xalo

Durum: 1238 - 0 - 0 - 0 - 01.05.2020 14:35

Puan: 25788 - Sözlük Kaşarı

9 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Bandana.

Hayat çok zortt.
  • /
  • 62

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

kostümlü mevlit partisi

partide bende siyah deri kedi kadın kıyafetimle yer alacağım. şimdiden heyecanlanıyorum. pilavlı mevlitli kostüm parti wauww

1 mayıs emek ve dayanışma günü

biji yek gûlan yaşasın 1 mayıs. bütün işçi emekçi sınıfın bayramı kutlu olsun.

sezen aksu'nun iyi bir şarkıcı bile olmaması

bence abarttınız şu trol olma işini. tamam dalga geçtiniz güldük ettik. meramınızı da anlıyorum mazideki yıpranmışlıklarınızı da ama bu belli belirsiz kusma hali nedir. kin gütmeyin, öfke duymayın, nefret etmeyin. nefret yük omuzlarınıza. şimdi sakince klavyeyi yere bırakıp uyuyun bebeksilerim.

tarkan'ın abartılmış bir balon olması

siz aleyna tilki dinleyin yeşil vadi ay pardon tarkan bizimdir.

kuran olmasaydı ne olurdu

sorun kitaplarda değil zihinlerde. nitekim aynı faşizm incilde de var, tevratta da. benim önerim dinsiz olmamız yönünde; sonrasında aşama aşama anarşizme evriliriz bebeklerim.

ceylan ertem

henüz kimse bilmezden son bakış cover'ını dinler dinler dururdum. hakim olamadığı sol eli o zamanlar hiç gözüme batmazdı. uzunca bir süre direndi ama malesef o da ünlenince ayrı birşey oldu. hakkında hayırlısı.

elele yürüyen iki erkek

aile yapımdan, örf adetime ; arkadaş çevremden, ilgilerime nerden tutarsanız tutun tutarsız olan tek şeyin eşcincelliğim olacağı bir zamandan bahsedeceğim. evet evet üniversite yıllarıma döneceğiz, solcu dönemlerim skks. siz hiç ilk görüşte aşık oldunuz mu? çok ilginç ben oldum henüz adını bilmediğim o esmer haki parkalı çocuğa aşık oldum. sonra bir şekilde kader bizi biraraya getirdi o kısımlara değinmek ve uzun tutmamak adına geçiyorum bu kısımları. gel zaman git zaman biz çok iyi bir ikili olduk. gaz yediğimiz eylemler dahi zevk verir olmuştu. tabi o bana dost gözüyle bakarken ben içten içe aşık olmuştum. belki etik değildi ama aşk bu ferman dinlemiyor malumunuz. günün birinde merkezden uzakta bir işi vardı bu esmer haki renk parkalının. bir mesaj atması yeterliydi bilirdi xalosu koşardı. nitekim beraber gittik sjsjjs aşk denen şey kısmi beyin felcidir biliyorsunuz dimi? ben tüm olgunluğumla yaşayarak öğrenmiştim. bak yine konu dağıldı devam ediyorum. sonra biz bu yere gittik birkaç vesait değiştirip. haftasonu olduğu için tüm mekanlar kapalıydı savaş sonrası sessizliği gibi bir sokak. tüm gri kepenkler inmiş, tedavülden kalkan araç dışında kimsecikler yok sokakta. çok ilginç bir şey oldu benimde inanamadığım. esmer haki parkalı; benim elimi tuttu..ben ilk defa bir erkeğin elini tutmanın heyecanını yaşamakla biri görürse ne olur'un zıtlığında ter dökmeye, fırlayacakmış gibi atan kalbimin ritmiyle adımlarıma yön vermeye çalışıyorum. tıpkı yeni yürümeye başlayan çocuk gibi. yürüdükçe adım attıkça içimin yeşili biranda orman oluvermişti. bence dünyanın en güzel şeyi sevdiğinin elini tutmaktır. sevdiğiniz varsa elini tutun bırakmayın canımlar.. xalo karantinadan bildirdi.

ayı sözlük yazarlarına şarkı armağan etmek

telegram grubuna gelsin.

sizi ham yapar bu zilliler.

