xalo

Durum: 1082 - 3 - 0 - 0 - 25.11.2019 13:44

Puan: 20548 - Sözlük Kaşarı

8 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

Hayat çok zortt.
  • /
  • 55

tezekcan1

bildiğimiz tezek mi? çok doğal bir nick seçimi olmuş.

babaların yaşlandıkça enteresanlaşması

emekliliği bir türlü içselleştiremedi. eski taş evimizin üstüne daha modern beton 2 katlı yapı ekledi; odalar, balkonlar. bu sene de boş durmadı yine aynı eve yapışık boş bir oda vardı orayı da elden geçirip misafir odası ve banyo-tuvalet eklemeleri ile daireye kattı. eklemelerle köyün tamamına el atacağız allahımın izniyle.

feriştah zulüm

bir demet tiyatro'nun en sevdiğim karakteri olur kensi.
senin aşgını diri vücuduma sarıp her gece numan angutunun goynuna girmek ne gadar acı veriyor biliyor musun? gerçi goynuna girmek derken goyun goyun yatıyoruz ayrı mesele.

yalnız yaşayanlara tavsiyeler

sevgili @antti'nin yazdığı tüm maddelere katılıyorum bir antrparantez açmak isterim.

yalnızlıktan çok bunalıyorsanız kedi almayın! hayvan sevgisine sahip değilseniz, kıl'a tüy'e alerjiniz varsa almayın. yarın öbür gün sıkılırım derseniz almayın. kendimden ödün veremem seyahat etmeyi çok seviyorum şimdi kedime kim bakacak derseniz almayın. özetle bir yol arkadaşı seçmeden önce çok detaylı düşünün öyle karar verin. bir de almayın sahiplenin..

sigarayı bırakmak

15 yıllık kesintisiz ilişkimizi noktalama kararı aldığım 24. gün. ben bırakıyorsam sen de bırakabilirsin edebiyatını elbette yapmayacam. köpek gibi canımın çektiği zamanlar oldu başka işler meşguliyetlikler yaratarak üstesinden gelmeye çalıştım, çalışıyorum. tek tavsiyem 1 taneden bir şey olmaz demeyin. işte o tek dal sigara ile tekrar başlıyorsunuz bu merete. kendi kendinizi motive edin misal ben "sigarayı bıraktım" adında bir aplikasyon yükledim telefona oradan gün gün gelişmeleri takip ediyorum kazandığınız zaman, sağlık, para gibi bazı kriterler otomotik telefonunuza bildirim olarak geliyor. şimdilik her şey yolunda; zamanla entryme edit yapacağımdırımdır. xalo dumansız hava sahasından bildirdi.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

belçika

bir aksilik olmazsa aralık başı ziyaret edeceğim ülke olacak. @nstrgt bu yeni başlangıç kararı için adına çok sevindim. umuyorum her şey çok güzel olacak.

süleyman soylu

ekrem imamoğluna ahmak diyecek kadar seviyesiz söylemler geliştiren siyaset adamı. ekrana her çıktığında sinirli, agresif, çatık kaşlı görmekten sıkıldım. ekranlarda görmekten de sıkılmış olabilirim. sı kıl dık başgan.

pufidik

çok değerli, kıymetli, okunası yazar. girilerini okurken büyük keyif alıyorum, bilgileniyorumda. bilale anlatır gibi anlatıyor maşallah. birsürü kalp.

ahmet kaya

"herkesin bir ahmet kayası var" şiarıyla kardeş türküler tarafından hazırlanan 2 perdelik hep sonradan oyunu 28 ekimde ahmet kayanın doğum gününde uniq hall istanbulda sahnelecek. ilgilenenler için duyurmuş olalım.

goght

gomidas vartaped'ın 150. yılı dolayısıyla yapılan etkinlikte canlı dinleme şerefine nail olduğum ermeni müzik grubu. grup üyesi hayk karoyı karapetyan sana ekstra kalp yiğidim.

konser kaydı için: https://youtu.be/zz977--6Nls

sınır ötesi harekat

selahattin demirtaş

selahattin demirtaş'ı serbest bırakın.

susamam

18 rapçinin ortak projesi olan susamam şarkısının #gurbet bölümünü ele alan rapçi abimiz defkhan boş yapmış. siyaseti sevmediğini beyan eden açıklama ile kendisiyle bir hayli çelişen siyasi bir projede yer alması akıllarda soru işareti bıraktı. belli ki kendisinin de g*t korkusu ay pardon soru işaretleri olacak ki projeden ayrıldığını beyan etmiş. kendisini seslendirdiği bölüm olan gurbet kısmından bir kuple dörtlük ile uğurluyoruz.

