god is an astronaut

Durum: 153 - 54 - 22 - 4 - 20.04.2018 00:52

Puan: 1882 - Sözlük Kezbanı

1 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

Tırmanıp tırmanıp düşen birisi.
  • /
  • 8

verdim ama pişman değilim dediğiniz şeyler

(bkz:virginia angus) ta sevgilimle yediğimiz hamburgerlerin parası

ayı sözlük’te tanışmak için atılan ilk mesaj

benim mesajlar kısmı bekaretini korumakta efenim.

en iyi anime müzikleri

made in abyss:

no game no life:

cowboy bebop :

attack on titan:


naruto:

made in abyss

akihito tsukushi tarafından çıkarılan bir manga ve anime serisidir.
dünyada tek keşfedilmemiş olan devasa çukur ve mağaralar sistemine “hiçlik(abyss)” deniyordu. derinliklerinde garip ve harika yaratıklar barındıran bu mağaralar sistemi aynı zamanda şu anki insanlığın üretemediği kalıntılar ile de doludur. abyss’inin sahip olduğu bu gizemler, insanları onu keşfetmesi için cezbeder. uçurumdan aşağı çukura dalan bu maceracılara ise “mağara akıncıları” denilir. abyss’in kenarında bulunan ousu şehrinde yaşayan kimsesiz bir kız olan rico’nun hayali ise annesi gibi bir mağara akıncısı olup, mağara sisteminin gizemlerini çözmek. bir gün rico mağaraya keşif yapmak için gittiğinde insana benzeyen bir robot ile karşılaşır. bu karşılaşmayla neşeli ve bir o kadarda heyecanlı hikâyemiz başlar.

lgbti temalı klipler

bu klipteki oyuncuları gerçekten tebrik ediyorum. hikayeyi harika işleyip, duyguları fazlasıyla yansıtmayı başarabilmişler. çok duygusal ve romantik bir klip olmuş helal olsun!.

jesus is everywhere

yakın zaman içinde internette oluşmuş olan garip bir akımdır. rönesans döneminde çoğu tabloya konu olmuş olan isa'nın çarmıha gerilmesi olayını günümüz insanlarının mizahı ile harmanlandığı bu akımda isa'yı fotoşopla günlük hayattan karelerin içerisine koymuşlar. ortaya eğlenceli işler çıkarmışlar. internetteki açıklamalara göre hiç bir dini ve siyasi amacı olmayan bu resimlerden birkaçı:


sevgilinin işyerine gitmek

neden bilmiyorum fakat hoşlandığım erkeğin çalıştığı ortamı görmek yada beni çalışırken izlemesi hoşuma gidiyor. sanırım bunun sebebi ciddiyetle karışık alın terinden geliyor. (bkz:ayı sözlük yazarlarını azdıran şeyler)

röyksopp

derin ve büyüleyici bir sounda sahip norveçli elektronik müzik grubudur. dinleyenlere orgazmik tatlar yaratan bu gruptan en sevdiğim iki parça :

trans kadın meslekleri

bugün izlediğim bir youtube videosunda amerikada trans bir kadının hemşire olma durumu işleniyordu. başta milletin çekimser bakışlarına maruz kalan hanımefendi şimdi hastanenin en favori hemşiresi haline gelmiş ve etrafa neşe saçıyormuş. bu gibi halka açık birebir yerlerde eşcinsel kimliğini korumak ve taviz vermemek büyük cesaret. önce kendisini sonra da hastaneyi takdir ettim. maalesef bizim toplumumuzun 30 yıl içerisinde olan bu farkındalık bende bir hüzün yarattı.

myers-briggs kişilik tipi göstergesi

başarılı bir çalışma olmuş. mağazacılık yaptığım dönemde şirket tarafından müşteri analizi yapıp onlara nasıl bir tutum ile yaklaşmamız gerektiğini öğrenmemiz adına psiko-analiz eğitimi almıştım.ismini tam hatırlayamadığım bir profesör tarafından aldığım bu eğitimde de insanları 4 renkte kategori ediyorduk. yeşil-mavi-sarı-kırmızı. insanları kategorize etmek ne kadar doğrudur bilemiyorum fakat bu şemaya göre hareket ederek insanların psikolojik bariyerini kırıp onları manipule etmek mümkün olabiliyor.

lgbti temalı klipler

garden city movement-she's so untouchable

mnyk

dejavu adlı grubun yakın zaman önce çıkarmış olduğu teklidir. şarkıda metal-rock alt yapısına etnik bir dokunuş olarak saz eşlik etmekte.
spotify: https://open.spotify.com/track/7zcxFeBZt...

