pufidik

Durum: 345 - 0 - 0 - 0 - 16.10.2020 15:03

Puan: 7526 - Sözlük Kezbanı

1 yıl önce kayıt oldu. 8.Nesil Editör.

"...kafan iyiyken, bir kral olursun , bir diktatör, bir tanrı veya dünyanın efendisi..." (Ime Prezakias - Roza Eskenazi)
  • /
  • 18

aspava

çalışanları "mahallede top var" diyerek eşcinsellere saldırmış. ankara'da hangi tip hödükleri işe aldıkları ortada. sözde homofobik olmayan bir semt burası.* bakalım bu yaşananlara tepki gösterecek birileri var mı o "çağdaş" semtte.

"“arkadaşlarımızla birlikte esat caddesi’nde aspavalara doğru yürüyorduk. aspava’ya az kaldığında bir tane motor yanımızda durdu. iki kişilerdi, motoru süren “ibneler! toplar! burada ne yapıyorsunuz?” diyerek bir arkadaşımıza tokat attı. bizim bağırıp tepki göstermemiz üzerine hareket edip aspavaların önüne gittiler. biz de aspavaların önüne gittik orada 15-20 kişi (aspavaların kuryeleri) bizi linç etmeye kalkıştı. kaçıp evimize doğru giderken ara sokağa kadar bizi takip eden üç kişi, “mahallemizde top var, barındırmayacağız” diyerek saldırdı, darp edildik.”

https://kaosgl.org/haber/ankara-mahalled...

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

kadem

istanbul sözleşmesi'ni akplileştirecek kuruluştur. akpye yönelen tepkileri örtbas etmek için parti içi muhalefet rolünü oynamışlardır. son açıklamalarında lgbtileri gayri ahlaki olarak niteleyip, mücadeleyi sürdüreceklerini belirtmişlerdir.

http://www.diken.com.tr/kademden-homofob...

kadem

lgbti düşmanı akpli ve diğer görüşlerden lgbti düşmanı kadın ve erkeklerin de pek bir sevdiği kadın derneği. “küresel lgbt dayanışmasına hayır” başlıklı basın açıklaması için (bkz:istanbul sözleşmesi).

istanbul sözleşmesi

akpli kadınlar sözleşme üzerinden yine lgbtilere sataşmış.

"istanbul sözleşmesi'nin uygulanması gerektiğini ifade eden (akpli) kadın ve demokrasi derneği (kadem), eleştirilere yanıt verirken sözleşmede lgbti+'lara ilişkin kısmı "tehdit" olarak niteledi."

https://www.gazeteduvar.com.tr/kadin/202...

seyfi dursunoğlu

efsane olmuş huysuz virjin karakteri de gitti. kendisini izlerken eğlenenlerin arasında da onunla alay eden çoktu. türkiye gerçeğidir bu. umarım hayatında istediklerini gerçekleştirmiş ve huzurlu bir şekilde ölmüştür. gittiği yerdekiler şanslı.

macaristan'da eşcinsellikle ilgili yaptırım

ırkçı faşist bir diktatörlüğe doğru hızla evrilen bu ülke bundan böyle başta transseksüeller olmak üzere dayatılmış toplumsal cinsiyet kalıplarına uymayan herkes için kabusa dönecek gibi görünüyor. macaristan geçtiğimiz ay "demokratik" olarak değerlendirilen ülkeler listesinden de çıkartılmıştı.

"macaristan’da hükümetin resmî kayıtlardaki cinsiyet hanesini değiştirmeyi yasaklayan torba tasarısını meclis de onayladı."

https://www.kaosgl.org/haber/macaristan-...

