kete

Durum: 16 - 0 - 0 - 0 - 06.08.2023 01:39

Puan: 964 - Sözlük Kezbanı

2 yıl önce kayıt oldu. 12.Nesil Yazar.

0

akp'nin iyice homofobik bir çizgiye gelmiş olması

akp dini siyasete alet etmekte sorun görmeyen bir parti ve lgbt hakları destekçisi olmasını beklemek ne kadar mantıklı bilemiyorum. ancak akpyi veya radikal islamcıları tek başına tehlike olarak görmek ne kadar doğru? lgbt bireyler akpden önce de bolca hedef gösteriliyordu. laiklik diye yatıp kalkan kimi solcular, kemalistler de buna dahildi. o dönemin gazeteleri arada sırada sosyal medyada paylaşılıyor. eşcinsellere yönelik kim ne demiş insan inanamıyor.

şimdiki iktidarda ise lgbt düşmanlığı ve hedef gösterme konusunda laik çizgiye yakın durup aynı zamanda şimdiki akp iktidarına destek veren:
1. vatan partisi, doğu perinçek, dsp, cumhuriyet kadınları derneği, ulusalcılar, tuluyhan uğurlu gibi sanatçılar vs.
2. mhp, (iktidarla olduğuna göre sinan oğan buna dahil)
3. sağ liberal olarak bilinen ve bu iktidarın en fanatik destekçilerinden ve gerektiği zaman ikili oynayanlar (melih altınok, liberal düşünce topluluğu çatısı altında hareket eden kitle: atilla yayla vs. ) gibileri geçen sene akpden daha aşırı ve aktif bir şekilde lgbtleri sapık, tehlikeli ve hatta yok edilmesi gerekenler şeklinde hedef göstermekten çekinmediler.

bir de şimdiki iktidara muhalif görünenlere de lgbt hakları konusunda fazla güvenmemek gerekli diye düşünüyorum. muhalif olup da yobaz geçmişi olanlar zaten malum. ama ya diğerleri? onlarla siyasi konularda ters düştüğünüz an ilk olarak sizin cinsel kimliğinize saldırıyorlar ve hain vs. diye hedef gösteriyorlar. özellikle akp iktidarında kadınlar mağdur oldu diyen muhalefetteki kadınlar bu konuda gerçekten berbatlar.

gerçekten içler acısı bir durum.

actual proof

(bkz:#429006 ) kendisinin pek çok ırkçılık karşıtı yazarı seri eksilediğinin farkına varılması sonucu epey sinirlenmiş bir yazar. bu kadar yazarı eksileyip kendisi tek tük eksi alınca kıyamet koparan birisi ayrıca. asıl bunun gibileri nedeniyle sözlükte kimse yazmak istemiyor.

ek yapayım zırvalarına devam etmiş hakkımda. yeni bir entry girmeye değecek birisi değil.(bkz: #429008 ). nasıl birisi olduğu ortada olan birisi. ilgi çekmeye çalışan zavallı bir hali var. kendini otorite falan sanıyor. oyunları ortaya çıkınca çok kızmış. lgbt ile de pek ilgisi yok gibi veya konuşamıyor bu konularda. çok tipik. hadi yallah.

yazmaya devam etmiş. özetle kendisi karşıt görüşe çok tahammüllü olduğu için pek çok yazarı eksileyip sonra bir şekilde eksilenince ağlayan ve seri eksileniyorum diyen biri. karşıt görüşe tahammül edemeyen kendisi gibi görünüyor. karşılığını açıktan alınca da bu hale dönmüş. madem bu kadar hoşgörülüsün (veya her neysen) ne bu halin diye sormak gerekli. ruh hastasının kim olduğu ortada ama henüz başlangıç aşamasında gibi. aman ekranını falan kırmaz umarım.

eksileyenin kendisi olduğunu kabul etmesi iyi oldu. doğru tahmin demek ki. niye bu kadar panik oldu acaba? hedef göstermeler falan. herkesi kendisi gibi sanıyor .

vallahi yazık buna. kızamıyorum bile.

