kocaayi

Durum: 32 - 0 - 0 - 0 - 20.08.2021 15:40

Puan: 2308 - Sözlük Kezbanı

1 yıl önce kayıt oldu. 10.Nesil Yazar.

0
  • /
  • 2

keko kıro lavuk vb kürtçe kelimelerin küçümseme anlamlı kullanılması

(bkz:#438575) kürtçe konuşmayı, kürtçe dili eğitimi yasakla ama "eğitilmeye karşı gösterdiği direnç" için kürtçe kelime kullanmak bildiğin ırkçı kafadır, hem de kendini eğitimli gören beyaz türk ırkçısı kafasıdır. eğitime gösterilen direnci aşağılamak için türkçe sözcük kullanın sen ve senin gibi ırkçı türkler. bir türlü bitmediniz, bir türlü eğitilemediniz.

barış manço

boğazına kadar siyasete batmıştı. 80 öncesi de, sonrası da böyleydi. sağcıları -özellikle de ülkücüleri - çok severdi.

en sonunda hidayete ermişti. ağaç içinde bismillah yazısı var diye trt ekranlarında yaptığı şovu unutulmaz rezaletlerindendir. sonrasında bolca cami gezileri içeren programlar, cemaatler vs.

hulki cevizoğlu

ulusalcı olarak bilinen azılı faşistlerdendir. akp yalakalığı işinde geldiği son hali için:

"kanal istanbul’a evet' diyen bir atatürkçüyüm "

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/hulk...

ertürk yöndem

yıllarca devletin propaganda amaçlarına uygun olacak şekilde televizyon programcılığı yapmış olan berbat kişilik.

uğur dündar gibi eşcinselliği hastalık olarak hedef gösterme amaçlı aşağılık programlara da imza atmıştır. akp'den çok önce yapılmış bu belgesel. psikologlar doktorlar vs. açıklamalar dehşet verici.

kronik bunalım - 1


kronik bunalım - 2

uğur dündar

12 eylül darbesinin de emriyle topluma hizmet amaçlı olarak koşa koşa yaptığı meşhur "hasta eşcinseller" temalı programlar artık bulunabiliyor.

videonun 24. dakikasından başlayarak ise devletin sözcüsü olan bir diğer felaket karakter ertürk yöndem'in yaptığı berbat belgesel başlıyor. "bunalıma giren hasta eşcinseller" temalı bu da...

sinir hapı, yatıştırıcı, kullanıyorsanız tansiyon ilacı vs. aldıktan sonra izleyin.bir tane daha var.

kurabiye canavarı

performansı şöyledir.

actual proof

eşcinsel terapisi

"'eşcinsellik onarım terapisi' adı verilen süreç, psikolojik, ruhsal ve bazen de fiziksel yöntemlerle cinsel yönelimi değiştirmeyi amaçlıyor.

birçok kişi tarafından etik dışı ve zararlı görülse de bu terapi kullanılmaya devam ediyor. eşcinsel onarım terapisi yapan doktorlar bu konuda konuşmayı reddediyorlar. ama bbc arapça, ürdün'de bu tür terapiler yapan bir doktorla ve bu terapinin sonunda intihar edecek aşamaya geldiğini söyleyenlerle konuştu."

https://www.bbc.com/turkce/haberler-duny...

bu terapiyi yapanlar iyi de para kırıyorlar. baskı sonucu bunlara gidenler için değil ama gönüllü gidenlerin sömürülmesinde sakınca yok.

tayfun hopalı

(bkz:#429601) nolu entryi girdiğimde orada paylaştığım iğrenç haberin metin yazarı kimmiş diye baktığımda bu tipin adı çıktı. internette bakayım dedim neler çıktı neler! işkence haberlerini zevkle veren bir "gazeteci" imiş kendisi söylentilere göre. atvde çalışmış ayrıca. şimdi ise hangi gazetede acaba diye baktım. cevap aşağıda: *
(bkz:sözcü)

örnek haber için: https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/tele...

bahsettiğim 1986 yılına ait homofobik iğrenç haberin altında adı yazıyor: http://www.gecmisgazete.com/haber/remziy...

edit: ayrıca bir ara kapanan vatan gazetesinin genel yayın koordinatörü imiş.

sözcü

(bkz:tayfun hopalı) isimli homofobik şahsın çalıştığı sözde gazete.

