yurtta woof cihanda woof

Durum: 82 - 6 - 0 - 0 - 05.05.2024 21:54

Puan: 2248 - Sözlük Kezbanı

2 yıl önce kayıt oldu. 12.Nesil Yazar.

0
  • /
  • 5

arkadaş zekai özger

devedikeni.org tatlı bir notla ölüm yıldönümünde anmış.

"türkçe şiirin bordo gülü" <3

https://twitter.com/devedikeni_org/statu...

ünlü

rüya şarkılarına çektikleri transfobik video ile hatırlıyoruz kendilerini.

hornet'teki şantaj çetesi

hornet adlı uygulamada eşcinsel erkekleri ağına düşüren, aileye, akrabalara, iş yerlerine vs. ifşalamakla tehdit ederek para isteyen bir çete peydah oldu. velvele.net'te çıkan özel haberle duyduk, ardından çok sayıda mağdur benzer şeyler yaşadıklarını anlattılar. dev bir organize suç çetesi, polisin, siber suçların tembelliği, umursamazlığından da faydalanarak eşcinsel erkeklere şantaj yapıyor. ellerinde neredeyse hepimizin dataları, aile üyelerinin bilgileri, telefonları bulunan korkunç bir suç örgütü var karşımızda ancak lgbti+ dernekleri de dahil, kimse bir şey yapmıyor. çok acayip cidden.

“hornet’te şantaja uğradım, aileme ifşa edildim. hakkımı arayacağım!”
https://velvele.net/2024/03/03/hornette-...

"hornet’te şantaj tehlikesi: yeni bir mağdurdan mektup ve dayanışma çağrısı"
https://velvele.net/2024/04/07/hornette-...

gani met

"gani met, transfobiden dolayı sözde “değer” gördü. herkes konforlu hayatlarını yaşarken ve gani met “queer” olduğu ölçüde ilgilerini çekerken gerçekte sosyal güvenceden yoksun, yalnız, şiddetle çok iç içe yaşadı ve birçok trans kadın gibi erken yaşta öldü. oysa gerçek refah bugün “anti-queer” ya da “neoliberal kimlik siyaseti” diye bir çırpıda dışlanan tüm siyasetlerde, haklarda, reformlarda. yoksa “makul” yani öldüğünüz, öldürüldüğünüz, şiddet gördüğünüz, ya da işte maalesef, ucube olduğunuz ölçüde sözde değer görüp özde dış kapının dış mandalı oluyorsunuz."

https://velvele.net/2024/04/17/gani-meti...

şahika the queen

sesi pek güzelmiş. yolu açık olsun.

devedikeni.org

devedikeni.org

hornet

eşcinsel bir erkek hornet'te şantaja uğruyor, ailesine ifşa ediliyor; ne siber suçlar ne de polis yardım ediyor. korkun detaylarla bezeli bir olay: https://velvele.net/2024/03/03/hornette-...

eşcinsel aşk

"tabii tüm bunlar için cis-hetero düzeni suçlamak kolay. ancak lgbti+ sineması da ve hatta edebiyatı da biraz suçlu olabilir tüm bu durumdan. çünkü, sağ olsunlar, var olsunlar ama onlar da çok zaman, çoooook uzun bir zaman bize mutluluğu, sağlıklı aşkları, yaşamı reva görmediler. l de g de b de t de i de artı da hep sonunda ya öldü ya ince hastalığa yakalandı. ne aşktan ne hayattan bir hayır gördüler. yönetmenleri cis-het olan filmlerden bahsetmiyorum sadece; lubunyalar da çektikleri filmlerde, yazdıkları öykü ve romanlarda ve hatta şiirlerde ve senaryolarda bize kıydılar. bu yüzden de aslında lgbti+’ların sevme biçimleri türlü türlüyken sevilmeme biçimleri tek yumurta ikizleri gibi. her yiğidin vegan yoğurt yiyişi farklı ama suratımıza kapatılan kapıların çarpma sesi ve yarattığı etki birbirine çok benziyor. çünkü sadece bunu gördük, çünkü sadece bunu anlattılar."

