri sürekli hasta oluyor. tedbiri elden bırakmamalı. aman dikkat.

hornet premium satın aldıktan sonra sevgili yapmak

sevgililik ömrünün hornet premium hesabından daha uzun olabileceği potansiyeli varsa iptal düşünülebilir. ancak yeni tanışılan birinin hayal kırıklığı olma ihtimali de göz önüne alınmalı.

banka hesaplarına el konması

böyle bir şey yapmaya yeltenmeleri sadece iktidarın sonunu daha da hızlandırır. 2023'e kalmaz seçim. gerçi mevcut koşullarda kalmayacağını düşünüyorum.

albeni

çikolata, bisküvi ve karamel uyumu barındıran çikolata.

gram altın

hiç bir zaman değer kaybetmeyen yatırım aracı. dövize göre daha az risk barındırır.

fatih portakal'a cumhurbaşkanı erdoğan'dan suç duyurusu

demek ki fatih portakal doğru eleştirilerde bulunmuş ki canları sıkılmış.

hazinenin yedek akçesini tüketip ilk gelen felakette halkın parasına ve maaşına göz koymak yenilir, yutulur cinsten değil. bunu tekalifi milliye ile anlatmak ise büyük bir garabet.

fatih portakal da en son zaten bankalardaki paralarımıza tekalifi milliye diye göz dikerler mi gibisinden twit atmıştı. şikayetin bu twit üzerinden olduğu belirtiliyor.

gidiyor erdoğan, bu son çırpınışları. seçim 2023'e kalmaz artık.

trafik cezası

2007'den beri trafikte faal bulunan biri olarak hiç başıma gelmemiş olaydır. "kurallara uyalım, uymayanları uyaralım" isimli kamu spotunu bırakıyorum efendim.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

sırf şu çocukları izlemek için müziğe katlanılır.

alttaki yazara soracaklarım var

ingiltere (londra).
yaz ortasında serin bir ülke.
trafik soldan akıyor.
müzeleri harika.
pub kültürü var.
hepsini topla gitmen için tek bir neden ediyorsa git.

hangi model arabayı kullanıyorsun? tavsiye eder misin?

alttaki yazara soracaklarım var

bilişsel terapi. stres yönetimi konusunda eskiden pek başarılı değildim. öğrendiğim teknikler ile daha rasyonel davranabiliyorum. tavsiye ederim.

özgürlüğün tanımını nasıl yaparsın?

growlr

bulunduğum konum itibariyle growlr aracılığıyla ermeni dostlarımla yakında grup partileri yapar düzeye geleceğim. yalnız ermeniler baya iyiymiş. kıl, kas, göbek maaşallah.

digiturk

covid-19 kapsamın liglerin tatil edilmesiyle önce spor paketi üyelerine tüm kanalları açmış, bugün itibariyle de isteyen spor paketi üyelerinin üyeliklerini isterlerse 2 ay dondurabileceğini açıklamıştır.

liglerin bu sene tat vermemesiyle seneye devam etmeyi düşünmediğim platformdur.
  • /
  • 53

nail noğay'ın çocuklarım aç diyen kadına geber demesi

bir süredir akp-mhp-bbp koalisyonu ve bunların bedava avukatlığını yapan ak-liberallerin * hakaret etme, ah pardon kendilerini ifade etme performanslarında ciddi bir düşüş gözlemliyordum. hatta bu nedenle paniğe bile kapılmıştım. bunlar neredeydiler? nerelere saklanmış olabilirlerdi? gizli bir planları mı vardı? evdeki kapıların arkasında mı gizleniyorlardı? dolapların kuytu köşelerinde mi bekleşiyorlardı? yoksa tuvalette klozetinin altında mı saklanıyorlardı? aniden karşıma çıkarlarsa nereye kaçabilirdim?

böyle dehşetli hisler ve korku ile geçen, çaresizlikle dolu günlerden sonra bu "geber" tweeti aslında yüreciğime su serpmiştir. çünkü görevlerinin başlarında olduklarını ve her zamanki hallerine devam ettiklerini görmüş bulunmaktayım. korkacak bir şey yokmuş işte dedim. derin bir nefes aldım. artık tuvaleti rahatlıkla kullanabileceğimi bilmek beni mutlu mesut etti.

