dark bear

Durum: 28406 - 20 - 5 - 1 - 17.10.2021 07:25

Puan: 409740 - Sözlük Kuirellası

11 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Admin.

hayatın değişsin istiyorsan, önce kendini değiştir...
  • /
  • 1421

plazma

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

fenerbahçe beko

maid

içim karardı. yine de inadına izlemek istiyor insan bu kadıncağızın başına daha ne gelecek acaba diye. bir de dizide tek bir tane mi doğru düzgün erkek olmaz diyorsunuz, gerçekten de yok, tüm erkek karakterler al birini vur ötekine. oyuncuları çok başarılı buldum. dizinin finalinin acaba devamı çekilir mi kaygısıyla bitirilmemiş olması da hoş. konu havada bırakılmamış. dizinin müzikleri de etkileyiciydi.

nihal yalçın konuşurken tamer karadağlı'nın arkada çatlaması

ödülü neden tamer karadağlı veriyor, o da ilginç bence.

nihal yalçın konuşurken tamer karadağlı'nın arkada çatlaması

tamer karadağlı'nın normal hali bu sanırım.güzel taklit yapmış ama;

askerlik muafiyeti

askerlikte kilo muafiyeti

askerlik muafiyeti

e-001

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

ecem hotoğlu

yok olmak yerine yaşadıkları karşısında inadına dik durmaya çalışmış. kitap yazmış üstüne. yayın tarihine bakılırsa bu kitabı 16 yaşında yazmış oluyor. takdir ettim.

https://www.hepsiburada.com/lokal-aneste...

ayimtrak

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

of aman nalan

emir can iğrek

ayı sözlük yazarlarının zirve önerileri

abd doları

doların 9 tl olması

abd ziyaretimizden fıs sesi çıkması, s400 işi bitti f35 lerimizi verin feryadı, türkiye hiçbir mülteciyi artık kabul edemez çıkışı, gelişmiş ülkeler statüsünden çıkmak isteyip gelişmekte olan ülkeler arasında yer almak için talepte bulunmamız, merkez bankasının faizde 1 puanlık düşüş kararı ve sayamadığımız birçok sebeple dolar 9 tl yi gördü. abd de diyanet işleri başkanının duaları ile açılan türk evi gökdelenimiz maalesef doların yükselmesine engel olamadı.

squid game

bir günde bitirdiğim güney kore yapımı dizi. ilk bölümdeki eğlenceli başlangıcın sonrasında ilk oyundaki dehşet verici moda geçişi beni etkiledi ve tüm bölümleri vakit kaybetmeden izleme isteği yarattı. neredeyse her dizinin sonunda "ilgi görürse devamını çekeriz" bitirişi bu dizide olmaz dedim lakin maalesef aynı şekilde bu dizi de devamını çekeriz kafası ile bitirilmiş. bakalım 2. sezonu çekilecek mi?

biden ile görüşemeyince bbp lideri destici ile görüşmek

azgınboğa

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

edis

  • /
  • 1421
  • /
  • 392

plazma


e-001


ayimtrak


of aman nalan


doların 9 tl olması


azgınboğa


potterhead


belcore


shakiro


ayıkucagı


7 delikli tokmak


birellibeş


yervarmı


drjazzyman


dr. androjen


wombasoft


the dancing boys of afghanistan


vapuresintisi


danstes


olimpiyatlarda hangi dal


  • /
  • 392

en kötü date anısı

birinci buluşmada ne kadar farklı olduğunu göstermek için miydi bilmiyorum fakat kendisini rahat hissetmek için kendi kendini zevk için kestiğini, medikal eğitimi olmamasına rağmen internetten bakarak karnı ve kasıkları içindeki yağlarını evde yaptığı yöntemle aldığını, bazılarında kalıcı yaralarının olduğunu ancak binlerce lira liposuction'a vermektense kendisi yapabildiği için ne kadar dâhi olduğunu, sıklıkla mutsuz olduğunu ve mutsuzluğun ona çok yakıştığını düşündüğünü söyledi. tüm yaptığı işlemleri en gore detaylarıyla anlattı.