(bkz:transfobi)
(bkz:toplumsal cinsiyet)

xalo

güzel insan. çok özleneceğini de biliyor. bu da benden sana olsun.

twitter

en ucuzundan internet trol gazetesi.

içselleştirilmiş homofobi

gerçekleri yazınca sinirlenenlerin yorum yaptığı başlık.

yukarıdaki bisensual'e cevaben: hangi başlık altına alakasız şeyler yazmışım? senin alakasız, zırva ve şov yapmaya kalktığın başlıklarının altına mı? kendi yazdığın şeylerle benimkileri karıştırmışsındır. cehalet konusunda seninle yarışamam orası doğru. sen kendini sözlüğe "şirin" göstermeye devam et. ne olduğun belli.*

içselleştirilmiş homofobi

sevmediklerinin cinsel yönelimini belirtme ihtiyacı sırasında "homo" olduğunu söylemesinin ne olup olmadığını eşcinsellere öğretmeye çalışanların, pasiflerle vs. alay eden entryler girenlerin ve hatta kendi yönelimini duruma göre değiştirenlerin sözlüğe "şirin" görünmek için yorum yaptığı başlık.

içselleştirilmiş homofobi

#418902 nolu entryde görüldüğü gibi işine gelmediği zaman, pasiflere "homo" yaftasını vuran, ama kendisi eğlence amaçlı olarak eşcinsellerle alay ederken bunu normal gören şahısların kendi durumlarının farkında olmadan atıp tuttuğu konu.

murat övüç

kendisi tıpkı sözlükte "benim de eşcinsel arkadaşlarım var" dedikten sonra işine gelmeyenlere "homo" diyenler gibi, "benim de ermeni arkadaşlarım var" dedikten sonra ırkçılığını kusmuştur.

malum hayat kurtarıcısı şovunu yapanların ermenilere hakaretlerine ses çıkartmayan nasıl olduysa kendi çapında para kazanan bir eşcinseli hedef göstermektedir. neden, çünkü murat övüç bir "homo"dur.

normaldir bu ülke şartlarında.

seyhan soylu

seyhan soylu zamanında başta kürtleri hedef alarak her türlü ırkçı söylemi kullanmıştır. normaldir. kendi siyasi görüşüne yakın şahısa saldırdı diye onu eleştiren yukarıdaki entryi giren gereksiz troll yazar, seyhan soylu'nun ırkçılığına laf edebilir mi? hayır.

metin feyzioğlu

onur yürüyüşüne destek adı altında lgbtilere nefret suçu işlenmemeli diyerek dönemin iktidarına karşı görünen ama işler değişince lgbtiyi hedef alan din-ayet işlerinin açıklamasına tepki göstermeyen bir adamın fikirlerinin açık olduğunu sananlar var.

gerçi sözlükte kendisini "benim de eşcinsel arkadaşlarım var" diyerek tanıtıp başka zaman eşcinsellerle dalgasını geçenden de ne beklenir? **

metin feyzioğlu

"ankara barosu'nun açıklamasını tasvip etmemiz mümkün değil"

lgbtleri hedef alan din-ayet işleri başkanı ali erbaşın açıklamalarını eleştirmek yerine ankara barosu'nun ali erbaş'ı eleştirdiği bildiriyi eleştirmiştir.

bu adam işine gelmeyenlere terörist vs. der, her türlü fanatik milliyetçi, ayrımcı açıklamayı siyasi popülizm adına da destekler. sonrasında kimi zaman katliamlar, kimi zaman cinayetler olunca anında taraf değişirip demokrat şovu yapar. erdoğan karşıtlığını kullanarak muhalefeti yönlendirme memurudur.

bunlar gibilerden medet umanlar için bir not: lgbtiler de bu adam ve bunun gibileri için sadece rehinedir.

https://twitter.com/metinfeyzioglu/statu...

