dark bear

Durum: 27579 - 61 - 7 - 1 - 17.11.2018 13:36

Puan: 382858 - Sözlük Kuirellası

8 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Admin.

bayrağımı kaldırdım, savaşmayı bekliyorum...
  • /
  • 1379

tükürüğe karşı korumalı kilitli pizza kutusu

pizza sektöründe tükürüğe karşı korumalı pizza kutusu. pizzacı amca daha önce ambalaj sektöründe çalıştığı için bu konuya çözüm bulmuş. helal olsundur. umarım pizzacılar kutuyu kilitlemeden önce tükürmezler.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/39...

gay ilişkilerinin sevgili olmakla sınırlı kalması

ülkede evlilik eşitliği yasallaşmadığı sürece yaşanacak durum. gerçi aşk, sevgi, saygı bittiğinde de inat edip hayatı zehir etmeye gerek de yok.

cinsiyet ve cinsel yönelim farklılığı

emreyalin

yeni sözlük yazarı. hoş geldin.

(bkz:askk)

delikanlım

yeni sözlükçümüz. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

talyasisli

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz: askk)

makat çatlağı

antti

bir ara fırsatım olursa entryleri taşırım.

(bkz:mimar)

4 kişilik kahvaltının 427 lira olması

çay 5 tl ise gayet normal. neresi acaba burası? yeri de söyleyin de gitmeyelim bari.

buseter

yeni yazarımız. aramıza hoş geldin.

(bkz: askk)

bohemian rhapsody

mary austin için hayatındaki tek arkadaşım dediğini biliyordum ve filmde bu bağ çok iyi yansıtılmış. sevgilisi jim hutton'a çok az yer verilmiş. oysa ki hayatının son döneminde en büyük destekçisiydi. belki de hayatının son dönemini filme katmadıkları için jim'e ancak bu kadar yer verebildiler. kedilere bol bol yer verilmesi çok hoşuma giden bir diğer nokta oldu. zaman zaman onlarla konuşması, onlar için büyük bir ev alıp rahat etmelerini sağlamaya çalışması. en sıkıntılı veya mutlu olduğu anları onlarla paylaşması, konserlerini izlemeleri için evden çıkarken onlara televizyonu açıp evden çıkması falan cidden hoştu.

sıla ve ziynet sali'nin sevgili olduğu iddiası

magazin on

sıla yıllar önce bir etkinliğimize göz kırpmış, "hepinizi öpüyorum mücadeleye devam" demişti. ayh hep söylentiler vardı bu konuda, belki de doğrudur, ne güzel bir çift olurlar. ahmet kural'dan da zaten bir ceceli çıkar, yakında öğreniriz.

magazin off

swinger olayına nasıl bakıyorsunuz

hangi mecrada oluşturulduğunu merak ettiğim anket. oyların 1300 küsürü karşı olduğu belirtmiş. fakat dikkatimi çeken nokta 450 kadar karşı değilim diyen erkek çıkmış. nerede yaşıyor ya bu erkekler. bize neden denk gelmiyor bu kafa? boşandığı eşini veya ayrıldığı kız arkadaşını kıskançlık krizine girip öldürenler bizim tipikler değil miydi?

bohemian rhapsody

2 kasım itibariyle sinemalarda vizyona girdi. öncelikle oyuncular gerçek karakterlere öyle çok benzemişler ki, sanki tüm grup mary austin, freddie mercury'nin anne babası. bu kadar olur, çok hoş. kostümler de çok başarılı, çekimler de öyle. rami malek bu rolü kıvıramayacak, çok göze batacak diye düşünüyordum ama rolün üstesinden gelmiş. film live aid konseri ile son buluyor. bunun sebebi de sanırım sonrasındaki kilo kaybı ve çöküşü göstererek konuyu ajite etmemek istediler. çünkü film bu haliyle freddie mercury'e daha bir yakıştı. filmde duygu yoğunluğu yaşanmasın istenmiş belli ki, eğlence katılmış, fakat ben durmadım yine de bol bol ağladım tabi ki.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ekşi sözlük

