dark bear

Durum: 28148 - 17 - 4 - 0 - 21.09.2020 13:05

Puan: 401248 - Sözlük Kuirellası

10 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Admin.

baktın olmuyor, bakmayacaksın...
  • /
  • 1408

bear away

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

ecstasy

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

covid

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

hyacinthuss

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

gemini89

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

hopelesstwink

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

pumpkinspicelatte

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

seks anında osurmak

yenilik dağılım yasası

insanlar neyi, nasıl yaptığınıza bakmazlar. neden yaptığınıza bakarlar. nedenleriniz onların nedenleri ise sizi takip ederler.

yenilik dağılım yasası, adından da anlaşılacağı gibi ortaya çıkan bir ürün, fikir, topluluk ve benzeri yeniliğin toplumda dağılımını açıklamaya yarar. yenilik dağılım yasasına göre yeniliği ortaya koyan yenilikçiler, nüfusumuzun %2.5’dir. toplumun %13.5’i yeniliği erken kabul edenlerdir. daha sonra kabul eden %34’lük kısım; erken çoğunluk, sonraki %34’lük kısım ise daha geç kabullenen geç çoğunluk olarak adlandırılır. en sondaki %16’lık kısım mecburen kabul etmek zorunda kalanlardır.

bu toplulukları somut bir örnek üzerinden değerlendirelim.

çoğumuz cep telefonlarının ilk kullanılmaya başlandığı yılları hatırlarız. o dönemde cep telefonlarına büyük çoğunluk (%84) temkinli hatta tepkili yaklaşıyordu. ben kendim ilk kullananlardandım (%13.5). benim kullandığım dönemde görev yaptığım pamukkale üniversitesi mühendislik fakültesi inşaat mühendisliği bölümü’nün denizli merkeze yakın kısmında şebeke vardı. ancak binanın bağbaşı tarafında ise cep telefonum kapsama alanı dışında idi. cep telefonunu büyük bir ihtimalle teknolojiye olan merakımdan almıştım. ancak kendi kendime “babam ve annem, bana her an ulaşabilsinler diye aldım” diyordum. bir de o dönemde sık sık elektrik kesintileri oluyordu. bir eve ziyarete gittiğimde elektrik kesikse, doğal olarak zil de çalışmıyordu. ev sahibine aşağıdan seslenerek de ulaşamadığım da oluyordu. o zaman cep telefonumu çıkarıp evi arıyordum ve ev sahibine “aşağıdayım kapıyı açar mısınız” diyordum. cep telefonu bu şekilde epey işimi gördü. ancak o dönemde “bunu neden aldın? çok mu zenginsin? ne işe yarayacak” diyen çoktu. hatta kendi yakınlarımdan bile “sen müteahhit misin?, ne gerek var?, ne işin var bu telefonla?” diyenler vardı. bu gün bakıyorum da; bunu söyleyenlerin kendilerinde, eşlerinde hatta çocuklarında cep telefonu var.

o dönemde ilk cep telefonu şirketi devletin elinde idi ve devlet bunu özel sektöre satmak istiyordu. teklif edilen holdinglerden birisi “türkiye’de bu iş tutmaz, şu kadar abonesi olmazsa para kazanılmaz” diyerek satın almayı reddetmişti.

yaklaşık 20 yıldan sonra gelinen noktada; rahmetli karadenizli anneannemizin tabiri ile “sokaktaki kedilerin bile cep telefonu var”. hatta elimizden düşmüyor.

cep telefonu önceleri çoğumuz tarafından lüzumsuz görüldü. sonrasında gerçekten her an ulaşılmayı isteyen ya da her an telefon kullanma ihtimali olan erken çoğunluk (%34) cep telefonu kullanmaya başladı. sonrasında kapsama alanı giderek büyüdü, ikinci, üçüncü cep telefonu şirketleri kuruldu. herkes her yerde rahatlıkla kullanılabilir hale geldi. kullanıldıkça faydalı tarafları daha çok görüldü. bundan sonra daha geç davranan çoğunluk (%34) da cep telefonu kullanmaya başladı. en son kalan %16 ise zorla cep telefonu sahibi oldu. bunlara genelde dedelerimiz, ninelerimiz diyebiliriz. onlar başlangıçta bu garip cihazı kullanamayacaklarını söylediler. onlara “yeşile bastığında konuşur, kırmızıya bastığında kapatırsın” dedik. ayrıca “sana her an ulaşabilmem lazım, al bu telefonu kullan” dedik. onlarda zorla da olsa cep telefonu kullanmaya başladılar. içlerinde çok da iyi kullananları da hiç az değil…

yenilik dağılım yasası özetle budur.