insanın yaşlandığını anladığı an

taksim gezi parkında geçen bir sohbetten.
+burada da az gaz yemedik la.
-ne zaman?
+gezi direnişinde, hatırlıyor musun oğuzhan olmasa kaybolucaktık?
-beş sene önceydi la o.
+hass...
-hass...

kahve uzmanı

kahve konusunda uzmanlaşmış ve kahveyi insanlara öğretmeyi ideal haline getirmiş insan. ilk defa starbucksta karşılaştım kendileriyle. boş boş oturduğum masama usulca yaklaşıp biraz vaktimin olup olmadığını sorduktan sonra bana günün kahvesini ikram ederken kahve hakkında beni bilgilendirmişlerdi. işini böylesine seven ve çaba gösteren birisiyle daha önce karşılaşmamıştım. fazlasıyla etkilendikten sonra kahve ve baristalık eğitimi almaya karar vermiştim.

siyah önlük

baristalık konusunda kendini ispatlamış, kahvenin tarihi, coğrafyası, çeşidi ve demleme yöntemlerini yalayıp yutmuş deneyimli insanlara verilen önlük. (bkz: kahve uzmanı)

evli bir erkekle ilişki yaşamak

seçimlerini yapmış ve yuvasını kurmuş bir adamdan ne bekleyebilirsiniz? onun size verebileceği tek şey anlık zevklerdir. her ne kadar sevgi aşk sözcükleriyle dolup taşsalar bile gün sonunda gidip gireceği yatak karısının yanıdır.

aktif aktife yapılan gay seks

pasif pasife yapılan gay seks

otostop yaparken kimsenin seni almaması

şans işidir biraz. geçen yaz bodrumdan antalyaya kadar otostop ile gezmediğim yer kalmadı.sadece sabretmek ve beklemek gerek. 30 günlük maceramda yaklaşık 15 - 20 kez araba değiştirdim. çok harika insanlar tanıdım. (bkz:yola çık yol açık)

ayı sözlük check-in servisi

  • /
  • 8

the blaze

nasıl başlık açılmadığına şaşırdığım müthiş grup. kendine has özgün müzikleriyle ve klipleriyle harika olan müzik grubudur.

myers-briggs kişilik tipi göstergesi

sonuclari oldukca tutarli kisilik tipi indeksi. bireylerin dünyayı nasıl algıladığı ve kararlarını nasıl verdiklerini ortaya koymayi hedefler. sorular bireyin nasil bilgi edindigine, karar verdigine, enerjisini dis mi ic dunyadan mi aldigina, birseyleri sonuclandirdigina mi yoksa ucu acik mi biraktigina odaklanir. kariyer, es seciminde, olumlu olumsuz yonleri saptamada oldukca iyi bir testtir.

kategorileri once disadonuk (extrovert), ıcedonuk (ıntrovert) baslayan siniflandirmaya cevaplara gore su kategoriler kombo yapilir:
ıcgoru (ıntuitive) / duyu (sensing)
hissiyat (feeling) / dusunce (thinking)
algi (perception) / judgment (yargi)

god is an astronaut

mogwai ve 65daysofstatic ile beraber post rock'un temel taşlarından biri olan grup. özellikle all is violent all is bright albümü janr içinde kült seviyesindedir.

bauhaus

aynı zamanda 1978 yılında kurulan ingiliz bir post punk grubu. she's in parties ve bela lugosi is dead en güzel şarkılarındandır.

8-bit art

pointillism akımına benzer bir yapısı olan bir sanat türüdür. çok severim inanılmaz görseller ortaya çıkabiliyor ve fantastik havasını dolu dolu yaşatabiliyor. çalışma yapabileceğiniz bir kaç site
https://make8bitart.com/
http://pixelartmaker.com/

bunuda ben yaptım adventure time dan flame puppy. evet detaysız ama eğlendim yaparken.

