pufidik

Durum: 552 - 1 - 1 - 0 - 01.08.2021 19:01

Puan: 22776 - Sözlük Kaşarı

2 yıl önce kayıt oldu. 8.Nesil Editör.

"...kafan iyiyken, bir kral olursun , bir diktatör, bir tanrı veya dünyanın efendisi..." (Ime Prezakias - Roza Eskenazi)
  • /
  • 28

29 temmuz 2021 orman yangınları

toki hemen "yardım amaçlı" konut projesine başlamış. kıyıda da yardım amaçlı otel inşaatı vs. başlar tahminen.

https://twitter.com/Toki_Kurumsal/status...

euphoride

son dönemlerde neredeyse her allahın günü defol git denerek hedef gösterilen bu yazarımız uçurulmuştur *. bizler görüşmeye devam edeceğiz elbet.

29. istanbul lgbti+ onur haftası

bu ülkede türkçe dışında konuşulan dillerden biri olan kürtçe'yi yabancı, rahatsız edici vs. olarak görenler bu ülkeye asıl yabancı olanlardır. açıklamada yer alan arapça bölümü de buraya ekleyeyim. bu ülkede anadili kürtçe, arapça, ermenice, rumca, ladino, asurice, lazca vs. olanlar da vardır.

merak ediyorum ilk entryde ingilizce açıklama eklenseydi, nickleri de ingilizce olan bir kısım milliyetçi, ırkçı, faşist yazarlar tepki gösterecek miydi? *


يف ، ةدايقلا ةلجع ىلع ، عراشلا يف نحن
شيعن ؛ تايلاعفلا يف ، قيرطلا ىلع ، لمعلا
. ربغتنو لوجتن ا ًنايحأو ، عراشلا يف مانن وأ
ئلتمي ا ًنايحأو ، لزنملا ىلإ عراشلا لقنن امك
» ... عراشلاب لزنملا
يتلا ةطقنلا انعوضوم ىلإ فيضن ، ماعلا اذه
ا ًنايحأو ، ىلولأا اهتاوطخ ةكرحلا اهيف تطخ
اهنكلو سفنتتو فيصرلا ىلع سلجت
.عراشلا : نامز لك اهتامصب كرتت
«!ليللا يف تاحاسلا وأ عراوشلا رداغن لا»

muharrem ince

kürtçe hakkında "pedagojik olarak uygun değil" ifadesini kullanarak kendi ipini çekmiş bir adet acınası trajikomik karakter.
tam yazacaktım ama daha önce şu entryde ayasofya açılışındaki namaz kılma şovu da zaten paylaşılmış (bkz:#420953). ve elbette lgbtiler hakkındaki yorumu da şu entryde (bkz:#424371)

https://www.gazeteduvar.com.tr/muharrem-...

edit: 2018 yılında anadil konusunda diyarbakır'da "isteyene anadilini öğreteceğiz" demişti. bir gazete haberi buldum.*
https://www.evrensel.net/haber/353970/in...

kate bush

yukarılarda bir yerde bahsi geçmiş. klibini de ekleyeyim. en bilinen şarkılarından biridir.

running up that hill

hasan saltık

bugün vefat etmiştir. arşivlik değerde olan pek çok eser, aslen dersimli olan hasan saltık'ın kurucusu olduğu kalan müzik tarafından piyasaya sürülmüştür.

türkiye'de çok az kişi tarafından bilinen onlarca farklı sanatçı tarafından icra edilmiş ve zengin içerikli bizans, pontos, dersim, ermeni, süryani, kürt, ezidi, yahudi / ladino, arap, osmanlı, alevi, sufi, kıbrıs, kafkas, balkan vs. eserlerinin duyulmasında öncü rolü vardır.

devri daim olsun.

ezgi mola

musa orhan isimli tecavüzcüye açıkça tecavüzcü dediği için hakkında hapis istemiyle dava açılmıştır.

bu arada ezgi mola'nın haklı olarak afişe ettiği ve 2020'de batman'da 18 yaşındaki ipek er'i bir evde alıkoyarak 20 gün cinsel saldırıda bulunmasının ardından er'in intihar etmesine neden olan ve ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçlaması ile hakkında dava açılan uzman çavuş musa orhan ise tutuklanmamış ve serbest bırakılmıştır.

https://ilerihaber.org/icerik/ankarada-k...

