hayal kırıklığı

hayal kırıklıklarının pek azı yaşanıldığı anda ensenin karıncalaşmasına neden olur. bende iki defa oldu; biri bugün
tek aradığım iyi bir insan diyen bir çok kişinin, aradığının onda biri kadar insan olamaması.
azı karar çoğu zarar diyenlerin her zaman çok alıp, hep az vermeleri (bunu tarkan'dan çaldım.)
haribo berries paketinde kırmızıların siyahlardan çok çıkması.
benim hayallerimde ki senin , karşımdaki senle hiçbir alakası olmadığını .bir kez daha oturup ağladım. aşık olduğumuz kişilerin sadece hayallerimizde yarattığımız insanlar olduğunu gösterdiğin için..
genelde beklenti sonucu olur. insanlık halidir hayal kurmak insanın en özgür olduğu mecradır belki de. bu yüzden sınırı kendin koyar gerçekliği kendin belirlersin. eğer biri hakkında kuruyorsanız bencil davranmak gerek hem o zaman kırıklığı da yaşama riski azalır.
sen seversin o başkasını sever, sen sana yazmasını beklersin o başkasına yazar, sen bahane bulmazsın o yok yüksek lisans der yok aile içi yazışıyoruz der, sen konuşmak istersin yemekten sonra ararım der 5 saat sonra yazar insanoğlu işte baştan aşağı hayal kırıklığıdır aslında
ekşi’de okumuştum, bir insanın kendine yapabileceği en büyük iyilik, gerçekleşmesi başkalarına bağlı olan hayaller kurmamaktır. bir bu, bir de beklentiyi minimuma indirince, hayal kırıklıkları da biraz da olsa azalmış oluyor.
eşittir ben hayallerimiz hep kırık başarımız hep noksan
yakın bir zaman diliminde tekrar deneyimledim umarım son olur. bize de yazık lan allahsızlar.
fazla mi ustune dusuyorum fazla mi baglaniyorum bi anda anlamadigimdan cogu zaman olan sey. ama suc sadece bende degil ki karsi tarafta o isigi yakmasin ozaman.
hayal kırıklıgı zor ve insanı yoran birşeydir ama yine de güzeldir bence. insani duygularınızın yok olmadığının kanıtıdır. insan sevdiği veya önemsediği şey için hayal kurar sonucu ne olursa olsun önemli değil bence.
soyut bir kavram olmasına rağmen, o kırılan hayalin parçaları, yaşama sevincini kalbimize taşıyan damarları kesmeye kodlanmışcasına, her seferinde istisnasız kesip de acısını her hücremizde tüm gerçekliğiyle hissettiren duygudur.
  • /
  • 3