hoşlanılan erkeğin kadınsı çıkması

nonoş sözcüğünün toplumda nasıl kullanıldığına dair geçmişten bir haber. okurken gözlerimden yaşlar aktı - gülmekten değil ama!

http://www.gecmisgazete.com/haber/remziy...

link açılmazsa haber şöyle: saçları uzun bir eşcinselin saçları kesilirkenki fotoğrafın yanında "lepiska saçlı nonoş remziye saçları kökünden kesilirken "abiler ekmek paramı kesmeyin" diye yalvardı" yazısı eklenmiş. 80lerden "komik" (!) bir haber.

kimse kimseyi beğenmek, sevmek zorunda değil elbet. ama nonoş sözcüğünü kullanmak zorunda da değiliz.

yıllar affetmez

belgin çelik'in anlattıkları inanılmaz.

atatürk eşyası satan dükkanlar

ankara'da yıllar önce gördüğüm bir dükkan vardı. tunalıda diye aklımda kalmış ama esat caddesine taşınmış anlaşılan. ismi "gmk" idi. iyi para kırdılar bir ara. bir de tunalıda cumhuriyet meyhanesi veya benzer bir adda yer vardı. müşterileri bağırarak marş falan okurlardı sürekli. ucuz cam bardakların içine ilkokulda çocukların ellerine sallasın diye verilen ata bayrağı koydukları fotoları servis ederlerdi reklam için. ticaret güzel şey vesselam ahahahah

meraklısı varsa buldum sosyal medya adresini de:
https://www.facebook.com/gmkhediyeevi/

edit: meyhanenin adını buldum. ckm 1923 imiş.

bu konuda iyi para götürenlerden biri de: (bkz:yılmaz özdil)

dövmeciler de iyi para kırıyor.
(bkz:bir dövme modeli olarak atatürk'ün imzası)

bir dövme modeli olarak atatürk'ün imzası

akp

geçenlerde recep tayyip erdoğan mı yoksa binali yıldırım mı daha iyi okuyor yarışması düzenlemiş.

uğur dündar

aşağıdaki videoda bastıra bastıra ibne deyişi zaten gerçek yüzünü gösteriyor. ayrıca kendisi hepar isimli nazi benzeri faşist partinin propagandasını yapmıştır uzun süre.

ünlü homofobikler

atatürk düşmanlığı

başlığa bakınca aklıma şu 28 şubat şarkısı geldi. şu komik propaganda şarkısıyla alay edenlere bile atatürk düşmanı anlamında hain falan derlerdi bir zamanlar.

siz hain olmayanlar, çok iş başarmış olanlar olur ya ileride gay barlar falan yeniden açılırsa ayağa kalkıp saygı duruşunda okursunuz bunu diğer marşlarla. aman diğerlerini sokmayın o barlara falan. onlar çok kötü, berbat, pis...

velvele

yazılar güzelmiş. uzun soluklu olurlar umarım. telif hakları konusuna da dikkat ediyor olmaları ayrıca önemli.

bu arada site gayet hızlı çalışıyor ve tasarımını oldukça sade buldum.

ilk drag queen üzerine şu yazı da güzel.

https://velvele.net/2020/06/26/ilk-drag-...

özdemir erdoğan

  • /
  • 2

celal şengör

maalesef taciz olayları en çok da akademisyenler arasında yasanıyor.
bu olayı savunanlar nasıl savunuyor şu an bilmiyorum ama sizin astınızda bulunan bir kişi rahatsız olmadığını beyan etse bile sizin bu tarz bir eylem yapmamanız gerekir. sonuçta kariyer kaygısı ile rahatsız olduğu halde en iyi ihtimalle sessiz kalıyor olabilir. celal şengör de bu ihtimalleri düşünebilecek kapasitede en azından. zerre hazzetmezdim bu adamdan hiç şaşırmadım okuyunca.
suç cezalandırılırken tabi başka eylemlerle değerlendirmek yargı sürecinde tartışılır ama biz hukukçu değiliz ki. daha önce işkenceye kılıf bulduğu beyanları empati yoksunluğunu ve kötülüğünü gösteriyordu. bir tacizciden beklenebilecek özellikler. umarım yanına kalmaz.

cüneyt genç

kendisi halen faal olarak jinekolog hizmetine devam etmekte. "cinsel kimliklere saygı duyuyorum ama" gibi lgbti ortamının anlamını çok iyi bildiği lafı özür mektubunda yazmıştı. hakkında çıkan haberleri ortadan kaldırmak için çok uğraşmış. yok bu nasıl linç kültür yok ailem vs. sen o iğrenç paylaşımları yaparken o linç olmuyor muydu doktor efendi?