yeni bir icadınız, fikriniz veya ürününüz varsa mutlaka ilk kullanıcılar ya da kabul edenler (%13.5) olacaktır. bir kurumda bile sizi hemen kabul edecek birileri mutlaka bulunur. asıl olan bunlardan sonraki çoğunluğa da inandırabilmektir. eğer hedefinizde sonraki çoğunlukla birlikte hareket etmek yoksa; bu konuda çok güzel bir atasözümüz var: “körler sağırlar birbirini ağırlar”. geçen yazılarımda da belirttiğim gibi 70 milyon nüfuslu türkiye’de bu sayı hiç de az olmaz ancak hiçbir zaman yeterli olmaz. ilk %13.5’ten sonraki %34’ü etkilemek hiç de kolay değildir. “sizin nedenlerinizin, onların da nedenleri olması” gerekir. bunun için bilgi ve yetkinlik düzeyi çok önemlidir.

tam bu noktada john c. maxwell’in kitabında yazdığı liderliğin 5 seviyesi konusu da mutlaka incelenmelidir. daha sonraki yazılarımda bu konunun üzerinde duracağım.

maxwell’e göre insanlar sizin fikirlerinizi, yeniliklerinizi kabul edeceklerse; başlangıçta onlarla olan ilişkilerinizden dolayı kabul ederler. sonrasında bulunduğunuz konumda ürettiğiniz değere bakarlar. daha sonra onlar ve gelişimleri için bir şeyler ortaya koymanız gerekir. en sonunda size güvenirler ve aslında siz olduğunuz için sizi kabul ederler. bu seviyelerin en altında türkiye’de bizim çakılıp kaldığımız “makam”dan dolayı sizi kabul etme vardır. makamdan dolayı insanlar ister, istemez ya da zorla idarecilerini dinlerler. dinlemezlerse cezalandırılırlar. ancak gerçek ekip liderliği bu mudur? elbette ki değildir. insanlar omuzlarınızdaki apoletlerin söküldüğü ilk andan itibaren yüzünüze bile bakmazlar.

kaynak: hayri ün

bekcansevgi

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

instela

ölmüş ama ağlayanı yok. o isim değişikliğini yapmayacaktın be güzelim.

naked

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

kyani

kyani ile koronavirüs başlangıcında tanıştım. yüksek tansiyon hastasıydım ve riskli gruptaydım. ailecek önce ürünleri araştırdık, belge ve sertifikalarını kontrol ettik, doktor sunumlarını izledik, ürünler üzerinde yapılmış araştırmaları okuduk, dünyanın 67 ülkesinde ve özellikle isveç, japonya gibi girilmesi zor ülkelerde de kullanıldığını görünce ailecek kullanmaya karar verdik.

kyani alaska dilinde güçlü şifa, güçlü iyilik anlamına geliyor. şirket 2005 yılında insanlığın iyiliği için insanlığa yardım amaçlı kuruluyor. ticari kaygısı olmayan iki amerikalı zengin aile tarafından kurulmuş. ilk iş olarak amerikalı değerli 4 bilim insanını bir araya getirerek bilim konseyi kuruyorlar. alaska bölgesindeki beslenme alışkanlıklarından ve nobel bilim ödülü alan nitrik oksit'in yaşam molekülü adını aldığı buluştan yola çıkılıyor. insanların hasta olmaması için, ilaçlara muhtaç olmaması için bilim konseyi 3,5 yıl ürünler üzerinde çalışıyor. insanların kaliteli yaşaması, kaliteli yaşlanması, ihtiyarlamaması, çabucak çökmemesi, kolayca hastalanmaması, ilaçlara bağımlı yaşamaması için ciddi bir çalışma, bilim ve arge sonrasında tamamen doğal ve en önemlisi sıvı ürünler elde etmişler. ürünler sayesinde vücudun eksiklerini tamamlıyorsunuz, vücuttaki oluşmuş kirliliği ve ödemi atıyorsunuz ve bağışıklık sisteminiz güçleniyor.