meslek olarak psikolog veya benzeri olmasam da hem kendisini seven ama kendisinden nefret ettiğini gösteren hareketleriyle çelişen bu sözlerinin beni etkilemesi mi gerekirdi yoksa marilyn manson konser tshirtüm müydü etken diye düşündüm.

karşısında düşünürken düşüncemde çoktan kalkıp gitmiştim.

kahvem bitince kibarca bir sebep uydurup bedenimle de düşüncemi takip ettim.

nadir kitap

ben burayı yeni keşfettim cahil gibi...
bütün maaşı buraya bıraktım resmen.
o kadar güzel kitaplar var ki anlatamam.
hepsini alıp istifliycem, okumıycam

edit: ay ilkokul dörtteki fen kitabını buldum koşun

euroleague

4 sene medeniyetten uzak kalmanın ardından istanbul'a dönmemle birlikte fenerbahçe maçı ile katılarak nefes aldığımı hissettiğim avrupa'nın en prestijli basketbol organizasyonu.

askerlikte kilo muafiyeti

vücut kitle indeksinizi eğer 35 ve üzeriyse askerlikten üç yıl içinde muaf olmanız mümkün.

öncelikle tecilinizi bozdurmanız lazım askerlik şubesine gidip. vücut kitle indeksinizin 35 ve üstü olduğundan eminseniz hiç beklemeyin bence.

tecilinizi bozdurunca şubede bir form dolduruyorsunuz. o form askerlik öncesi formu olduğundan bir an ulan gidiyor muyum yoksa askere falan diyorsunuz. form bitince kilolu olduğunuz için yapamayacağınızı söylüyorsunuz onlar da sizi aile hekiminize gönderiyorlar. her halükarda gönderiyorlar tabi ki güme gelme ihtimaliniz yok. kimse doktor raporları olmadan sizi askere alma riskini alamaz.

şube aile hekiminize online bir form gönderecek. aynı gün sisteme düşmeyebilir. en geç bir sonraki gün gelir form. kilonuzu sorup dahiliye’ye sevkinizi isteyecek aile hekiminiz. belki kendi de boy ve kilonuzu ölçmek isteyebilir.

sonrasında aile hekimizden belgeyi alıp askerlik şubesine gidiyorsunuz. onlar da kaplı bir zarfla sizi en yakın dahiliye polikliniğine gönderiyorlar.

hastaneye gidince önce hastane yönetimine gidiyorsunuz zarfı açıp sizi dahiliyecilerden birine gönderiyor. dahiliyeci kilo ve boy ölçümü istiyor. hemşire yapıyor iki dakika yazıp veriyor. dahiliye uzmanı vücut kitle indeksi de neymiş dercesine boyunuzun son iki hanesine 40 ekliyor. (misal 175 siniz 75+40=115 115 kilo ve üstüyseniz gidemiyorsunuz askere)

bu ölçümden sonra belgeleriniz sağlık kuruluna gidiyor. ben başlarda kurulun karşısına falan çıkacağım sanıyordum ki eskiden askeri hastanelerde insanları donla bekletiyorlarmış. şimdilerde çok kolay. kurul çarşamba sen perşembe gel al belgeleri diyorlar. eskisi gibi askeri hastanelere falan da göndermiyorlar. en yakın hastaneye gidiyorsunuz. hastaneden aldığınız kurul kararını askerlik şubesine götürüp bir iki imza atıldıktan sonra seneye görüşürüz diyip ayrılıyorsunuz.

- kilonuz kriterleri sağlıyorsa ilk yıl askerikten muaf oluyorsunuz.
- ikinci yıl da muaf oluyorsunuz (yine bu işlemleri tekrarlıyorsunuz. (şube-aile hekimliği-şube-hastahane-şube)
- üçüncü yıl da benzer işlemleri yaptıktan sonra kurul size “harpte ve barışta emir alamaz” diye bir yazı veriyor. ve evet o kelime tebrikler artık “çürük”sünüz.

düşününce toplamda en az 5x3=15 gün belge işleriyle uğraşıyorsunuz. bedelli de 15 gün değil mi zaten? (swh)

tevsiye: kilolu değilseniz kilo alayım da üç yıl koruyayım falan yapılmaz, hem sağlığınıza yazık. halihazırda kilolu bireye için “zırnık koklatmamak” rehberi olabilir bu işlem.