özür mektubunda annesini kullanmış, çocuklarını kullanmış onları neden karıştırıyorsun diye soran yok, açıkça desene ben eşcinsellere hakaret ettikçe hoşuma gidiyor. onları ezmeyi seviyorum. aldığım eğitim bu. ben de buyum vs. bir de böyle imalı bir şekilde anahtar sözcüklerle kendisini hafiften çağdaş falan da göstermiş. şaka yaptım demiş. ortam kötü zaten bu tip detaylarla* uğraşmayalıma getirmiş utanmadan.

bir de bunun facebook sayfasında kadın hayranları var ki, onlara ne demeli bilmiyorum. eşcinsellerden sonra kadınlara girişmişti bu "jinekolog" efendi. eminim oradaki "hayran kadınlar" başka ortamlarda ah biz kadınlara ayrımcılık yapılıyor, ülkemiz çok bozuldu zart zurt deyip kendilerini kurtarmak için eşcinsellere de sataşan cinstendir. aralarında doktor olanları bile var inanılacak gibi değil.

bu ve bunun gibi kibirli, otorite meraklısı, eşcinsellere yönelik küçümseyici tavrını özür mektubunda bile devam ettirenleri her allahın günü afişe etmekten vazgeçmeyeceğiz.

(bkz:homofobik doktor)
(bkz:cinsel tercihlerine saygı duyuyorum)

celal şengör

(bkz:#439870 ) nolu entryde "kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına da yapmayın" derken bu lafı celal şengör'e edemeyip, bu arsız adamı ifşa edenlere "çirkin" yaftası yapıştırana verilecek yanıt şöyle olur:

umarım hayatınızın sonuna kadar celal şengör gibileri ile düzenli olarak muhatap olursunuz ve biz de o zaman sizlerin nasıl "çirkinleştiğinizi" ve nasıl "öttüğünüzü" de görürüz.

tacizcinin savunuculuğunu yapmak neyin kafasıdır? tacizi kendi dünya görüşüne yakın olan "münevver" yapınca durumu kabul edenlerin zihniyet böyle. yıllar önce bunlar gibilerinin dünya görüşüne uygun "cüneyt genç" isimli bir doktor eşcinsel bir hastasının fotoğrafını çekip alay ettiğinde de ifşa edilmişti. mahkeme vs. beklenmedi. onu da savunanlar çıkmıştı.

ama zaten bu tacizcileri savunanların varlığı, kabileci yaklaşımları vs. biliniyor ve biraz da bu nedenle ifşa ediliyor tacizciler ve onların destekçileri. bu rezil insanların yaptıklarını ve onların destekçilerini ifşa edenlere sonsuz teşekkürler. bu durumu beğenmeyenler: a-lı-şa-cak-sı-nız!

edit: yukarıdaki entry sahibi yazar * daha önce kişisel sataşma içeren entrylerini silip yerine başka şekilde sataşmalar içeren yorum eklemiş. yazık valla. "çok bilgili" bir hukukçuymuş bir de bu yazar yaaa.

celal şengör

insanların dışkı yemesinde sorun yoktur hatta ben kendi dışkımı da yedim diyerek işkence görenlerle alay eden bu arsız "profesör", ulu bilim adamı (!), şimdi de bir kadın öğrencisinin poposuna nasıl şaplak atttığını çok rahat bir dille anlatmış.

“o kadar kızdırdı ki saniye'nin eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım. bu, dehşete düştü."

https://www.gazeteduvar.com.tr/ogrencisi...

videosu burada:
https://twitter.com/solhaberportali/stat...

(bkz:taciz)
(bkz:cinsel taciz)

üstteki yazara şarkı armağan et

yabancı müzik seviyor sanırım. bunu seveceğini düşündüm.

ayı sözlükte kimsenin sizi anlamaması

sen bizi anlıyor musun ki, biz seni anlayalım

10 ekim 2015 ankara barış mitinginde patlama

hafıza çok ilginç bir şey. hayatıma dair birsürü anıyı şarkılarla kodluyorum ben mesela. "niye?" diye sorsan; cevap veremem ama.


birkaç vakit önce, yağmurlu bir sonbahar gününde kocaeli'den istanbul'a döneceğim. hayatıma garip bir zamanda giren garip bir insanı ziyaret etmişim. haydarpaşa'ya gidecek trene biniyorum tren garından. yağmur hep yağıyor, tren hep gidiyor.
o gün, misal, valg ile kodlanmış.