ederi kaç? kaç? kaç?
kaç paraya bedel?
yeter artık dönme teker gibi
dost ol yeter bana
geliyorsan dosdoğru gel

mavi iksir

şirinler adlı çizgi filmi akıllara getiren başlık olmuştur. satış- pazarlama alanı türkiye olan bir firma için iddialı bir o kadar da komik bir isim olmuş.

hakkari

hakkari yerine hakkâri demenizi tavsiye ediyorum zira tanıdığım bütün hakkârililer memleketlerini yumuşatma harfi kullanılmış biçimde telaffuz ediyor. a harfini kalın kullananlara da öyle değil böyle söylenir diyerek düzeltme yapanlarına da denk geldim. memleket faşizmi yapmış gibi olacağım ama olsundu; hakkâride yetişmiş nice mert, cömert dostlarım oldu. iyiki varlar.

kendin hakkında en çok söylenen şeyler

üstteki yazarın gerçek adını tahmin etme oyunu

istanbul bienali

bugün istanbul bienalinin 16.sı başladı. konu olarak "yedinci kıta" mekan olarak mimar sinan güzel sanatlar fakültesi sergi salonu(tophane), pera müzesi(beyoğlu) ve büyük ada kullanıldı. gezmek için son gün 10 kasım.

12 eylül

türkiye tarihinin en utanç verici günüdür. ah erdal yaşı büyütülerek idama götürülen erdal.. türkiye hemen hemen bıraktığın gibi halâ gazeteciler tutuklanıyor, dergiler-dernekler kapatılıyor. sayısız mülteci doğurdu anadolu toprakları. açlık grevleri. işten atılmalar. sansüre uğrayan filmler. ihraç edilen akademisyenler. kuşkulu ölümler..
  • /
  • 55
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 1082

ayı sözlük itiraf

psikolojik-travmatik-problemli kişilerden haz etmiyorum. hiçbir şey-durum-olay sizi mutlu etmediği gibi karşıdaki kişinin de hayat enerjisini emiyorsunuz. mutlu olmaya çalışın. hayat kısa koliler uçuyor.

9 şubat istanbul ayı sözlük zirvesi

düzenleyen, organize eden, katılan tüm yazarların ayaklarına sağlık. şehir dışından geleni, yaban ellere gidecek olanı, gezi rotasını değiştirip geleni..yolların aşkına toplandık bugün. grubun yollusu olmakta bana düştü tabi. muah ile ispanyada öğrendiğimiz kıvrak dansları gösteremedik bu zirvede ama bir sonrakinde harika bir kareografi ile karşınızda olacağız. ha unutmadan falda mühendis bir bey ile baş göz olduğum görüldü buralardaysa okuyorsa bir şeetsin.

ayı sözlük sekiz yaşında zirvesi

bayram tatilinin azizliğine uğramış doğum günüdür. tatil sonrasına ertelenirse katılım yüksek olur gibi. yazarlar deniz-kum-güneş denklemini tartışırken en bronz yazarın seçileceği mini yarışma bilem düzenlenebilir. vallahi güzel fikir jüride bende olacağım boydan mayolu fotolar dm.

halk sebze

bugün denk geldim bu halk sebze zımbırtısına. kuyruğa bakıldığında 70'lerin tüp kuyruğu gibi. tiplere baktığında meyve o kadar ucuzluyor ki bedavadan hallice bir kıvam alıyor. oysa devlet suç işliyor gayr-i resmi açtığı pazarı vergi levhasız işletiyor. üstüne fiyatı da kendi belirliyor. kime neye hizmet anlamış değilim.

bir erkeğe yarrağım demenin ilan-ı aşk olması

sözlükle ve yazılan binlerce kıymetli entry ile açık ara taşak geçmen senin kabahatin değil. bu ayıp başlığı hala burada tutan, mevzu bahis yazar ile ilgilenmeyen yönetici arkadaşlarımın ayıbı olsun bu enrty de yarrak-kürek muhanbetinizin nişanı olarak şurada dursun.

ayı sözlükteki ak parti düşmanlığı

herkes dilediğini yazmakta özgür ortada bir hakaret olmadıkça. parti bazında da bir entry yok en azından kendi adıma bunu belirtebilirim. üzerine alınıp neresinden tutmak istersen tut. yeri gelmişken bende senin seks hikayelerini görmekten haz etmiyorum. okumadan geçiyorum sende öyle yap.

yüz karası değil kömür karası

siz evlerinin önüne torba torba kömür konan tapınmacılar, sizler de susacaksınız, gıkınız çıkmayacak, üç kuruş uğruna canlarını ateşe atan insanlığın alevinde ısınmaya devam edeceksiniz!

sorgulamayacaksınız.

başlarınızı öne eğmeyeceksiniz, 'allah’ın işi’ deyip secdeye duracaksınız.