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/tbb-b...

kuran olmasaydı ne olurdu

homofobinin tek kaynağı ne islam ne de diğer dinler. ali erbaşa veya bu tip söylemlere destek verenler arasında dünya kadar kemalist, liberal, atatürkçü kadın, solcu, islamı kabul etmeyen türkçüler vs. var. hepsi sosyal medyada gerçek hesaplarıyla atıp tutmakta.

edit: başlığı açan yazar entrysini silmiş.

umut güner

kendisini şahsen tanımıyorum. hakkında olumsuz düşünenler de mevcut görünüyor. ancak geçen gün "çocuk bayramı" üzerine yazdığı yazıyı buraya tekrardan ekliyorum. çoğu zaman sözlükte de karşımıza çıkan eşcinselleri aşağılayan seviyesiz başlıklar açan veya yorumlar yapan, çoğunlukla kendilerini bile kabul edemedikleri için faşistleşimiş, kokuşmuş leş zihniyetlerini tatmin için buraya gelmiş kimi troll, kimi kişilksiz tipleri de kapsayan enfes bir yazısı var.

al sana düşman: işte benim çocukluğum!

..."ve dün onlarca insan çocukluk fotoğraflarını paylaştılar. o fotoğrafların hepsinin arkasında binlerce hikâye var, engellenmişlikler, üzüntüler, kıskançlıklar var. ve insanlar bugünün ibnelerinin küçükken dalga geçtikleri, top tekerlek diye aşağıladıkları çocuklar olduğu gerçeği ile yüzleşmek istemiyorlar. ve hem bugünümüze hem geçmişimize dil çıkartıyorlar!...

https://www.kaosgl.org/gokkusagi-forumu-...

bisensual

sözlüğe alay içerikli entryler girmeye gelmiş onlarca benzeri gibi seviyesiz başlık ve entry sahibi vasat trolllerden biri.

parlak pasif

kendisini komik sanan, ilgi çekme meraklısı, ne olduğu belli olmayan bir tipin açtığı başlık. bunlar gibilerini istemiyoruz bu sözlükte.
  • /
  • 18

berat albayrak

olayın sonu süleyman soylu'nun istifa etmesi olayı olacak gibi bir his var içimde

berat albayrak

istifa ettiğine dair söylentiler dolanıyor özellikle twitterda. (bkz:ay hadi inşallah)

edit: doğruymuş. twitter hesabını kapatmış. "at izi it izine karıştı" gibi laflar etmiş açıklamasında.

https://www.gazeteduvar.com.tr/hazine-ve...

edit 2: yalaka yandaş medya ve diğer kıç yalayıcısı destekçileri istifa ile ilgili haberleri, paylaşımları silmişler. arkada işler dönüyor gene.

burhan kuzu

covid-19'u epey küçümsediği tweet mesajı için:

https://twitter.com/CaKizil/status/13228...

kuzucuğum için gelsin *

burhan kuzu

başkanlık sisteminin gelmesi için yırtınan,
muhalefet üyelerini terörist ilan eden,
zindaşti vb skandallarda adı geçen,
covidin abartıldığını söyleyip covid yönetimimizi yere göre sığdıramayan,
hatta başkanlık sistemi olmasaydı covid'i yenemezdik diyen,
billimsel düşünceden uzak profesör bugün covid 19 yüzünden hayatını kaybetmiş.

üzüldüm çünkü bu dünyada yargılanamadan gitti. gerçi hoş, yargılansaydı da "ak"lanırdı. tanrı'nın adaleti üzerine olsun.

yeni başlayanlara sigara tavsiyesi

threesome dolandırıcılığı

bir yakınının yoğun bakıma alınması sonucu boşalan evi seks yapmak için değerlendirmek de iyiymiş.

#422635 girisinde bana insanlara ahlak satan iki yüzlü göndermesi yapmış bir yazarın ahlaksızlıkta bir ekol olması da hayli ironik bir durum. muhtemelen sırf ev boş olacak diye cenazeleri de iple çekiyordur. *

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

toplu taşımada ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektirbunu sorun olarak algıladırlar mı yoksa sadece bir tebiliği mi? acaba nelere mal olabileceğinin farkında olarak yapılmış bir açıklama mı yoksa sadece bir demeçten ibaret mi?

