dark bear

Durum: 28139 - 24 - 3 - 0 - 23.01.2020 20:58

Puan: 397610 - Sözlük Kuirellası

9 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Admin.

baktın olmuyor, bakmayacaksın...
  • /
  • 1407

teacher_38

yeni sözlük yazarı. hoş geldin.

(bkz:askk)

substantia nigra

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

amoveneysij

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

basketciniz123

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

handsomeamachubbyolan

yeni sözlük yazarı. hoş geldin.

(bkz:askk)

quedra

yeni sözlük kezbanı. sözlükten bir yazarın tadına bakmaya gelmiş, hoş gelmiş.

(bkz:askk)

bekarlık vergisi

akp'nin yeni yasa teklifi hazırladığı konuşulan vergi. ayrıca çocuk yapmayan evlilere de vergi getirmeyi planlıyorlarmış. bekarlardan vergi alacaklarsa evlilik eşitliği yasasının da yürürlüğe girmesi gerekiyor. eşcinsellerin evlenmesine bi müsaade edin önce, sonrasına bakarız. içinde yaşıyor olmasak aslında dışarıdan bakıldığında gayet eğlenceli bir ülkeyiz.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bekar...

mülayimsert

yeni sözlük yazarı. hoş geldin.

(bkz:askk)

gay dating uygulamaları

eryaman lgbt olayları

2006 yılında ekşi sözlükte bir yazarın yazdığı entry;

"eryaman'da yasanan "travesti ve transeksüel soykırımı" hala devam ediyor. eryaman'da ikame eden 2 kisi gecen hafta iskitler'de büyük bir zulme ugradilar. 1i canini zor kurtardi, digeriyse agir yarali. olayin ic yüzünde a takımı denilen bir balyoz ekibi var. ankara'da maskelerle arabaların icinden cikip önlerine gelen travesti ve transeksüelleri linc ediyorlar. polislerse olaylara sadece bakmakla yetiniyorlar. organize bir sekilde gerceklestirilen bu durum ülkenin baska sehirlerinde de bu aralar kendini göstermekte. bursa'da bir transeksüel gece yarisi bursa cöplügüne atiliyor, üzerine iseniyor ve cirilciplak birakiliyor... izmir'de farklı tarihlerde 2 kere linc girisiminde bulunuldu, istanbul'da bircok eve polis izin istemeksizin cilingirle eve giriyor. evleri talan edip, insanlari yildirarak kacip gitmelerine sebebiyet veriyor..."

eryaman lgbt olayları

eryaman lgbt olayları

ankara’nın eryaman ilçesinde travesti ve transseksüellere yönelik saldırılarla ilgili davanın şikayetçilerinden ve tanıklarından dilek ince, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

pembe hayat lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve transseksüel (lgbtt) dayanışma derneği, ince’nin cenazesinin ardından lgbtt’lere yönelik saldırılarla ilgili bir basın açıklaması yapacak.

saldırı önceki gece (10 kasım 2008) saat 21:00 sularında gerçekleşti. kaos gl’nin konuştuğu bir görgü tanığı, etlik, iskitler bölgesinde, otomobil içindeyken, arabanın arkasından gelen kurşunla irkildiklerini ve camların kırıldığını anlattı.

ilk kurşunların ardından bulundukları aracın yanında şoför koltuğunda oturan ince’nin kafasına ateş açıldığını anlatan görgü tanığı saldırganların koyu renkli bir araba kullandıklarını ve iki kişiden fazla olduklarını söyledi.

kaldırıldığı dışkapı araştırma hastanesinde yoğun bakıma alınan inci dün (11 kasım 2008) saat 12:30’da hayatını kaybetti. kaos gl'nin bildirdiğine göre, inci’nin başında sekiz adet saçma tespit edildi.

cenazesi, bugün öğle namazını takiben defnedilecek ince, eryaman’da travesti ve transseksüellere yönelik saldırılarla ilgili davada, şikayetçi ve tanık olan transsesksüellerden biriydi.

eryaman saldırılarıyla ilgili yaklaşık iki yıldır süren davada çete kurmakla suçlanan sanıklar, tutuklulukta geçen süre göz önüne alınarak tahliye edilmişlerdi.