12 ve 9 yıllık 2 hesabımı da uçurmuşlar sağolsunlar. başka bir sözlük için entry girmiştim. kişi kurumlara hakaret eden, her entrysi küfürlerle dolu yazarlara dokunulmazken bizim entrymiz battı elemanlara. kaygın mı var bebeğim, korkma yahu yılların ekşi sözlüğü benim entrymle bitmez. bilgi mahiyetinde paylaşayım uçurulduktan sonra hesabınıza kesinlikle giremiyorsunuz, bir de mail gönderiyorlar size yazdığın entrylerini aşağıdaki linkten indirebilirsin şeklinde. linkten eski entrylerinin tamamını indiriyorsun. notepad dosyası. dosyayı da açıyorsun ki tr karakterler farklı karakterlere bürünmüş ve birbirine girmiş, hiçbir cümle anlaşılır değil falan filan. bu da böyle bir deneyimimdi.

ece dorsay

dün kadıköy sokaklarında karşılaştık. "karga'da çalıyorum bu gece gelsene" dedi. gittim, izledim, sahne öncesi sonrası sohbet ettik, harika coverlar yaptı yine, kendi şarkılarından da söyledi. canlı da sevdim. kıymeti bilinmeyen müzisyenlerden biri.

mortem_4

yeni sözlükçümüz. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)

ahmet kural'ın sıla gençoğlu'na şiddet uygulaması

bu ilk şiddet haberi değil. sıla'dan önce ilk olarak kural tartıştığı kız arkadaşı naz çekem’in parmağını kırdığı iddialarıyla gündeme geldi. ikinci olarak kenan erçetingöz'ün üvey kızı olan oyuncu burcu kıratlı ile yaşadığı ilişkide de sık sık şiddet olaylarının yaşandığı iddia edilmişti. nişanlı olan çift yollarını ayırmıştı.

ahmet kural

sıla'ya uyguladığı şiddet ilk değil. ilk olarak kural tartıştığı kız arkadaşı naz çekem’in parmağını kırdığı iddialarıyla gündeme geldi. ikinci olarak kenan erçetingöz'ün üvey kızı olan oyuncu burcu kıratlı ile yaşadığı ilişkide de sık sık şiddet olaylarının yaşandığı iddia edilmişti. nişanlı olan çift yollarını ayırmıştı.
  • /
  • 1379
  • /
  • 368

tükürüğe karşı korumalı kilitli pizza kutusu


emreyalin


talyasisli


buseter


mortem_4


ahmet kural


ahmet kural'ın sıla gençoğlu'na şiddet uygulaması


seyruseffer


cmhr48


matazm


kirmizicocuk


biribiri


spatula


serdarbenselam


özge özpirinçci


zak kostopoulos


iç oğlanı


recep tayyip erdoğan'ın maaşına yüzde 26 zam yapılması


architecture


yumuklusucurta


  • /
  • 368

sınıfın bearı

sol çapraz arka sıramda oturan tatlış. tabi gay mi bilmiyorum vücut tipinden dolayı böyle diyorum. derste arada sırada onu izlerken buluyorum kendimi. kilolu, uzun boylu ve beyaz tenli. kirli sakallı ve kısa saçlı. gözlük de kullanıyor ama sadece tahtaya bakacağı zaman takıyor. bugün de öğle arasında yanından geçebilmek için yolumu değiştirdim belki konuşuruz diye. tabi benim şöyle kötü bir yanım var. insanlar benimle konuşma başlatmadan ben de başlatmıyorum çünkü ya benimle konuşmak istemiyorsa diye düşünüyorum. neyse yanından geçerken bana "nereye gidiyorsun" dedi ve durağa kadar beraber yürüdük. zaten çok güler yüzlü ve cana yakın birisi. umarım birkaç kez daha benimle konuşur da, ben de istediğim zaman onunla konuşabileceğimi anlarım. bir aydır gidiyorum dershaneye ve hala hiç arkadaşım yok. lütfen benim arkadaşım ol.

gay ilişkilerinin sevgili olmakla sınırlı kalması

anam kalsın, bari sevgili olalım da orada kalsın kalacaksa. onu da bulamıyoruz ki. öte yandan türkiye gibi ülkelerde var olan bir gerçeklik bu. bana çocuk yapma, evlat edinme, evlenme hakkı vermezsen sevgili olmaktan ileri gidemem doğal olarak.. eşcinsellikten kaynaklanan bir durum yok yani.