eşcinsellere acımak

aşağıdaki likte de belirtildiği üzere eşcinsellere acımak, merhamet etmek homofobinin en hafif (sözde masum) formlarından biridir.

kendinizi olduğunuz gibi kabul edip hayatı zorluk ve güzellikleriyle yaşamakta fayda var.

ayrıca “ulan iyi ki geyim” ve “kendine acıyorum” tavrlarının ikisini de abartılı ve gereksiz bulmakla beraber ilkini tercih ve takdir ederim. daha pozitif.

link https://www.cetad.org.tr/OnlineNewspaper...

eşcinsellere acımak

adamcağaz sıkıntılarını, tedirginliklerinden bahsetmiş. ki bana kalırsa eşcinsel ilişkiler hetero ilişkilere göre evet zor.

bakın kızlar, bizler biraz daha rahat oluyoruz, açık oluyoruz, umursamaz oluyoruz. hayat bir şekilde o hale getiriyor. çocukluktan beri zorbalık, taciz, kimimizin tecavüz, psikolojik şiddet, aile travmaları, küçük yaşlardan itibaren sikik toplum dayatmaları yüzünden sürekli bir suçluluk, yapayalnız kendinle savaşların.

kimisi bir şekilde dayanışarak, güzel queer topluluklarla etkileşerek, daha da şanslıysa küçük yaşta aynı şekilde yetişkin queer bireyler ile etkileşim ve destekle toparlanıyorsun. kendinle, varlığınla barışıyorsun.

kimisi o sik gibi yaşantının içinde uyuşturucuya, sekse, bdsm pratiklerine kaptırıyor kendini. iyicene hayatını ve sağlığını berbat ediyor ki burada bir yargılama söz konusu da değil. yaşanılan süreçler gerçekten zor.

gerçekten mutlu ve sorunsuz bir insan sürekli meth çeker mi ? sağlığını hiçe sayacak bir şekilde yaşar mı? seks-alkol-uyuşturucu döngüsünde takılıp kalır mı ? hayır ki uyuşturucu kullanımı da çok yaygın bu "gay" ortamı dediğimiz ortamlarda.

türkiye şartlarında sağlıklı bir "eşcinsel" kimlik oluşturabilmek zor ama imkansız değil. queer topluluklar sadece hornet, telegram grupları ile sınırlı değil ki nasıl hetero topluluklar tinder vb. uygulamalar ile sınırlı değilse ? bu uygulamaların kullanıcı kitlesinin kalitesi zaten belli. kullanan kişilere lafım yok ama çoğunluk üzerinden konuşuyoruz ya hani ?

queer yaşantıda bana kalırsa en önemli kısım kaliteli bir "eşcinsel" kimlik oluşturabilmek ki sözlük üzerinde gördüğüm yaşını başını almış insanlardan gayet de güzel bunu başarabilmiş insanlar görüyorum. ellerinden öperim. burada bahsettiğim olay kendine yaptığın yatırımlar, kendi öz değerlerin, hayat görüşün, davranışların hepsi seni oluşturuyor. kimlik denilen şeyi biz oluşturuyoruz ki kimliğimizin ana yapı taşı "eşcinselliğimiz" değil!

ayrıca eşcinsel insanların tamamı hornette değil! hatta çok az bir kesim uygulamaları kullanıyor. kendinizi bu kadar yıpratmayın yahu? ayrıca ilişki denilen şey ikili ilişkilerin gerekliliğini sağlayabilecek olgunlukta, kişisel öz gelişimini belirli bir yere getirebilmiş iki yetişkin insan arasında olur. emek, sabır ister. paylaşım ister, ilgi ister. daha kendinden bir haber bir kişiyle ne ilişkisi yaşamayı düşünüyorsun? hepsi aslında seninle de alakalı. başta kendini şifalandırman gerekiyor. bu da etkileşerek, okuyarak, yazarak çizerek oluyor.

eğer kendin gibi insanlarla sosyalleşşmek istiyorsan en kötü beşiktaşta, kadıköyde bir akşam bir bara git ve otur. illaki birileri ile sosyalleşeceksindir. queer etkinliklere katıl. türlü türlü film gösterimleri, toplantılar zartzurtlar oluyor katıl birisine yahu! dar alanından çık, hayat o lanet hornette dönmüyor ve sosyalleşmenin tek alanı değil.