https://www.birgun.net/haber/ezgi-mola-h...

men dakka dukka / nemesisters

evlilik içi tecavüze uğrayan bir kadının bir trans kadın aracılığıyla öç alması durumunu anlatan, yönetmenliğini gülsüm güler özen'in yaptığı 2019 tarihli bir kısa film.

bu sene "cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğine dayalı şiddet temasıyla" gerçekleştirilmekte olan ve italya'da düzenlenen omovies lgbti film festivalinde finalist olmuşlardır.

fragman ve diğer bilgiler için:
http://www.kameraarkasi.org/yonetmenler/...

https://t24.com.tr/haber/seyhan-arman-in...

https://www.imdb.com/title/tt13299556/(bkz:lgbti temalı filmler)
(bkz:seyhan arman)

istanbul sözleşmesi

"istanbul sözleşmesi ve 6284 nedir?"

https://www.evrensel.net/haber/428747/is...

6284 sayılı kanuna yönelik olarak yapılan kısa film için (bkz:62-84 anlaşılmadı merkez)

seyhan arman

62-84 anlaşılmadı merkez

2020 yılında çekimleri tamamlanmış kısa filmdir. yönetmenliğini timuçin ipekusta yapmıştır. başrol oyuncuları arasında seyhan arman da bulunmaktadır.

"kadın & nefret cinayetleri ve 6284 sayılı yasanın algılanması ve uygulamadaki sorunlar konumuz."
film ile ilgili gelişmeleri takip etmek isteyenler için:
https://twitter.com/6284themovie
https://www.youtube.com/channel/UCP0RLzY...
https://www.imdb.com/title/tt12891330/fu...

japonya, ingiltere, abd'deki festivaller de dahil olmak üzere pek çok film festivalinde gösterime girmiş ve ödülleri toplamaya başlamıştır.
film hakkındaki haberler için:
https://www.birgun.net/haber/yonetmen-ti...
https://m.bianet.org/bianet/lgbti/229126...

fragman(bkz:istanbul sözleşmesi)
(bkz:lgbti temalı filmler)

lgbti temalı filmler

nuri harun ateş

kemal kılıçdaroğlu

kendi resmi hesabında paylaştığı yazı ile "kafir" arayışına çıktığını da öğrenmiş olduk.

"ayrıca kimlerin damarlarında kâfir ve zalim kanı akar, vatansever sütçü imam’dan beri çok iyi biliriz."

https://twitter.com/kilicdarogluk/status...

ülkenin laikleri bu halde iken şeriatçılara gerek yok demiştim daha önce ermeni soykırımı ve benzeri gayrimüslim düşmanlığı içeren çeşitli açıklamalar nedeniyle. zihniyet aynı hepsinde.
ayrıca "hadım edilmiş katolik korosu" şakasıyla (!) en az bunun kadar berbat bir manyaklık için (bkz:#435043) *

gani müjde

ileri düzeyde sapık, ırkçı, faşist birisi. dönemi çoktan kapanmış bir soytarı olarak attığı tweet mesajı ile nasıl bir bok çukurunda debelendiğini göstermiştir.

"ya atam yanlış yaptın be...bırakacaktın ingilizlere bu vatanı ve sana gelecekte lanet okuyacakları. kilise korosunda hadım edilmiş olarak ave maria söyleyecektiler güzel güzel."

https://twitter.com/GaniMujde/status/139...

"hadım edilmiş kilise korosu"nu komik olarak gösteren "atatürkçü" gani müjde böyle diyor.

ayrıca benzer konuda "şeriat şov" yapan kemal kılıçdaroğlu'nun kafir merakı için (bkz:#435044 )

moby

daha sonra daha uzun yazacağım buraya* ama şimdilik yeni albümü gelmiş diyeyim. 2 gün oluyor yayınlanalı. eski şarkılarını yeniden yorumlamış. bir tanesi daha çok güzel olmuş.
diğeri için (bkz:amythyst kiah)

the last day

jethro tull

thick as a brick nerededir efendim?* . günümüzde hala devam ediyorlar ama sadece ian anderson var. anderson'un tüm uyarılara rağmen devam ettiği under wraps turnesi sırasında ses tellerinin zarar görmesi nedeniyle sonrasında canlı performanslarında anderson'ın sesi biraz sıkıntılıdır.

