xalo

Durum: 564 - 2 - 1 - 0 - 19.01.2019 00:48

Puan: 9800 - Sözlük Kezbanı

7 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

Hayat çok zortt.
  • /
  • 29

hrant dink

"biz yaşadığı cehennemi cennete çevirmeye talip insanlardık" karanlıklara inat aydınlık yarınlar için agos önünde olucaz sevdiğin şarkılara eşlik edicez. parev hrant ahparig.

Կեցցե ՛ ժողովուրդների եղբայրությունը

homojen dergi 12. sayı

canım muahhhh ellerin, kalemin, twörk yapan götün zeval görmesin. sözlüğün bana kazandırdığı en şükela olaylardansın kaldı ki olayyysın. harika bir ispanya-isviçre seyahati yaptık. (isviçrenin fakirliğimizi kusmasını es geçiyorum sjdkd) mayıs ayındaki almanya-fas-ispanya-portekiz gezimiz için gün sayıyor. büyüklerimin ellerinden (ciwan) küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. nice yıllarımız, yollarımız olsun. öpüyorum muah.

ayı sözlük

şaka gibi. takip ettiğim yazılarını okumaktan keyif aldığım arkadaşlarım an itibariyle yok. ne ara bu kadar tahammülsüz olduk; ben dahil birçok yazar bir açıklama bekliyoruz. kim neden uçurdu arkadaşları?

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

kardeş türküler- karanfil deste gider

karne

iş çıkışı meyveli pastayla yeğenlerimin karne sevincine ortak oldum. yarın kahvaltı ile taçlandırıcaz 15 günlük sınırsız tatili. tıpkı çocukluğumdaki gibi. bizde durum böyleyken ümraniyede bir imam hatip ortaokulundaki röportaj ilişti gözüme cumhurbaşkanı olup idam istemek hedefi olmuş üstelik kız çocuğu. pembe hayallerden yağlı urgan'a giden bu yolda ne ara bu kadar nefret tohumu ektik yazıktır günahtır.

hrant dink

"babam hala o kaldırımda yatıyor, bi el verinde kalksın" kızın delal bu sözleri sarfettiğinden beri 10 yıl koskoca, kapkara on yıl geçti.. arsız, aymaz, vicdansız siyasetçilerin elinde koca bir mezarlığa döndü ülke. bizde rakel gibi dimdik ayaktayız inatla, öfkeyle.."yatağında sevdiğinin elini tutarak ölme hakkı elinden alınan tüm insanlar için buradayız". ahparig hrant...

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

toplu taşımada kitap okuyan insan

zinhar yapamadığımdır. hareket halindeyken belli bir noktaya odaklanamıyorum. yürürken sakız çiğneyemeyen modelin bir üst versiyonu ben oluyorum sanırım.

milli eğitim bakanlığı

meb bakanı ismet yılmaz geçtiğimiz gün müfredat konularına ilişkin tanıtım toplantısı düzenledi. lise son sınıf biyoloji kitaplarından darwin'in evrim teorisi çıkarılmış. din kültürü ve ahlak bilgisi dersine ise artık şaşırmayacağım(ız) cihat konusu eklenmiş. yeni nesil fikr-i hür geliyor yol verin canım.

tara mamedova

kırgızistan doğumlu kürt asıllı sanatçı. ailesinin desteği ile rusya müzik akademisi ve paris müzik okulunda aldığı eğitimler sonucunda; etnik mondern kürt müziğine caz, blues, klasik müziği harmanlamış. ablamızın güzelliğine diyecek birşey bulamadım su gibi.

lo lawo-

melih gökçek'in kaçırılması

fışkiyeye karşılık gökçek.

portakal

kışlık meyveler arasında en sevdiğim olur kendisi. nazillideki akrabamdan bilirim portakallığı olanın kışın iş yükü biraz daha artar. ağaç diplerine ufak ateşler yakılır don olaylarına karşı; ne az ne çok ortasını bulmak mühim mesele. alttaki haber ise; antalyadan; kirli siyasetçiler, temiz emekçiler içerir

http://www.diken.com.tr/satamadigi-porta...