17 ekim 2008’de görülen mahkemede, sanıklardan şammas taşdemir, transseksüellerin gittikleri kuaföre yönelik baskında silahla yaralamadan 45 ay; diğer sanıklar harun çardak ve ahmet günay 40’ar ay, kurtuluş bölgesindeki transseksüellere yönelik silahla yaralama eylemlerinden dolayı ahmet günay'ın 34 ay cezalandırılmalarına karar verilmişti.

izmir travesti ve transseksüel inisiyatifi, kaos gl derneği, kaos gl izmir oluşumu, lambdaistanbul lgbtt dayanışma derneği, morel eskişehir lgbtt oluşumu, pembe hayat lgbtt dayanışma derneği ve piramid lgbtt diyarbakır oluşumundan bileşenlerini oluşturduğu lgbtt hakları platformu inci’nin cenazesinin ardından, kızılay yüksel caddesinden bulunan insan hakları anıtı'nın önünde bir basın açıklaması yapacak.

kaynak:bianet

eryaman lgbt olayları

ankara’nın eryaman ilçesinde yaşayan travesti ve transseksüellere yönelik saldırılara da katılan dört kişinin yargılandığı dava sonuçlandı. yaklaşık iki yıldır süren davada çete kurmakla suçlanan sanıklar, tutuklulukta geçen süre göz önüne alınarak tahliyeye karar verildi.

pembe hayat lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve transseksüel (lgbtt) dayanışma derneği’nin avukatı senem doğanoğlu sanıkların çete kurmaktan cezalandırılmalarının önemli olduğunu belirtti. ancak cezaları yetersiz bulduklarını ve temyize gideceklerini söyledi.

17 ekim 2008'de görülen mahkemede sanıklardan şammas taşdemir, transeksüellerin gittikleri kuaföre yönelik baskında silahla yaralamadan 45 ay; diğer sanıklar harun çardak ve ahmet günay 40’ar ay, kurtuluş bölgesindeki transseksüellere yönelik silahla yaralama eylemlerinden dolayı ahmet günay'ın 34 ay cezalandırılmalarına karar verildi.

diğer şikayetçilere yönelik yaralama eylemlerinin teşebbüs aşamasında kaldığından bütün sanıkların yaralamaya teşebbüsten cezalandırılmalarına karar verildi.

“sanıkların pişmanlık duymaması nedeniyle cezanın paraya çevrilmediğini ve ertelenmediğini” belirten doğanoğlu “cezaların alt sınırdan tesis edildiğini ve hakimin takdir indirimi kullandığını” söyledi.
“sanıkların cezaları bir daha suç işlemeyecekleri yolunda mahkemede takdir oluşmadığı ve pişmanlık duymamaları nedeniyle ertelenmediğini” belirten doğanoğlu “para cezasına çevrilmeyen bütün cezaların alt sınırdan tesis edildiğini” söyledi.

kararı temyize götüreceklerini ve sanıkların tutuklu yargılanmalarını talep edeceklerini ifade eden dernek avukatı mahkemenin verdiği çete kurma cezasını şu sözlerle değerlendirdi:

“gerekçeli kararı görmedik ama çete kurmaktan dolayı cezalandırılmış olmaları türkiye ve lgbtt mücadelesi açısından önemli. 2006 yılında bu yana bildiğimiz örgütlü faaliyet yürüten, transseksüel ve travestilerin yok edilmesini hedefleyen ve nefret suçları işlemek için bir araya gelmiş, sadece dört üyesi yakalanabilmiş bir ekip vardı. bunun çetesel faaliyet içinde değerlendirilmesi bence hukuk açısından önemli. ama gerekçe nereden kurulacak onu bilmiyoruz henüz.”

eryaman olaylarında kovuşturulabilen tek davanın mala zarar verme suçundan olduğunu hatırlatan doğanoğlu “diğer suçların faili meçhul olarak kaldığını” söyledi.

“bu nedenle ev baskınları ve silahla yaralamaların faili meçhul olarak kaldı. ancak mala zarar verme suçundan iki kişi para cezası aldı. dava devlet güvenlik mahkemesine (dgm) sevk edilmeden önce müjde biçer’e yönelik yaralama eylemini mahkemeye bildirmiştik. ancak o zaman polis tarafından kayıt alınmamıştı ve bu nedenle herhangi bir hazırlık da yapılmamıştı. biçer’in şikayeti için soruşturma başladı. biçer aralarında tutuklu yargılanan ayhan günay’ın da olduğu saldırganları teşhis etti.”

kaynak:bianet

ayakdelisi

yeni sözlük yazarı. hoş geldin.

(bkz:askk)

kronikmuhalif

yeni sözlük yazarı. hoş geldin.

(bkz:askk)

blackcat

yeni sözlük yazarı. hoş geldin.