https://velvele.net/2024/02/14/paramparca-asklar-lubunyalar-ve-bagzi-sloganlar/

pornografi

kar kardeşliği

çeşitli hastalıkların ya da virüslerin transferiyle sonuçlanması muhtemel eylem.

ahmet yıldız davası

11 ocak 2024, perşembe
14.05
kartal 5. ağır ceza
#ahmetyıldızaadalet

https://twitter.com/velvelemelvele/statu...

ahmet yıldız

hatıra defteri

velvele.net editörlerinin türkiye lgbti+ hareketinin tarihindeki önemli olayları tanıklarıyla ya da emek verenleriyle konuştukları yeni podcast serisi.

10 bölümünün konuları ve konukları şöyle:

1. jilet sebahat ile 2003 onur yürüyüşü
2. evren aşık ile geç 90’lar/erken 2000’ler queer gece hayatı
3. pozitif dayanışma’dan barış ozan ile türkiye’deki hıv aktivizminin tarihi
4. erdem gürsu ile baki koşar nefret suçlarıyla mücadele haftası
5. nalan ve sedat ile mersin onur yürüyüşü
6. yeşim başaran ile bursa onur yürüyüşüne yönelik linç girişimi
7. sinan göknur ile voltrans
8. ünikuir'den özgür gür ile üniversitelerdeki lgbti+ örgütlenmeleri
9. yener bayramoğlu ile hormonlu domates ödülleri
10. seyhan arman ile lgbti+ aktivizminin dünü ve bugünü

detaylı bilgi için:
https://velvele.net/2023/12/20/yeni-podc...

sabrım olursa bölümlerin linklerini de eklerim.

su gibi akıyor bölümler, dinleyecek podcast arayanlara tavsiye ederim.

beyonce

şöyle bir zincir var:

""feminist ve ırkçılık karşıtı" beyonce gazze'de yaşanan soykırıma sessiz kaldığı için zaten eleştiriliyordu. o sessizliğin üstüne renaissance filmi israil'de gösterime girdi ve siyonistler filmi izlemeye bayraklarla gidip videolar çekip sosyal medyada paylaşınca kıyamet de koptu."

devamı >
https://twitter.com/baweraunnehir/status...

onur yürüyüşünde iki kadının çırılçıplak soyunması

türkiye'deki lgbti+ karşıtı nefretin sorumluluğunun sözlükteki lgbti+'lar tarafından lgbti+'lara atıldığı ve asıl faillerin -bilerek ya da bilmeyerek- aklandığı başlık.

hülya koçyiğit

arkadaşlar arasında

2. bölüm: her nerede konuşuluyor ve konuşturuluyorsa: cinsellik

bihter ve behlül ilk kez 2009’un haziran’ında birbirine ziyagil köşkü’nün serasında kavuşmuş, aşkla sevişmişti. peki, biz neden bihter’imizin bu mutlu gününü sansürsüz izleyemedik? ve neden o sahne çekilirken beren saat ve kıvanç tatlıtuğ arasında bir yastık olduğu bilgisine sahibiz? cinselliği konuşmanın hem ayıp olduğu hem de kuytu köşelerde mütecaviz şakaların arasına sıkıştırıldığı bir coğrafyada, cinsellik üzerine içerik üretmenin ne menem bir şey olduğunu editörlerimizden fulden ve ⁠mentalklitoris⁠ podcast’inin yaratıcısı ve sunucusu ⁠hazal sipahi⁠ hasbıhal ettiler. “seks pozitif olmadan asla!” şiarına sıkı sıkı tutunan ikili, onaya dayalı, kapsayıcı ve kimsenin bahsetmekten utanç duymadığı bir dünyada cinsellik kim bilir nasıl konuşulurdu diye de düşündüler. eh tabii, cinsellik konuşan o kız olmanın ne gibi varsayımları beraberinde getirdiğini de didiklediler.

https://open.spotify.com/episode/2YdMWWb...