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

hossein alizadeh-laylahen-
*

zoya anatolyevna kosmodemyanskaya

mevsim kış; yarı çıplak, boynunda urgan yerde yatan bir kadın. bu fotoğraf karesi ile tanıdım "tanya" yı. sonra alman askerlerine karşı direngenliğini okudukça hayran kaldım korkusuzluğuna. bir işbirlikçi üstelik kendi halkından bir vicdansızın ihbarı ile yakalanıyor ve idam ediliyor henüz on sekizinde tanya. hep on sekizinde..

anadolu çomarı

kış günü hayvanlar üşümesin diye kapı önüne konan barınaktan rahatsızlık duyan güruhu izleyeceğiz bugün; yer istanbul üsküdar.ayı sözlük yazarlarına şarkı armağan etmek

(bkz:#ciwan)için gelsin yılbaşı gecesi uzaktan tokuşturduk kadehleri. etnik bir kimliğimiz var halay bizi bekler cınım.

mehmet atlı

kürt müziğinde çığır açan yeni nesil sanatçılardan. hali hazırda jahr (zehir), wenda (kayıp), birîn (yara) adlı üç albümü bulunan sanatçı.aynı zamanda mardin artuklu üniversitesinde mimarlık bölümünde öğretim üyesidir.

şıno nıno -

pismamo-


6 ocak 2017 istanbul kar yağışı

istanbul valiliği mesai bitimini 15.30'a çekmiş. vali demişken avni mutlu vardı nerdesin yiğidim tivit atardın özledik.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

7 ocak sürmene orman yangını

katar emirinin trabzon ve civar bölgelerde yapacağı yatırımlar için sabotaj sonucu yakıldığı; kış günü bu denli büyük yangınlara karadeniz ormanlarında rastlamanın pek mümkün olmadığı kulislerde konuşuluyor. güvercinlik koyunun ranta açılmasının üzerinden çok geçmedi umarız yanan ormanın yerine beton dikmek yerine ağaç fideleri dikmeyi akıl eden birileri çıkar.
  • /
  • 29
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 564

selahattin demirtaş

cumartesi günü hdp istanbul il örgütünün düzenlediği darbe karşıtı mitingde boy gösterdi. aklı selim mi bilinmez ama konuşmasından satır başlıkları..

darbeye karşı çıkmakla otomatikman demokrat olunmuyor. asıl şimdi belli olacak, demokrat olup olunmadığı.

darbecilerin tankına karşı ilk biz durduk. ama biz tankın önünde durduğumuzda o generaller 'kahraman', biz ise 'vatan haini'ydik.

cemaat'ten kartviziti olmayanı sınıf başkanı yapmadınız ya! unuttuk mu o günleri?

gülen için meydanlarda ağlamadı mı bunlar? darbeyle yüzleşmek için "ne istedilerse verdik. hata yaptık, özür dileriz" demek çok mu zor?

"halka değil, devlete karşı ohal ilan ettik" diyorlar. halka da demokrasi ve barış ilan edin ki inanalım.

darbeye direnen bu toplum özgürlüğü hak ediyor, özgürlüğü! ohal'i hak etmiyor, demokrasiyi hak ediyor.

darbeye ve diktatörlüğe karşı, demokrasi güçleriyle el ele vermeye hazırız. öyle ayrı ayrı değil, el ele. yan yana, omuz omuza.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

kardeş türküler- karanfil deste gider

yüz karası değil kömür karası

siz evlerinin önüne torba torba kömür konan tapınmacılar, sizler de susacaksınız, gıkınız çıkmayacak, üç kuruş uğruna canlarını ateşe atan insanlığın alevinde ısınmaya devam edeceksiniz!

sorgulamayacaksınız.

başlarınızı öne eğmeyeceksiniz, 'allah’ın işi’ deyip secdeye duracaksınız.

şerefinize, onurunuza, erdeminize, geleceğinize kara çalanlara tapınmaya devam edeceksiniz.

utanmayacaksınız.

utanmayacaksınız kara kapkara ölü insan gözbebeklerinden.

siz bu zulmün bitmesi için tek adım bile atmayanlar, meydanlara çıkıp 'ölüme dur’ demeyi görev bilmeyen vurdumduymazlar, cinayetlere ortak olup pısanlar, utanmayacaksınız.

kömür karasına bulanacak elleriniz, gözleriniz, yürekleriniz!

susacaksınız, susacaksınız, susacaksınız.

unutacaksınız.

http://haber.sol.org.tr/yazarlar/orhan-a...