(bkz:askk)

niler albayrak

avcılar belediyesi'nde şoför olarak işe başladı. bu durum türkiye'de bir ilk aslında, daha önce devlet kurumlarında açık kimliğiyle çalışan başka bir trans yoktu. umarım bu bir başlangıç olur ve yeni yeni benzer haberler görebiliriz. tebrikler niler.

https://asdi-lgbti.com/2020/01/04/avcila...

82 kusagi

yeni sözlük yazarı. hoş geldin.

(bkz:askk)

bearımsı film ve dizi karakterleri

gaylerin herkese cano demesi

  • /
  • 1407
  • /
  • 381

teacher_38


substantia nigra


amoveneysij


basketciniz123


handsomeamachubbyolan


quedra


bekarlık vergisi


mülayimsert


ayakdelisi


kronikmuhalif


blackcat


82 kusagi


ripe


deltaphi


birmiktarsıvı


bearman


saçmalamacan


damlayilmaz


izmirruzgari


altanbeycim


  • /
  • 381

sözlükte reklam yapmak

kimisi yeni başlık açarak, kimisi olan başlıkların altına çeşitli tavsiyeler içeren ve firma (veya ürün) isimleri belirtilen entrylerle kendisini gösterir. bazen dayanamayıp doğrudan linkleri de verirler. burada yer alan linklere tıklayan veya bahsi geçen sitelere giden yazarlar üzerinden gelir elde eder bu yazar(ımsı)lar. sözlüğe herhangi bir maddi katkıları yoktur. * *

pufidik

mart ayında istanbul’da gerçekleşecek olan she passed away konserini bana haber verdiği ve bilet almama vesile olduğu için öpülesidir kucaklanasıdır.

dracula

netflix ile yeniden hayata dönmüştür, acıkcası cok da iyi olmustur, izlenmelidir, farklı yorumlar farklı aromalar

dracula

steven moffat ve mark gatiss ikilisinin sherlock yeni bbc yapımı. kendisini netflix'te bulabilirsiniz. yine 3 bölüm ve önceki yapımlarında olduğu gibi dracula'ya güncel bir bakış açısıyla baksak nasıl olurdu sorusuna cevap bulabileceğiniz mini dizi. 2. sezonun gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

bekarlık vergisi

fikir sabah gazetesi yazarı mevlüt tezel’den çıkmış görünüyor. ama anayasa değişikliği gerekiyor. çünkü anayasanın 20. maddesi “herkes, özel hayatına ve aile hayatına saygı gösterilmesini isteme hakkına sahiptir. özel hayatın ve aile hayatının gizliliğine dokulunamaz.” der. ayrıca anayasanın 73. maddesi de “herkes, kamu giderlerini karşılamak üzere, mali gücüne göre, vergi ödemekle yükümlüdür.” demektedir.

özetle; vergi, medeni duruma göre değil mali duruma göre alınır. ayrıca, kişinin özel hayatına müdahale edilemez.

yazarlardan bear fotoğrafları

yerli otomobil

prototipinin yayınlandığı, 2022de seri üretime geçecek araç. marka ismi henüz belli olmadığından togg (türkiyenin otomobili geliştiriciler grubu) adıyla tanıtıldı. suv ve sedan modeli bulunuyor. tamamen elektrikli olması planlanıyor.seyyal taner

çok eskilerde pazar günleri öğleden sonra ortaya karışık müzik/eğlence programları olurdu. orta yaşlı hafif muhafazakar ailelerin oturduğu bir açık hava çay bahçesinde seyyal taner, grubu ile şimdi size bir rok* şarkısı çalacağız diyerek sanırım rainbow'un kill the king'ini bağıra çağıra okumuştu. orada oturanlar, şarkı bitince, sessizce ve şok içindeki surat ifadeleri ile alkışlamıştı.

bir de 1987deki eurovision macerası vardı ki aman yarabbi.* neyse ki, yıllar sonra kendisi de kahkahalar atarak anlatmıştı o hızlandırılmış performansı. *

naciye'si ve 1986 yılında eurovision seçmelerinde elenen ve keşke bununla katılsaydı denilen dünya'sı vardı. büyüklerden duyduğum kadarıyla 1970lerdeki sahne şovları efsaneymiş.