ilk ürünü sunset, vejetaryen olan ve temiz sığ sularda yaşayan vahşi alaska somon balığından üretiliyor. dünyanın en iyi omega3 kaynağı olan bu balıktan üretilen bu omega3 ürünü son 6 yıldır dünyanın en iyi omega3 ürünü seçiliyor ve grand gold ödülünü üst üste almaya devam ediyor. bu ürün sıradan omega3 lerden çok daha iyi dizayn edilmiş. omega3 gibi yağda eriyen a, d, e vitaminleri ile zenginleştirilmiş ve dış jelatini sığırdan değil balık kıkırdağından yapılmış. benim uyku problemlerimi, uyku apnesi sorunumu, çocuklarımın odaklanma sorununu bu ürün sayesinde çözdük. artık mükemmel bir rem uykusuna sahibim.

ikinci ürün sunrise, 22 tane superfood kırmızı mor meyve sebzenin suyu ile üretilen, dünyanın en yüksek antioksidan içeren ürünü. içindeki alaska yaban mersini - 40 derece soğukta çiçek açıp mevye verdiği için vücuttaki oksitlenmeye karşı savaşıyor. dr. mehmet öz'ün de vahşi alaska yaban mersini kanserle nasıl mücadele ediyor? isimli bir videosu var, youtube üzerinden izleyebilirsiniz. bu ürün günlük beslenmemizde ihtiyacımızı karşılayamadığımız vitaminler, mineraller ve antioksidanları karşılamamızı sağlıyor. bu ürün sayesinde gün içinde yaşadığım yorgunluk, halsizlik sorunumu çözdüm.

üçüncü ürün nitro fx, nitro plus noni mevye özütünden elde edilmiş. noni mevyesi damarlar içindeki plakları temizliyor ve açıyor. damar sertliğini önlüyor. en önemlisi de 25 yaşından sonra üretimi azalan nitrik oksitin vücutta tekrar üretimini sağlıyor. nitrik oksit kısaca şu, eğer vücudunuzda salgılanması durursa 10 saniye içinde kalp krizi veya felç geçiriyorsunuz veya hayatınızı kaybediyorsunuz. bu yüzden 1998 yılında louis ignarro ve ekibi nobel ödülü aldıklarında bu gaza yaşam molekülü demişler. bu ürünün içinde ayrıca çinko, magnezyum, kuenzim q10 yer alıyor. yüksek tansiyon hastalığımı bu ürünü kullanarak çözdüm. 14/10 çıkan tansiyonum şuan 11/7 çıkıyor.

fit20 ve hl5 adında iki makro beslenme ürünü de var. fit20 %50 protein %50 kollajen içeriyor. hl5 ise hidrolize sıvı kollajen ürünü. türkiye'de ve dünyada bilinen en iyi kollajen ürünlerinden biri. biliyorsunuz kollajen insan vücudunda sudan sonra gelen ikinci madde. vücudun %60 ı sudan oluşuyorsa, %25 i de kollajenden oluşuyor. eklemler, kıkırdaklar, kemikler, bağ dokuları, saçlar, tırnaklar, dişler, tüm deri ve cilt sağlığı için en önemli madde. kollajen azaldığında çabuk ihtiyarlıyorsunuz ve sağlığınızı yitiriyorsunuz. ayrıca prebiyotik içerdiği için bağırsak sağlığını destekliyor.

fleuresse cilt bakım ürünleri de isviçre elmasından kök hücre teknolojisi üzerine üretilmiş. kullanan kişinin kendi kök hücresine göre etkileşime geçiyor ve kişiye özel cilt yapılandırması sağlıyor.

her insanın hayatına sokmasını şiddetle tavsiye ederim. koronavirüs bize çok şey öğretti ve öğretmeye devam ediyor.
dünyaya bir kez geliyoruz, günlük 1 paket sigara parasına sağlığınızı güvene alın. daha detaylı bilgi edinmek isterseniz bana ulaşabilirsiniz, her konuda yardımcı olmaya hazırım.

belkivegan

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

aslan

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

bogibear

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

bağışıklık sistemi

günümüzde artık gıdalardan almamız gereken besin değerlerini karşılayamadığımız için her insanın yaşadığı problemlerin başında bağışıklık sisteminin bozulduğu görülmekte. evet karnımız doyuyor fakat yediklerimizin içi boş. dolayısıyla bu eksiklikleri bir şekilde tamamlamamız gerekiyor. özellikle pandemi döneminde bağışıklık sisteminde sorun olanların daha fazla etkilendiği biliniyor. ben, ailem, yakın çevrem önlem olarak takviye süper gıdalar kullanıyoruz.

