pufidik

Durum: 568 - 10 - 1 - 0 - 11.10.2021 17:21

Puan: 24660 - Sözlük Kaşarı

2 yıl önce kayıt oldu. 9.Nesil Editör.

"...kafan iyiyken, bir kral olursun , bir diktatör, bir tanrı veya dünyanın efendisi..." (Ime Prezakias - Roza Eskenazi)
  • /
  • 29

tamer karadağlı

artık yeter diyerek dayanamıyorum ve yazıyorum. sanattan anlamayanların hakkında ileri geri konuşarak karalamaya çalıştığı erkek!!
şöyle bir oyunculuğu nerede gördünüz? adam yaşıyor resmen rolünü. o bakışlar, o refleksler, hele o gözlüğü. asıl o laf edenler kıskanıyor ama şunu bilin ki kıskançlık çok kötü bir huydur !!! * *

* *

bergen

kanal d'de yayınlanan neler oluyor hayatta isimli programda bergen'ın katiline tekrar mikrofon uzatılınca bugün yine haber olmuş. katili halis serbest bergen'i öldürmek dışında 4 çocuğa istismarda bulunmuş bir pedofil aynı zamanda. yakın zamanda bergen üzerinde hak iddia ediyordu diye aklımda kalmıştı. şimdi adam geri adım atmak yerine kahkahalar atarak aşağıdaki açıklamayı yapmış ve bu adam gibileri sokakta özgürce dolanıyor.

"muhabirin “pişman mısınız?” sorusuna “yok, pişman değilim” yanıtını veren serbest, “kadın cinayetlerine kesinlikle karşıyım. bir bayan, eşine ’ben anlaşamadım, boşanacağım’ diyor. anlaşamamışlar, olabilir. yolun açık olsun” ifadelerini de kullandı.

serbes, bergen'in annesini öldürmek istediğini de şu sözlerle anlattı:

"annesi 'ölümden korkmuyorum' diyordu. ilk ona sıktım. öldü sandım. ölmese ben onu sağ bırakır mıydım? annesinin ölmeyişine çok üzüldüm."

https://www.birgun.net/haber/bergen-i-katleden-erkegi-yayina-cikarip-cinayeti-anlattirdilar-360353

https://t24.com.tr/video/bergen-i-katleden-halis-serbest-e-mikrofon-uzatilmasina-sosyal-medyada-tepki,42284(bkz:kadın cinayetleri)
(bkz:namus cinayetleri)

aşk adamı

bir de aşk kadını vardır.

"bıdı bıdı bıdı
"çünkü ben aşk kadınıyım" *
bıdı bıdı bıdı
bıdı bıdı bıdı
çaaatttt"

redkid23

kendisini takipten çıktığım için (bir de entrylerine beğeni atmadığım için*) hakkımda rahatsızlık bildirmiş bir yazar. kendisinin "kişisel mevzuları" olarak bahsettiği şey arası bozulduğu için aslen sözlüğe kendisinin davet etmiş olduğu başka bir yazarı* açıktan taciz etmesi, taciz ettiği yazarın sözlükten kovulmuş olması ve açıktan ırkçılığa destek çıkan durumlara yol açmış olmasıdır. bu durumda da kendisini takipten çıktım.

edit: kendisine o dönemde ve sonrasında da olumlu /olumsuz bir söz söylememiş olmama rağmen bunca zaman sonra neden şimdi bu tip entryler girdiğini anlamadığım yazar.

edit: kendi entrylerini ve kendisinin yol açtığı durumu görmezden gelmeye devam eden ve kişisel sataşmalara devam eden bir yazar. bunca zaman sonra ne oldu?

gökkuşağı

gemlik ülkü ocakları üyeleri trafo üzerinde bulunan gökkuşağı üzerinde 1-3 yaş arası için zihinsel gelişime uygun boyama becerilerini geliştirirken basılmış!