instagram üzerinden ilgini çeken insanları takip et, konuşabileceğiniz ortak konulardan sohbetle bir kahve iç? bunlar zor şeyler değil ve tamamen seninle ilgili. ve lütfen kendine acıma! evet zor, sıkıcı ama kişisel gelişimi üzerine çalışan insanlarla sosyalleşirsen, etkileşirsen ve sen de kendinle ilgilenirsen? neden zor olsun? potansiyalini kullan. bizler hem eriliz, hem dişil. dengedeyiz yani. kaliteli bir şeyler arıyorsan, sen de kaliteli ol enazından bunun için çabala.

ve kendini sev, barış onunla yüzleş, okşa, sev

yalan dünya açılay'dan küfür şov

yalan dünya izleyip kahkahalarla güldüğümüz zamanlar

abd doları

lisans eğitiminin ilk yıllarındaki mikro ve makro iktisat derslerinde öğretmişlerdi bize. 17-18 yaşlarında çıtır delikanlıydık.
dinledik, çalıştık, araştırdık, okuduk (hem de kütüphane kütüphane sürünerek; o zamanlar böyle webden şak-şuk ayağımıza gelmezdi hiçbirşey), öğrendik.
sonra yaşadık, öğrendik.
sonra, ülkemizin belli mevkilerindeki politikacılarla iletişim kurarak öğrendik, öğrettik, öğretişim yaptık.
çok basitti öğrendiğimiz şey: ü-re-tim yapmak zorundayız. ü-re-tim ekonominin ve bu boyuttaki hayatın temelidir. üretmeyen veya üretemeyen milletler-uygarlıklar, başkalarının mallarını tüketerek gelişemez ve varlıklarını sürdüremezler.
dolayısıyla, üreten para, üretmeyen parayı döver, öldürür.

velhasıl, sene olmuş 2021, bu imam-hatip kafalı inşaatçı-ticaretçi kapitalistler, bu basit ve en temel ekonomik ihtiyacı hala kavramamış, hala inat ediyor, hala ayak diriyor...

squid game

kore kültüründeki çocuk oyunlarının alınıp yetişkinlerin oynayacağı "kaybeden ölür" temasında oyunlara çevirilerek, oynanacak 6 oyunu da kazanana piyango tutarında bir para ödülü vadedilen bir organizasyonu anlatan kore yapımı netflix serisidir.

bundan çok önce japon yapımı olan (bkz: alice in borderland)'i izlemiştim ve tema olarak bu diziyi onun kore versiyonu sandım. ancak squid game gerek dekor, gerek hikaye işleyişi ve akışı, gerekse prodüksiyon olarak çok daha iyi bir film. evet temalar yakın ancak alınan keyif arasında şahsım adına söyleyebilirim ki uçurum var. soluksuz sıkılmadan izlenebilecek 50 küsür dakikalık bölümlerden oluşan 9 bölümlük süper bir mini dizi.

gözü kapalı tavsiye. sağlam bir tavsiyedir,kaçırmayın derim.

biden ile görüşemeyince bbp lideri destici ile görüşmek

amerika'da cumhurbaşkanımızın başına gelen olay. onu o kadar iyi anlıyorum ki!!
geçen gün yazıştığım kaslı yakışıklı kolim tarafından ekilince o azgınlıkla ben de çirkin ülkücü kolimle görüşmüştüm.

şimdi empati yoksunu tipler reisi eleştiriyor oraya gitti muhatap bulamadı falan diye.
ben de almanya'ya ilk gittiğimde alman sanıp yattığım kişi gurbetçi çıkmıştı. ne var bunda?
hayat tecrübeniz ne kadar çoksa o kadar az yargılarsınız insanları!

Toplam entry sayısı: 28406

heteroseksüel arkadaşı teselli etmek

- selin, nasılsın kankacım?
- iyi değilim dark mehmet beni aldatıyormuş, hem de bir erkekle!
- vay ibne, üzülme selincim sikerim ben onu..! *

homojen dergi 10. sayı

homojen dergi'nin 10. sayısı yayında. yine çok tatlış bir sayı olduğunu düşünüyorum.

bu sayıda neler mi var? şöyle listeleyeyim.

