murat kurum

hep bu tür başlıkları açmak da bu siyaset fakirine düşüyor.

2024 belediye seçimleri akp istanbul adayı. son olarak çevre şehircilik bakanıydı, fakat onun öncesinde uzunca bir dönem toki'nin genel müdürü olarak tanınmıştır.

hem toki hem de bakanlığı dönemindeki icraatları ile istanbul çoooook başka bir yer olacaktır eminim. tam bir tamam efendim canım efendim aman efendim insanı havası alıyorum. diğerlerinde de alıyordum da bu x100 filan.

*
günümüz akp hükümetinin klasik emir erlerinden biri. inanılmaz itici geliyor bana. seçim çalışmalarında bol bol gaf yapıyor, hiçbir konuya hakim olmayışı ve bilgi yoksunluğu tüm konuşmalarında hissediliyor.
bırakın istanbul’u, bu ülkenin geleceğine dair pek bir şüpheliyim. konu yalnızca yönetim değil, zıvanadan çıkmış bir halk’da var işin içinde.
çok çirkin, aynı çirkinliği ümit özdağ'da da görüyorum. asla fiziksel değil, "yüzüne vurmuş" derler ya... içten çürümenin yüze vurması yani. muhtemelen kazanacak istanbul'u. bakalım nasıl yönetecek?
son yapılan anketler kurum'un yüzde 1'lik bir farkla öne geçtiği yönde.

sosyal medyada sakar ama şirin imajı ile yayınlar yapılıyor. tutuyor gibi.
94'ün ruhuyla başlanan seçimlere ancak bu kadar ruhsuz bir adam aday çıkarılabilirdi, ekrem'e olan öfke belki iyi bir isim çıksa ampulleri istanbul'da yeniden yakardı ama bu durumda mümkün değil
boğa burcu dedi adam ya ben dedi boğa dedi liderlik dedi vasıf dedi
beton kaybetti,halk kazandı.

gençlik, play station, sempatik filan derken hiçbiri yetmedi; kurum kaybetti.
aklımda kalanlar, köfteci murat, murat kavurma, muradoğlu, murat kuru, ekrem kurum.