seri eksi oy veren şahıs

kendisi sürekli ırkçılık karşıtı yazarları seri eksileyip sonra kendisine eksiler basılınca utanmadan eksilenmekten şikayet eden * yazar.

oğuzhan uğur

babası hasan atilla uğur 90larda kürtlere karşı işlenmiş faili meçhul cinayetlerin sorumlularından.
(bkz:jitem )

https://www.evrensel.net/haber/386389/22...

hüda kaya

hdplilere terörist diyen ve ümit özdağ gibi ırkçı bir adama övgüler düzen ask olsn isimli ırkçı yazar hdpli hüda kaya'ya övgü dolu başlık açmış.
hüda kaya kendini vatan kurtarıcısı sanıp ancak buralarda laf eden korkak sahtekar, iki yüzlü ırkçıların suratlarına çok iyi tükürür. çok severim onun bu yönünü.

bir başkadır benim memleketim

isteyen gider isteyen kalır. kendini ülke işlerinde otorite sanan korkaklar bir de kim ne hak ediyor etmiyor diyor. adam değil kadın ol o zaman.

ana dilde savunma

yukarıdaki (bkz:#425338) yorumdaki gibi kendini ülkenin imkanlarının sahibi sanan ve ırkçılığı benimseyerek sertliği oynayan eşcinseller komik oluyor. ana dilde savunma hakkının kime uygun olup olmadığını kendini otorite sanan eziklere sormuyorlar neyse.

ask olsn

özellikle ortalık karıştırmak için gelen ne olduğu belli olmayan bir tip. kendisi hakaret etmez gibi görünüyor. gerçek yüzü ise çok farklı. kendisi gibi olup hakaret edenleri pek bir seviyor. duruma göre dinciliğe duruma göre ırkçılığa duruma göre eşcinselliğe duruma göre mağdurluğa oynuyor. çiğ ve sahtekar derler bunun gibilere.

ümit özdağ gibi bir salyalı ırkçının destekçisi.

campbell

bunun kafasındakilerin pek çoğu gibi kendi bastırdığı ve kabullenemediği ve açığa çıkmasından korktuğu eşcinselliği nedeniyle ona buna pembe götlü diyen ama kendini toplumda güvenceye almak için kendi pembe götünü ırkçılığa dayamış ve sürekli hakaret ederek sert görünmeye çalışan bir ezik. bir zavallı.

sessiz istila

ümit özdağ denen faşist provokatörün finanse ettiği provokasyon videosu. vatansever geçinen ırkçıları ortaya dökmüştür.

zekeriya beyaz

ekranlara çıkıp eşcinsellere her türlü hakareti eden dincilerdendi.

gebermiş. kutlu olsun.

seks hayatınızı iki kelime ile anlatın

kayseri

yemekleri güzeldir. ama lgbti+lar için yaşaması zor.

akrep nalan

karlar düşer ile aklımda kalmış.

kete

ayı sözlük

eski hesaplar silinmiş.
Henüz hiç başlık açmamış.

başak demirtaş'ın ibb adaylığı

dem parti seçmeninin size seçim kazandırmak gibi bir zorunluluğu yok.
başak demirtaş ekrem imamoğlu’ndan daha iyi bir aday. ona oy vereceğiz. ağlayarak günlüğüne yazabilirsin.
bir taraftan dem partinin desteğini isteyip gizliden faşistlere içişleri bakanlığı ve güneydoğuda kayyum sözü verirseniz bir sonraki seçimlerde istanbul’u kaybetmeyi de göze almanız gerekirdi.

alev alatlı

ahmet yıldız

irlanda’da eşcinselleri hedef alan seri katil

irlanda’da malum dine mensup bir orta doğu faresi bir gay dating app kullanarak bulduğu eşcinselleri bıçaklayarak öldürüp evlerinde cesetlerini de parçalara ayırıyor. 3. saldırı da yakalanıyor. yakalanmasaydım aynı yöntemle cinayetlerime devam edecektim diyor. neyse ki ömür boyu hapse mahkum edilmiş ama bu yaratık irlanda’da hapiste olmayı bile haketmiyor. aslında bu orta doğu farelerine özel bir yasa çıkarıp fare zehriyle imha etmesi lazım batılıların bu primatları.