1 _ 2017 yılında yaşanan lgbti+ olayları ve lgbti+ gelişmeleri _ ilker bozkurt
2 _ dünden bugüne eşcinsel tiyatro _ merve gezen
3 _ simge sağın röportajı _ tunca tutkun
4 _ tunca’nın müzik kutusu - türk müziğinde 2017 yılının en’leri _ tunca tutkun
5 _ ayı sözlük yazarlarından itiraflar (6. bölüm) _ dark bear
6 _ şükran moral röportajı _ ilker bozkurt
7 _ magic johnson - basketbol sihirbazlığından hayat sihirbazlığına _ justsin
8 _ küründen kabare _ çağla akalın
9 _ 2017 yılının en alternatif 10 albümü _ uğur ateşli
10 _ avangard sinema ve bir eşcinsel manifesto kültü scorpio rising _ futurelavirs
11 _ fatih erdemci röportajı _ tunca tutkun
12 _ türk ceza hukuk sisteminde hayvanlara karşı işlenen suçlar ve ceza yasaları karşısındaki yeri _ futurelavirs
13 _ adalet bakanlığı'ndan yeni adım - yeni hayvan hakları yasa tasarısı _ futurelavirs
14 _ gezi: tokyo _ muahhhh
15 _ jack donovan - erkeklerin yolu (the way of men) _ hazineci
16 _ tamam sustum’dan delinin yıldızı’na “vega" _ imightbewrong
17 _ gay broadway (bölüm-3) - örümcek kadının öpücüğü _ merve gezen
18 _ harry potter evreninin en renkli büyüsü “lapiforse totalcolor” _ senseisplinter
19 _ heights gittens için moral gecesi “the sound of ali baba” _ tunca tutkun
20 _ netflix'in en beğenilen lgbti+ temalı yapımları _ ben sana dayanamam
21 _ koyu kırmızı _ hprs
22 _ gezi: lviv _ uğur ateşli
23 _ queer burçlar _ bebe casa larue
24 _ kuir karikatürler 2 _ sa
25 _ en iyi 5 quentin tarantino filmi _ mahir bora kayıhan

çevirerek okumak için: https://homojendergi.com/

indirmek için: https://drive.google.com/file/d/1nNQ4E8g... *

keyifli okumalar dilerim.

dark bear'ın ayı sözlüğü despotca yönetmesi

eleştirilere gayet açığım, dark bear başlığını açıp okuyabilirsiniz, ailemden eşime işime kadar asılsız suçlamaların bulunduğu entryleriyle beni rahatsız edebileceğini düşünenler oldu zamanında, entryler hala duruyor. kimseyi memnun etme zorunluluğum da yok, sürekli hatalı entry giriyorsan ben seni uyarmak zorundayım, entrylerinden smile ifade silmeyle sürekli mesai harcayamam, kuraldır yapmayacaksın. başlıklarda entrylere entry ile cevap veremezsin bu da kurallarda yazar, uyarmak zorundayım, zamanımı senin entrylerini silmeye harcayamam. uyarılara rağmen hala da yapıyorsan uçurulursun, bu kadar net ve basit.

edit: bir de keşke açtığınız başlıkların arkasında durabilseniz, silmeseniz. bak entryleri ben değil kendiniz siliyorsunuz!

homojen dergi 12. sayı

homojen dergi 12. sayısı bugün itibariyle yayında...

bakalım bu sayıda yer alan muhteşem yazılar neler.