"bursa gemlik ülkü ocakları çocuklar için çizilen gökkuşağını "lgbti'yi temsil ediyor." diye karalamış."

(bkz:ülkü ocağı)
(bkz:ülkücüler)
(bkz:mhp)

https://twitter.com/yonelimesitligi/stat...

https://www.bursadabugun.com/haber/bursa...

https://www.gazeteduvar.com.tr/ulku-ocak...

yağmur arıcan

pembe hayat'ın hazırladığı yıllar affetmez belgesel serisi ile hikayesini dinleme fırsatı bulduğumuz mersin 7 renk lgbti aktivisti trans birey. kendisi ile bir söyleşi daha yapılmış.

...kimya mühendisi iken cinsel yönelimi nedeniyle çalıştığı kurumda oldukça başarılı iken "iş arkadaşları tarafından" bolca tacize uğrar. bu yetmez, cinsel yönelimi nedeniyle işini kaybeder ve akabinde tmmob tarafından da üyelikten atılır...

tmmob

geçmişte lgbti+ bireylere yönelik oldukça berbat bir şekilde ayrımcılık yapmış bir kurumdur. şimdilerde transfobi, homofobi vs. konularında duyarlı olan üyelerinin sayısında artış mutlaka vardır ama, zamanında cinsel yönelimleri nedeniyle üyelikten attıkları insanlardan kurum olarak özür dilemişler midir?

(bkz:yağmur arıcan)
(bkz:yıllar affetmez)

ünlü homofobikler

çarşı

homofobikliklerini kusmuşlar. gerçek yüzleri buydu her zaman.

serdar ortaç için "beşiktaş çarşı'sı erkeğe küfreder" yazısının yanına serdar ortaç'ın yüzünün dansöz fotoğrafına montajlanmış görüntüsünü eklemişler.

https://mobile.twitter.com/forzabesiktas...

edit: çarşı o rezil tweetını kaldırmış ama özür falan dilememiş. hazırladıkları iğrenç fotoğraf her tarafta. onu ekliyorum.

yıllar affetmez

belgeselin 4. videosu da yüklenmiş.

beyza - "unutmayacağız, unuttumayacağız. adalet, adalet!"

celal şengör

(bkz:#439870 ) nolu entryde "kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına da yapmayın" derken bu lafı celal şengör'e edemeyip, bu arsız adamı ifşa edenlere "çirkin" yaftası yapıştırana verilecek yanıt şöyle olur:

umarım hayatınızın sonuna kadar celal şengör gibileri ile düzenli olarak muhatap olursunuz ve biz de o zaman sizlerin nasıl "çirkinleştiğinizi" ve nasıl "öttüğünüzü" de görürüz.

tacizcinin savunuculuğunu yapmak neyin kafasıdır? tacizi kendi dünya görüşüne yakın olan "münevver" yapınca durumu kabul edenlerin zihniyet böyle. yıllar önce bunlar gibilerinin dünya görüşüne uygun "cüneyt genç" isimli bir doktor eşcinsel bir hastasının fotoğrafını çekip alay ettiğinde de ifşa edilmişti. mahkeme vs. beklenmedi. onu da savunanlar çıkmıştı.

ama zaten bu tacizcileri savunanların varlığı, kabileci yaklaşımları vs. biliniyor ve biraz da bu nedenle ifşa ediliyor tacizciler ve onların destekçileri. bu rezil insanların yaptıklarını ve onların destekçilerini ifşa edenlere sonsuz teşekkürler. bu durumu beğenmeyenler: a-lı-şa-cak-sı-nız!

edit: yukarıdaki entry sahibi yazar * daha önce kişisel sataşma içeren entrylerini silip yerine başka şekilde sataşmalar içeren yorum eklemiş. yazık valla. "çok bilgili" bir hukukçuymuş bir de bu yazar yaaa.

celal şengör

insanların dışkı yemesinde sorun yoktur hatta ben kendi dışkımı da yedim diyerek işkence görenlerle alay eden bu arsız "profesör", ulu bilim adamı (!), şimdi de bir kadın öğrencisinin poposuna nasıl şaplak atttığını çok rahat bir dille anlatmış.