(bkz:kyani)

hiç durmadan terleyene kadar seks

daha ilk dakika terleyerek sona erecek seks olabilir. kondüsyon önemli tabi. bol şans.

recep tayyip erdoğan'ın cuma müjdesi

ülke olarak battığımızı vergilerle detaylandıracağı müjde olabilir. iban istemez sanırım bu kez. bekleyip görelim, reis milletinin faydasına olacak şekilde düşünmüştür zaten her şeyi. sağolsun.

fotoğraf makinesi

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)
  • /
  • 1408
  • /
  • 386

bear away


covid


hyacinthuss


gemini89


hopelesstwink


pumpkinspicelatte


yenilik dağılım yasası


bekcansevgi


belkivegan


bogibear


fotoğraf makinesi


jacktwist


bestway


pipioralingo


hertürlühalıkilimtravel


icraatsizbirey


sparky sparky boom man


buraya da geldim


karisikcerez


fatandloser


  • /
  • 386

kısasa kısas

yapılan bir kötülüğün aynısını, karşılık olarak, o kötülüğü yapan kimseye yapma. ilahi adaletin kul tarafından sağlanılanı.

kyani

pazarlama, reklam stratejisi güçlü şirketlerden biri. içeriden bilgi aktaran bir arkadaşımın pozitif yönlendirmesi ile damarlara anjiyo etkisi yaratan bir ürününü 65+ annem için almış pozitif etkisini gördü mü yoksa plasebo etkisi miydi emin olamayacağız.

bağışıklık sistemi

genetik yapı ve alt alanlari gibi birçok farklı nedenden dolayı kişiden kişiye değişiklik gösterir. çok yorulmak, stres altında kalmak ya da beslenme yetersizliği sistemin çökmesinin en büyük nedenlerindendir.

insanın yaşlandığını anladığı an

duşta oturarak daha rahat yıkanıldığını keşfettiğiniz an olabilir. tüm o şampuan reklamlarındaki müzik eşliğinde omuzlardan akan aşırı köpük * beklentilerini geride bırakıp hayatınıza daimi bir sırt ovucu bulmanın zamanıdır.

eski türkiye

eski türkiye yeni türkiyeden daha özgür, daha akılcı, daha erdemli, daha şerefli, daha yeni, daha halk sever, daha demokratik, daha kadın haklarını savunur, daha eşit bir dünya anlayışı, yurtta sulh cihanda sulh, yeni türkiye'de sözü size bırakıyorum...

eski türkiye

yeni türkiye cehenneminin eski hali.
adile naşitlerin diyarı...
kemal sunalların yadigarı...

don juan sendromu

aşırı narsisizm. baştan çıkarma, elde etme ve cinsellik arzusunun engellenemez arzu durumu. partneri eşya gibi görme dürtüleri ve baglanamama, bir nevi tanış seviş terket ile rekor peşinde koşma.

porto rikolu sendromu

en ufak bir sorunda çevreye ve çevredeki insanlara karşı şiddet gösterme eğilimi. ülkemizde de örneklerine sıkça rastlanan akıl sahibi olmadan sinir sahibi olma durumu. sinirsel ve ruhsal rahatsızlık.

aşırı empati sendromu

"elalem ne der?" ile örülmüş, başkaları için yaşamak olarak adlandırabileceğimiz kişinin devamlı olarak karşısındakinin duygu ve düşünceleriyle ilgilenmesi ve bu durumun bir çeşit ‘aşırı odaklanma’ hali oluşturmasıdır. özellikle kayıp kuşak diyebileceğimiz x kuşağı öncesini bir dönem sanırım pençesine almıştır.

exathlon türkiye

fenomenlerin yarıştığı netflix survivorı.furkan ,lemur ve hayrettin dışındakilerin fenomen olduğunu düşünmüyorum.belki bu yarışma sayesinde olurlar.orkun sunumda gayet başarılı.oğuzhan uğur'sa olmamış.en çok yarışma kısmını beğendim.her türlü yarışmacı var ve kısa sürüyor.baymıyor.kavga dövüş kim gidecek derdide yok.