1987 yılında gruba yeniden popülerlik kazandıran crest of a knave albümü ile 1989 yılında "hard rock / metal" dalında ilk kez verilen grammy müzik ödülünü almaları müzikseverleri olduğu kadar grup üyelerini de şaşkına çevirmiştir. metallica'ya verilmesi beklenilen bu ödülün jethro tull'a verilmesi sonucunda ian anderson "aslında beethoven da metalciydi" diye cevap verirken, daha sonraları siyah albümle ödülü "sonunda" alabilen metallica'nın davulcusu lars ulrich konuşmasında jethro tull'a o sene * albüm çıkartmadığı için teşekkür eder.

ayrıca grubun kuruluşundan 80li yılların başlarına kadar beraber çalıştığı david palmer, 1998 yılında trans birey olarak açılmış ve dee palmer adını almıştır.
(bkz:dee palmer)

1991'de istanbul ve izmir'de, 1992'de ise ankara'da verdikleri konserler unutulmazlar arasındadır. iddiaya göre grup üyeleri efes antik tiyatro konserini de en çok etkilendikleri konserlerinden biri olarak belirtmiştir. ankara konserlerinden "too old to rock'n roll too young to die" kaydı "a little light music" konser albümlerinde almıştır.

thick as a brick (1978 kısaltılmış konser kaydı)


istanbul açıkhava konseri


efes antik tiyatro konseri


ankara konseri


metallica'nın ödülü aldıktan sonra ilk teşekkürü o sene albüm çıkartmayan jethro tull'a etmesinin videosu:

eurovision 2021

bir de ukrayna'nın şarkı ve performansını da başarılı buldum. bir kesim resmen nefret etmiş bunlardan. slav folk ezgilerine alışkın olmayanlar için dinlemesi zor olabilir belki. bundan sonra başka ilginç çalışmalarını ileride dinleme fırsatı olur umarım.

eurovision 2021

kazandıkları açıklandıktan sonraki kutlama performanslarında ise sonlara doğru bir "öpüşme" sürprizi de gelmiştir. *

amythyst kiah

yakın zamanda moby'nin yeni düzenlemesi ile paylaştığı efsanevi natural blues'daki muazzam vokal eşliği ile keşfettiğim genç siyahi queer müzisyen. blues, gospel, rock ne ararsan var denilen yeteneklerden. şu sıralar ismi çok hızlı bir şekilde yayılıyor müzik piyasasında. onun sesini ve yorumunu dinlemek başlı başına bir keyif nedeni.

hakkındaki ingilizce bir yazı için:
https://countryqueer.com/stories/intervi...

resmi websitesi: https://www.amythystkiah.com/

keşfetmek isteyenler için şarkılarını bırakıyorum:

moby'nin dikkatini çeken ve geçen ay yeniden yayınlanan natural blues eserinin de altyapısını oluşturan trouble so hard yorumu


moby ve gregory porter ile seslendirdiği natural blues - bence moby'nin de 1999'da üne kavuştuğu ilk versiyonunun ötesinde olmuş.


black myself


önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan yeni albümünden tadımlık ilk şarkısı hangover blues
  • /
  • 28

arguman'ın sakalının akpye hiç oy vermemiş olması

eleştirdiğinde durduğun noktayı eleştiriyorum. bence akpnin demokratik politika yürüttükleri zamanları oldu. bu yüzden hiç destek vermediğini söylemenin açık görüşlülük olduğunu düşünmüyorum. kesin bir şekilde akpye 20 sn bile sempati duymadım demek at gözlüğüm var ve değiştirmeye de en az akpliler kadar isteksizim demek. ben şahsen haala akpnin ilk dönemlerinde güzel işler yaptığını düşünüyorum. ama bu görüşüm 2010dan sonraki hukuka aykırı ve adaletsiz politikalarına kör olduğum anlamına gelmiyor. bu ülkede pkkden olmayıp demokratik insan hakları temelinde haklar talep eden bir kesim de var. ama ne yapsalar da pkk olarak görülüyorlar. bu ayrımcı bir tavır. pink washing gibi. 'gay kürtler var ama kürt hakları peşinden gitmedikleri sürece varlar. '

arguman'ın sakalının akpye hiç oy vermemiş olması

inanılmaz bir dirayet ve istikrar. hiç oy vermeyerek en demokratik ve öngörülümüz olmuştur. tebrikler.