artık akp-mhp-bbp-akliboşların kendilerini ifade etme sezonu yeninden açıldığına göre, geçmişte millete ana avrat düz gidenlerin "performans kriterlerine uygun davrandıkları için" ödüllendirilmeleri örneklerinde olduğu gibi, bu "geber" diyen şahsa da performansına uygun olacak bir ödül verilmesini beklemekteyim. valilik? milletvekilliği? hatta bakanlık?

edit: koalisyon ortaklarına ulusalcıları ve doğu perinçek'i eklemeyi unutmuşum. aslen homofobik olan esas oğlanları nasıl unuturum *

eşcinselliğe özendiriyor gerekçesi ile netflix yasaklansın diyen tip

ailemle birlikte yaşadığım zamanlarda birçok türk dizisi izledim. bir gün bile heteroseksüelliğe özenmedim. örnek vermek gerekirse ali rıza bey'in hala hayriye'ye tahammül ediyor olması beni çıldırtıyordu. daha dizinin ilk bölümünde ali rıza bey oğuz'u yargılamak yerine dudaklarından öpseydi ve o kafayı yemiş karısını, kardeşlikten bihaber olan aptal kızlarını, kanişten farkı olmayan oğlunu bırakıp oğuz'a bizzat kendisi kaçsaydı bugün hala yaşıyor olurdu ve sizi temin ederim ki dizi çok daha güzel bir yere giderdi. neyse ki ferhunde gibi rasyonel bir karakter vardı da seyir zevkimiz çok da bozulmadı.

edit: sonuç olarak aramızda 18 yaşından önce aşk-ı memnu izleyip behlül'ü değil de bihter'i arzulamış bir gay var mı? behlül ve bihter tamamen sembolik. siz süleyman efendi ve şayeste'yi de düşünebilirsiniz.

moda sahnesi

kadıköy'de bulunan sinema/tiyatro salonu. eskiden yerinde kafkas sineması bulunuyordu. kemal aydoğan, mert fırat gibi isimlerin destekleri ile kurulmuş. günümüzde workshoplara ve başka sinema gösterimlerine ev sahipliği yapıyor.

gezgin zirvesi

türkiye'de gezginlerin yol hikayelerini anlatmaları için kurulmuş sosyal gezi platformu. her yıl mart ayında ücretsiz etkinlikler düzenliyor. bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlikte, gezgin ödülleri töreni ile yılın enlerine ödüller vermişler.

maskülen adamın pasif olması

birçok insanın hala net bir şekilde kavrayamadığı durumlardan bir tanesi.
insanlar, feminen veya maskülen birini gördüğü zaman etiketleme yoluna gidiyor.
bireyleri kafalarındaki kalıba uymadıkları için ayrıştırıyor, yok sayıyor.

cinsel yönelim, cinsiyet kimliği ve bireyin tercih ettiği rol üç farklı çizgi üzerinde ilerleyen şeylerdir.
insanların kalıplarına sıkça rastlıyor olmamız, onların doğru olduğunu göstermez.
birinin maskülen olması, onun erkek veya aktif olduğu anlamına gelmez. beyanı ne ise odur.

maskülen pasif, biseksüel pasif, heteroseksüel pasif, cis erkek pasif diye liste uzar gider.

hornet premium satın aldıktan sonra sevgili yapmak

yazar burada verdiği paranın ekmeğini yiyememe kaygısından bahsediyor sanırım. sevdiceğine yol ver ekmeğini ye bence herkes için daha iyi sanki.

trafik cezası

vergi toplamadaki eşitsizlik, trafik cezasını uyarı ve caydırma niteliğinden çıkarıp vergi toplama aracı haline getirmiştir bu ülkede.

eds marifetiyle çekilen fotoğrafınız (aracınız ve siz) ve ceza evinize ansızın gelir. e-devlete arada da bakmak gerekir, zira öne oraya düşmektedir. muhtemelen ceza mahalinden geçmişinizdir; ve hızınızı, ihlalinizi hatırlamıyorsunuzdur.

paşa paşa ödeyecek ya da cezanızın katlanmasını seyrecedeksiniz. bu ülkede yaşamak böyle bir şey, işinize gelirse.