bu gün halen ayakta yolcu vardı her yerde, yarın olacak mı? olmaması için ne yapılabilir ? otobüsten tüm yolcuları indirip, işine gitmeye çalışan vatandaştan ceza mı kesilecek? yoksa şoförler işine gitmeye çalışan vatandaşları almayacaklar mı?

korkmam gerekir mi acaba bilmiyorum, hangisinin olacağını da kestiremediğim için, çok yazık gerçekten talihsiz bir durumdur. her halde istanbul'da vatandaşların işe giderken ne çileler çektiklerinden haberdar değiller. ulaşım olarak tabi ki, bırakın ayakta yolcu gitmemesini, mümkün değil bu kararın uygulanması.

bunun sonucunda neler olur, gerçekten endişe ve korku verir bir durumdur.

creedence clearwater revival

country ve blues'in temel yapı taşlarından sayılan rock band.

rolling stone tarafından yere göğe sığdırılamayan topluluk, 60'ların sonuna doğru büyük sükse yapmış, henüz kariyerlerinin 5. yılında iken 1972 tarihli mardi gras albümü ile bu kez rolling stone ve müzik yazarları tarafından topa tutulmuştur. her plağı milyon satan amerikalı band 1972 yılı sonunda sessiz sedasız dağılmıştır.

country türünün yaygınlaşmasında ve tanıtılmasında etkili olan sayılı dünya gruplarından biridir.

creedence clearwater revival - have you ever seen the rain?:

covid-19

özetle biz sağlıkçıların başta olmak üzere bir çok kişinin g*tünü sikti bu virüs

Toplam entry sayısı: 345

10 nisan 2020 sokağa çıkma yasağı

son 1 aydır bu saatlerde duymadığım kadar fazla araba sesi var şu an. dışarıdakiler evlerine mi dönüyor acaba?

olmayan maske, kolonya dağıtımı falan da böylece sona erecek gibi. gerek yok zaten. bizi herkes kıskanıyor malum.

bu arada bundan 1,5 ay önce önlem alın, yoksa durum ciddileşir diyenlere terörist diyen mhp-akpliler ve yalakaları hakkında işlem yapılmasını bekleyen? *

the end

the doors'un 1967 yılında yayınlanmış ilk albümlerinde yer alan ve ölümün anlatıldığı, dinleyeni yaklaşık 12 dakika boyunca zihinsel ve düşünsel yolculuğa çıkartan unutulmaz şarkısıdır.

aynı zamanda grubun vokalisti jim morrison'un şarkı sözü yazmak için cesaretlendirdiği bir başka müzik efsanesi nico'nun morrison'un ölümü ardından ona ithaf ettiği albümün de adıdır. bu albümde nico'nun the end yorumunda şarkının sansürlenen meşhur "mother ı want to ..." kısmındaki ölümcül ses tonu karanlığın dibidir dense yeridir.

"this is the end, beautiful friend
this is the end, my only friend, the end
of our elaborate plans, the end
of everything that stands, the end
no safety or surprise, the end
ı'll never look into your eyes...again
..."

the doors


nico *

murat övüç

kendisi tıpkı sözlükte "benim de eşcinsel arkadaşlarım var" dedikten sonra işine gelmeyenlere "homo" diyenler gibi, "benim de ermeni arkadaşlarım var" dedikten sonra ırkçılığını kusmuştur.

malum hayat kurtarıcısı şovunu yapanların ermenilere hakaretlerine ses çıkartmayan nasıl olduysa kendi çapında para kazanan bir eşcinseli hedef göstermektedir. neden, çünkü murat övüç bir "homo"dur.

normaldir bu ülke şartlarında.

eşcinsel olmak

sadece kendisini mutlu edecek bir türde idealin peşinde koşan ve onu arayanların, kendisinin istemediği tipte (ör: mülteci, kürt, müslüman, sosyalist, kadınsı, akpli, herkesle yatan vs.) eşcinsellerden hoşlanmayanların, çoğunlukla ayrımcılığı normal gören yarı resmi ağızda olup fazla da bir işe yaramayan bir kısım yazarın şikayetleri bolca görülüyor hem bu başlık altında hem diğer başlıklarda.