bölge müdürü'nün arabasına kaçak göçmen alması

kuşlar da göçüyor neden insan yapınca herkes kızıyo ben insan ayırmam gizlilik içinde yardımımı yaparım bir elin ellediğini diğer el bilmicek yeterki gizlik olsun.

bölge müdürü'nün arabasına kaçak göçmen alması

re-za-let. umarım bir açıklaması vardır.

terörlerin italya'da 800 yeri ateşe vermesi

italyan kürdü de deniyor bunlara. hainler her yerdeler.

ayı sözlük dertleşecek insan veritabanı

marmara bölgesinde yaşayan arkadaşların sıkıntıları olursa dinlerim. içecekler benden.

ayı sözlük dertleşecek insan veritabanı

ay yok nefret ederim dert dinlemekten. bundan sonra yeni taktiğim dert anlatmaya girişenin üzerine çay fırlatmak.

ayı sözlük dertleşecek insan veritabanı

kesinlikle ben değilim. derdini al ve sessizce şu köşede ağla...

eski sevgilinin yeni sevgilisi

pkk'nın orman yakması

atv'de orman yangını haberi görüp ay dış güçler mi iç mihraklar mı (çünkü başka açıklaması olamaz ülkedeki felaketlerin) bilgisini yine aynı kanaldan edinip yayma görevini üstlenen aktrollerden duyduğum söylem bu günlerde.
https://yesilgazete.org/10-soruda-orman-...

Toplam entry sayısı: 552

29. istanbul lgbti+ onur haftası

bu ülkede türkçe dışında konuşulan dillerden biri olan kürtçe'yi yabancı, rahatsız edici vs. olarak görenler bu ülkeye asıl yabancı olanlardır. açıklamada yer alan arapça bölümü de buraya ekleyeyim. bu ülkede anadili kürtçe, arapça, ermenice, rumca, ladino, asurice, lazca vs. olanlar da vardır.

merak ediyorum ilk entryde ingilizce açıklama eklenseydi, nickleri de ingilizce olan bir kısım milliyetçi, ırkçı, faşist yazarlar tepki gösterecek miydi? *


يف ، ةدايقلا ةلجع ىلع ، عراشلا يف نحن
شيعن ؛ تايلاعفلا يف ، قيرطلا ىلع ، لمعلا
. ربغتنو لوجتن ا ًنايحأو ، عراشلا يف مانن وأ
ئلتمي ا ًنايحأو ، لزنملا ىلإ عراشلا لقنن امك
» ... عراشلاب لزنملا
يتلا ةطقنلا انعوضوم ىلإ فيضن ، ماعلا اذه
ا ًنايحأو ، ىلولأا اهتاوطخ ةكرحلا اهيف تطخ
اهنكلو سفنتتو فيصرلا ىلع سلجت
.عراشلا : نامز لك اهتامصب كرتت
«!ليللا يف تاحاسلا وأ عراوشلا رداغن لا»

peçe ile derse girmek

ilk entryde * bir laf sokma dikkatimi çekti. "demokrasi derken kendi faşizmi içinde boğulanlar" kimlermiş bu sözlükte?
ankara'daki deaş katliamında katledilenlerle alay edenlere laf edenler mi?
dersim katliamını eleştirenler mi?
her allahın günü yaşanan lgbtlere yönelik saldırılara ses çıkartmadan ülkede hayali geçmiş üzerine dayatmacılık yapanları eleştirenler mi?

beyoğlu'nda trans bir kadına tuz ruhu ile saldırı

beyoğlu'nda suriyeli mülteci olan trans bir kadının yüzüne tuz ruhu atıldı. yanık tedavisi yapılan hastane bulunamadığı için gözlerinde görme kaybı olduğu belirtiliyor.

https://twitter.com/leblebi_demir/status...

https://kaosgl.org/haber/beyoglu-nda-tra...

https://www.evrensel.net/haber/427758/be...

babak khorramdin

iran'lı film yönetmeni babak khorramdin ailesi tarafından "evlenmediği" gerekçesi ile anne ve babası tarafından öldürülmüş ve cesedi parçalara ayrılmış. türkiye'deki haberlerde cinsel yönelimi belirtilmemiş olmakla birlikte, uluslararası yayınların bir kısmında bu durum belirtilmekte.

https://www.gazeteduvar.com.tr/yonetmen-...

https://www.mirror.co.uk/news/world-news...

https://www.latintimes.com/married-man-a...