digiturk

bunların ki kadar yüzsüz müşteri temsilcisine rastlamadım. zaten gıcık şirketlerin müşteri temsilcilerine ya hiç ulaşamazsın ya da kurtulamazsın. karşılıklı blöfleşir sonunda anlaşırsın.
digitürk e para verdiğim için internette yayın açanlara ve izleyenlere de istemsizce ayar oluyorum. aslında dünya görüşüm* gereği sinir olmaman hatta alkışlamam gerekir ama takdir etmem gereken eyleme kendim mecalim yok.
neyse zaten futbolun da tadı yok artık.

başarı

başarı yapamadıklarımızla orantılıdır.
istenilen ama yapılamayan her şeyi gerçekleştirdiğimizde başarı olarak atfederiz.
velhasıl kelam aklım yaptıklarımda değil yapamadıklarımla :)

soft mu hard mı

sanal da mı klavyede mi diye sorular gelmedi değil aklıma.

(bkz:aynen öyle)
(bkz:tabi tabi)
(bkz:evet)
(bkz:tamam)
(bkz:sana öyle geliyor pantolonun üstünden)

Toplam entry sayısı: 1059

theia

4 milyar yıl önce dünya'ya çarpıp ay'ı oluşturan mars büyüklüğünde bir gök cismi. bir teoriye göre theia adlı gök cismi, bundan 4.3 milyar yıl önce dünya'ya çarptı ve bunun sonucunda ay oluştu.

şayet bu hipotez doğruysa dünya'da hayatın var olmasını sağlayacak ideal şartların oluşmasını sağladığından kendisine minnettar olmamız lazım. zira bilim adamlarının hesaplamaları uyarınca dünya'nın çekirdeği dünya'nın iriliğine kıyasla olması gerektiğinden çok daha büyük; buradan da dünya ve theia'nın çarpışma esnasında çekirdek ve mantolarının birleştiği sonucuna varıyoruz.

bu tür bir ortamda volkanik olarak fazlasıyla etkin bir gezegenimiz oluyor; bu da hayatın oluşmasını sağlayacak koşullardan birisi. ayrıca dünya'nın kütlesini ve eksenini çarpışmayla etkilemesi gerek hayatın oluşması için gereken yer çekimini, gerekse de değişik mevsimlerin olmasını sağlayacak eksen eğikliğini oluşturmuştur.

ayı sözlük mafyası

hiç birimiz aynı düşünmek zorunda değiliz. aynı şekilde yaşamak zorunda değiliz. dinlere, dillere, yaşam tarzlarına aynı mesafede durmak zorunda değiliz. aynı şeyleri sevmek, beğenmek, ilgi göstermek zorunda değiliz. ancak birbirimize saygı göstermek zorundayız.

dolayısıyla birinin x fikrini sevmesi ve diğerinin karşı olması kimsenin birbirini kötü sıfatlarla nitelemesini gerektirmez. bunun için başlık açmaya yada kişinin rumuz başlığına hakaretvari yazmaya gerek yok (forumda bu iki eylem trend durumda). ve en kötüsü maalesef birbirimize tahammülsüzlüğümüz almış başını gidiyor. oysa biz farklılıklarımızla gökkuşağını oluşturmamış mıydık?

kral leopold'un afrika'da yaptıkları

belçika kralı ıı. leopold.

insanlık tarihinin belki de en büyük soykırımlarından birisini yapmış, milyonlarca kongoluyu katletmiş bir cani.

öyle bir cani ki, askerlerinden attıkları kurşunların boşa gitmediğini ispatlamaları için, kurşun atılan kişinin elini veya cinsel organınını kesip getirmelerini isteyecek kadar.

fakat, öldürdükleri insanlar afrikalı olduğundan olacak ki, adı asla bir hitler kadar dillere pelesenk olmadı, lanetlenmedi.

aksine belçika’da paranın üzerine resmi basıldı, sokaklara heykelleri dikildi.katliamları dünyaya duyuran ise üstteki fotoğraftı. üstteki fotoğraf, 1900′lü yılların başında, kongo’da, bir din adamı tarafından gizlice çekildi. fotoğraftaki adam, kendisi gibi köle olan ve yeterince kauçuk toplayamadığı için cezalandırılan 5 yaşındaki kızının kesilen sol eli ve sağ ayağına bakıyor.