24 nisan 1915

karekin çakalyan'ın sürgün yolunda eşine gönderdiği kısa mektubunun son satırları:

“sevgili,

uzağa götürüyorlar beni, senden uzağa, diyarbekir’e doğru. benimle birlikte, ayaş mahkûmlarından agnuni, zartar, sarkis minasyan, dr. dağavaryan ve cihangül de var.

ereğli istasyonu’nda bir ermeni’ye rastladık, bu mektubu sana getireceğine söz verdi. kendine ve kızlarım nunus ile alos’a iyi bak.

bizi niçin götürdüklerini bilmiyoruz. ama çok ümitliyim ki, birbirimizi tekrar göreceğiz.

ehh... görüşürüz... seni ve yavrularımı öpüyorum.”

toz pembe degil hayat

tekrar hoşgeldin sözlüğe. yazdıklarından görüyorum ki aldığın bu güzel karar seni oldukça memnun etmiş, mutlusun. güzel deneyimlerini ve süreci bizimle de paylaş lütfen.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

riyakar

bana herşeyle gel ama bana riyakar olma.

aileye açılmak

açıklanacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. zaten hepimiz yeteneklerimiz, ilgilerimiz, farklılıklarımızla apaçık ortadayız. anne evladını tanımaz mı? en hetero normatif olanlarınız, şu erkeksi dışarıdan "belli" olmayanımız dahi belli canımlar. toplumdan izole, statüsü, eğitim düzeyi yüksek, ekonomik kaybı olmayan ve vee anlayışlı bir aileniz varsa bu kimliğinizi açıklamanızda bir beis görmüyorum. saydığım kriterlerden herhangi bir kriter eksikse gerek yok omuzlarına bir yük daha vermeyin. biçilmiş rolleri oynamaya devam edin.

çok ama çok kırılabileceğin bir şeyi umursamamak

unutulmak, bir kenara itilmekten inanılmaz korkmama rağmen; insanları kaybetmekten korkmamaya başladım.

ayı sözlük telegram grubu

yorgo diye yazılır adam diye okunur. analizlerine fikirlerine ekistıra bayıldığım karizmatik yazar kişisi. ve bir itiraf geliyor. herkes kendisini sarışın sanıyor fakat değil bildiğin esmerim biçim biçim..

tatil öncesi çanta hazırlamak

tüm tatillerimi tek sırt çantasıyla yapmış olduğumu farkettim. böyle de makul biriyimdir. ve bu süreci çok eğlenceli bulanlardanım. çanta hazırlayacağımız o günleri de tez vakitte görelim inşeallah.

kafanda kurmuşsun sen

kurulan şeylerin gerçek çıkması kaç poan. yani bir oran olsa bu cümleyi kuranın yalan söylediğine tüm mal varlığımı kalıbımla basardım.

yazarların kaba oldukları anlar

vayt çaklıt mokamın geç servis edilmesi.

sürekli sorun çıkaran insan

tahammül sınırı aşılmıştır. dökmesi, kırması, gürlemesi gerekir. mizacı böyle olanlara yapılacak birşey yok. etrafımda bulundurmuyorum. o ne ya öyle her an gergin gergin.
  • /
  • 62
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 1238

cemal can canseven

"biraz fazla feminen olmasa iyi bir erkek" bu nasıl bir yorumdur. lütfen şu aklınızdan geçen saçma sapan fikir beyanınızı varsa bir süzgeçten geçirip öyle girin entrylerinizi. iyiliğin ölçütü erkeksi olmak mıdır? kime göre iyi? neye göre feminen?

ayı sözlük itiraf

psikolojik-travmatik-problemli kişilerden haz etmiyorum. hiçbir şey-durum-olay sizi mutlu etmediği gibi karşıdaki kişinin de hayat enerjisini emiyorsunuz. mutlu olmaya çalışın. hayat kısa koliler uçuyor.

engelli biriyle seks yapmak

ahlaki olarak sorumluluk sahibi olmak istiyorsanız öncelikle yazı dilinize dikkat edeceksiniz! "onların da seks yapmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum" bence o güzel kafanızı bunlarla yormayın sekste yapıyorlar, işe de gidiyorlar, sinemaya da.

halk sebze

bugün denk geldim bu halk sebze zımbırtısına. kuyruğa bakıldığında 70'lerin tüp kuyruğu gibi. tiplere baktığında meyve o kadar ucuzluyor ki bedavadan hallice bir kıvam alıyor. oysa devlet suç işliyor gayr-i resmi açtığı pazarı vergi levhasız işletiyor. üstüne fiyatı da kendi belirliyor. kime neye hizmet anlamış değilim.