Toplam entry sayısı: 28148

homojen dergi 10. sayı

homojen dergi'nin 10. sayısı yayında. yine çok tatlış bir sayı olduğunu düşünüyorum.

bu sayıda neler mi var? şöyle listeleyeyim.

1 _ 2017 yılında yaşanan lgbti+ olayları ve lgbti+ gelişmeleri _ ilker bozkurt
2 _ dünden bugüne eşcinsel tiyatro _ merve gezen
3 _ simge sağın röportajı _ tunca tutkun
4 _ tunca’nın müzik kutusu - türk müziğinde 2017 yılının en’leri _ tunca tutkun
5 _ ayı sözlük yazarlarından itiraflar (6. bölüm) _ dark bear
6 _ şükran moral röportajı _ ilker bozkurt
7 _ magic johnson - basketbol sihirbazlığından hayat sihirbazlığına _ justsin
8 _ küründen kabare _ çağla akalın
9 _ 2017 yılının en alternatif 10 albümü _ uğur ateşli
10 _ avangard sinema ve bir eşcinsel manifesto kültü scorpio rising _ futurelavirs
11 _ fatih erdemci röportajı _ tunca tutkun
12 _ türk ceza hukuk sisteminde hayvanlara karşı işlenen suçlar ve ceza yasaları karşısındaki yeri _ futurelavirs
13 _ adalet bakanlığı'ndan yeni adım - yeni hayvan hakları yasa tasarısı _ futurelavirs
14 _ gezi: tokyo _ muahhhh
15 _ jack donovan - erkeklerin yolu (the way of men) _ hazineci
16 _ tamam sustum’dan delinin yıldızı’na “vega" _ imightbewrong
17 _ gay broadway (bölüm-3) - örümcek kadının öpücüğü _ merve gezen
18 _ harry potter evreninin en renkli büyüsü “lapiforse totalcolor” _ senseisplinter
19 _ heights gittens için moral gecesi “the sound of ali baba” _ tunca tutkun
20 _ netflix'in en beğenilen lgbti+ temalı yapımları _ ben sana dayanamam
21 _ koyu kırmızı _ hprs
22 _ gezi: lviv _ uğur ateşli
23 _ queer burçlar _ bebe casa larue
24 _ kuir karikatürler 2 _ sa
25 _ en iyi 5 quentin tarantino filmi _ mahir bora kayıhan

çevirerek okumak için: https://homojendergi.com/

indirmek için: https://drive.google.com/file/d/1nNQ4E8g... *

keyifli okumalar dilerim.

dark bear'ın ayı sözlüğü despotca yönetmesi

eleştirilere gayet açığım, dark bear başlığını açıp okuyabilirsiniz, ailemden eşime işime kadar asılsız suçlamaların bulunduğu entryleriyle beni rahatsız edebileceğini düşünenler oldu zamanında, entryler hala duruyor. kimseyi memnun etme zorunluluğum da yok, sürekli hatalı entry giriyorsan ben seni uyarmak zorundayım, entrylerinden smile ifade silmeyle sürekli mesai harcayamam, kuraldır yapmayacaksın. başlıklarda entrylere entry ile cevap veremezsin bu da kurallarda yazar, uyarmak zorundayım, zamanımı senin entrylerini silmeye harcayamam. uyarılara rağmen hala da yapıyorsan uçurulursun, bu kadar net ve basit.

edit: bir de keşke açtığınız başlıkların arkasında durabilseniz, silmeseniz. bak entryleri ben değil kendiniz siliyorsunuz!

homojen dergi 12. sayı

homojen dergi 12. sayısı bugün itibariyle yayında...

bakalım bu sayıda yer alan muhteşem yazılar neler.