bu fotoğraf, yaklaşık 23 yıl süren kral leopold işkencesini belki de en net anlatan fotoğraf karesi. yaklaşık 5 milyon insanın ölümünden, 10 milyon insanın da sakat kalmasından sorumlu olan leopold, arkasında sömürülmüş ve katledilmiş bir toplum ve yok olmaya yakın bir fil nüfusu bırakmıştır.

söz konusu şirket sayesinde de kendisine dev bir kanlı servet sağlamıştır.

kral leopold’un yaptığı işkenceleri, dünya kamuoyuna en çok yansıtan gazetecilerin başında gelen morel, 1900’lü yılların başında kongo’daki katliamlar ile alakalı birçok yazı yazdı. daha sonra da bu katliam ve işkenceleri daha fazla protesto etmek amacıyla, dünyanın pek çok yerinde yürüyüşler düzenledi. leopold’ün yaptıklarını manşetlere taşıdı, yakılan köyler ile sakat edilmiş kongoluların resimlerini yayınlattı, mark twain ve sir arthur canon doyle gibi o zamanın tanınmış yazarlarının desteklerini sağlayıp leopold’ü kınayan yürüyüşler düzenledi.

leopold, bu protestolar sayesinde 1908′de kanlı ellerini kongo’dan çekmek zorunda kaldı ve bir yıl sonra da öldü.

bear erkek zayıf birisiyle beraber olur mu

bear'ım ve hayatta hiç bir şeye asla demiyorum.

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

suriyelilerin ülkemizde yaptığını türkler de avrupa ülkelerinde yapıyor. maç vs ertesi kornalarla sokaklarda geziyor, düğün konvoylarıyla yol kapatıyor, bulunduğu ülkenin meydanlarında türkiye diye zılgıt çekiyorlar. sizin nefretiniz kadar biz de nefret ediliyoruz. bilin istedim. (bkz:yurtdışında yaşamış bir türk)

türkiyede halkın refah seviyesiyle suriyelilerin pek de ilgisi yok. durumun böyle olmasının sebebi suriyeliler değil, hükümet ve kararı verenler. enflasyonu, işsizliği, gençliği suriyeliler yapmadı sonuçta. aksine avrupa 4,5milyar avro vermesi karşılığında seve seve kabul ettik, kaçakları toplama merkezi olduk. dükkan vs açan suriyeliler ise kendi imkanlarıyla açtı.

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

suriyelilerin ülkemizde yaptığını türkler de avrupa ülkelerinde yapıyor. maç vs ertesi kornalarla sokaklarda geziyor, düğün konvoylarıyla yol kapatıyor, bulunduğu ülkenin meydanlarında türkiye diye zılgıt çekiyorlar. sizin nefretiniz kadar biz de nefret ediliyoruz. bilin istedim. (bkz:yurtdışında yaşamış bir türk)

türkiyede halkın refah seviyesiyle suriyelilerin pek de ilgisi yok. durumun böyle olmasının sebebi suriyeliler değil, hükümet ve kararı verenler. enflasyonu, işsizliği, gençliği suriyeliler yapmadı sonuçta. aksine avrupa 4,5milyar avro vermesi karşılığında seve seve kabul ettik, kaçakları toplama merkezi olduk. dükkan vs açan suriyeliler ise kendi imkanlarıyla açtı.

eşcinselim kan veremiyorum

eşcinsellerden kan alınmamasının sebebi yönelimleri değil. birey hastalık mikrobunu yeni kapmışsa eğer, bunun bir pencere dönemi olduğundan analizlerde kanın sağlıklı görünmesi. türkiye'de ameliyatta pencere dönemi mikrobu taşıyıp da verilen kanlardan hiv, hepatit vs kapan yüzlerce hasta mevcut ve bunun dava süreci de kızılay açısından çok çetin.

etik olarak eşcinsellerden kan alınmaması sorunu var. nedeni ise hala hiv, gonore ve bilimum hastalıkların hala eşcinsellerde daha yaygın olduğu görüşü. çok eşlilik sadece eşcinsellerde yaygınmış gibi saçma bir inanış var.