shortbyshort.com

çeşitli kısa filmlerin yer aldığı ve isteyenlerin kısa filmlerini yükleyebilecekleri bir site. "kendi öykülerimizi anlattığımız filmler yapıyor; dünyayı ve hayatımızı bu yolla sorguluyor ve yorumluyoruz. biz bu yolda ilerlerken; sizlerin de farklı, yepyeni ve benzersiz öykülerinizi keşfedip tanıtma sorumluluğunuzu üstlenmeyi planlıyoruz.
inanıyoruz ki geleceğin ünlü bir yönetmeni, bir festivalde keşfedilmeyecek; önce internete damgasını vuracak, bireysel hayran kitlesini yaratacak…" diye tanıtıyorlar kendilerini. http://www.shortbyshort.com/bizce-shortb...
paylaştıkları filmlerden birkaçını izledim. izlediklerim de gayet güzel filmlerdi. kısa filmlere ulaşmak için iyi bir site olmuş. gerçekten iyi filmler var.

ap'lerin asıl amacı

yatakta özgür olabilmektedir. partnerinin her kısmını keşif edebilmektir. zevktir. güvendir. huzurdur.

ayı sözlük yazarlarının unutulmaz filmleri

bir arayış platformu olarak ayı sözlük

"baharın gelmesiyle gönül yayları bla bla.." diye cümleler kuran sevgisiz,mendebur yazarlara dert olmuştur. arayışta bulunanlardan daha çok, bunun için başlık açanlar dikkat çekmiştir. sizin için seksli başlık açmak yerine bir caps hazırladım.

geç saatlere kadar uyumayanların ortak özellikleri

Toplam entry sayısı: 153

kadıköyde gidilmesi gereken mekanlar listesi

kadıköyde sıkça gittiğim mekanlardan birkaçı:

(bkz:böcek)
(bkz:cups)
(bkz:cherry bean)
(bkz:fiyonk)
(bkz:thales)
(bkz:zor)
(bkz:arka oda)

lgbti temalı klipler

garden city movement-she's so untouchable

ayı sözlük itiraf

erenköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden ilk kaçışım
başhekimliğin kapısındaydık. artık bütün kavga bitmişti. ben ile beni bir arada bıraktıkları o dört duvardan çıkmam için son imzalar atılıyordu. sanki bütün benliğimi o dört duvar arasında bırakmışım gibiydi. hiçbir düşünce izine rastlayamadım zihnimde. bir an için koşup o tel örgünün arasından tekrar içeri girip ben i aramayı düşündüm. sonra annemin kolumdan çekmesiyle kendime geldim. poşet gibi. bütün kıyafetlerimin ve eşyalarımın koyulduğu o poşeti taşıdıkları gibi. ama bu uzun sürmedi. hastanenin çıkışına geldiğimizde kendime gelmiştim. burnumu sanki son nefesimi alıyormuşçasına güçlü bir şekilde çektim. o kadar güçlü çektim ki sigara mezarlığı olmuş ciğerlerimden bütün balgamlar ağzıma geldi. ağzımdaki balgam ve tükürük karışımı mektubu hastanenin kaldırım taşına tükürdüm. görüşürüz demekti bu. geri geleceğim demekti. biliyordum geri gelecektim. sabah yağan yağmur sanki bütün hünerini sergilemiş ve son kalan damlacıklarını bırakıyordu. yerlerdeki sarı ve turuncu yapraklar rüzgarın etkisiyle uçmuyordu. çünkü bu bildiğimiz kuru sonbahar değildi. bu ıslak ve çamurlu bir sonbahardı ve yaprakların hepsi ıslak asfalta tutkallanmıştı. eve doğru yürürken özgürlüğün verdiği bir duyguyu taşıyordum. annem kolumu sürüklüyor fakat bedenim her adımda daha çok kendine geliyordu. o an için artık kameralarla izlenmediğimi hissettiğimde ve davranışlarımın sorumluluğu artık bana ve teknik olarak aileme kaldığı için mükemmel hissettim.
anneme bunu anlatmak için konuşma girişiminde bulundum.
‘’sanırım önüme geleni pataklamak ve yumruk yumruğa kavga etmek istiyorum’’
oğlunun bir ruh hastası olduğuna o an inanmış olan kadın konuştu: ‘’çok kötü hissediyorsan tekrar geri götürebiliriz seni.’’ ‘’hayır bu kötü hissetmek değil, bu iyi hissetmek, harika hissetmek. özgür olmak’’
iki tarafında birbirini anlamadığı bu konuşmadan sonra adımlarımı yavaşlatıp amcamın yanına geçmiştim. konuşmak için değil, anlaşılamamaktan kaçmak için. uzun ve sessiz adımlar attık yaklaşık üç dakika sonra taksiye binme fikri babamdan geldi. babalık yapıyordu, üşümeyelim istiyordu, yorulmayalım. fakat benim son 2 haftamı kapalı bir hücrede geçirdiğimi ve çıkalı yaklaşık on dakika olduğunu unutmuşlardı. bu kadar anlayışsız olmalarına mı yoksa babamın tekrardan baba olmasına mı bilmiyorum, sinirlendim: ‘’ gerçekten beni bu b*ktan yerden çıktıktan sonra tekrar bir araca kapatmak mı istiyorsunuz?’’ öfkeliydim. sonra rüzgarı suratımda hissettim. dışarıdaydım. rüzgar bana dokunduğu gibi bütün öfkemi vücudumdan sıyırarak aldı gitti. yürümeye karar verildi. amcamla olan hızımız ve erenköy’ün dar kaldırımları yüzünden babamla annem yan yana yürümek zorunda kaldılar. konuşmadan. birbirinin farkında olmadan yan yana. en son ne zaman yan yana yürüdüklerini düşündüm. zihnimi çok zorladım fakat bulamadım. yürümüş olsalar bile böyle olamazdı. bir tarafta yıpranmış ve tükenmiş bir kadın, diğer yanda sevgisi anlaşılamayacak kadar ilkel bir adam. ikisinin beraber yürürken izlemek yıkılan bir binayı izlemek gibiydi. yavaş adımlarla düşen bir bina. geride kalacak tek şey toz bulutuydu. ama biliyordum. bu toz yığının altından yeni binalar kurulacaktı. üzülmedim bile sadece bir dram filmi tadındaki bu yürüyüşü izledim. kapalı hava, yapraklar, toprak kokusu ve insan denen hayvan. gerçekten bir film sahnesi tadındaydı. evin yakınlarına geldiğimizde ise karşımıza kardeşim çıktı. bağımsız bir sokaktan yolu bizim eve bağlanan kardeşimle evin önünde buluşmuştuk. gelecekte olacakların provası gibiydi. hepimizin bir ailesi olacak, farklı yollarımız olacak, fakat buluşmak istediğimizde burada olacağız. bu sokakta. bu evin kalıntılarında. bizim ailenin eski yıkıntısında.