1 _ pastör andrew brunson davası ekseninde mahkemelerin bağımsızlığı _ evrim paris
2 _ akışkan kıvamıyla benzersiz bir cinsiyet gender fluid _ çıldırdım
3 _ nuri harun ateş röportajı _ ilker bozkurt
4 _ 7. pembe hayat trans kampı _ evrim paris
5 _ bir dürtüselin lgbti+ penceresinden ahlakı _ wunthri
6 _ eşcinsel ebeveynlere sahip çocukların mutlulukları hakkında bilimsel araştırmalar ne diyor? _ ürkek
7 _ ayı sözlük itiraflar 8 _ dark bear
8 _ monique wittig - straight düşünce _ unicorn09
9 _ mahmut çınar röportajı _ tunca tutkun
10 _ hani bizim sevdamız _ nstrgt
11 _ çöller kraliçesi priscilla _ merve gezen
12 _ bir underground eşcinsel kültü - petra von kant'ın acı gözyaşları _ futurelavirs
13 _ dantel _ vaveyla93
14 _ güney güneyan komplike dergi röportajı _ ilker bozkurt
15 _ aramızdaki duvarlar _ nstrgt
16 _ satırlar sende, ben beyaz boşlukta _ hazineci
17 _ liste - gay temalı 10 müzik albümü _ thepillars
18 _ dave singleton'dan başarılı gay randevulaşmasının 25 gerçek kuralı _ hazineci
19 _ asgardlıların gizemli yaratıcıları "those who sit above in shadow" _ bioedipus
20 _ bekar girenin dul çıktığı ülke ispanya _ muahhhh
21 _ tolga akyıldız imzalı 18. açık sahne _ tunca tutkun
22 _ platon’un mağara alegorisi özgürlüğün imkansızlığı _ albertcamus
23 _ peki, sizin kaçıncı _ hprs
24 _ ilhan şeşen ve hediyem albüm lansmanı _ tunca tutkun
25 _ 2019 tarot burç rehberi _ futurelavirs

ister çevir oku ister ister indir arşivle https://homojendergi.com/

keyifli okumalar dilerim.

emeği geçen herkese teşekkürler.

alonebear

2018 yılından beklentiler başlığına girdiği entry üzdü. daha iyi olması için oturup beklemek ile yaşam sahasının iyileşmesi mümkün değil. sanırım akçay'da yaşıyorsun. eğer orada iş sahası yoksa gerekirse şehir değiştirmen gerekir. ben de doğduğum şehirde yaşamıyorum, iş bulmak için 16 yıl önce büyüdüğüm yeri terkedip istanbula taşındım. meslek dallarından hangisinde kendini geliştirdin bilmiyorum fakat örneğin çorlu, çerkezköy bölgesinde yaşıyor olsaydın 2018 yılının 7. ayından sonra 2000 tl civarı maaşlı iş bulmana destek olabilirdim. elimden ancak böyle bir destek gelir. hayat senin ve doğru seçimlerle yine hayatına yön verecek olan sensin. umarım yaşadığın zor dönemi kolayca atlatırsın.

heteroseksüel arkadaşı teselli etmek

- selin, nasılsın kankacım?
- iyi değilim dark mehmet beni aldatıyormuş, hem de bir erkekle!
- vay ibne, üzülme selincim sikerim ben onu..! *

tanga

"eskiden götü görmek için donu aralardık, şimdi donu görmek için götü aralıyoruz." lafının doğruluğunu kanıtlayan iç çamaşırı.

ayı sözlük yazarlarının depresyondan kurtulma taktikleri

basketbol ve tenis oynuyorum, basketbol maçlarına gidiyorum, en büyük hatalarımdan biri de fazlasıyla yeni yeni adamlarla tanışma girişimlerinde bulunuyorum, alkolün dibine vuruyorum, sık sık 31 çekiyorum, her gün mutlaka en az 1 saat ağlıyorum, ağlamazsam yanlış zamanlarda ağlıyorum hoş olmuyor ve gözyaşlarımı gizlemem gerekebiliyor, bir de şarkı söylüyorum "oo aslında gayet iyiyim lan ben" dercesine. pek işe yaramıyor ama olsun.