cinsiyet ve cinsel yönelim farklılığı

kadın kuirlere dyke denildiğini bilmiyordum. dyke genelde biz lezbiyenler için kullanılan aşağılayıcı bir terim faggot (ibne) gibi. aşina olduğum tanımlar hepsi, ancak tam anlayamadığım noktalardan biri de bicurious ile heteroflexible arasında fark var mı? yoksa aynı mı? bence hepimiz kuiriz deyip sıyrılalım bu işten.*

sesi çok çıkanın haklı kabul edilmesi

ben kimim? ( who am ı?) filminde hacker arkadaşların kendilerine kural edindikleri fikirlerden bir tanesi de "arsızlık her zaman kazanır." fikridir ve şöyle bir durup gördüğüm dünyada bunun tamamen gerçek olduğunu gördükten sonra uzun süre iyilik kavramını sorgulattıran durumdur.

10 kasım 2018

atatürk'ün ölümünün 80. yılı.

aynı zamanda kemal sunalın da doğum günüdür. ancak sunal, atatürk'ün öldüğü bir günde kutlama yapmayı uygun görmediğinden doğum gününün 11 kasımda kutlanmasını isteme inceliğini göstermiştir.

dahileri anlayabilmek belirli bir vizyonu ve bilgi birikimini gerektirdiğinden bunca yılın ardından bile çoğu kişi tarafından anlaşılamamıştır.

onu anlayabilmek için ön yargıları kırmak, ön yargılarınızı kırabilmek için ise tanımaya başlamak gerekir.pembe hayat

bayağı güzel bir video çekip yayınlamışlar, tebrik ettim kendilerini. gerçekten bu kanal dedikleri içerikleri üretirse harika bir arşiv kazanmış olur türkiye.

gay terimleri

gaycyclopedia

eşcinsel olmakla ilgili argolar ve terimlerle dolu bir ansiklopedi türü kitap.

evli kadının evli kadınla eşcinsel ilişkisi

periscope'de tanışıp kanka olduğum hacer hanım ile aşığı burcu arasındaki ilişki. kocalarının evde olmadığı bazı günler geceleri buluşup 00:00'dan sonra canlı yayın açarak sevişiyorlar. kocaları bilmiyor imiş, ilişkilerini sorduğumda aldığım cevap ise şu oldu: "çünkü canımız böyle istiyor." aşırı ısrar sonucu özel yayın açtırarak yüzlerini görmeyi de başardım birisi sarışın çıtır bir kadın diğeri kapalı giyinen mazbut bir ev hanımı.

sıla ve ziynet sali'nin sevgili olduğu iddiası

yine nefret söylemlerine başlarlar. sapkın kadınlar diye ya da ahmet kural'ın yeterince erkek olmadığını, bu yüzden sıla'nın kadınlara "saptığını" falan..ilişki olduysa bile diyelim ki sıla aldattı bu şiddet görmesini meşru kılmaz. aldatmayı asla onaylamıyorum sadece karşılığı şiddet değil ilişkiyi bitirmek olmalı.

Toplam entry sayısı: 27579

homojen dergi 10. sayı

homojen dergi'nin 10. sayısı yayında. yine çok tatlış bir sayı olduğunu düşünüyorum.

bu sayıda neler mi var? şöyle listeleyeyim.

1 _ 2017 yılında yaşanan lgbti+ olayları ve lgbti+ gelişmeleri _ ilker bozkurt
2 _ dünden bugüne eşcinsel tiyatro _ merve gezen
3 _ simge sağın röportajı _ tunca tutkun
4 _ tunca’nın müzik kutusu - türk müziğinde 2017 yılının en’leri _ tunca tutkun
5 _ ayı sözlük yazarlarından itiraflar (6. bölüm) _ dark bear
6 _ şükran moral röportajı _ ilker bozkurt
7 _ magic johnson - basketbol sihirbazlığından hayat sihirbazlığına _ justsin
8 _ küründen kabare _ çağla akalın
9 _ 2017 yılının en alternatif 10 albümü _ uğur ateşli
10 _ avangard sinema ve bir eşcinsel manifesto kültü scorpio rising _ futurelavirs
11 _ fatih erdemci röportajı _ tunca tutkun
12 _ türk ceza hukuk sisteminde hayvanlara karşı işlenen suçlar ve ceza yasaları karşısındaki yeri _ futurelavirs
13 _ adalet bakanlığı'ndan yeni adım - yeni hayvan hakları yasa tasarısı _ futurelavirs
14 _ gezi: tokyo _ muahhhh
15 _ jack donovan - erkeklerin yolu (the way of men) _ hazineci
16 _ tamam sustum’dan delinin yıldızı’na “vega" _ imightbewrong
17 _ gay broadway (bölüm-3) - örümcek kadının öpücüğü _ merve gezen
18 _ harry potter evreninin en renkli büyüsü “lapiforse totalcolor” _ senseisplinter
19 _ heights gittens için moral gecesi “the sound of ali baba” _ tunca tutkun
20 _ netflix'in en beğenilen lgbti+ temalı yapımları _ ben sana dayanamam
21 _ koyu kırmızı _ hprs
22 _ gezi: lviv _ uğur ateşli
23 _ queer burçlar _ bebe casa larue
24 _ kuir karikatürler 2 _ sa
25 _ en iyi 5 quentin tarantino filmi _ mahir bora kayıhan

