cerencd

Durum: 117 - 0 - 0 - 0 - 27.07.2015 02:59

Puan: 1570 - Sözlük Kezbanı

9 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 6

çocukluğunu çocuk gibi yaşamayan ayı sözlük yazarları

üzgünüm değilim. ve sevinçliyim iyi ki olmamışım. istanbul'un cennet diye tabir edilebilecek bir köşesinde doğdum büyüdüm. gerçi buraları da beton tarlası haline yakında gelir. çocuk koşacak, ağac çıkacak, o dizi koşarken kanatacak... yoksa cidden çok zor.

yavuz sultan selim köprüsü

yapılma amacı ağır tonajların rahatça geçip gitmesi. normalde de saat 10'dan sonra ağır tonajlılar trafiğe çıkıyor.

neyse istatistiğe göre 8 sene sonra kilit olacak köprü.

başka bir şey lazım ama ne? artık istanbul'a gelmeseniz mi acaba napsanız...

ayı sözlük yazarlarının çanta tercihleri

david jones. postacı tipi. aşınmaya başladı ama yine de iyi dayandı bana

selahattin demirtaş

tabanının ve tabanı yaratan, yönlendiren güçleri yönetip, karşılayamayacağını düşünüyorum. hoş bir siyasi figür olarak duruyor. ezildiğini hissediyorum.

tayt giyen erkek

sanırım 80 sonu 90 başı gibi hemen hemen her çocuk giydi o sikim sonik taytlardan. hani şu yanlarında yeşil ve sarı fosforlu renklilerden. neyseki bitti o moda da yırttık.

aç bir coca cola

bu reklam üzerine çok şey söylenir ve bakıyorum da söyleniyor. ben bir sektör mensubu olarak bir ton şey sıralayabilirim amma velakin alıcı var ya alıcı hani tüketici; hah işte onlar tayyip'in hedeflediği kitle, o kadar sarayı da çok görmeyin yav diyen kitle... ve bu kitle israil filanmış, yok günahmış demeyip yine kola içiyor. o yüzden bakın görün çok tutacak reklam...

erkekler bir günlüğüne kadın olsaydı

gelin canlar cd olalım. bir gün birkaç saat çok farketmiyor. acımıyor arkadaşlar vallahi!

ilga

ilga etmek diye de bir durum var. ortadan kaldırmak, lağvetmek anlamında. deniz gezmiş'in idam kararı okunurken hakim bu tanımı kullanır. devleti ortadan kaldırmaya teşebbüs vs. gibisinden. ilga ettiler zaten memleketin her yanını...

feridun düzağaç ve hdp polemiği

seçim şarkısı diye bir durum var. bu sanırım onlarca yıldır varolan bir durum. parayı bastırıyorsun arkadaş. imece seçim şarkısı yok ne yazık ki... sevip sevmeme meselesi değil bu durum.

elma şekeri

kandırma aracı. verildiği ve kişinin buna kanıp tenhaya gittiği söylenir. bir nevi gazoz işte.

zeytinburnu belediye başkanı

öncelikle mevzu bu:zeytinburnu'nu bilen bilir cidden büyük göç alan ve hakikatten mozaik kelimesinin bokunun çıktığı bir semttir.

tamam bu suriyeliler savaştan kaçtı o oldu bu oldu hükümet eline yüzün bulaştırdı neyse... ama sen olayı peygambere, vatana millete dedelere neden getiriyorsun. bu kadar salak mı bu vatandaş? yiyor mu yani bu numaraları? tamam cahil filan, sana da oy atmış, fakat sen dedin diye o potaya girmez bu hacı abiler.

oktay sinanoğlu

en genç profesör ünvanını * alan bilim adamımız diye nam salmış sinanoğlu sessiz sedasız göçüp gitti. bir ara türkçe ile kafayı bozmuştu ama türkçe bizim neyimize tabi. esin afşar'ın da ağabeyiydi rahmetli. bazı buluşları, bilime filan katkıları da varmış ama survivor turabi filan daha önemli... şimdi kim takar bilim adamını bu ülkede...

ayı sözlük yazarlarının benzetildiği ünlüler

ancelina culi... yok be kardeşim ne jolie'si harbi harbi culi işte... yoksa ciguli mi? rahmet istedi sanırım.

cikolatali kek

ya da çikolatalı kek...

itiraf kısmı resmi çikolatalı kek bloğu gibi oldu. olsun.

bay vanilya ile evlenirler sanırım. bayan başağrısı da nikah şahidi olur gibi geliyor bana.

ben de bayan ceren the secret olarak arka sıralardan alkış tutarak fondaki nikah müziğini içimden söylerim.

milletçe alkışlıyoruz

87 seçimlerindeki 'limon gibi sıkma' esprisinden sonra sağlam bir şey yakalanmış gibi duruyor. reklam gurularının bazılarının tehlikeli olduğunu söylemesine rağmen iyi bir slogan oldugu konusunda hemfikir olduklarını söylemem lazım. umarım beklenen 2-3 puanı getirir.