1 _ pastör andrew brunson davası ekseninde mahkemelerin bağımsızlığı _ evrim paris
2 _ akışkan kıvamıyla benzersiz bir cinsiyet gender fluid _ çıldırdım
3 _ nuri harun ateş röportajı _ ilker bozkurt
4 _ 7. pembe hayat trans kampı _ evrim paris
5 _ bir dürtüselin lgbti+ penceresinden ahlakı _ wunthri
6 _ eşcinsel ebeveynlere sahip çocukların mutlulukları hakkında bilimsel araştırmalar ne diyor? _ ürkek
7 _ ayı sözlük itiraflar 8 _ dark bear
8 _ monique wittig - straight düşünce _ unicorn09
9 _ mahmut çınar röportajı _ tunca tutkun
10 _ hani bizim sevdamız _ nstrgt
11 _ çöller kraliçesi priscilla _ merve gezen
12 _ bir underground eşcinsel kültü - petra von kant'ın acı gözyaşları _ futurelavirs
13 _ dantel _ vaveyla93
14 _ güney güneyan komplike dergi röportajı _ ilker bozkurt
15 _ aramızdaki duvarlar _ nstrgt
16 _ satırlar sende, ben beyaz boşlukta _ hazineci
17 _ liste - gay temalı 10 müzik albümü _ thepillars
18 _ dave singleton'dan başarılı gay randevulaşmasının 25 gerçek kuralı _ hazineci
19 _ asgardlıların gizemli yaratıcıları "those who sit above in shadow" _ bioedipus
20 _ bekar girenin dul çıktığı ülke ispanya _ muahhhh
21 _ tolga akyıldız imzalı 18. açık sahne _ tunca tutkun
22 _ platon’un mağara alegorisi özgürlüğün imkansızlığı _ albertcamus
23 _ peki, sizin kaçıncı _ hprs
24 _ ilhan şeşen ve hediyem albüm lansmanı _ tunca tutkun
25 _ 2019 tarot burç rehberi _ futurelavirs

ister çevir oku ister ister indir arşivle https://homojendergi.com/

keyifli okumalar dilerim.

emeği geçen herkese teşekkürler.

heteroseksüel arkadaşı teselli etmek

- selin, nasılsın kankacım?
- iyi değilim dark mehmet beni aldatıyormuş, hem de bir erkekle!
- vay ibne, üzülme selincim sikerim ben onu..! *

alonebear

2018 yılından beklentiler başlığına girdiği entry üzdü. daha iyi olması için oturup beklemek ile yaşam sahasının iyileşmesi mümkün değil. sanırım akçay'da yaşıyorsun. eğer orada iş sahası yoksa gerekirse şehir değiştirmen gerekir. ben de doğduğum şehirde yaşamıyorum, iş bulmak için 16 yıl önce büyüdüğüm yeri terkedip istanbula taşındım. meslek dallarından hangisinde kendini geliştirdin bilmiyorum fakat örneğin çorlu, çerkezköy bölgesinde yaşıyor olsaydın 2018 yılının 7. ayından sonra 2000 tl civarı maaşlı iş bulmana destek olabilirdim. elimden ancak böyle bir destek gelir. hayat senin ve doğru seçimlerle yine hayatına yön verecek olan sensin. umarım yaşadığın zor dönemi kolayca atlatırsın.

heteroseksüel arkadaşı teselli etmek

- selin, nasılsın kankacım?
- iyi değilim dark mehmet beni aldatıyormuş, hem de bir erkekle!
- vay ibne, üzülme selincim sikerim ben onu..! *

tanga

"eskiden götü görmek için donu aralardık, şimdi donu görmek için götü aralıyoruz." lafının doğruluğunu kanıtlayan iç çamaşırı.

ayı sözlük yazarlarının depresyondan kurtulma taktikleri

basketbol ve tenis oynuyorum, basketbol maçlarına gidiyorum, en büyük hatalarımdan biri de fazlasıyla yeni yeni adamlarla tanışma girişimlerinde bulunuyorum, alkolün dibine vuruyorum, sık sık 31 çekiyorum, her gün mutlaka en az 1 saat ağlıyorum, ağlamazsam yanlış zamanlarda ağlıyorum hoş olmuyor ve gözyaşlarımı gizlemem gerekebiliyor, bir de şarkı söylüyorum "oo aslında gayet iyiyim lan ben" dercesine. pek işe yaramıyor ama olsun.