(bkz:eşcinsel cinayetleri)

beyoğlu'nda trans bir kadına tuz ruhu ile saldırı

saldırgan eski sevgilisi çıkmış. istanbul'daki yanık üniteleri dolu olduğu için kocaeli'ye sevk edilmiş.

http://www.pembehayat.org/haberler/detay...

trans ve mülteci olması nedeniyle katmerli bir nefret söylemine maruz kalmış durumda sosyal medyada- başka zaman kadına şiddete hayır diyen bir kısım kadın da bu nefret söylemine destek vermiş durumda.

cinayetle sonuçlanmış ve zamanında nefret söylemi hedefi olan ve sonradan da unutulan başka bir trajedi için (bkz:hande kader)

29. istanbul lgbti+ onur haftası

bu ülkede türkçe dışında konuşulan dillerden biri olan kürtçe'yi yabancı, rahatsız edici vs. olarak görenler bu ülkeye asıl yabancı olanlardır. açıklamada yer alan arapça bölümü de buraya ekleyeyim. bu ülkede anadili kürtçe, arapça, ermenice, rumca, ladino, asurice, lazca vs. olanlar da vardır.

merak ediyorum ilk entryde ingilizce açıklama eklenseydi, nickleri de ingilizce olan bir kısım milliyetçi, ırkçı, faşist yazarlar tepki gösterecek miydi? *


يف ، ةدايقلا ةلجع ىلع ، عراشلا يف نحن
شيعن ؛ تايلاعفلا يف ، قيرطلا ىلع ، لمعلا
. ربغتنو لوجتن ا ًنايحأو ، عراشلا يف مانن وأ
ئلتمي ا ًنايحأو ، لزنملا ىلإ عراشلا لقنن امك
» ... عراشلاب لزنملا
يتلا ةطقنلا انعوضوم ىلإ فيضن ، ماعلا اذه
ا ًنايحأو ، ىلولأا اهتاوطخ ةكرحلا اهيف تطخ
اهنكلو سفنتتو فيصرلا ىلع سلجت
.عراشلا : نامز لك اهتامصب كرتت
«!ليللا يف تاحاسلا وأ عراوشلا رداغن لا»

peçe ile derse girmek

ilk entryde * bir laf sokma dikkatimi çekti. "demokrasi derken kendi faşizmi içinde boğulanlar" kimlermiş bu sözlükte?
ankara'daki deaş katliamında katledilenlerle alay edenlere laf edenler mi?
dersim katliamını eleştirenler mi?
her allahın günü yaşanan lgbtlere yönelik saldırılara ses çıkartmadan ülkede hayali geçmiş üzerine dayatmacılık yapanları eleştirenler mi?

beyoğlu'nda trans bir kadına tuz ruhu ile saldırı

saldırgan eski sevgilisi çıkmış. istanbul'daki yanık üniteleri dolu olduğu için kocaeli'ye sevk edilmiş.

http://www.pembehayat.org/haberler/detay...

trans ve mülteci olması nedeniyle katmerli bir nefret söylemine maruz kalmış durumda sosyal medyada- başka zaman kadına şiddete hayır diyen bir kısım kadın da bu nefret söylemine destek vermiş durumda.

cinayetle sonuçlanmış ve zamanında nefret söylemi hedefi olan ve sonradan da unutulan başka bir trajedi için (bkz:hande kader)

datça karpuz götlüm film festivali

oldukça köklü bir sanat festivalidir. ödül törenlerinde nezih diyaloglar gerçekleşir. inanmayan varsa kaydı bile var:

*

bülent ersoy

zenginin malı züğürdün çenesini yorar derler ama muazzam boyutlardaki mirasını diyanet vakfı ve türk eğitim vakfına* bırakacağını açıklamış olması bir ara konuşulmuştu. bir dönemler "rakibi" olan zeki müren de mirasını eşcinsellere en çok ayrımcılık yapan kurumlara bırakacağını açıklamıştı. bu durum kimine göre "kabullenememe sendromu"nun tipik örneklerinden biridir. bir de ölümlerinden sonrasını bile garanti almaya çalışmak gibi bir durum olarak da düşünülebilir.*

istediğini yapar elbet, kendi mirası ama o kadar da büyütülecek bir karakter değildir lgbti dünyasında. zeki müren gibi o da eğlendirdi insanları bolca, orası kesin. her ikisi de iyi yaşadı, bol kazandı ve herkes gibi işlerine ne gelirse onu yaptı.