“o kadar kızdırdı ki saniye'nin eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım. bu, dehşete düştü."

https://www.gazeteduvar.com.tr/ogrencisi...

videosu burada:
https://twitter.com/solhaberportali/stat...

(bkz:taciz)
(bkz:cinsel taciz)

doğu perinçek

atatürkçü / kemalist tayfanın yere göğe sığdıramadığı, bu ulusalcı ruh hastası geçenlerde iran'da dünya islami uyanış kurultayı'na katılıp konuşma yapmıştı.

https://tr.sputniknews.com/20210722/dogu...

şimdi de hızını alamayıp talibana övgüler yağdırmış hem de öyle birisine benzeterek yapmış ki bu işi, kemalist /atatürkçü hayranları ne der bu işe bilinmez. *

https://www.diken.com.tr/perincek-formun...

daha önce ışid'e destek vermişti. başkası bu tip örgütlere destek verse başlarına açılmadık iş kalmazdı. nedense bunun gibilerine kimse ses çıkartamıyor.

danstes

dün sağolsun, uzun yoluna biraz ara verip ziyarete gelince, şahsen tanışma fırsatım olduğu için çok memnun olduğum kendisi ayrı sohbeti ayrı güzel bir yazarımız. zaman nasıl geçti anlamadım gerçekten. buralarda havalar sıcak olunca fazla tıkınamadık ama bu durum telafi edilecektir en yakın zamanda. *

nefret suçları yasası

nefret suçları yasası sadece lgbti+ları koruma amaçlı değildir. gerçekte herhangi birisini tahakkümcülerden / faşistlerden koruma amaçlıdır. misal trans düşmanı eşcinseller var mıdır ? vardır. ırkçı lgbti+lar var mıdır? vardır. heteroseksüel olup faşizmden yaka silken var mıdır? vardır. nefret suçları yasasını talep edenlerin kendi durumlarının farkında olması gerekmektedir. aksi takdirde mahkemelerde sürünmesi gerekenler koruma altına alınabilir. türkiye gibi ülkelerde tahakküm/faşizm ister heteroseksüel olsun ister diğer yönelimler olsun zaten genel kabul gören bir "norm" olması ve baskıcı yapıların her türlüsünün sorgulanmasının toplumda egemen etnik kimlik, inanç, ideoloji ve/veya cinsel yönelimler tarafından hainlik olarak algılanması nedeniyle bu tip uygulamaların işe yaramasını beklemek zaten hayal ürünüdür.

29 temmuz 2021 orman yangınları

itiraf niyetine.
akpli gündoğmuş belediye başkanı mehmet özeren der ki:

"çok eski evi olan vatandaşlar keşke bizim de evimiz yansaydı diyecekler."

edit: haber linki de düşüyor tam gaz. inanılacak gibi değil ifadeleri.
https://www.birgun.net/haber/akp-li-bele...

29 temmuz 2021 orman yangınları

toki hemen "yardım amaçlı" konut projesine başlamış. kıyıda da yardım amaçlı otel inşaatı vs. başlar tahminen.

https://twitter.com/Toki_Kurumsal/status...

euphoride

son dönemlerde neredeyse her allahın günü defol git denerek hedef gösterilen bu yazarımız uçurulmuştur *. bizler görüşmeye devam edeceğiz elbet.