"...çocuklar açsa, dönme, dur dünya..."

tavla

hastası olduğum oyundur. tavlaya özel dili bilenlerle oynanıyorsa, gelen zarlara yönelik yapılan yorumlar gülmekten kopartır. *

bülent ersoy

zenginin malı züğürdün çenesini yorar derler ama muazzam boyutlardaki mirasını diyanet vakfı ve türk eğitim vakfına* bırakacağını açıklamış olması bir ara konuşulmuştu. bir dönemler "rakibi" olan zeki müren de mirasını eşcinsellere en çok ayrımcılık yapan kurumlara bırakacağını açıklamıştı. bu durum kimine göre "kabullenememe sendromu"nun tipik örneklerinden biridir. bir de ölümlerinden sonrasını bile garanti almaya çalışmak gibi bir durum olarak da düşünülebilir.*

istediğini yapar elbet, kendi mirası ama o kadar da büyütülecek bir karakter değildir lgbti dünyasında. zeki müren gibi o da eğlendirdi insanları bolca, orası kesin. her ikisi de iyi yaşadı, bol kazandı ve herkes gibi işlerine ne gelirse onu yaptı.

miras haberi:
http://bianet.org/bianet/toplum/160722-b...

kendisi hakkında yaptığı komik bir filmden "manidar" bir delirme sahne gelsin.*

Toplam entry sayısı: 28139

homojen dergi 10. sayı

homojen dergi'nin 10. sayısı yayında. yine çok tatlış bir sayı olduğunu düşünüyorum.

bu sayıda neler mi var? şöyle listeleyeyim.

1 _ 2017 yılında yaşanan lgbti+ olayları ve lgbti+ gelişmeleri _ ilker bozkurt
2 _ dünden bugüne eşcinsel tiyatro _ merve gezen
3 _ simge sağın röportajı _ tunca tutkun
4 _ tunca’nın müzik kutusu - türk müziğinde 2017 yılının en’leri _ tunca tutkun
5 _ ayı sözlük yazarlarından itiraflar (6. bölüm) _ dark bear
6 _ şükran moral röportajı _ ilker bozkurt
7 _ magic johnson - basketbol sihirbazlığından hayat sihirbazlığına _ justsin
8 _ küründen kabare _ çağla akalın
9 _ 2017 yılının en alternatif 10 albümü _ uğur ateşli
10 _ avangard sinema ve bir eşcinsel manifesto kültü scorpio rising _ futurelavirs
11 _ fatih erdemci röportajı _ tunca tutkun
12 _ türk ceza hukuk sisteminde hayvanlara karşı işlenen suçlar ve ceza yasaları karşısındaki yeri _ futurelavirs
13 _ adalet bakanlığı'ndan yeni adım - yeni hayvan hakları yasa tasarısı _ futurelavirs
14 _ gezi: tokyo _ muahhhh
15 _ jack donovan - erkeklerin yolu (the way of men) _ hazineci
16 _ tamam sustum’dan delinin yıldızı’na “vega" _ imightbewrong
17 _ gay broadway (bölüm-3) - örümcek kadının öpücüğü _ merve gezen
18 _ harry potter evreninin en renkli büyüsü “lapiforse totalcolor” _ senseisplinter
19 _ heights gittens için moral gecesi “the sound of ali baba” _ tunca tutkun
20 _ netflix'in en beğenilen lgbti+ temalı yapımları _ ben sana dayanamam
21 _ koyu kırmızı _ hprs
22 _ gezi: lviv _ uğur ateşli
23 _ queer burçlar _ bebe casa larue
24 _ kuir karikatürler 2 _ sa
25 _ en iyi 5 quentin tarantino filmi _ mahir bora kayıhan

çevirerek okumak için: https://homojendergi.com/

indirmek için: https://drive.google.com/file/d/1nNQ4E8g... *

keyifli okumalar dilerim.

homojen dergi 12. sayı

homojen dergi 12. sayısı bugün itibariyle yayında...

bakalım bu sayıda yer alan muhteşem yazılar neler.