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

arkadaşlar arasında

1. bölüm: yaasss queenn!! bir yas tutma biçimi olarak gullüm

"bu bölüm çok ağır başlı bir bölüm olacaktı. ⁠velvele⁠ editörleri ⁠ilker⁠ ve ⁠bawer⁠ kayıttan önce saatlerce aralarında bu bölümün açabileceği yaraları konuştular, içlerine dert oldu. ancak set, ışık, kamera hazır olunca planları suya düştü ve şu hayatta en çok güldükleri podcast bölümünü yas üzerine kaydettiler. ülkenin doğusu ve batısındaki farklı cenaze geleneklerine rağmen aynı çiğliklerden mi bahsetmediler? aile fertlerinin cenaze evlerinde çıkardıkları kavgaları mı anlatmadılar? bölüm sonunda ölümün hem gözyaşını hem de kahkahayı taşıdığını anlayan ikili, sizi “ilginç” bir yas deneyimine davet ediyor. mendillerinizi ve yelpazelerinizi hazırlayın. "

spotify linki: https://open.spotify.com/episode/157OesW...

twitter: https://twitter.com/velvelemelvele/statu...

instagram postu: https://www.instagram.com/reel/C0OsdNQII...
  • /
  • 5

şahika the queen

eski memur ve bankacı yeni drag queen ve şarkıcı.

güzel sahnesi var. eğlenceli samimi.

onur yürüyüşünde iki kadının çırılçıplak soyunması

benim bedenim, senin ahlakinin tahakkumune boyun egmeyecek mesaji vermislerdir. bunu anlamadiysaniz, azicik sosyal bilim okuyabilirsiniz ya da kurani kerimden kafirun suresini iyi okuyun da insanlari rahat birakin.

sana ne!
sen de yuruyusunu carsafla yaparsin.

pinkwashing

eğer israil eşcinsellerin haklarını önemsiyor olsaydı, filistinli eşcinselleri de önemserdi. fakat filistinli eşcinseller israil'e kabul edilmiyor. neden kapılarını filistinli geylere trans kişilere açmıyor? neden insan haklarının ve eşcinsel haklarının bölgedeki tek savunucusu olduğunu bu şekilde kanıtlamıyor?

bu gösteriyor ki israil devleti sadece siyonizmi ve kendi çıkarlarını desteklediği ölçüde eşcinsel insanları önemsiyor.

yani bizim, filistinli veya türk, eşcinsel olmamız onların umrunda değil.

israil, sanki eşcinsel filistinliler yokmuş gibi, sanki eşcinseller için dünyanın her yeri tehlikeli değilmiş gibi davranıyor.

buna rağmen israil’in bu pazarlama taktiklerine inanarak filistin halkının soykırımı sanki haklıymış gibi davranan çok fazla eşcinsel var…

internet sansürünü nasıl aşabilirim

ya da buna kalıcı bir çözüm getirmek için 28 mayıs'ta sandığa gidip dedeme oy verebilirsin.

18 eylül 2022 büyük aile buluşması

18 eylül 2022 büyük aile buluşması

inanılmaz görüntüler olmuş. barış manço şarkılarını çalan şeriatçılar, rap türü müziklerle reklamlar vs.. vatan partisinden atatürkçü kadınlar ve çember sakallı adamlar sapıklığa geçit yok diyerek beraber poz veriyorlar. ama şu video epey güldürdü beni. ultra muhafazakar cüppeli gruplar müzik çalınmasına çok kızmışlar. girişselerdi keşke tertip komitesine ahahahahah

https://twitter.com/etkilihaber/status/1...