https://www.irishtimes.com/crime-law/cou...

shani louk

hamas baskısıyla 260 kişinin öldürüldüğü süpernova tekno festivali katılımcısı alman tatoo sanatçısı. hamas'ın israil'e düzenlediği 7 ekim baskınında bacakları ve kolu kırılarak öldürüp yarı çıplak şekilde sokak sokak teşhir edilmişti. annesi hala kızının kayıp olduğuna ve kaçırıldığını inansa da kızın üstünden çalınan kredi kartının gazze'de hamas militanları tarafından kullanıldığı tespit edilince cesedin kıza ait olduğu netleşti.

3500 kişinin katıldığı festivalde katılımcıların hayatta kalanları meyve bahçelerine saklanarak ve ölü yaparak kurtulurken, çoğu katılımcı aracıyla kaçmaya çalışırken araç içinde yakıldıkları için dna testi için ölenlerin yakınlarından saç diş fırçası gibi şeylerle teşhis yapmaya gelmesi istenmiş.

shani'yi 1 yıl önce hindistan'da holi fest'te görmüştüm. alman ve uraynali bir grupla kaldığım otelin yanında düzenlenen bir partide dans ederken dikkatimi çekmişti. ben de çoğu kişi gibi bacak dövmelerinden tanıdım. o kadar üzüldüm ki 2 gündür kahroluyorum. kimse bu şekilde ölmeyi hak etmiyor.

akp'nin iyice homofobik bir çizgiye gelmiş olması

sağcılarla ortak noktada buluşulabileceğine inanan daha göçmenle mültecinin farkını bile bilmeyen kafatasçı faşist bir yazar daha, şaşırdık mı? siz nasıl yüzsüz, nasıl korkunç insanlarsınız ya, oğlum siz kimsiniz ya? hangi sağcıyla yan yana duracaksın sen, sen toplumun bir parçasısın da evinin damında o yalandığın sağcıların füzeler patlattığı insanlar değil mi? sen daha iyi bir hayat hak ediyorsun da onlar hak etmiyor mu, sen kimsin ki bu insanlardan farkın olduğuna inanıyorsun?

ümit özdağ yeşil ışık yakmışmış, ulan özdağ tabanında sen ibne halinle nasıl bir karşılık bulacaksın? birlik olacakmışız da mülteci karşıtlığı yapacakmışız. özdağ'ın tohumlarının türk aile yapımızı bozamazlar diye açtığı pankartları da mı görmedi faşist gözlerin. toplum mülteciler ve lgbt arasında bir seçim yapacakmış, peki şeyin bundan haberin var mi mesela toplumun? oğlum toplum zaten o seçimi yaptı geçen seçimde, sen teröristsin toplumun gözünde, seçmedi yani seni hani bunun cevabını merak ediyorsan. çık bakalım pride bayrağı baskılı tshirtle fatih'e. sevgilinle el ele gez bakalım memuriyetin nasıl düşürülüyor sağcılar tarafından. akp iyice homofobik hale geldi kurtuluş özdağ'da öyle mi? şu sıçtığımın hayatını satranç oynar gibi yaşayıp piyon olmaya bu kadar hevesli olmayın.

edit: ırkçı yazar türkmenbeyi girdisini silince havaya yazmışım gibi oldu. eğer kendisini açıklasaydı veya özür girdisi yazsaydı kendi görece agresif girdimi de silerdim ancak kendisi silip kaçmayı seçti. bakan görsün bunu, kendisi hazır "fırsat" yakalamışken özdağcılarla beraber olup mülteci karşıtlığı yapmamız gerektiğini böylece toplum tarafından sevileceğimizi söylüyordu girdisinde. faşist.

edit: şimdi de seri eksilemeye başlamış, zavallı faşist herif, senin gibilerin yüzüne yüzüne faşist diye bağıracağım sizden korkan çekinen umursamayan sizin gibi olsun

avrupa'da gay olmak

hesap ödemeyen aktif

ödesinler, ödeyecekler.