miras haberi:
http://bianet.org/bianet/toplum/160722-b...

kendisi hakkında yaptığı komik bir filmden "manidar" bir delirme sahne gelsin.*

deltaphi

"ideolojimi savunmayan ırkçıdır" gibi bir yaklaşımımın olduğunu iddia etmiş kendisi. ancak ırkçılık konusunda ben özel bir ideoloji belirtmemiştim. başka konular da varken nasıl olduysa yazdıklarımdan sadece ırkçılık konusunun gündeme gelmesinden rahatsız olmuş. kendisi mutlaka daha iyi bilir bunun nedenini. *

actual proof

eksileme meraklısı bir diğer yazardır ayrıca. *

sakladığı ırkçılığını, faşistliğini tutamıyor. az kaldı kusacaksın hepsini.

edit: nasıl bir kuyruk acısıysa "derdine bu buton küçük gelir" diye de yazmış. çok sıkmışsın kendini açsaydın ağzını da görseydi herkes gerçek yüzünü. bastırdığın homofobik bir küfür de yakışır senin gibilerinin ağzına.

peçe ile derse girmek

bu başlığı açan yazar yukarıdaki soruma yanıt olarak sözlükte bahsettiği "faşist"in ben olduğumu * - buraya değil ama nick altıma yazarak - açıklamış. * kendi deyimiyle resmi ideoloji ile "tertemiz" olmuş beyne sahip olan bu yazara * sorularıma devam edeyim:

nasıl bir dindar istersin?
nasıl bir müslüman kadın istersin?
nasıl bir eşcinsel istersin?
nasıl bir kürt istersin?
nasıl bir ateist istersin?
nasıl bir azınlık mensubu istersin?
nasıl bir alevi istersin? vs. vs.

işine gelince atatürk de namaz kılıyordu diyenlerden misin?
ırkçılığını örtbas etmek için türkçe konuştuğu sürece kürt olmasında sorun yok diyenlerden misin?
din işlerini devlet işlerine karıştırmayın deyip bir kısım cemevlerinde atatürk resmi olmasını aynı anda alkışlayanlardan mısın? yoksa laik türkiye derken ülkede kökü kazınmış ve aslında buranın yerli halkı olan azınlıklara yabancı hain diyenlerden misin?

ellerine geçse herkesi kendilerine köle olacak şekle sokacak, her türlü saldırıyı, insan hakları ihlalini, katliamı örtbas etmekte üzerlerine olmayan kişiler kalkıp ona buna faşist diyorlar. üstüne üstlük bir kişi nasıl olur da peçe takar diyerek ahahahaha

actual proof

kendisi bana sizli bizli laf sokayım derken görmek istemediği yorumları görmemiş sözlükte. olabilir. işine ne gelirse öyle davranan insanlar dolu.

peçe ile derse girmek isimli başlığı açan bu yazar altına "peçe" konusuna girmeden önce siyasi görüşünü "yazarlara inkılap tarihi vermeye gerek duymamak" adı altında belirtip, ardından kendisinin rahatsız olduğu bir kesim yazardan bahsetmiş ve onlara faşist demiş. ben de yazarın bahsettiği o faşistler kimmiş diye sordum. ve altına da kendisinin çok iyi anladığına emin olduğum sorularla örnekleri sıraladım. bu çok basit soru ve devamı da yazarı rahatsız etmiş. benim sorularımın yanıtı belli. bunu yazar da biliyor. sadece cevap vermek işine gelmiyor.

actual proof

kendisi beni faşist olarak nitelendirmiş ekleme olarak. kendisinin resmi ideolojiye dokunacak pek çok konudaki sessizliği ve alttan alta iğneleyici tavrı aslında onun nasıl birisi olduğunu gösteriyor.

sözlükte "resmi ideoloji ve devletçi görüşü" arkasına alıp ülkede cayır cayır yanan başka konulara tek laf edemeyen ve malum bir siyasi görüşün reklamını yapmak için çırpınan bir yazar için çok eğlenceli bir suçlama olmuş. gerçi bu yazar gibileri faşistleri de çok sever malum. faşizm ancak senin gibilerin zihniyetinden ve davranışlarından öğrenilebilir.