18 eylül 2022 büyük aile buluşması

cüppeli, çarşaflı cihatçı tiplerin yanında laik kesimden de faşistlerin destek verdiği ve başta yeni şafak olmak üzere aşırı sağcı yayın kuruluşlarının açıkça propagandasını yaptığı tehlikeli miting.

mitingin en önemli propagandisti lgbtye resmen savaş açmış durumda olan yeni şafak gazetesinden ersin çelik.
bu adamın twitter hesabında hemen hemen her saat lgbt karşıtı tweet mesajı görülmekte. son zamanlarda köşe yazılarının neredeyse tamamı bu konuda. trump, putin gibi aşırı sağcı liderlere de övgüler yağdırıp, onları örnek gösteriyor lgbt düşmanlığı konusunda.
https://twitter.com/ersinceliq?ref_src=t...

ikinici isim milat gazetesinden özlem doğan isimli ırkçı ve cihatçı bir kadın. lgbtye karşı tüm dünya ayaklanmalı gibisinden mesajlar atıp, açıkça lgbtleri hedef gösteren birisi. kendisine katılmayan muhafazakarlara bile hakaretler yağdırıp hedef gösteriyor. son zamanlarda iktidar ile birlikte uçak gezilerine katıldığı da söyleniyor. avrupa'da hem lgbt hem de islam düşmanı olan aşırı sağcı gruplarının lgbt bayrağının üzerinde tepinmelerini içeren video paylaştı bugün. lgbt bayrağı üzerinde yürüyorlar diye heyecanla paylaştığı ve aslında müslümanlara da düşmanı olan kişilerin hazırladığı video:
https://twitter.com/ozlemdogan_/status/...


şefika nur çiftçi isimli bir başka fanatik dinci kadın daha var. ersin çelik ile birlikte hazırladığı ve lgbtleri "hasta" olarak gösteren ve youtube'da haklı olarak nefret içerikli bulunmasından dolayı yasaklanan videonun baş sorumlusu.

https://twitter.com/sefikaaanur

gelelim bu mitingi destekleyen dinci / cihatçı olmayan tayfaya.

çalıştığı her üniversiteden kovulan, hayatı boyunca dönekliği ve ahlaksızlığı ile meşhur, liberal geçinen homofobik ve kadın düşmanı aşırı sağcı faşist atilla yayla denen artık yaşı iyice ilerlemiş profesörümsü yazar.

kendisi yukarıda bahsettiğim ersin çelik'in hemen hemen tüm yazılarını son zamanlarda paylaşmış, gülşen gibi sanatçıların lgbt bayrağını açması karşısında kudurmuş bir şekilde mesajlar atmıştır. daha önce bir programda eşcinsellikten kuş kadar beyni ile bahsederken ağzından kaçırdığı "kadınlaşma sorunu" lafı ile kadın düşmanlığını da ortaya saçan bu iktidar yalakası aşırı sağcı adam en son "homoseksüelliğin açmazları" başlıklı cehalet abidesi rezil kepaze bir yazı yazdı ve eşcinselleri asalak olarak niteledi. bu yazı kendilerini çok özgürlükçü olarak satan liberal düşünce topluluğuna bağlı bir dergide yayınlandı. kendisi bu gösteriyi en başından beri açıkça destekliyor ve davet mesajlarına katılıyor. daha önceleri de özellikle lgbt haklarının gündem olduğu dönemlerde trans bireyleri aşağılayan, eşcinselliğin sapıklık ve hastalık olduğunun altını çizen iğrenç mesajlar atmıştır. lgbt karşıtlığının tavan yapması ile de bu fırsatı kullanarak kendi hesabında hiç durmadan bu tip yazıları paylaşmaktadır. .

kendisini tanıyanların anlattığına göre bir zamanlar popüler olmak için eşcinsel haklarına destek verirken, o grupların kendisi gibilerinden çok haklı olarak uzak durması sonucu gerçek yüzünü gösterip düşük kapasitesi ile yazdığı yazısı burada.
https://hurfikirler.com/homoseksuelligin...