memleketinde efendice takılan gayin istanbul'a gelince amı götü dağıtması

bizim abuzer memleketinde gayet efendice yaşamaktadır cinselliğini. internette tanıştığı insanlarla fırsat buldukça görüşür, yazışır, cam2cam yapar. hoşuna giden adamlar vardır ama içine atar sevdasını, duygularını. platonik aşk şekilde devam eder bir süre. memleketinde de sevgililer yapar ama o kadar temiz duygulardır ki, genç bir kızın evlilik hayalinden farksızdır. aylar yıllar geçer, artık oda ayda yılda bir kez değil de, haftada bir sevgilisiyle sevişmek istemektedir. evden bir şekilde iş, eğitim veya okul amaçlı ayrılarak istanbul sularında yüzmeye başlar. yüzer yüzmesine de, istanbulda büyük balıklar da vardır o sularda yüzen, taze yeni bir küçük balık yutmak için sabırsızdırlar. bizim abuzer istanbula hayatının aşkını bulmaya gelmiştir, işler pek iyi gitmemiştir lakin ilk bir kaç aşk darbesi gördükten sonra her hafta başka başka insanlarla yatar olmuştur. her birlikteliğinde, o ilk olanlardan unutamadığı adamın tenini dokunuşunu aramaktadır oysaki. sonrası malum bira yanında çerez niyetine.

dark bear'ın ayı sözlüğü despotca yönetmesi

eleştirilere gayet açığım, dark bear başlığını açıp okuyabilirsiniz, ailemden eşime işime kadar asılsız suçlamaların bulunduğu entryleriyle beni rahatsız edebileceğini düşünenler oldu zamanında, entryler hala duruyor. kimseyi memnun etme zorunluluğum da yok, sürekli hatalı entry giriyorsan ben seni uyarmak zorundayım, entrylerinden smile ifade silmeyle sürekli mesai harcayamam, kuraldır yapmayacaksın. başlıklarda entrylere entry ile cevap veremezsin bu da kurallarda yazar, uyarmak zorundayım, zamanımı senin entrylerini silmeye harcayamam. uyarılara rağmen hala da yapıyorsan uçurulursun, bu kadar net ve basit.

edit: bir de keşke açtığınız başlıkların arkasında durabilseniz, silmeseniz. bak entryleri ben değil kendiniz siliyorsunuz!

google'a ayisozluk yazınca çıkan sonuca çok şaşıracaksınız

google kullanıcıya göre, kullanıcının ip'sinin daha önceki verilerine göre, cihaz kaydına göre sonuçlar verir (o cihazı bir kez kaydettiği zaman istediğiniz kadar ip değiştirin, geçmişinizi silin değişmez.) örneğin ben google'a ayisozluk yazdığım zaman ilk önce "ayı sözlük anlamı" ikinci olarak da "homojen dergi" önerisini sunuyor. sanırım hiç hornet kullanmamış olduğum için durum böyle. gününün yarısını hornette geçirenlerde sonuç farklı çıkabilir elbette. öptüm kips.

ana dilde eğitim

sözlük erkeklerinin ideal popo anlayışı

pkk

net olarak tüm dünya tarafından bilinen yasadışı bir terör örgütüdür. insanları katletmenin özgürlükle bir alakası yoktur. böyle bir örgüte destek verenler ve içinde bulunanlar ülkemizde ağır cezalara çarptırılırlar. adaletin dışında bu örgüte destek verenler ve içinde bulunanlar keşfedildiklerinde halk tarafından da linç edilirler. bunun örnekleri bir hayli fazladır. neye destek verdiğinizi ve reklam ettiğinizi düşünerek hareket edin efendim. her yerde de bunları söylemeyin bok yoluna gidersiniz.

subjugator ve bearhairy i sözlüğe geri kazandırma protestosu

ironi mi dediniz? sahip çıkmaya çalıştığınız yazarlardan alıntılayarak yapayım. "bu protestoyu yapanlar götünü siktiren zavallı pis ibnelerdir" cümlesiyle başlayayım öyleyse. "allaha inanan yobaz pislikler" cümlesiyle devam edeyim. faşizmin dibine vurup ağzımdan salyalarla insanlara saldırayım ve sonrasında "boşnaklar candır, sikleri büyüktür, aşırılı güzel sarı beyaz tenlidirler, iyi basketbol oynarlar, terleri bile parfüm gibi kokar, avrupalıyım sonuçta, ama ama boşnağım diye beni sözlükte eziyorlar, dışlıyorlar, hep öldürüldük, türk damarı tutuyor hepsinin, kelle avcısı barbar türkler" olarak devam ediyorum. son olarak diyorum ki ya hatalarına sünger çek ya da sus ve yalamaya devam et.