muharrem ince

chp yalova milletvekilidir. başbakanı tbmm salonundan kaçıran tarihi konuşmayı yapmıştır.

popüler chp vekili . neyin tartışma çıkartacağını iyi tespit eden , oradan hükümete yüklenen nadir velkide tek chp vekilidir .
halk tv de rte yi fena şekilde eleştiren bir konuşma gerçekleştirdi. oha falan oldum. eyvallah

http://www.habera.com/haber/muharrem-inc...
medyaya giydirerek başladığı konuşmasına, başbakanın ruh halinin bozukluğuyla devam etti. seviyorum dilinin kemiği olmayan insanları. bir de chp den sıyrılsa.
bugünkü meclis konuşmasıyla fena ayar vermiştir(her zaman ki gibi).

müslümanlık ve başörtüsüyle ilgili akp ye yine ayar veren, chp de ne yaptığını hala anlayamadığım milletvekili
rakıyı bırak be amcacım çok içiyorsun .
yine halk tv'de yine etkili bir konuşma yapmıştır az önce...
bu konuşmasında, faşist akp diktasının iflas eden dış politikası nedeniyle uğradığımız tam 92 milyar dolarlık ihale iptallerini sıralamıştır.
bu ihaleler libya, mısır, ırak ve suriye ile yapılan anlaşmalarla elde edilebilecek dövizi içermekteyken, artık üzerine soğuk su şelaleleri akan hayallere dönüşmüştür.
sonuç, döviz darlığı ve yükselen dolar kuru olarak bize girmektedir!

ayrıca, akp'nin meclisteki saldırganlığını ve faşizme tüy dikecek ve tüm demokratik hakları yok edecek iç güvenlik yasa tasarısı ile ilgili gerçekleri de çok net biçimde ortaya koymuştur.
ayarman. işi biliyor diyorlar ya işte mami o cins biri. hitabet ve laf çakma yarışında karşı tarafa çok rahat kafa tutabilir. tam oluyor gibiydi oldurmadılar.
aynı fenerbaçe'nin futbolcuları yuttuğu gibi chp de ince'yi yuttu galiba. yoksa durmazdı ince; çıkar iki laf ederdi. belki de ediyor da biz göremiyoruz. veto mu yedin, ne ettin sevgili ince?
şu anda, bağımsız tv kanalı halk tv'nin halk arenası programı konuğudur.
chp genel başkanı olmak istiyor, chp'nin seçimlerdeki başarısızlıklarını oldukça kafaya takmış gibi görünüyor. kurulun bir an önce toplanıp yeni genel başkan seçimlerine gidilmesi için çaba içerisinde.
liderlik vasfı var evet, hitabet gücü de yüksek ama eğer seçilip genel başkan olursa chp'ye oy kaybettireceğini düşündüğüm isim. partinin cumhuriyete daha fazla sahip cıkmasını istiyormuş, chp kemal kılıçdaroğluyla artık sadece kemalist/ulusalcı kesime değil türkiyeye seslenmeye başladı ve daha modern bir vizyon üstlendi. ve kılıçdaroğlundan önceki kutsal bakire chp zihniyetinden sonra çok yol katedildi, artık genç nesil kemalizm istemiyor,bunun bilinciyle sosyal demokrat bir cizgi izlemesi gerekir çünkü eğer seçilirse ulusalcı son nesilin bir ayağının çukurda olduğunun farkındadır umarım.
maalesef, chp genel başkanı olamamış yalova milletvekili. vah ki ne vah...
bence chp başkanlığı'nı hakediyordu.ve gayet güzel de kotarırdı.kılıçdaroğlu'ndan daha çok liderlik vasfına sahip olduğunu düşünüyorum.
chp'nin en önemli ve sözüne güvenilen adamıyken, kemal kılıçdaroğlu'nun yerine geçme isteğini gösterdiği abuk subuk konuşmalarıyla kredisi bir anda sıfıra inen, kafası dolu ve niyeti iyi lakin hırsından çatlayacak gibi görünen, neyi nerde ne şekilde söyleyeceğini bilmeyen ya da ayarını kaçıran ve artık herkese sevimsiz gelen chpli yetkili.
chp genel kongresinde ümit kocasakal'dan sonra o da parti genel başkanlığına aday olacağını açıklamış. çekirdek eşliğinde izliyorum.
partiyi sosyal demokrat çizgiye çekeceğini düşünüyorum. şu yoldaşıdır askeridir karmaşasından da en azından bayağı bir uzaklaştırır partiyi. mevcut devam ederse kemik seçmen bye bye der ki ne kadar kemiktir bu seçmen tartışılır.
chp aday gösterecekse eğer bu adamı aday göstermelidir. çünkü erdoğan'la baş edebilecek yapıda birisi varsa o da bu adamdır. en az erdoğan kadar asarım keserimcidir. kılıçdaroğlu'nun naif üslubu ile bir yere gelinemeyeceği kesinleştiğine göre bu adam aday olursa oyum kesinlikle muharrem ince'nindir. sorry madam akşener.
  • /
  • 2