1 _ pastör andrew brunson davası ekseninde mahkemelerin bağımsızlığı _ evrim paris
2 _ akışkan kıvamıyla benzersiz bir cinsiyet gender fluid _ çıldırdım
3 _ nuri harun ateş röportajı _ ilker bozkurt
4 _ 7. pembe hayat trans kampı _ evrim paris
5 _ bir dürtüselin lgbti+ penceresinden ahlakı _ wunthri
6 _ eşcinsel ebeveynlere sahip çocukların mutlulukları hakkında bilimsel araştırmalar ne diyor? _ ürkek
7 _ ayı sözlük itiraflar 8 _ dark bear
8 _ monique wittig - straight düşünce _ unicorn09
9 _ mahmut çınar röportajı _ tunca tutkun
10 _ hani bizim sevdamız _ nstrgt
11 _ çöller kraliçesi priscilla _ merve gezen
12 _ bir underground eşcinsel kültü - petra von kant'ın acı gözyaşları _ futurelavirs
13 _ dantel _ vaveyla93
14 _ güney güneyan komplike dergi röportajı _ ilker bozkurt
15 _ aramızdaki duvarlar _ nstrgt
16 _ satırlar sende, ben beyaz boşlukta _ hazineci
17 _ liste - gay temalı 10 müzik albümü _ thepillars
18 _ dave singleton'dan başarılı gay randevulaşmasının 25 gerçek kuralı _ hazineci
19 _ asgardlıların gizemli yaratıcıları "those who sit above in shadow" _ bioedipus
20 _ bekar girenin dul çıktığı ülke ispanya _ muahhhh
21 _ tolga akyıldız imzalı 18. açık sahne _ tunca tutkun
22 _ platon’un mağara alegorisi özgürlüğün imkansızlığı _ albertcamus
23 _ peki, sizin kaçıncı _ hprs
24 _ ilhan şeşen ve hediyem albüm lansmanı _ tunca tutkun
25 _ 2019 tarot burç rehberi _ futurelavirs

ister çevir oku ister ister indir arşivle https://homojendergi.com/

keyifli okumalar dilerim.

emeği geçen herkese teşekkürler.

dark bear'ın ayı sözlüğü despotca yönetmesi

eleştirilere gayet açığım, dark bear başlığını açıp okuyabilirsiniz, ailemden eşime işime kadar asılsız suçlamaların bulunduğu entryleriyle beni rahatsız edebileceğini düşünenler oldu zamanında, entryler hala duruyor. kimseyi memnun etme zorunluluğum da yok, sürekli hatalı entry giriyorsan ben seni uyarmak zorundayım, entrylerinden smile ifade silmeyle sürekli mesai harcayamam, kuraldır yapmayacaksın. başlıklarda entrylere entry ile cevap veremezsin bu da kurallarda yazar, uyarmak zorundayım, zamanımı senin entrylerini silmeye harcayamam. uyarılara rağmen hala da yapıyorsan uçurulursun, bu kadar net ve basit.

edit: bir de keşke açtığınız başlıkların arkasında durabilseniz, silmeseniz. bak entryleri ben değil kendiniz siliyorsunuz!

alonebear

2018 yılından beklentiler başlığına girdiği entry üzdü. daha iyi olması için oturup beklemek ile yaşam sahasının iyileşmesi mümkün değil. sanırım akçay'da yaşıyorsun. eğer orada iş sahası yoksa gerekirse şehir değiştirmen gerekir. ben de doğduğum şehirde yaşamıyorum, iş bulmak için 16 yıl önce büyüdüğüm yeri terkedip istanbula taşındım. meslek dallarından hangisinde kendini geliştirdin bilmiyorum fakat örneğin çorlu, çerkezköy bölgesinde yaşıyor olsaydın 2018 yılının 7. ayından sonra 2000 tl civarı maaşlı iş bulmana destek olabilirdim. elimden ancak böyle bir destek gelir. hayat senin ve doğru seçimlerle yine hayatına yön verecek olan sensin. umarım yaşadığın zor dönemi kolayca atlatırsın.

panterine cinsel hastalık bulaştırdığı için vicdan azabı çeken gay

nereden buluyorsunuz, beni artık evimdeki kediler kesmiyor, ben de panter istiyorum.

heteroseksüel arkadaşı teselli etmek

- selin, nasılsın kankacım?
- iyi değilim dark mehmet beni aldatıyormuş, hem de bir erkekle!
- vay ibne, üzülme selincim sikerim ben onu..! *

tanga

"eskiden götü görmek için donu aralardık, şimdi donu görmek için götü aralıyoruz." lafının doğruluğunu kanıtlayan iç çamaşırı.

ayı sözlük yazarlarının depresyondan kurtulma taktikleri

basketbol ve tenis oynuyorum, basketbol maçlarına gidiyorum, en büyük hatalarımdan biri de fazlasıyla yeni yeni adamlarla tanışma girişimlerinde bulunuyorum, alkolün dibine vuruyorum, sık sık 31 çekiyorum, her gün mutlaka en az 1 saat ağlıyorum, ağlamazsam yanlış zamanlarda ağlıyorum hoş olmuyor ve gözyaşlarımı gizlemem gerekebiliyor, bir de şarkı söylüyorum "oo aslında gayet iyiyim lan ben" dercesine. pek işe yaramıyor ama olsun.