gay değilim aktifim demeyi biliyorlar, bununla övünmeyi biliyorlar, pasifi şöyle yapacaksın böyle yapacaksın demeyi biliyorlar. sanki pasifin penisi yokmuşçasına oradan zevk almıyormuşçasına penise dokunmamayı biliyorlar. madem öyle o zaman hem aracı olacak hem bir yerden alıp geri eve bırakacak hem de o hesabı çatır çatır ödeyecek.

disney+

kemalist hükümet akp tarafından çarmıha gerilen platform, tüm muhalifler nasıl oluyor da chp'nin susup akp'nin bu kadar ses çıkardığını soruyor hatta içten içe akp'yi tebrik ediyor. yerel seçimlerde büyük hezimetin ayak sesleri şimdiden duyuluyor, tece'nin yeni yüzyılının ilk çeyreği biterken akp'nin elini güçlendiren şey mustafa kemal mi olacaktı, oldu valla.

senelik üyeliğimi yeniledim, neredeyse hiçbir şey izlemiyorum, helal-i hoş olsun. zengin bir içeriği var ve arşivinin orada bir yerde duruyor olması içimi rahatlatıyor. umarım akp'lilerin ve kemalistlerin elinde lağvedilmez.

islamcılar ve kemalistler en son lgbt konuşulurken el ele vermişti, şimdi de kemal için aynı saftalar, yürrüyün be bozkurtlar kim tutar sizi

queer yazıları

pinhan yayıncılık’tan çıkan queer yazıları, türkiye’deki queer tartışmalarına katkı sunmak amacıyla tasarlandı. kitapta; felsefe, antropoloji, psikanaliz ve edebiyat gibi birçok disipline dair türkiye’den ve dünyadan incelemeler yer alıyor. bu değerli çalışmaya katkı sunanlar arasında judith butler, alev özkazanç, greta gaard, zeynep talay turner, ellen lewin, natasha hurley, sevcan tiftik, gregory woods ve ezgi sarıtaş, ilker hepkaner gibi isimler bulunuyor.

“queer bize hayattaki her şeyi biricik bir yaşantı olarak düşünmeyi öğretir, yani birbirimize özen göstermeyi”

https://velvele.net/2023/07/04/queer-biz...

Toplam entry sayısı: 16

hüda kaya

hdplilere terörist diyen ve ümit özdağ gibi ırkçı bir adama övgüler düzen ask olsn isimli ırkçı yazar hdpli hüda kaya'ya övgü dolu başlık açmış.
hüda kaya kendini vatan kurtarıcısı sanıp ancak buralarda laf eden korkak sahtekar, iki yüzlü ırkçıların suratlarına çok iyi tükürür. çok severim onun bu yönünü.

campbell

bunun kafasındakilerin pek çoğu gibi kendi bastırdığı ve kabullenemediği ve açığa çıkmasından korktuğu eşcinselliği nedeniyle ona buna pembe götlü diyen ama kendini toplumda güvenceye almak için kendi pembe götünü ırkçılığa dayamış ve sürekli hakaret ederek sert görünmeye çalışan bir ezik. bir zavallı.

seri eksi oy veren şahıs

kendisi sürekli ırkçılık karşıtı yazarları seri eksileyip sonra kendisine eksiler basılınca utanmadan eksilenmekten şikayet eden * yazar.

sessiz istila

ümit özdağ denen faşist provokatörün finanse ettiği provokasyon videosu. vatansever geçinen ırkçıları ortaya dökmüştür.

actual proof

(bkz:#429006 ) kendisinin pek çok ırkçılık karşıtı yazarı seri eksilediğinin farkına varılması sonucu epey sinirlenmiş bir yazar. bu kadar yazarı eksileyip kendisi tek tük eksi alınca kıyamet koparan birisi ayrıca. asıl bunun gibileri nedeniyle sözlükte kimse yazmak istemiyor.

ek yapayım zırvalarına devam etmiş hakkımda. yeni bir entry girmeye değecek birisi değil.(bkz: #429008 ). nasıl birisi olduğu ortada olan birisi. ilgi çekmeye çalışan zavallı bir hali var. kendini otorite falan sanıyor. oyunları ortaya çıkınca çok kızmış. lgbt ile de pek ilgisi yok gibi veya konuşamıyor bu konularda. çok tipik. hadi yallah.