twitter hesabında ise sürekli olarak lgbt düşmanlığı içeren paylaşımlar görülebiliyor veya o sitelere beğeni atıyor.
https://twitter.com/atilla_yayla


daha önce istanbul sözleşmesine de karşı çıkan cumhuriyet kadınları derneği başkanı ağır homofobik ve kadın hakları düşmanı * * tülin oygür: bu tehlikeri mitinge destek olmak amacı ile attığı tweet şu şekilde:
"çocuklarımızı, kadınımızı, aile yapımızı ve sonuçta bağımsız türkiye cumhuriyeti’ni yeniden ayağa kaldırma mücadelemizi hedef alan lgbt saldırısına karşı fikirde birlik ve mücadele platformunun düzenlediği büyük aile buluşmasında yerimizi alacağız.
bu oyunu milletçe bozacağız!"

https://twitter.com/Drtulinoygur/status/...

atilla yaylanın da retweet ettiği aynı faşist kadından başka bir tweet.
"lgbt’nin insanlığı tehdit eden gerçek yüzünü anlatma mücadelesi içindeyiz. bu mücadele siyasi eğilimlerin veya dünya görüşünün çok dışındadır.
milletçe kenetlenerek #lgbtdayatması nı def edeceğiz"
https://twitter.com/Drtulinoygur/status/...


meltem ayvalı (homofobik doğu perinçek'in vatan partisi genel başkan yardımcısı)
"lgbti dayatmasına dur diyen herkesi büyük aile buluşması'na davet ediyoruz.

çocuklarımızı istismardan, gençliği yozlaşmadan, kadını değersizleşmekten kurtarmak için hep birlikte orada olacağız.
aileye sahip çıkacağız, mutlu yarınları kuracağız.
haydi anne babalar, mücadeleye!

https://twitter.com/MeltemAyvali/status/...

sürekli din değiştiren tuğçe kazaz daha önce başka bir miting ile bu işi gündeme getirmişti onu da unutmayalım.

https://www.takvim.com.tr/magazin/2022/0...


ek: bu tehlikeli mitingi düzenleyen fikirde birlik ve mücadele platformu'nun linkini eklemeyi unutmuşum. kafayı lgbt ile bozmuş ersin çelik ve ekibi başı çekmekte burada. yeni şafak'ın çıldırmış bir şekilde paylaşım yaptığı tanıtım videosu da burada. videoda bu tehlikeli mitingi açıkça destekleyen oyuncular, gazeteciler isim isim yer alıyor. bunun dışında devleti temsil eden kurumların başındakilerinin, çeşitli cihatçıların yanında laik kesimden de destekçilerin de miting ile ilgili videoları/haberleri da burada.
https://twitter.com/Fikirde_Birlik

sessiz istila

ümit özdağ denen faşist provokatörün finanse ettiği provokasyon videosu. vatansever geçinen ırkçıları ortaya dökmüştür.

hüda kaya

hdplilere terörist diyen ve ümit özdağ gibi ırkçı bir adama övgüler düzen ask olsn isimli ırkçı yazar hdpli hüda kaya'ya övgü dolu başlık açmış.
hüda kaya kendini vatan kurtarıcısı sanıp ancak buralarda laf eden korkak sahtekar, iki yüzlü ırkçıların suratlarına çok iyi tükürür. çok severim onun bu yönünü.

oğuzhan uğur

babası hasan atilla uğur 90larda kürtlere karşı işlenmiş faili meçhul cinayetlerin sorumlularından.
(bkz:jitem )

https://www.evrensel.net/haber/386389/22...