20 temmuz 2015.
o tarihten birkaç hafta önce ziyaretine gittiğim bir yerden zehir zemberek bir haberle başlıyor gün. işteyim. öyle böyle bir gün değil. ellerim titriyor, bacaklarım güçten düşüyor, beynim duruyor; dün gibi hatırlıyorum.
(hatırlamak, bazen, büyük bir lanet aslında.)

tülay german çalıyor durmadan beynimde. " günlerimiz" diyor "bir kitaba başlar gibi / koşarken yavaşlar gibi / ölen arkadaşlar gibi / sessiz sitemsiz"şu günden tam bir yıl öncesi.
tam sevinmeye başlamışız. şu sapsarı ovalardan birsürü lavanta kokusu yükseliyor. uzun bir süreden sonra, görüyorum, gülümsemeye başlamış insanlar. "bir umut" diyoruz hani "bir umut". bir umut.
bir umut.
o umut öylece kalıveriyor boğazımda. yutamadığım, koskoca bir yumruya dönüşüveriyor ve duruyor hâlâ orada.

hüsnü arkan çalıyor durmadan kalbimde. "ölenlerin adını unutma" diyor " nereye uçar turnalar? / nereye gider gökyüzü? / alıp kanatlarına umutlarını, geçmişi"


bir zaman sonra azam ali ses veriyor bana. sesine yandığım "çıkıp bozkırlara ulaşamadım" diyor "yalan dünya sana çıkışamadım / eşimle dostumla buluşamadım / var git ölüm bir zaman da yine gel"hafıza çok ilginç bir şey.
hatırlamak ise korkunç olabiliyor bazen.

dağlar

hüsnü arkan'ın 2013 yılında yayınlanan üçüncü albümü yalnız değiliz'de bulunan rojin'li, kürtçe ve türkçe sözlü pek âlâ, pek güzel şarkısı.

müziği ve sözleriyle bir sonraki albümde* birsen tezer'le söylenecek olan öyle bir rüya'nın başlangıcıdır. iki şarkıda da sözlerle birlikte desteklenen alt metin, insanı tekrar tekrar âşık ettiriyor hüsnü arkan'a.*

silahlar yüzünden uzun zamanlardır turna görmeyen dağlara yakılmış pek güzel bir ağıt.[rojin]
bu benim derdime çare ne fayda
dağlar ne vakittir turna görmedi
göğe kin biçmişler, bilsen ne fayda
şivan düşen bildi, eller bilmedi

viran viran viran bu dağlar
anam bu dağlar, babam bu dağlar
turna görmedi

[hüsnü arkan]
emrêm rêben debarbik, ê çûn êdî çûn
wek qulingên bêwext rêwend firîyan

[rojn]
garip ömrüm dayan, gidenler gitti
vakitsiz göç vurmuş turnalar gibi

[hüsnü arkan]
ji galgalên began, dengê mawzeran
ev çîyan çend demin quling nedîtin

[rojin]
beyler heyheyinden, mavzer sesinden
dağlar ne vakittir turna görmedi

viran viran viran bu dağlar
anam bu dağlar, babam bu dağlar
turna görmedi

[hüsnü arkan]
wêran wêran wêran ev çîyan
daye ev çîyan, bawo ev çîyan
quling nedîtin

eşcinsel arkadaş bulma sorunsalı

bir sürü eşcinsel olmayan arkadaşım var. onlara ve hayatımdaki kimseye açık olmadığım dönemde, eşcinselliğim hakkında rahat rahat konuşabileceğim, sevgilimi ve yaşadıklarımı falan anlatabileceğim bir eşcinsel arkadaşım olmasını o denli arzu ediyordum ki anlatamam. zira başka arkadaşlarımla hayatımın ciddi önemli bir kısmını paylaşamamak bana kafayı yedirtiyordu. bunun için yapmadığım şey kalmadı. bir sürü aktivism ortamına girdim (gerçi sadece arkadaş bulayım diye girmedim), sosyal medyada eşcinselliğini açıkca söyleyen kişilere yazdım, dating uygulamalarında "sevgilim var, sadece arkadaşlık arıyorum" diye dolandım durdum vs.