29. istanbul lgbti+ onur haftası

bu ülkede türkçe dışında konuşulan dillerden biri olan kürtçe'yi yabancı, rahatsız edici vs. olarak görenler bu ülkeye asıl yabancı olanlardır. açıklamada yer alan arapça bölümü de buraya ekleyeyim. bu ülkede anadili kürtçe, arapça, ermenice, rumca, ladino, asurice, lazca vs. olanlar da vardır.

merak ediyorum ilk entryde ingilizce açıklama eklenseydi, nickleri de ingilizce olan bir kısım milliyetçi, ırkçı, faşist yazarlar tepki gösterecek miydi? *


يف ، ةدايقلا ةلجع ىلع ، عراشلا يف نحن
شيعن ؛ تايلاعفلا يف ، قيرطلا ىلع ، لمعلا
. ربغتنو لوجتن ا ًنايحأو ، عراشلا يف مانن وأ
ئلتمي ا ًنايحأو ، لزنملا ىلإ عراشلا لقنن امك
» ... عراشلاب لزنملا
يتلا ةطقنلا انعوضوم ىلإ فيضن ، ماعلا اذه
ا ًنايحأو ، ىلولأا اهتاوطخ ةكرحلا اهيف تطخ
اهنكلو سفنتتو فيصرلا ىلع سلجت
.عراشلا : نامز لك اهتامصب كرتت
«!ليللا يف تاحاسلا وأ عراوشلا رداغن لا»

muharrem ince

kürtçe hakkında "pedagojik olarak uygun değil" ifadesini kullanarak kendi ipini çekmiş bir adet acınası trajikomik karakter.
tam yazacaktım ama daha önce şu entryde ayasofya açılışındaki namaz kılma şovu da zaten paylaşılmış (bkz:#420953). ve elbette lgbtiler hakkındaki yorumu da şu entryde (bkz:#424371)

https://www.gazeteduvar.com.tr/muharrem-...

edit: 2018 yılında anadil konusunda diyarbakır'da "isteyene anadilini öğreteceğiz" demişti. bir gazete haberi buldum.*
https://www.evrensel.net/haber/353970/in...
  • /
  • 29

şişmanların en çok kullandığı cümle

cengiz aytmatov

beyaz gemi ve toprak ana isimli romanları favorilerimdir. yalnız toprak ana adlı romanın iki çevirisini okumuştum. birisinde başlangıcında "ey toprak ana..." diye başlarken bir diğerinde "ey tarla..." şeklinde bir çeviri yapılmıştı. bana kalırsa bu durum direkt olarak hikayeyi bozuyordu. ana karakter tarla ile konuşmuyordu çünkü. toprak ana olarak kişileştirilmiş, kendine özgü ruhu olan bir değerle etkileşiyordu aslında (mother earth, pachamama:)

cengiz aytmatov

kırgız edebiyatının gurur kaynağı yazar. dişi kurdun rüyaları'nın jack london'un beyaz diş'inden eksiği yoktur fazlası vardır ama gel gör ki coğrafya kaderdir.
bu adam kırgız değilde amerikalı veya avrupalı olsaydı çok daha bilindik bir yazar olurdu.

cengiz aytmatov

kırgız yazar, çevirmen.
 spoiler!
beyaz gemi romanı üzerine bir konuşmasında çocuğun neden intihar ettiği sorulmuş. aytmatov da 'eğer çocuk intihar etmeseydi ailesine boyun eğmiş olacaktı, başkaldırısını bu şekilde yaptı.' demiş. kitabı okuduğumda çok üzülmüştüm.

düzeltme: spoiler kısmı eklendi. danstes'e teşekkürler.

seri eksi oy veren şahıs

büyük ihtimalle twitter ve instagram gibi sosyal medya platformlarına da eksi oy özelliği eklensin diye çılgınlar gibi dua eden şahıs veya şahıslardır.

30 bin lira verip askerlik anısı satın alamamak

askerlik adı verilen beladan kurtulmanın getirdiği rahatlama yetiyor da artıyor bile. tezkerenin yanında promosyon olarak hazır yazılmış askerlik anıları vermemiş olmaları hiç problem değil.

askerlik yapmış olsaydım bile anılarımı anlatıp tekrar tekrar o günleri yaşamak istemezdim muhtemelen.

clickbait

yazarların siyasi görüşleri

allah hepsinin belasını versin.

ayı sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

kurtlarla koşan kadınlar - clarissa p. estes.

başlama yeri-ursula k. le guin

rezil olmak

en iyi öğrenme yöntemidir. rezil olarak öğrendiğini bir daha hiç unutmazsın.