madem siz bu kadar özelsiniz, farklısınız, buralarda ne işiniz var? mesela sosyalistleri sevmiyorsunuz neden "size özel ilgi gösterecek" lgbti dayanışması yok diye kızıyorsunuz? dayanışma kolektivist bir harekettir ve doğası gereği sosyalisttir. lgbtiler sosyalist olacak diye bir şart yok. faşisti de, kemalisti de, dincisi de, ırkçısı da, liberali de var ama toplu destek istiyorsan durum bu. beğenmiyorsan mesela git ülkü ocaklarına, atatürkçü derneklere, türkiye gençlik birliğine, vatan partisine, liberal düşünce topluluğuna vs. ben eşcinselim de, destek iste onlardan. veya kendi ideolojine göre oluşum yarat bakalım neler oluyor.

herkes kardeş olsun ama benim istediğim siyasi görüşte, etnik kimlikte, inançta (veya inançsızlıkta), davranışta (ör: efemine olmayacak) olsun diyenler de oldukça eğlenceli. mesela "kürtçe konuşmasın", kürtse x partisine oy atmasın gibi yazılar yazanı da var burada. sen kendini nerede görüyorsun diye soran olmamış bu süprüntülere. bir de bunlar sürekli bir mağdur şovu yapıyorlar. buraya yazacak kadar zamanı var bu şımarık mağdurların. ama anadilini konuştu diye dayak yiyerek öldürülenler, belki kendilerinin sevmediği partiye oy attığı için, bu yazarlara göre ölümü hakediyorlar (bu tip entryler bolca var sözlükte).

hele o ahlak meraklısı olanlar daha da ilginç.* heteroseksüellerin hayatları nasıl diye sormak gerekli bunlara? yani eşcinseller bu kadar iğrenç geliyor bunlara o zaman heteroseksüellerin hayatları bunlar için çok "hijyenik" görüyor ve detayları çok iyi biliyorlar demek. oysa gazetelerden okuyoruz tecavüzler, aldatmalar, sahtekarlıklar vs orada da dolu. madem sorun eşcinsellerde, aslında toplum sorunlu değil, o zaman sen de "hijyenik eşcinsel" kimliğini açıktan göstererek toplumun o "sorunsuz" kısmı ile takıl bakalım neler oluyor.

eşcinsel olmak üzerinden kendi kafanızdaki idealleri millete dayatınca böyle komik duruma düşersiniz. eşcinseller sistem içinde ayrımcılık yaşıyor ve bu tahakkümün kaynakları arasında sizin o desteklediğiniz, ifade ettiğiniz kafa yapısı başı çekiyor.

ve evet eşcinsel olmak da aynen sizin de olduğunuz gibi insan olmaktır. (bkz:insan olmak)

tahinli pide

kimse kızmasın darılmasın. mutlaka her şehirde güzel yapılıyordur ama bursa'da yapılır en iyisi. şehrin tarihi çarşısında minik ve sevimli fırınlarda görürsünüz.

ancak sanki bu başlık altında bahsedilen tahinli çörek gibi geldi bana. kat kat, lifli gibi görüneni tahinli çörektir. o da şahanedir ama tahinli pide akli dengenizi yerinden oynatacak bir "şey"dir.*

tahinli pide, tombik hamurun ortasında erimeye yakın tahin ve sanırım içinde azıcık da pekmez karışımı olan eşsiz bir lezzettir. fırından alındığında bir de uyarırlar "aman dikkat çok sıcak" diye. insanın başı dönüyor, fena oluyor. ağır tahrik unsuru gibi bir durum.

büyük boyunu ben bitiremiyorum. küçük boylarından 1 tanesi ise tek başına yetiyor. kahvaltılarda arada sırada olmak kaydıyla götürülmesi şart.