sonuç bayağı başarısız oldu. aktivizmi çok önemsememe rağmen aktivist gey arkadaşlardan hiç hazzedemedim. dating uygulamalarında arkadaş arıyor olmam neredeyse herkes tarafından çok yadırgandı (arkadaş arıyorum adı altında sikiş peşinde olmadığım da anlaşıldığında). bulabildiğim en en en iyi gey arkadaş edinme ortamı ayı sözlük oldu, yalan yok. tabii ayı sözlük bugünkü gibi değildi, canlıydı, zirveler düzenleniyordu vs. buradan çok güzel insanlar tanıdım, bazılarıyla arkadaşlığım halen sürüyor.

sonra ne oldu? ben psikolog msikolog falan yardımıyla yavaş yavaş çevreme açılmaya başladım, açıldıkça rahatladım, hayatım normalleşmeye başladı, depresyonumu bayağı bir yendim falan. şimdi neredeyse tüm yakın arkadaşlarıma açık biriyim, sevgilimi herkes tanıyor, sevgilimin bütün arkadaşlarını ben sevgilisi olarak tanıyorum, annem babam bile biliyor artık. ve bu da insanı acaip özgürleştiren ve kafasını boşaltan bir şey. ilginç olan şu ki, bu süreç sonrasında artık eşcinsel arkadaşım olsun diye uğraşmamaya başladığımı, hiç artık içimden gelmediğini gördüm. yani tabii ki düzgün bir eşcinsel arkadaş çevrem olmasını çok isterim ama yani bugüne kadar olmadı ve artık umurumda değil, eksikliğini de hissetmiyorum.

keşke ayı sözlük eski günlerinde olsaydı elbette, yani ülkemizdeki aşırı baskılanmış ve kısır lgbt ortamında cennet gibiydi burası, ki ben son iyi zamanlarına denk geldim, 2012'lerde çok daha canlıymış. üzücü vallahi. gene de hala yayında olmasına ve az da olsa birilerinin daha yazıyor olmasına seviniyorum.

eşcinsellerin seks dışında muhabbet edememesi

sana ne be!! ilgi alanlarımızın ne olacağına sen mi karar vereceksin!
bir de "lütfen" diyor..

Toplam entry sayısı: 32

hoşlanılan erkeğin kadınsı çıkması

nonoş sözcüğünün toplumda nasıl kullanıldığına dair geçmişten bir haber. okurken gözlerimden yaşlar aktı - gülmekten değil ama!

http://www.gecmisgazete.com/haber/remziy...

link açılmazsa haber şöyle: saçları uzun bir eşcinselin saçları kesilirkenki fotoğrafın yanında "lepiska saçlı nonoş remziye saçları kökünden kesilirken "abiler ekmek paramı kesmeyin" diye yalvardı" yazısı eklenmiş. 80lerden "komik" (!) bir haber.

kimse kimseyi beğenmek, sevmek zorunda değil elbet. ama nonoş sözcüğünü kullanmak zorunda da değiliz.

akp

geçenlerde recep tayyip erdoğan mı yoksa binali yıldırım mı daha iyi okuyor yarışması düzenlemiş.

uğur dündar

12 eylül darbesinin de emriyle topluma hizmet amaçlı olarak koşa koşa yaptığı meşhur "hasta eşcinseller" temalı programlar artık bulunabiliyor.

videonun 24. dakikasından başlayarak ise devletin sözcüsü olan bir diğer felaket karakter ertürk yöndem'in yaptığı berbat belgesel başlıyor. "bunalıma giren hasta eşcinseller" temalı bu da...

sinir hapı, yatıştırıcı, kullanıyorsanız tansiyon ilacı vs. aldıktan sonra izleyin.bir tane daha var.

barış manço

boğazına kadar siyasete batmıştı. 80 öncesi de, sonrası da böyleydi. sağcıları -özellikle de ülkücüleri - çok severdi.

en sonunda hidayete ermişti. ağaç içinde bismillah yazısı var diye trt ekranlarında yaptığı şovu unutulmaz rezaletlerindendir. sonrasında bolca cami gezileri içeren programlar, cemaatler vs.