Toplam entry sayısı: 568

yıllar affetmez

az önce yüklenen en yeni video.

yağmur arıcan - eryaman'dan önce romanların evlerini yaktılar

29. istanbul lgbti+ onur haftası

bu ülkede türkçe dışında konuşulan dillerden biri olan kürtçe'yi yabancı, rahatsız edici vs. olarak görenler bu ülkeye asıl yabancı olanlardır. açıklamada yer alan arapça bölümü de buraya ekleyeyim. bu ülkede anadili kürtçe, arapça, ermenice, rumca, ladino, asurice, lazca vs. olanlar da vardır.

merak ediyorum ilk entryde ingilizce açıklama eklenseydi, nickleri de ingilizce olan bir kısım milliyetçi, ırkçı, faşist yazarlar tepki gösterecek miydi? *


يف ، ةدايقلا ةلجع ىلع ، عراشلا يف نحن
شيعن ؛ تايلاعفلا يف ، قيرطلا ىلع ، لمعلا
. ربغتنو لوجتن ا ًنايحأو ، عراشلا يف مانن وأ
ئلتمي ا ًنايحأو ، لزنملا ىلإ عراشلا لقنن امك
» ... عراشلاب لزنملا
يتلا ةطقنلا انعوضوم ىلإ فيضن ، ماعلا اذه
ا ًنايحأو ، ىلولأا اهتاوطخ ةكرحلا اهيف تطخ
اهنكلو سفنتتو فيصرلا ىلع سلجت
.عراشلا : نامز لك اهتامصب كرتت
«!ليللا يف تاحاسلا وأ عراوشلا رداغن لا»

peçe ile derse girmek

ilk entryde * bir laf sokma dikkatimi çekti. "demokrasi derken kendi faşizmi içinde boğulanlar" kimlermiş bu sözlükte?
ankara'daki deaş katliamında katledilenlerle alay edenlere laf edenler mi?
dersim katliamını eleştirenler mi?
her allahın günü yaşanan lgbtlere yönelik saldırılara ses çıkartmadan ülkede hayali geçmiş üzerine dayatmacılık yapanları eleştirenler mi?

yıllar affetmez

lgbti+ lar üzerine sözlü tarih belgeseli. pembe hayat tarafından youtube sayfalarına yüklenmeye başlamış.

belgin çelik: biz de stonewall yaşadık ama...zeynep ersürer : eryaman olayları
(bkz:eryaman lgbt olayları)

babak khorramdin

iran'lı film yönetmeni babak khorramdin ailesi tarafından "evlenmediği" gerekçesi ile anne ve babası tarafından öldürülmüş ve cesedi parçalara ayrılmış. türkiye'deki haberlerde cinsel yönelimi belirtilmemiş olmakla birlikte, uluslararası yayınların bir kısmında bu durum belirtilmekte.

https://www.gazeteduvar.com.tr/yonetmen-...

https://www.mirror.co.uk/news/world-news...

https://www.latintimes.com/married-man-a...

(bkz:eşcinsel cinayetleri)

29. istanbul lgbti+ onur haftası

bu ülkede türkçe dışında konuşulan dillerden biri olan kürtçe'yi yabancı, rahatsız edici vs. olarak görenler bu ülkeye asıl yabancı olanlardır. açıklamada yer alan arapça bölümü de buraya ekleyeyim. bu ülkede anadili kürtçe, arapça, ermenice, rumca, ladino, asurice, lazca vs. olanlar da vardır.

merak ediyorum ilk entryde ingilizce açıklama eklenseydi, nickleri de ingilizce olan bir kısım milliyetçi, ırkçı, faşist yazarlar tepki gösterecek miydi? *