Toplam entry sayısı: 82

velvele.net

okuyucuların velvele olarak da andıkları, https://velvele.net adresinden ikamet eden, lgbti+ kültür sitesi. çok değerli yazılar, çeviriler yayımlamalarının yanı sıra yeryüzü ağacı ve eflatun koza adlı köşelerinde daha önce adlarını duymadığımız ya da başka edebiyat platformlarında kendilerine yer bulamamış şair ve öykücüleri lgbti+ topluluğuna ve edebiyata kazandırıyorlar.

türkiyeli lgbti+ topluluğu için devasa bir arşiv oluşturmaya da başladılar. bu nedenle takip edip, desteklemek gerekiyor ki daha fazlasını yapabilsinler.

https://twitter.com/velvelemelvele
https://www.instagram.com/velvelenet/

lgbti+'lar ve 2023 seçimleri

cemaatler, siyasal islam, sağ partiler: sandık bizi nereye götürecek

https://velvele.net/2022/10/27/cemaatler...

18 eylül 2022 büyük aile buluşması

18 eylül’de istanbul fatih’teki saraçhane parkı’nda lgbti+’lar aleyhine yapılacak nefret mitingi. dünyada yobazların en sevdiği kart olan aile kartını masaya sürek akp destekli gruplar, istanbul şehrinin göbeğinde nefret kusacaklar. haftalardır örgütlenen bu korkunç organizasyona bir avuç lubunyadan başka ses çıkaran da yok.

istanbul onur haftası organizasyon komitesinin açıklaması
https://twitter.com/istanbulpride/status...

spod'un açıklaması
https://twitter.com/spodlgbti/status/157...

dsip'in açıklaması
http://marksist.org/icerik/LGBTI+/18460/...

yeşiller partisi'nin açıklaması
https://twitter.com/YesillerPartisi/stat...

spod'un tweet'ini alıntılayan birkaç kurum dışında "resmi tepkiler" bu kadar.

ne chp'den ne hdp'den ne iyi parti'den hala ses yok. utanç verici bu durum karşısında dilsiz duran şeytandır.

18 eylül 2022 büyük aile buluşması

velvele.net'ten bawer murmur sanatçılar, sivil toplum örgütleri ve siyasetçilerin lgbti+ karşıtı “büyük aile buluşması”na tepkilerini derlemiş. ileride dönüp dönüp bakabileceğimiz bir kaynak oluşuyor linkte.

https://velvele.net/2022/09/18/kayitlara...

queer yazıları

pinhan yayıncılık’tan çıkan queer yazıları, türkiye’deki queer tartışmalarına katkı sunmak amacıyla tasarlandı. kitapta; felsefe, antropoloji, psikanaliz ve edebiyat gibi birçok disipline dair türkiye’den ve dünyadan incelemeler yer alıyor. bu değerli çalışmaya katkı sunanlar arasında judith butler, alev özkazanç, greta gaard, zeynep talay turner, ellen lewin, natasha hurley, sevcan tiftik, gregory woods ve ezgi sarıtaş, ilker hepkaner gibi isimler bulunuyor.

“queer bize hayattaki her şeyi biricik bir yaşantı olarak düşünmeyi öğretir, yani birbirimize özen göstermeyi”

https://velvele.net/2023/07/04/queer-biz...

18 eylül 2022 büyük aile buluşması

18 eylül’de istanbul fatih’teki saraçhane parkı’nda lgbti+’lar aleyhine yapılacak nefret mitingi. dünyada yobazların en sevdiği kart olan aile kartını masaya sürek akp destekli gruplar, istanbul şehrinin göbeğinde nefret kusacaklar. haftalardır örgütlenen bu korkunç organizasyona bir avuç lubunyadan başka ses çıkaran da yok.

istanbul onur haftası organizasyon komitesinin açıklaması
https://twitter.com/istanbulpride/status...

spod'un açıklaması
https://twitter.com/spodlgbti/status/157...

dsip'in açıklaması
http://marksist.org/icerik/LGBTI+/18460/...