çevirerek okumak için: https://homojendergi.com/

indirmek için: https://drive.google.com/file/d/1nNQ4E8g... *

keyifli okumalar dilerim.

dark bear'ın ayı sözlüğü despotca yönetmesi

eleştirilere gayet açığım, dark bear başlığını açıp okuyabilirsiniz, ailemden eşime işime kadar asılsız suçlamaların bulunduğu entryleriyle beni rahatsız edebileceğini düşünenler oldu zamanında, entryler hala duruyor. kimseyi memnun etme zorunluluğum da yok, sürekli hatalı entry giriyorsan ben seni uyarmak zorundayım, entrylerinden smile ifade silmeyle sürekli mesai harcayamam, kuraldır yapmayacaksın. başlıklarda entrylere entry ile cevap veremezsin bu da kurallarda yazar, uyarmak zorundayım, zamanımı senin entrylerini silmeye harcayamam. uyarılara rağmen hala da yapıyorsan uçurulursun, bu kadar net ve basit.

edit: bir de keşke açtığınız başlıkların arkasında durabilseniz, silmeseniz. bak entryleri ben değil kendiniz siliyorsunuz!

alonebear

2018 yılından beklentiler başlığına girdiği entry üzdü. daha iyi olması için oturup beklemek ile yaşam sahasının iyileşmesi mümkün değil. sanırım akçay'da yaşıyorsun. eğer orada iş sahası yoksa gerekirse şehir değiştirmen gerekir. ben de doğduğum şehirde yaşamıyorum, iş bulmak için 16 yıl önce büyüdüğüm yeri terkedip istanbula taşındım. meslek dallarından hangisinde kendini geliştirdin bilmiyorum fakat örneğin çorlu, çerkezköy bölgesinde yaşıyor olsaydın 2018 yılının 7. ayından sonra 2000 tl civarı maaşlı iş bulmana destek olabilirdim. elimden ancak böyle bir destek gelir. hayat senin ve doğru seçimlerle yine hayatına yön verecek olan sensin. umarım yaşadığın zor dönemi kolayca atlatırsın.

oturarak işeyen erkek

kuma işeyip üstünü de örtüyorsa en iyisi odur.

trans kadın'ın bebek emzirmesi

altı yıldır hormon tedavisi gören bir trans kadın, eşinin dünyaya getirdiği bebeği altı hafta boyunca yeterli olacak şekilde emzirmeyi başarmış.

https://asdi-lgbti.com/2018/02/18/trans-...

heteroseksüel arkadaşı teselli etmek

- selin, nasılsın kankacım?
- iyi değilim dark mehmet beni aldatıyormuş, hem de bir erkekle!
- vay ibne, üzülme selincim sikerim ben onu..! *

tanga

"eskiden götü görmek için donu aralardık, şimdi donu görmek için götü aralıyoruz." lafının doğruluğunu kanıtlayan iç çamaşırı.

ayı sözlük yazarlarının depresyondan kurtulma taktikleri

basketbol ve tenis oynuyorum, basketbol maçlarına gidiyorum, en büyük hatalarımdan biri de fazlasıyla yeni yeni adamlarla tanışma girişimlerinde bulunuyorum, alkolün dibine vuruyorum, sık sık 31 çekiyorum, her gün mutlaka en az 1 saat ağlıyorum, ağlamazsam yanlış zamanlarda ağlıyorum hoş olmuyor ve gözyaşlarımı gizlemem gerekebiliyor, bir de şarkı söylüyorum "oo aslında gayet iyiyim lan ben" dercesine. pek işe yaramıyor ama olsun.