يف ، ةدايقلا ةلجع ىلع ، عراشلا يف نحن
شيعن ؛ تايلاعفلا يف ، قيرطلا ىلع ، لمعلا
. ربغتنو لوجتن ا ًنايحأو ، عراشلا يف مانن وأ
ئلتمي ا ًنايحأو ، لزنملا ىلإ عراشلا لقنن امك
» ... عراشلاب لزنملا
يتلا ةطقنلا انعوضوم ىلإ فيضن ، ماعلا اذه
ا ًنايحأو ، ىلولأا اهتاوطخ ةكرحلا اهيف تطخ
اهنكلو سفنتتو فيصرلا ىلع سلجت
.عراشلا : نامز لك اهتامصب كرتت
«!ليللا يف تاحاسلا وأ عراوشلا رداغن لا»

peçe ile derse girmek

ilk entryde * bir laf sokma dikkatimi çekti. "demokrasi derken kendi faşizmi içinde boğulanlar" kimlermiş bu sözlükte?
ankara'daki deaş katliamında katledilenlerle alay edenlere laf edenler mi?
dersim katliamını eleştirenler mi?
her allahın günü yaşanan lgbtlere yönelik saldırılara ses çıkartmadan ülkede hayali geçmiş üzerine dayatmacılık yapanları eleştirenler mi?

sphynxinator

(bkz:#428369 )
"ne idüğü belli olmayan" ezik, ayak takımı yine sinirlenmiş cevabını alınca. agresif falan demiş bana bu "askerlikten kaçıp ilk fırsatta "yabancı" ülkelere kapağı atmaya çalışan, ama yapamayan ve bu nedenle iyice ezikleşen "vatansever, militarist, milliyetçi, türkçü, atatürkçü" ayakları ile kendi kapasitesine göre zorbalık yaptığını sanan bu "ne idüğü belirsiz". yine atatürk arkasına saklanmışsın. biatçı kafanla ona buna tapındığını itiraf ediyorsun zaten. seni herkes biliyor. ırkçılığını, katliamlarda ölen sivillerle nasıl alay ettiğini, ışıd katliamlarının destekçisi olduğunu, saldırganlığını vs. hayatı boyunca hiçbir işe yaramamış aşağılık kompleksli birisi olduğun belli.

her seferinde sana laf edilmeden bana hakaret dahil laf ettiğine göre kuyruğuna basılıyor demektir ve vardır senin bir tarafında vardır bunun bir acısı. kendini önemli hissetmek için ilkokul bebesi bilginle vatan millet kurtarıcısı falan mı sanıyorsun kendini ezik?

burada ilk yazmaya başladığımda da nasıl hedef gösterdiğini biliyorum. hatta sözlüğe gelen ve eşcinsellerle alay eden pedofil bozması birisine sırf benimle dalaşmak için destek çıktın. gerçi senin zihniyetindeki eziklerin pedofilleri de desteklemesi normal. bir ara mhp akpli arkadaşların daha iyi deyip buraya da laflar ediyordun. gitsene onların yanına şimdi. seni çok seveceklerdir eminim.*.

kimi sevip sevmediğin de, sen de, senin gibi "ne idüğü belirsiz", anasının emziği ile gezip bık bık eden, kimsenin ciddiye almadığı ilgi budalası , özenti ezikler fazla umurumda olmuyor. ama laf edersen sana da istediğime de laf ederim. o nedenle haddini bileceksin. ve evet senin gibi ırkçı faşist katliam sevicisi "ne idüğü belirsizlere" laf ediyorum ne diyeceksin ezik? psikolojik sorunların var diye sana acıyacak değil kimse. şımarığın, edepsizin, tahrikçinin tekisin. sürekli olarak ben dahil burada yazarlara sataşan da sensin ve o ağzını kontrol etmeyi öğreneceksin. yoksa o ananın sana verdiği ve uymadığın tavsiye yerine anladığın şekilde ayarı yersin.