9 şubat istanbul ayı sözlük zirvesi

düzenleyen, organize eden, katılan tüm yazarların ayaklarına sağlık. şehir dışından geleni, yaban ellere gidecek olanı, gezi rotasını değiştirip geleni..yolların aşkına toplandık bugün. grubun yollusu olmakta bana düştü tabi. muah ile ispanyada öğrendiğimiz kıvrak dansları gösteremedik bu zirvede ama bir sonrakinde harika bir kareografi ile karşınızda olacağız. ha unutmadan falda mühendis bir bey ile baş göz olduğum görüldü buralardaysa okuyorsa bir şeetsin.

ayı sözlükteki ak parti düşmanlığı

herkes dilediğini yazmakta özgür ortada bir hakaret olmadıkça. parti bazında da bir entry yok en azından kendi adıma bunu belirtebilirim. üzerine alınıp neresinden tutmak istersen tut. yeri gelmişken bende senin seks hikayelerini görmekten haz etmiyorum. okumadan geçiyorum sende öyle yap.

engelli biriyle seks yapmak

ahlaki olarak sorumluluk sahibi olmak istiyorsanız öncelikle yazı dilinize dikkat edeceksiniz! "onların da seks yapmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum" bence o güzel kafanızı bunlarla yormayın sekste yapıyorlar, işe de gidiyorlar, sinemaya da.

öğretmen

dünyanın en güzel mesleklerinden biri; en azından benim için öyle.

yüz karası değil kömür karası

siz evlerinin önüne torba torba kömür konan tapınmacılar, sizler de susacaksınız, gıkınız çıkmayacak, üç kuruş uğruna canlarını ateşe atan insanlığın alevinde ısınmaya devam edeceksiniz!

sorgulamayacaksınız.

başlarınızı öne eğmeyeceksiniz, 'allah’ın işi’ deyip secdeye duracaksınız.

şerefinize, onurunuza, erdeminize, geleceğinize kara çalanlara tapınmaya devam edeceksiniz.

utanmayacaksınız.

utanmayacaksınız kara kapkara ölü insan gözbebeklerinden.

siz bu zulmün bitmesi için tek adım bile atmayanlar, meydanlara çıkıp 'ölüme dur’ demeyi görev bilmeyen vurdumduymazlar, cinayetlere ortak olup pısanlar, utanmayacaksınız.

kömür karasına bulanacak elleriniz, gözleriniz, yürekleriniz!

susacaksınız, susacaksınız, susacaksınız.

unutacaksınız.

http://haber.sol.org.tr/yazarlar/orhan-a...

cemal can canseven

"biraz fazla feminen olmasa iyi bir erkek" bu nasıl bir yorumdur. lütfen şu aklınızdan geçen saçma sapan fikir beyanınızı varsa bir süzgeçten geçirip öyle girin entrylerinizi. iyiliğin ölçütü erkeksi olmak mıdır? kime göre iyi? neye göre feminen?

selahattin demirtaş

o bir dünya lideri..
foreign policy'nin 7 yıldır her sene düzenlediği en etkili 100 küresel düşünür arasına bu yıl türkiye'den sadece hdp eş genel başkanı selahattin demirtaş girdi.
https://www.evrensel.net/haber/266493/fo...

suriyelilerin türkiye'ye katkıları

türkiyeli ırkçıların; suriyeli düşmanlığını gözler önüne sermesi?

engelli biriyle seks yapmak

ahlaki olarak sorumluluk sahibi olmak istiyorsanız öncelikle yazı dilinize dikkat edeceksiniz! "onların da seks yapmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum" bence o güzel kafanızı bunlarla yormayın sekste yapıyorlar, işe de gidiyorlar, sinemaya da.

senin bokun ne renk

ağır ironi içeren seksist bir bakış açısını red eden kampüs içerisindeki tuvaletlerden 2 tanesininin cinsiyetsiz kullanılmasını talep eden bence insani makul bir istek. destekliyorum bu istek heteroseksüelleri de özgürleştirecek inanıyorum. ağır histeri öfke nöbeti geçireceğinize içeriğini okumanızı öneriyorum. tabi faşo ağa gibi "ağanın pohxunun üstüne pohx olur mi lo nomissizz" derseniz bilemem.

benimle söyle

dün programa denk gelip bir kısmını bende izleyebildim. muhtemelen format bir yerlerden araklanmıştır 100 jüri fikri çok güzel ve ses yarışmaları türkiyede her daim tutmuştur bu da tutar. jüride hornet ibnelerinin yer alması beni zerre irite etmedi bir tarafta instagram fenomeni caner diğer tarafta kadife sesine hayran olduğum melihat gülses skalası geniş bir jüri olmuş. eşcinsel ve trans bireylerin görünürlüğü adına da desteklediğim program.