toplumsal olarak ahlak sorunu yaşadığımızdan, insanların yaptıkları ile oldukları insan arasındaki benlik algılarının şizofrenisinden dolayı kabak sadece eşcinsellere patlamış durumda dünyada.

bir açıdan da yukarıda denildiği gibi wc'de günde bilmem kaç kişiyi götüren ve test olmaktan bi haber olan bir grup azınlık da mevcut. aslında kendi kendimizi ötekileştirilmeye mecbur bırakmışız da farkında değiliz.

yanlış anlaşılan şarkı sözleribir bar taburesi üstünde babamın öldüğü yaştayım

amkli konuşan eşcinsel

bisiklet parkurunda bisiklet süren iki hetero arkadaşım:

x: amk şu geçen travesti mi lan?
y: sus sus duyacak şimdi.
trans birey: amkun çocuğu bi am yaptırmışım ananda böyle yok.

kelimeyi kullanmayla cinsel yönelimin yada cinsiyet rollerinin alakası yok.

ayı sözlük mafyası

hiç birimiz aynı düşünmek zorunda değiliz. aynı şekilde yaşamak zorunda değiliz. dinlere, dillere, yaşam tarzlarına aynı mesafede durmak zorunda değiliz. aynı şeyleri sevmek, beğenmek, ilgi göstermek zorunda değiliz. ancak birbirimize saygı göstermek zorundayız.

dolayısıyla birinin x fikrini sevmesi ve diğerinin karşı olması kimsenin birbirini kötü sıfatlarla nitelemesini gerektirmez. bunun için başlık açmaya yada kişinin rumuz başlığına hakaretvari yazmaya gerek yok (forumda bu iki eylem trend durumda). ve en kötüsü maalesef birbirimize tahammülsüzlüğümüz almış başını gidiyor. oysa biz farklılıklarımızla gökkuşağını oluşturmamış mıydık?

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

suriyelilerin ülkemizde yaptığını türkler de avrupa ülkelerinde yapıyor. maç vs ertesi kornalarla sokaklarda geziyor, düğün konvoylarıyla yol kapatıyor, bulunduğu ülkenin meydanlarında türkiye diye zılgıt çekiyorlar. sizin nefretiniz kadar biz de nefret ediliyoruz. bilin istedim. (bkz:yurtdışında yaşamış bir türk)

türkiyede halkın refah seviyesiyle suriyelilerin pek de ilgisi yok. durumun böyle olmasının sebebi suriyeliler değil, hükümet ve kararı verenler. enflasyonu, işsizliği, gençliği suriyeliler yapmadı sonuçta. aksine avrupa 4,5milyar avro vermesi karşılığında seve seve kabul ettik, kaçakları toplama merkezi olduk. dükkan vs açan suriyeliler ise kendi imkanlarıyla açtı.

et yiyen insanların bedenlerinin hayvan mezarlığına dönmüş olması

bilim insanlarının bitkilerin de bir çeşit hislerinin ve hatta buna tepkilerinin olduğunu açıklamasından sonra vegan olmayanların bitkilerin yaşamına destek olarak topluca eyleme başlayıp başlamayacaklarını merak ettiren durum.

the kite runner

kitabının filminden kat kat iyi olduğunu düşünmekteyim.#3530 : ayrıca afganistan'da erkek çocuklarla halvet olma geleneği var.
(bkz:bacha bazi)

ayı sözlük

kim seni dışladı guzum? herkes kendi havasında hayalinde yaşantısında burada. kimse kimseye garez gütmüyor, gütmemeli. herkes birbiri için sanal konumda burada. belki sanalın verdiği özgüvenle yazdıklarını umursamıyor olabilirler. sana karşı tutum içinde olan azınlığı umursamazsan yada muhattap olmazsan çok da çekilmeyecek yer değil hani. bazı başlıklar yarıyor, bazen içini döküyorsun. o gözle bakarsan ve çok da ciddiye almazsan sanal kişilikleri bence daha güzel olur. yine de sen bilirsin tabi.

kaslı vücutların sineklere yem olacağı gerçeği