tayfun hopalı

(bkz:#429601) nolu entryi girdiğimde orada paylaştığım iğrenç haberin metin yazarı kimmiş diye baktığımda bu tipin adı çıktı. internette bakayım dedim neler çıktı neler! işkence haberlerini zevkle veren bir "gazeteci" imiş kendisi söylentilere göre. atvde çalışmış ayrıca. şimdi ise hangi gazetede acaba diye baktım. cevap aşağıda: *
(bkz:sözcü)

örnek haber için: https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/tele...

bahsettiğim 1986 yılına ait homofobik iğrenç haberin altında adı yazıyor: http://www.gecmisgazete.com/haber/remziy...

edit: ayrıca bir ara kapanan vatan gazetesinin genel yayın koordinatörü imiş.

uğur dündar

aşağıdaki videoda bastıra bastıra ibne deyişi zaten gerçek yüzünü gösteriyor. ayrıca kendisi hepar isimli nazi benzeri faşist partinin propagandasını yapmıştır uzun süre.

keko kıro lavuk vb kürtçe kelimelerin küçümseme anlamlı kullanılması

(bkz:#438575) kürtçe konuşmayı, kürtçe dili eğitimi yasakla ama "eğitilmeye karşı gösterdiği direnç" için kürtçe kelime kullanmak bildiğin ırkçı kafadır, hem de kendini eğitimli gören beyaz türk ırkçısı kafasıdır. eğitime gösterilen direnci aşağılamak için türkçe sözcük kullanın sen ve senin gibi ırkçı türkler. bir türlü bitmediniz, bir türlü eğitilemediniz.

barış manço

boğazına kadar siyasete batmıştı. 80 öncesi de, sonrası da böyleydi. sağcıları -özellikle de ülkücüleri - çok severdi.

en sonunda hidayete ermişti. ağaç içinde bismillah yazısı var diye trt ekranlarında yaptığı şovu unutulmaz rezaletlerindendir. sonrasında bolca cami gezileri içeren programlar, cemaatler vs.

akp

geçenlerde recep tayyip erdoğan mı yoksa binali yıldırım mı daha iyi okuyor yarışması düzenlemiş.

kurabiye canavarı

performansı şöyledir.

keko kıro lavuk vb kürtçe kelimelerin küçümseme anlamlı kullanılması

(bkz:#438575) kürtçe konuşmayı, kürtçe dili eğitimi yasakla ama "eğitilmeye karşı gösterdiği direnç" için kürtçe kelime kullanmak bildiğin ırkçı kafadır, hem de kendini eğitimli gören beyaz türk ırkçısı kafasıdır. eğitime gösterilen direnci aşağılamak için türkçe sözcük kullanın sen ve senin gibi ırkçı türkler. bir türlü bitmediniz, bir türlü eğitilemediniz.

actual proof

kaos gl

bugün bazı konuları konuşabiliyorsak kaos gl ve benzeri kurumların mücadelesini, katkısını görmezden gelmek büyük haksızlık olur. bu ve benzeri kurumlara yasa dışı, terörist vs. diyenlerin önemli bir kısmı bu kurumlardaki insanların mücadeleleri sayesinde rahat etmiştir. bir de cinsel yönelimlerini açıklamaktan korkan, kimliklerini gizli tutanların bu kurumlara laf atma durumu var. bu kurumlar zaten bu tip gizli kimlikte yaşayanlarla ilgilenmiyor. o nedenle o laf atan korkakların siyasi tavsiyelerine, yorumlarına vs. ne bu kurumlarda çalışanların ne de açık yaşayanların ihtiyacı yok.

atatürk düşmanlığı

başlığa bakınca aklıma şu 28 şubat şarkısı geldi. şu komik propaganda şarkısıyla alay edenlere bile atatürk düşmanı anlamında hain falan derlerdi bir zamanlar.

siz hain olmayanlar, çok iş başarmış olanlar olur ya ileride gay barlar falan yeniden açılırsa ayağa kalkıp saygı duruşunda okursunuz bunu diğer marşlarla. aman diğerlerini sokmayın o barlara falan. onlar çok kötü, berbat, pis...

uğur dündar

aşağıdaki videoda bastıra bastıra ibne deyişi zaten gerçek yüzünü gösteriyor. ayrıca kendisi hepar isimli nazi benzeri faşist partinin propagandasını yapmıştır uzun süre.