evet senin gibi hiçbir işe yaramayan eziklere kimsenin borcu yok hadi bas git şimdi.

yıllar affetmez

az önce yüklenen en yeni video.

yağmur arıcan - eryaman'dan önce romanların evlerini yaktılar

datça karpuz götlüm film festivali

oldukça köklü bir sanat festivalidir. ödül törenlerinde nezih diyaloglar gerçekleşir. inanmayan varsa kaydı bile var:

*

deltaphi

"ideolojimi savunmayan ırkçıdır" gibi bir yaklaşımımın olduğunu iddia etmiş kendisi. ancak ırkçılık konusunda ben özel bir ideoloji belirtmemiştim. başka konular da varken nasıl olduysa yazdıklarımdan sadece ırkçılık konusunun gündeme gelmesinden rahatsız olmuş. kendisi mutlaka daha iyi bilir bunun nedenini. *

actual proof

eksileme meraklısı bir diğer yazardır ayrıca. *

sakladığı ırkçılığını, faşistliğini tutamıyor. az kaldı kusacaksın hepsini.

edit: nasıl bir kuyruk acısıysa "derdine bu buton küçük gelir" diye de yazmış. çok sıkmışsın kendini açsaydın ağzını da görseydi herkes gerçek yüzünü. bastırdığın homofobik bir küfür de yakışır senin gibilerinin ağzına.

actual proof

kendisi bana sizli bizli laf sokayım derken görmek istemediği yorumları görmemiş sözlükte. olabilir. işine ne gelirse öyle davranan insanlar dolu.

peçe ile derse girmek isimli başlığı açan bu yazar altına "peçe" konusuna girmeden önce siyasi görüşünü "yazarlara inkılap tarihi vermeye gerek duymamak" adı altında belirtip, ardından kendisinin rahatsız olduğu bir kesim yazardan bahsetmiş ve onlara faşist demiş. ben de yazarın bahsettiği o faşistler kimmiş diye sordum. ve altına da kendisinin çok iyi anladığına emin olduğum sorularla örnekleri sıraladım. bu çok basit soru ve devamı da yazarı rahatsız etmiş. benim sorularımın yanıtı belli. bunu yazar da biliyor. sadece cevap vermek işine gelmiyor.

campbell

sözlükte bol eksi atan ve ırkçı yazarlardan biridir.

peçe ile derse girmek

bu başlığı açan yazar yukarıdaki soruma yanıt olarak sözlükte bahsettiği "faşist"in ben olduğumu * - buraya değil ama nick altıma yazarak - açıklamış. * kendi deyimiyle resmi ideoloji ile "tertemiz" olmuş beyne sahip olan bu yazara * sorularıma devam edeyim:

nasıl bir dindar istersin?
nasıl bir müslüman kadın istersin?
nasıl bir eşcinsel istersin?
nasıl bir kürt istersin?
nasıl bir ateist istersin?
nasıl bir azınlık mensubu istersin?
nasıl bir alevi istersin? vs. vs.

işine gelince atatürk de namaz kılıyordu diyenlerden misin?
ırkçılığını örtbas etmek için türkçe konuştuğu sürece kürt olmasında sorun yok diyenlerden misin?
din işlerini devlet işlerine karıştırmayın deyip bir kısım cemevlerinde atatürk resmi olmasını aynı anda alkışlayanlardan mısın? yoksa laik türkiye derken ülkede kökü kazınmış ve aslında buranın yerli halkı olan azınlıklara yabancı hain diyenlerden misin?

ellerine geçse herkesi kendilerine köle olacak şekle sokacak, her türlü saldırıyı, insan hakları ihlalini, katliamı örtbas etmekte üzerlerine olmayan kişiler kalkıp ona buna faşist diyorlar. üstüne üstlük bir kişi nasıl olur da peçe takar diyerek ahahahaha