memleketinde efendice takılan gayin istanbul'a gelince amı götü dağıtması

bizim abuzer memleketinde gayet efendice yaşamaktadır cinselliğini. internette tanıştığı insanlarla fırsat buldukça görüşür, yazışır, cam2cam yapar. hoşuna giden adamlar vardır ama içine atar sevdasını, duygularını. platonik aşk şekilde devam eder bir süre. memleketinde de sevgililer yapar ama o kadar temiz duygulardır ki, genç bir kızın evlilik hayalinden farksızdır. aylar yıllar geçer, artık oda ayda yılda bir kez değil de, haftada bir sevgilisiyle sevişmek istemektedir. evden bir şekilde iş, eğitim veya okul amaçlı ayrılarak istanbul sularında yüzmeye başlar. yüzer yüzmesine de, istanbulda büyük balıklar da vardır o sularda yüzen, taze yeni bir küçük balık yutmak için sabırsızdırlar. bizim abuzer istanbula hayatının aşkını bulmaya gelmiştir, işler pek iyi gitmemiştir lakin ilk bir kaç aşk darbesi gördükten sonra her hafta başka başka insanlarla yatar olmuştur. her birlikteliğinde, o ilk olanlardan unutamadığı adamın tenini dokunuşunu aramaktadır oysaki. sonrası malum bira yanında çerez niyetine.

ayı sözlük'e veda etme tripleri

işler yolunda gitmediğinde başvurulan trip şeklidir. bu trip genelde son entryde dile getirilir, kapılar oldukça açık bırakılır, "çok ısrar ettiler geri geldim" diyebilmek için. "sizi ve sözlüğü çok seviyorum ama katlanamadığım konular var" diyerek pası ve topu birilerine atarak siktir olup gitme sorunsalına isabet eder. giderken bırakılan yarım kalan sevgiler, gidenin onu sevenlerin gırtlağında düğüm oturmasını amaçlaması ve tabi o giden şahsın çok da sikindesinizdir de farkında değilsinizdir.önemi yoktur ki bir çoğu için burada yazılanlar çizilenler, çok da tındır. bir şekilde elde yada içeride bir yerlerde birşeyler patlamıştır. göte giren şemsiye açılmaz deseler de açılmıştır aslında ve o götten hayır gelmez artık.

sözün özü şudur ki; sözlükten çekip giderken son entrynizi girmenize gerek yoktur. değer verdiklerinizle son mesajlaşmalarınız size yeterli olmalıdır. sözlüğün kişisel meseleler ile kirletilmemesi ve katledilmemesi doğru olandır.

pkk

net olarak tüm dünya tarafından bilinen yasadışı bir terör örgütüdür. insanları katletmenin özgürlükle bir alakası yoktur. böyle bir örgüte destek verenler ve içinde bulunanlar ülkemizde ağır cezalara çarptırılırlar. adaletin dışında bu örgüte destek verenler ve içinde bulunanlar keşfedildiklerinde halk tarafından da linç edilirler. bunun örnekleri bir hayli fazladır. neye destek verdiğinizi ve reklam ettiğinizi düşünerek hareket edin efendim. her yerde de bunları söylemeyin bok yoluna gidersiniz.

rotinda yetkiner

ana dilde eğitim

subjugator ve bearhairy i sözlüğe geri kazandırma protestosu

ironi mi dediniz? sahip çıkmaya çalıştığınız yazarlardan alıntılayarak yapayım. "bu protestoyu yapanlar götünü siktiren zavallı pis ibnelerdir" cümlesiyle başlayayım öyleyse. "allaha inanan yobaz pislikler" cümlesiyle devam edeyim. faşizmin dibine vurup ağzımdan salyalarla insanlara saldırayım ve sonrasında "boşnaklar candır, sikleri büyüktür, aşırılı güzel sarı beyaz tenlidirler, iyi basketbol oynarlar, terleri bile parfüm gibi kokar, avrupalıyım sonuçta, ama ama boşnağım diye beni sözlükte eziyorlar, dışlıyorlar, hep öldürüldük, türk damarı tutuyor hepsinin, kelle avcısı barbar türkler" olarak devam ediyorum. son olarak diyorum ki ya hatalarına sünger çek ya da sus ve yalamaya devam et.

sözlük erkeklerinin ideal popo anlayışı