yeşiller partisi'nin açıklaması
https://twitter.com/YesillerPartisi/stat...

spod'un tweet'ini alıntılayan birkaç kurum dışında "resmi tepkiler" bu kadar.

ne chp'den ne hdp'den ne iyi parti'den hala ses yok. utanç verici bu durum karşısında dilsiz duran şeytandır.

velvele.net

okuyucuların velvele olarak da andıkları, https://velvele.net adresinden ikamet eden, lgbti+ kültür sitesi. çok değerli yazılar, çeviriler yayımlamalarının yanı sıra yeryüzü ağacı ve eflatun koza adlı köşelerinde daha önce adlarını duymadığımız ya da başka edebiyat platformlarında kendilerine yer bulamamış şair ve öykücüleri lgbti+ topluluğuna ve edebiyata kazandırıyorlar.

türkiyeli lgbti+ topluluğu için devasa bir arşiv oluşturmaya da başladılar. bu nedenle takip edip, desteklemek gerekiyor ki daha fazlasını yapabilsinler.

https://twitter.com/velvelemelvele
https://www.instagram.com/velvelenet/

lgbti+'lar ve 2023 seçimleri

cemaatler, siyasal islam, sağ partiler: sandık bizi nereye götürecek

https://velvele.net/2022/10/27/cemaatler...

18 eylül 2022 büyük aile buluşması

velvele.net'ten bawer murmur sanatçılar, sivil toplum örgütleri ve siyasetçilerin lgbti+ karşıtı “büyük aile buluşması”na tepkilerini derlemiş. ileride dönüp dönüp bakabileceğimiz bir kaynak oluşuyor linkte.

https://velvele.net/2022/09/18/kayitlara...

lgbti+'lar ve 2023 seçimleri

lgbti+ topluluğunun çok az, hiç denecek kadar az konuştuğu ama konuşmamız gereken tek gündem. bu gündeme dair lgbti+'ların yazdıkları ya da lgbti+'ları ilgilendiren yazıları bu başlıkta toplayacağım. katkılarınınız bekliyorum.

pinkwashing

pinkwashing (pink: pembe, washing: yıkama/yıkanma/boyama) israil’in filistin’de işlediği suçların üstünü örtmek için başvurduğu yöntemlerden biri. ülkeyi batı’ya “gey dostu” ve “ortadoğu’nun en demokratik ülkesi” olarak lanse eden kampanyalar için israil devleti milyonlarca dolar harcıyor; abd ve avrupa’da tel aviv pride’ın reklamları yapılıyor ve turlar düzenleniyor. devamı:

pinkwashing nedir?
https://velvele.net/2021/05/13/pinkwash...

yarak

yarak "erkeklik organı" değildir.

erkeklik organı diye bir şey yoktur.

yaraka (penis, çük, artık ne diyorsanız) erkeklik atadığınızda trans kadınları kadınlıktan, trans erkekleri de erkeklikten atıyorsunuz. non-binary'ler ise zaten tüm bunların dışında kalıyor. bilerek yapıyorsunuz demiyorum, ancak transfobi de tıpkı homofobi, kadın düşmanlığı, yabancı düşmanlığı ya da ırkçılık gibi sinsi bir şey. bazen, niyetimizin dışında yaptığımız şeyler.

daha kapsayıcı bir dile ihtiyacımız var ve inanın hiç de zor değil.

yarak sevmek transfobiye gerekçe olmamalı.

pure and honey

beyonce

şöyle bir zincir var:

""feminist ve ırkçılık karşıtı" beyonce gazze'de yaşanan soykırıma sessiz kaldığı için zaten eleştiriliyordu. o sessizliğin üstüne renaissance filmi israil'de gösterime girdi ve siyonistler filmi izlemeye bayraklarla gidip videolar çekip sosyal medyada paylaşınca kıyamet de koptu."

devamı >
https://twitter.com/baweraunnehir/status...