memleketinde efendice takılan gayin istanbul'a gelince amı götü dağıtması

bizim abuzer memleketinde gayet efendice yaşamaktadır cinselliğini. internette tanıştığı insanlarla fırsat buldukça görüşür, yazışır, cam2cam yapar. hoşuna giden adamlar vardır ama içine atar sevdasını, duygularını. platonik aşk şekilde devam eder bir süre. memleketinde de sevgililer yapar ama o kadar temiz duygulardır ki, genç bir kızın evlilik hayalinden farksızdır. aylar yıllar geçer, artık oda ayda yılda bir kez değil de, haftada bir sevgilisiyle sevişmek istemektedir. evden bir şekilde iş, eğitim veya okul amaçlı ayrılarak istanbul sularında yüzmeye başlar. yüzer yüzmesine de, istanbulda büyük balıklar da vardır o sularda yüzen, taze yeni bir küçük balık yutmak için sabırsızdırlar. bizim abuzer istanbula hayatının aşkını bulmaya gelmiştir, işler pek iyi gitmemiştir lakin ilk bir kaç aşk darbesi gördükten sonra her hafta başka başka insanlarla yatar olmuştur. her birlikteliğinde, o ilk olanlardan unutamadığı adamın tenini dokunuşunu aramaktadır oysaki. sonrası malum bira yanında çerez niyetine.

dark bear'ın ayı sözlüğü despotca yönetmesi

eleştirilere gayet açığım, dark bear başlığını açıp okuyabilirsiniz, ailemden eşime işime kadar asılsız suçlamaların bulunduğu entryleriyle beni rahatsız edebileceğini düşünenler oldu zamanında, entryler hala duruyor. kimseyi memnun etme zorunluluğum da yok, sürekli hatalı entry giriyorsan ben seni uyarmak zorundayım, entrylerinden smile ifade silmeyle sürekli mesai harcayamam, kuraldır yapmayacaksın. başlıklarda entrylere entry ile cevap veremezsin bu da kurallarda yazar, uyarmak zorundayım, zamanımı senin entrylerini silmeye harcayamam. uyarılara rağmen hala da yapıyorsan uçurulursun, bu kadar net ve basit.

edit: bir de keşke açtığınız başlıkların arkasında durabilseniz, silmeseniz. bak entryleri ben değil kendiniz siliyorsunuz!

google'a ayisozluk yazınca çıkan sonuca çok şaşıracaksınız

google kullanıcıya göre, kullanıcının ip'sinin daha önceki verilerine göre, cihaz kaydına göre sonuçlar verir (o cihazı bir kez kaydettiği zaman istediğiniz kadar ip değiştirin, geçmişinizi silin değişmez.) örneğin ben google'a ayisozluk yazdığım zaman ilk önce "ayı sözlük anlamı" ikinci olarak da "homojen dergi" önerisini sunuyor. sanırım hiç hornet kullanmamış olduğum için durum böyle. gününün yarısını hornette geçirenlerde sonuç farklı çıkabilir elbette. öptüm kips.

sözlük erkeklerinin ideal popo anlayışı

pkk

net olarak tüm dünya tarafından bilinen yasadışı bir terör örgütüdür. insanları katletmenin özgürlükle bir alakası yoktur. böyle bir örgüte destek verenler ve içinde bulunanlar ülkemizde ağır cezalara çarptırılırlar. adaletin dışında bu örgüte destek verenler ve içinde bulunanlar keşfedildiklerinde halk tarafından da linç edilirler. bunun örnekleri bir hayli fazladır. neye destek verdiğinizi ve reklam ettiğinizi düşünerek hareket edin efendim. her yerde de bunları söylemeyin bok yoluna gidersiniz.

rotinda yetkiner

bir eşcinselin heteroseksüelle evlenmesi

bu tür evliliklerde gayet mutlu mesut yaşayanlar da, anne baba olanlar da mevcuttur. bazen heteroseksüel olan için birlikte yaşadığı insanın cinsel yöneliminden çok kişiliği önem kazanabiliyor. insanlar tabularını aştıklarında sevgilerini de çoklayabilirler ve hem kendi cinslerini hem karşı cinsi aynı anda sevebilirler.