ayrıca şunlar da yazılmış.
(bkz:tahinli)
(bkz:düz duvara tırmandıran tahinli pide)

edit: evde yapılanlar elbette sınıflandırma dışıdır. onlardaki lezzetin yanına yaklaşılmaz.

gomidas vartaped

1869 kütahya doğumludur. doğduğu, yetiştiği topraklarda dile getirilmesi istenmeyen malum nedenden dolayı buradaki müzik camiasında bile fazla bilinmeyen dünyaca ünlü ermeni müzikolog, besteci, koro şefi ve şairdir. 1915'te yaşadıklarından sonra akli dengesini kaybetmiş ve sonrasında, 1935 yılında, paris'te bir psikiyatri kliniğinde hayata gözlerini yummuştur.

istanbul doğumlu piyanist şahan arzruni'nin yorumladığı, komitas'ın beste veya düzenlemelerini kapsayan hepsi birbirinden güzel eserleri içeren bir albüm ülkemizde yayınlanmıştır. merak edenler için o albümden shushiki...

bülent ersoy

zenginin malı züğürdün çenesini yorar derler ama muazzam boyutlardaki mirasını diyanet vakfı ve türk eğitim vakfına* bırakacağını açıklamış olması bir ara konuşulmuştu. bir dönemler "rakibi" olan zeki müren de mirasını eşcinsellere en çok ayrımcılık yapan kurumlara bırakacağını açıklamıştı. bu durum kimine göre "kabullenememe sendromu"nun tipik örneklerinden biridir. bir de ölümlerinden sonrasını bile garanti almaya çalışmak gibi bir durum olarak da düşünülebilir.*

istediğini yapar elbet, kendi mirası ama o kadar da büyütülecek bir karakter değildir lgbti dünyasında. zeki müren gibi o da eğlendirdi insanları bolca, orası kesin. her ikisi de iyi yaşadı, bol kazandı ve herkes gibi işlerine ne gelirse onu yaptı.

miras haberi:
http://bianet.org/bianet/toplum/160722-b...

kendisi hakkında yaptığı komik bir filmden "manidar" bir delirme sahne gelsin.*

tahinli pide

kimse kızmasın darılmasın. mutlaka her şehirde güzel yapılıyordur ama bursa'da yapılır en iyisi. şehrin tarihi çarşısında minik ve sevimli fırınlarda görürsünüz.

ancak sanki bu başlık altında bahsedilen tahinli çörek gibi geldi bana. kat kat, lifli gibi görüneni tahinli çörektir. o da şahanedir ama tahinli pide akli dengenizi yerinden oynatacak bir "şey"dir.*

tahinli pide, tombik hamurun ortasında erimeye yakın tahin ve sanırım içinde azıcık da pekmez karışımı olan eşsiz bir lezzettir. fırından alındığında bir de uyarırlar "aman dikkat çok sıcak" diye. insanın başı dönüyor, fena oluyor. ağır tahrik unsuru gibi bir durum.

büyük boyunu ben bitiremiyorum. küçük boylarından 1 tanesi ise tek başına yetiyor. kahvaltılarda arada sırada olmak kaydıyla götürülmesi şart.

ayrıca şunlar da yazılmış.
(bkz:tahinli)
(bkz:düz duvara tırmandıran tahinli pide)

edit: evde yapılanlar elbette sınıflandırma dışıdır. onlardaki lezzetin yanına yaklaşılmaz.

10 nisan 2020 sokağa çıkma yasağı

son 1 aydır bu saatlerde duymadığım kadar fazla araba sesi var şu an. dışarıdakiler evlerine mi dönüyor acaba?

olmayan maske, kolonya dağıtımı falan da böylece sona erecek gibi. gerek yok zaten. bizi herkes kıskanıyor malum.