öğretmen

dünyanın en güzel mesleklerinden biri; en azından benim için öyle. ışıl ışıl bakan gözlere birşeyler öğretebilme duygusu kadar güzel birşey yok. sevgileri karşılksız* ve tamamiyle size odaklı bir sevgi. çarpık çurpuk yazılan mektuplar ismimin arasına işlenen kalp ,çiçek, böcek.. gördükçe seviniyorum. sınıfa ilk girdiğinizde soru yağmuruna tutuluyorsunuz; isminiz, yaşınız, facebook adresiniz,tuttuğunuz takım tabi bunlar cevaplanılası sorular. fakat daha sonra sorular level atlıyor sevgiliniz var mı ,neden evli değilsiniz, o gamzelerden niye bizde yok gibi sorular ilk haftalar yeterince terletti. öğrenciyle kontak kurduğunuzda emin olun yaşlanmazsınız. öğretmenliği kutsal saymak değil amacım ama bazı arkdaşlar zırvalayıp ağlayıp duran grup olarak lanse etmiş öğretmenleri. tabiki öğretmeni diğer iş kollarından ayıracaksın. insan yetiştiren başka bi meslek grubu var mı? .. diğer bir arkadaşta psikolojik sorunlara yol açan meslek grubu olarak lanse etmiş. bi anlam veremedim açıkçası, okulda emekli olup hala çalışmak durumunda kalan öğretmenler var : -napayım oğlum emekli maaşı yetmiyor iki tane okuyan çocuğum var deyip çalışmak zorunda bırakılan bu eli öpülesi adama yapılan haksızlıklarda gözardı edilmemeli saygılar..

apolitik fasist

klavyeler hükümdarı apolitik arkadaş ne çok derdin varmış. inan yazma dilin yarana merhem olmuyor aksine iğreti , itici. tabi herkes dilediğini yazmakta özgür ve fakat savurduğun küfürler yazılarını haklı çıkarmamakla birlikte yazdıklarınıda sıradanlaştırıyor. *

lgbt yürüyüşünü yaptırmayacağız

alperenlerin "erkeklik" taslayarak yaptıkları en iyi şeyin havlamak olduğunu ispatlayacak değiliz elbet. bu gözler ne alperenler gördü.

http://m.facebook.com/story.php?story_fb...

16 temmuz 2016 sabahı hissedilenler

emir geliyor: doğuya gidiyorsun. ölüyorsun. şehit diyorlar
emir geliyor: boğaz köprüsüne gidiyorsun. kafanı kesip vatan haini diyorlar.*

yeni imralı süreci

ha bişeyler oldu ha olacak derken bu baltalama girişimleri nedendir bilinmez ama imrali sürecinin birilerinin hoşuna gitmediği aşikar. adına derin devletmi dersiniz, milli istihbarat mı her ne haltsa çekilinde şu ülkeye barış gelsin.. (bkz: paris'te üç kürt kadına suikast)

selahattin demirtaş

o bir dünya lideri..
foreign policy'nin 7 yıldır her sene düzenlediği en etkili 100 küresel düşünür arasına bu yıl türkiye'den sadece hdp eş genel başkanı selahattin demirtaş girdi.
https://www.evrensel.net/haber/266493/fo...

lost soul

seni, entrylerini özleyecek çok kişiyiz. diyarbekire geldiğimde ki muhtemelen sen vegan olma yolunda epey yol kat etmiş olacaksın; beni ciğer yemeye götür.* geldiğimde terası güzel evin duruyorsa manzaraya karşı bir demlik çay ve bol sohbet. iyiki tanımışım sözlüğün hayatıma kazandırdığı güzel insan.. yolun hep açık olsun.

bankacibear

uzun bir aradan sonra homojen party vesilesi ile tekrar biraraya gelme fırsatı yakaladığım karizmatik yazar kişisi. aynı masada olmamızdan mütevellit bolca sohbet etme fırsatı yakaladık. eğlendik, oynadık, keyifli bir gece olmasında emeğin geçtiği ve kucak açtığın için teşekkürler.

selahattin demirtaş

cumartesi günü hdp istanbul il örgütünün düzenlediği darbe karşıtı mitingde boy gösterdi. aklı selim mi bilinmez ama konuşmasından satır başlıkları..

darbeye karşı çıkmakla otomatikman demokrat olunmuyor. asıl şimdi belli olacak, demokrat olup olunmadığı.

darbecilerin tankına karşı ilk biz durduk. ama biz tankın önünde durduğumuzda o generaller 'kahraman', biz ise 'vatan haini'ydik.

cemaat'ten kartviziti olmayanı sınıf başkanı yapmadınız ya! unuttuk mu o günleri?

gülen için meydanlarda ağlamadı mı bunlar? darbeyle yüzleşmek için "ne istedilerse verdik. hata yaptık, özür dileriz" demek çok mu zor?

"halka değil, devlete karşı ohal ilan ettik" diyorlar. halka da demokrasi ve barış ilan edin ki inanalım.

darbeye direnen bu toplum özgürlüğü hak ediyor, özgürlüğü! ohal'i hak etmiyor, demokrasiyi hak ediyor.

darbeye ve diktatörlüğe karşı, demokrasi güçleriyle el ele vermeye hazırız. öyle ayrı ayrı değil, el ele. yan yana, omuz omuza.
Henüz takip ettiği biri yok.