yazmaya devam etmiş. özetle kendisi karşıt görüşe çok tahammüllü olduğu için pek çok yazarı eksileyip sonra bir şekilde eksilenince ağlayan ve seri eksileniyorum diyen biri. karşıt görüşe tahammül edemeyen kendisi gibi görünüyor. karşılığını açıktan alınca da bu hale dönmüş. madem bu kadar hoşgörülüsün (veya her neysen) ne bu halin diye sormak gerekli. ruh hastasının kim olduğu ortada ama henüz başlangıç aşamasında gibi. aman ekranını falan kırmaz umarım.

eksileyenin kendisi olduğunu kabul etmesi iyi oldu. doğru tahmin demek ki. niye bu kadar panik oldu acaba? hedef göstermeler falan. herkesi kendisi gibi sanıyor .

vallahi yazık buna. kızamıyorum bile.

sessiz istila

ümit özdağ denen faşist provokatörün finanse ettiği provokasyon videosu. vatansever geçinen ırkçıları ortaya dökmüştür.

campbell

bunun kafasındakilerin pek çoğu gibi kendi bastırdığı ve kabullenemediği ve açığa çıkmasından korktuğu eşcinselliği nedeniyle ona buna pembe götlü diyen ama kendini toplumda güvenceye almak için kendi pembe götünü ırkçılığa dayamış ve sürekli hakaret ederek sert görünmeye çalışan bir ezik. bir zavallı.

ask olsn

özellikle ortalık karıştırmak için gelen ne olduğu belli olmayan bir tip. kendisi hakaret etmez gibi görünüyor. gerçek yüzü ise çok farklı. kendisi gibi olup hakaret edenleri pek bir seviyor. duruma göre dinciliğe duruma göre ırkçılığa duruma göre eşcinselliğe duruma göre mağdurluğa oynuyor. çiğ ve sahtekar derler bunun gibilere.

ümit özdağ gibi bir salyalı ırkçının destekçisi.

ana dilde savunma

yukarıdaki (bkz:#425338) yorumdaki gibi kendini ülkenin imkanlarının sahibi sanan ve ırkçılığı benimseyerek sertliği oynayan eşcinseller komik oluyor. ana dilde savunma hakkının kime uygun olup olmadığını kendini otorite sanan eziklere sormuyorlar neyse.

hüda kaya

hdplilere terörist diyen ve ümit özdağ gibi ırkçı bir adama övgüler düzen ask olsn isimli ırkçı yazar hdpli hüda kaya'ya övgü dolu başlık açmış.
hüda kaya kendini vatan kurtarıcısı sanıp ancak buralarda laf eden korkak sahtekar, iki yüzlü ırkçıların suratlarına çok iyi tükürür. çok severim onun bu yönünü.

sessiz istila

ümit özdağ denen faşist provokatörün finanse ettiği provokasyon videosu. vatansever geçinen ırkçıları ortaya dökmüştür.

zekeriya beyaz

ekranlara çıkıp eşcinsellere her türlü hakareti eden dincilerdendi.

gebermiş. kutlu olsun.

ask olsn

özellikle ortalık karıştırmak için gelen ne olduğu belli olmayan bir tip. kendisi hakaret etmez gibi görünüyor. gerçek yüzü ise çok farklı. kendisi gibi olup hakaret edenleri pek bir seviyor. duruma göre dinciliğe duruma göre ırkçılığa duruma göre eşcinselliğe duruma göre mağdurluğa oynuyor. çiğ ve sahtekar derler bunun gibilere.

ümit özdağ gibi bir salyalı ırkçının destekçisi.

hüda kaya

hdplilere terörist diyen ve ümit özdağ gibi ırkçı bir adama övgüler düzen ask olsn isimli ırkçı yazar hdpli hüda kaya'ya övgü dolu başlık açmış.
hüda kaya kendini vatan kurtarıcısı sanıp ancak buralarda laf eden korkak sahtekar, iki yüzlü ırkçıların suratlarına çok iyi tükürür. çok severim onun bu yönünü.