bu arada bundan 1,5 ay önce önlem alın, yoksa durum ciddileşir diyenlere terörist diyen mhp-akpliler ve yalakaları hakkında işlem yapılmasını bekleyen? *

yeni akit

bu sefer de trans erkek modellik yarışmasını hedef göstermişler. etkinlik iptal olmuş. tıklanınca reklam parası kazanmasınlar diye şu şeyin internet sitesine bakmak yerine haberde neler olduğu konusunda fikir yürütelim mi? "yeni akitçe" diline ait hangi anahtar sözcükler vardır o haberin içinde acaba?
a. sapıklar
b. homolar
c. cehennem odunları
d. ...*

gerçi bunlara kızana kadar kimler var ortalıklarda. geçenlerde akpnin dinciliğinden ve devletçiliğinden bu zamana kadar rahatsız olmayıp nedense artık sıkıldığını ima etmiş liberal bir zat* sosyal medyada "onur yürüyüşü sapıklıktır demek ifade özgürlüğüdür"* falan filan demiş. ben de bu zata ve bunun gibilere diyorum ki hepiniz yeni akitsiniz.**

haberi veren pembe hayat sitesinden linki koydum.
http://www.pembehayat.org/haberler/detay...

nasuh mahruki

boğazına kadar siyasete batmış, kibir kuklası, şovmen, faşist ve ırkçının tekidir. gezi olayları sırasında da kendi şovunu yaptığı provokatif fırsatçılığı hala akıllardadır. artık yaşlandığı ve önemini kaybettiği için iyiden iyiye ona buna bela okumaya başlamıştır. ülkedeki en azgın faşistlerle bir araya gelmekte sakınca görmemektedir. tarihin gördüğü en büyük katliamlardan birini inkar eden böyle birisinin hayat kurtarıcısı rolünü oynaması gülünçtür.

(bkz:ittihatçı nasuh)

metin feyzioğlu

"ankara barosu'nun açıklamasını tasvip etmemiz mümkün değil"

lgbtleri hedef alan din-ayet işleri başkanı ali erbaşın açıklamalarını eleştirmek yerine ankara barosu'nun ali erbaş'ı eleştirdiği bildiriyi eleştirmiştir.

bu adam işine gelmeyenlere terörist vs. der, her türlü fanatik milliyetçi, ayrımcı açıklamayı siyasi popülizm adına da destekler. sonrasında kimi zaman katliamlar, kimi zaman cinayetler olunca anında taraf değişirip demokrat şovu yapar. erdoğan karşıtlığını kullanarak muhalefeti yönlendirme memurudur.

bunlar gibilerden medet umanlar için bir not: lgbtiler de bu adam ve bunun gibileri için sadece rehinedir.

https://twitter.com/metinfeyzioglu/statu...

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/tbb-b...

lgbti temalı filmler

(bkz:twist)

2003 yılından kanada menşeili bir film. oliver twist isimli romanın yeniden anlatımı üzerine kuruludur. nick stahl başroldedir ve depresif bir filmdir. youtube'dan izlenebilmektedir. https://www.imdb.com/title/tt0339827/

(bkz:kinky boots) bu da 2005 yılından. chiwetel ejiofor'ın performansı başarılıdır. oldukça komik sahneleri vardır. https://www.imdb.com/title/tt0434124/?re...

metin feyzioğlu

onur yürüyüşüne destek adı altında lgbtilere nefret suçu işlenmemeli diyerek dönemin iktidarına karşı görünen ama işler değişince lgbtiyi hedef alan din-ayet işlerinin açıklamasına tepki göstermeyen bir adamın fikirlerinin açık olduğunu sananlar var.

gerçi sözlükte kendisini "benim de eşcinsel arkadaşlarım var" diyerek tanıtıp başka zaman eşcinsellerle dalgasını geçenden de ne beklenir? **

seyhan soylu

seyhan soylu zamanında başta kürtleri hedef alarak her türlü ırkçı söylemi kullanmıştır. normaldir. kendi siyasi görüşüne yakın şahısa saldırdı diye onu eleştiren yukarıdaki entryi giren gereksiz troll yazar, seyhan soylu'nun ırkçılığına laf edebilir mi? hayır.