7 haziran 2015 genel seçimleri

sandıklarda durdum. nüfus sayımı dahi yaptım... şimdi iktidardan biri çıkıp 'biz şimdi yüzde 47'yiz ama 50'yi buluruz' diyor. vallahi bulurlar bunlar. oy çalınıyor filan demeyin boşuna. gözlerimle gördüm işte bu millet gidip veriyor oyunu bunlara. neyse hadi bakalım, hâlâ şaşırmayı bekliyorum.

pembe tezkere

bırakın bir eşcinseli bir hetero için bile zor bir durum askerlik. ben (kısa dönem yapmıştım) uzun dönemlerin isyandan 'ibne deseydim de kurtulsaydım' dediklerini çok duymuşumdur. cidden türlü türlü beyin ve karakterle karşılaşıyorsunuz. ne olacağı, neler başa geleceği çok belli değil. elbette hayat da böyle ama oradaki durum daha kontrol dışı. pembe tezkere ise işin sanırım efsanesi gibi. sonuçta ortada bir heyet ve onun verdiği rapor var. gerçi genel bilgiler ortada artık. yanlış yönlendirme yapmak istemem. kolaylıklar dilerim, cidden zor işler bunlar.

tanju okan

böyle bir adam izmir urla'da nasıl unutuldu bilemiyorum. orada da ölüp gitmişti. tamam şarkıları belki cover'dı ama ses ve duruş cidden türkiye'nin ötesindeydi. alkol ve şan şöhret ikilisinin mahvettiği kişilerdendi diye hatırlıyorum hep. ama şimdi tanju baba da rakısız hiç ayrı düşünülecek bir adam değildi. ruhu şad olsun.

şafiler yazmasın

ötekileştirme mezheplere inmişti de bu kadar inmemişti garip ülkemde. ayrıca nasıl bir ayrımdan ya da ayrıştırmadan rahatsız olmuş bu hastalıklı ruh merak ettim.

trt'nin chp reklamını yayınlamaması

tamam iktidar kanalı oldun, ama en azından gecenin bir yarısı filan gösterseydin de yarın öbür gün kurallara uyduk filan diye yalan atabilirdin. chp neden diye sorduğunda da abuk subuk bir rapor sunmuşlar. devlet kurumları hiç bu kadar kokuşmamıştı.
  • /
  • 6
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 117

oktay sinanoğlu

en genç profesör ünvanını * alan bilim adamımız diye nam salmış sinanoğlu sessiz sedasız göçüp gitti. bir ara türkçe ile kafayı bozmuştu ama türkçe bizim neyimize tabi. esin afşar'ın da ağabeyiydi rahmetli. bazı buluşları, bilime filan katkıları da varmış ama survivor turabi filan daha önemli... şimdi kim takar bilim adamını bu ülkede...

suriyeli mültecilere sınavsız üniversite hakkı

survivor turabi

akp'ye kimler oy veriyor anlamıyorum diyenler gitsinler turabi'yi izlesin. yüzyılın mağduru, yüzyılın zeytin yağı, ezilenlerin terbiye yoksun sesi... ve daha nice sıfatlara hayiz arkadaş. utanmıyorum bile.

kamyoncu

hani gay değilim aktifim diye bir durum var ya, işte bu da aktif değilimden sonra gelinecek level bence. her türlü yönelimin de üzerinde bir tür kamyoncular.

ragga oktay

turkcell'den o kadar büyük bir para aldı ki sonrasında hiçbir iş yapma gereği duymadı. ben böyle düşünüyorum. yoksa böyle birine türkiye'nin her zaman ihtiyacı var. kendim söyledim kendim inanmadım şimdi.

türkiye halkı

öncelikle bu tür numaraları yemediğimi söylemeliyim. türkiye halkı deyince ülke toptan demokratik olmuyor. türk halkı deyince de diğer etnik gruplar etnik özelliklerinden kopmuş olmuyor. devlet asimile etti filan diyorsanız asimilenin kralının yapıldığı ülkelere bakın göreceksiniz unutmak istemeyen unutmuyor etnik kökenini. dünya seni türk olarak görmeye devam edip böyle devam ettiği sürece sen birkaç demokrasi havarisinin peşine takılıp türkiye halkı filan deyip dolaşırsan sadece kendini tatmin etmiş olursun. netice olarak gerçekler acıdır, biber de acıdır.

noam chomsky

acaba kafanızda fazla mı büyütüyorsunuz! bence aydemir akbaş da bir büyük rakıdan sonra gayet iyi bir perspektife * sahip olabilir.

ayı sözlük yazarlarının benzetildiği ünlüler

ancelina culi... yok be kardeşim ne jolie'si harbi harbi culi işte... yoksa ciguli mi? rahmet istedi sanırım.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.