memleketinde efendice takılan gayin istanbul'a gelince amı götü dağıtması

bizim abuzer memleketinde gayet efendice yaşamaktadır cinselliğini. internette tanıştığı insanlarla fırsat buldukça görüşür, yazışır, cam2cam yapar. hoşuna giden adamlar vardır ama içine atar sevdasını, duygularını. platonik aşk şekilde devam eder bir süre. memleketinde de sevgililer yapar ama o kadar temiz duygulardır ki, genç bir kızın evlilik hayalinden farksızdır. aylar yıllar geçer, artık oda ayda yılda bir kez değil de, haftada bir sevgilisiyle sevişmek istemektedir. evden bir şekilde iş, eğitim veya okul amaçlı ayrılarak istanbul sularında yüzmeye başlar. yüzer yüzmesine de, istanbulda büyük balıklar da vardır o sularda yüzen, taze yeni bir küçük balık yutmak için sabırsızdırlar. bizim abuzer istanbula hayatının aşkını bulmaya gelmiştir, işler pek iyi gitmemiştir lakin ilk bir kaç aşk darbesi gördükten sonra her hafta başka başka insanlarla yatar olmuştur. her birlikteliğinde, o ilk olanlardan unutamadığı adamın tenini dokunuşunu aramaktadır oysaki. sonrası malum bira yanında çerez niyetine.

ayı sözlük'e veda etme tripleri

işler yolunda gitmediğinde başvurulan trip şeklidir. bu trip genelde son entryde dile getirilir, kapılar oldukça açık bırakılır, "çok ısrar ettiler geri geldim" diyebilmek için. "sizi ve sözlüğü çok seviyorum ama katlanamadığım konular var" diyerek pası ve topu birilerine atarak siktir olup gitme sorunsalına isabet eder. giderken bırakılan yarım kalan sevgiler, gidenin onu sevenlerin gırtlağında düğüm oturmasını amaçlaması ve tabi o giden şahsın çok da sikindesinizdir de farkında değilsinizdir.önemi yoktur ki bir çoğu için burada yazılanlar çizilenler, çok da tındır. bir şekilde elde yada içeride bir yerlerde birşeyler patlamıştır. göte giren şemsiye açılmaz deseler de açılmıştır aslında ve o götten hayır gelmez artık.

sözün özü şudur ki; sözlükten çekip giderken son entrynizi girmenize gerek yoktur. değer verdiklerinizle son mesajlaşmalarınız size yeterli olmalıdır. sözlüğün kişisel meseleler ile kirletilmemesi ve katledilmemesi doğru olandır.

google'a ayisozluk yazınca çıkan sonuca çok şaşıracaksınız

google kullanıcıya göre, kullanıcının ip'sinin daha önceki verilerine göre, cihaz kaydına göre sonuçlar verir (o cihazı bir kez kaydettiği zaman istediğiniz kadar ip değiştirin, geçmişinizi silin değişmez.) örneğin ben google'a ayisozluk yazdığım zaman ilk önce "ayı sözlük anlamı" ikinci olarak da "homojen dergi" önerisini sunuyor. sanırım hiç hornet kullanmamış olduğum için durum böyle. gününün yarısını hornette geçirenlerde sonuç farklı çıkabilir elbette. öptüm kips.

sözlük erkeklerinin ideal popo anlayışı

pkk

net olarak tüm dünya tarafından bilinen yasadışı bir terör örgütüdür. insanları katletmenin özgürlükle bir alakası yoktur. böyle bir örgüte destek verenler ve içinde bulunanlar ülkemizde ağır cezalara çarptırılırlar. adaletin dışında bu örgüte destek verenler ve içinde bulunanlar keşfedildiklerinde halk tarafından da linç edilirler. bunun örnekleri bir hayli fazladır. neye destek verdiğinizi ve reklam ettiğinizi düşünerek hareket edin efendim. her yerde de bunları söylemeyin bok yoluna gidersiniz.

rotinda yetkiner

bir eşcinselin heteroseksüelle evlenmesi

bu tür evliliklerde gayet mutlu mesut yaşayanlar da, anne baba olanlar da mevcuttur. bazen heteroseksüel olan için birlikte yaşadığı insanın cinsel yöneliminden çok kişiliği önem kazanabiliyor. insanlar tabularını aştıklarında sevgilerini de çoklayabilirler ve hem kendi cinslerini hem karşı cinsi aynı anda sevebilirler.