ayı sözlük yazarlarının en sevdiği likörler

şahsen kış aylarının vazgeçilmezi olan (bkz:jagermeister) ve tatlı sohbetler açan (bkz:baileys)

caffe nero

baristalarının fazlasıyla laubali ve servisinin yavaş olduğu kahve zinciridir.

kadıköyde gidilmesi gereken mekanlar listesi

kadıköyde sıkça gittiğim mekanlardan birkaçı:

(bkz:böcek)
(bkz:cups)
(bkz:cherry bean)
(bkz:fiyonk)
(bkz:thales)
(bkz:zor)
(bkz:arka oda)

a day to remember

2003 amerika çıkışlı post-hardcore/punk grubu.

lise yıllarımda sadece metal dinlediğim ergenlik döneminden alıp beni altarnetif metal ve benzeri türlerle tanışmamı sağlayan efsanevi gruptur.
kelly clarkson since u been gone coverları :

zach galifianakis

sakallarına düşen akın kendine farklı bir hava kattığını düşündüğüm oyuncudur.

''the lego batman movie'' galasından (2017): http://www.zimbio.com/photos/Zach+Galifi...

en klasik eşcinsel yalanları

arkadaş ortamında erkek arkadaşın kız arkadaş olarak yansıtılması.

homofobi

"sizce toplum homoseksüelliği kabul etmeli midir" konulu bir araştırmaya göre türkiye'den çıkan sonuç: yalnız yüzde 9 evet demiş.
benzer sonuçların alındığı diğer ülkeler nijerya, uganda, gana, pakistan, endonezya, rusya, malezya.
aynı şekilde evrim teorisine inanmayanlar arasında da ülke olarak halen önlerdeyiz.
neticede sayılar ortada. şaşırmıyor ama üzülüyor insan.
http://www.pewglobal.org/2013/06/04/the-...

açık yaşamak

canım sen hala gizli misin yha.s.s.

lgbti temalı klipler

sigaralı ufak eğlenceler içeren the blaze klibidir:

ap'lerin asıl amacı

insanların ne zamandır yönelimlerinin bir amaç olduğunu sorgulattığı bir başlıktır.

eşcinsel olduğunu belirtmenin yolları

intihar

çok ciddi bir olaydır. insanların psikolojik olarak çöktüğü ve mantıklı düşünemediği bir evredir. dışarıdan yardım alınması gerekir.