şerefinize, onurunuza, erdeminize, geleceğinize kara çalanlara tapınmaya devam edeceksiniz.

utanmayacaksınız.

utanmayacaksınız kara kapkara ölü insan gözbebeklerinden.

siz bu zulmün bitmesi için tek adım bile atmayanlar, meydanlara çıkıp 'ölüme dur’ demeyi görev bilmeyen vurdumduymazlar, cinayetlere ortak olup pısanlar, utanmayacaksınız.

kömür karasına bulanacak elleriniz, gözleriniz, yürekleriniz!

susacaksınız, susacaksınız, susacaksınız.

unutacaksınız.

http://haber.sol.org.tr/yazarlar/orhan-a...

engelli biriyle seks yapmak

ahlaki olarak sorumluluk sahibi olmak istiyorsanız öncelikle yazı dilinize dikkat edeceksiniz! "onların da seks yapmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum" bence o güzel kafanızı bunlarla yormayın sekste yapıyorlar, işe de gidiyorlar, sinemaya da.

öğretmen

dünyanın en güzel mesleklerinden biri; en azından benim için öyle. ışıl ışıl bakan gözlere birşeyler öğretebilme duygusu kadar güzel birşey yok. sevgileri karşılksız* ve tamamiyle size odaklı bir sevgi. çarpık çurpuk yazılan mektuplar ismimin arasına işlenen kalp ,çiçek, böcek.. gördükçe seviniyorum. sınıfa ilk girdiğinizde soru yağmuruna tutuluyorsunuz; isminiz, yaşınız, facebook adresiniz,tuttuğunuz takım tabi bunlar cevaplanılası sorular. fakat daha sonra sorular level atlıyor sevgiliniz var mı ,neden evli değilsiniz, o gamzelerden niye bizde yok gibi sorular ilk haftalar yeterince terletti. öğrenciyle kontak kurduğunuzda emin olun yaşlanmazsınız. öğretmenliği kutsal saymak değil amacım ama bazı arkdaşlar zırvalayıp ağlayıp duran grup olarak lanse etmiş öğretmenleri. tabiki öğretmeni diğer iş kollarından ayıracaksın. insan yetiştiren başka bi meslek grubu var mı? .. diğer bir arkadaşta psikolojik sorunlara yol açan meslek grubu olarak lanse etmiş. bi anlam veremedim açıkçası, okulda emekli olup hala çalışmak durumunda kalan öğretmenler var : -napayım oğlum emekli maaşı yetmiyor iki tane okuyan çocuğum var deyip çalışmak zorunda bırakılan bu eli öpülesi adama yapılan haksızlıklarda gözardı edilmemeli saygılar..

ayı sözlük günlük

bugün düğündeki beyaz gömlekli, esmer, kirli sakallı, yağız delikanlı kara kaşlı kara gözlü kalbi kendinden de esmer. halay seviyormuş meğer..

maşallah bir halay bir insanda ancak bu kadar harika durabilirdi. allah afetsin kürtlüğümden sanırım "halay çeken erkek çekiciliği" diye birşey var bence. günümü güzel kıldığın için teşekkürler halaylı günler dilerim.

selahattin demirtaş

o bir dünya lideri..
foreign policy'nin 7 yıldır her sene düzenlediği en etkili 100 küresel düşünür arasına bu yıl türkiye'den sadece hdp eş genel başkanı selahattin demirtaş girdi.
https://www.evrensel.net/haber/266493/fo...

suriyelilerin türkiye'ye katkıları

türkiyeli ırkçıların; suriyeli düşmanlığını gözler önüne sermesi?

engelli biriyle seks yapmak

ahlaki olarak sorumluluk sahibi olmak istiyorsanız öncelikle yazı dilinize dikkat edeceksiniz! "onların da seks yapmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum" bence o güzel kafanızı bunlarla yormayın sekste yapıyorlar, işe de gidiyorlar, sinemaya da.

benimle söyle

dün programa denk gelip bir kısmını bende izleyebildim. muhtemelen format bir yerlerden araklanmıştır 100 jüri fikri çok güzel ve ses yarışmaları türkiyede her daim tutmuştur bu da tutar. jüride hornet ibnelerinin yer alması beni zerre irite etmedi bir tarafta instagram fenomeni caner diğer tarafta kadife sesine hayran olduğum melihat gülses skalası geniş bir jüri olmuş. eşcinsel ve trans bireylerin görünürlüğü adına da desteklediğim program.

senin bokun ne renk

ağır ironi içeren seksist bir bakış açısını red eden kampüs içerisindeki tuvaletlerden 2 tanesininin cinsiyetsiz kullanılmasını talep eden bence insani makul bir istek. destekliyorum bu istek heteroseksüelleri de özgürleştirecek inanıyorum. ağır histeri öfke nöbeti geçireceğinize içeriğini okumanızı öneriyorum. tabi faşo ağa gibi "ağanın pohxunun üstüne pohx olur mi lo nomissizz" derseniz bilemem.