elele yürüyen iki erkek

her hafta cumartesi gecesi ,1 sularında sokağımdan geçen çift. "oha lan, nasıl bir yerde oturuyorsun?" diye sorabilirsiniz, şöyle ki evim tunalıya yürüyerek 5 dakika. apartmanda yaşayan 2 travesti komşum var. kaç aydır takip ediyorum mahallenin meraklı müzeyyen teyzesi gibi bu çifti camdan. muhtemelen bir sokak üstümde oturuyorlar. sokağın başından gelip, anacaddeye kadar elele yürüyorlar, sonra caddeye yaklaştıklarında ayrılıyorlar, yanyana yürüyen iki arkadaş gibi görünüyorlar. oradan da tunalı caddesine, muhtemelen gay bara gidiyorlar.

tabi görüntü iyi, hoş, güzel...

sadece sokaktaki halleri...


caddeden sonraki o zoraki ortaya çıkan görüntü üzücü..

(bkz: benim hala umudum var)
eşcinsel oldukları yönünde söylentiler dolaşabilecek erkekler. allah muhafaza!
kadıköy'de gördüm ama çift oldukları belliydi. uzun uzun arkalarından baktım imrenmeyle birlikte, ne güzel dedim özgürce yaşayabiliyorlar, dediğim durum!
görmüş geçirmiş, benden deneyimli ve olgun bir büyüğümle sohbetten öğrendiğim kadarıyla; eskiden doğuda * birbirleri ile çocukluktan arkadaş ya da yediği içtiği ayrı gitmeyen genç veya yetişkin insanların yaptığı bir hareketmiş. eskiden elele dolaşan iki kadın veya erkeği gören insanlar, bunun hakiki dostluktan ve yoldaşlıktan ileri geldiğini anlarlarmış.
kadıköy, bostancı, maltepe, kartal farketmeden her yerde çok rahat gerçekleştirdiğim/gerçekletirilebilinen* eylemdir. insanlar üstünüze atlamıyor ya da cık cık cık yapmıyor neticede.*
anadoluda hiç de sıkıntı olmayan eylem, en azından benim okuduğum ilde ve konya'da.
türkiyede sokaklarda daha çok kol kola girmiş amcalara rastlayabilirsiniz... o değil de san francisco da nerdeyse bütün gay çiftler el ele diz dize. kimsenin tınladığı bile yok. hiç unutmam o iki muscle bear ın ellerini sımsıkı tutarak golden gate de yürümelerini... *
eve varınca sevişecek olan erkeklerdir. hayat onlara güzeldir.
hayatıma bir defa başıma gelen bir zamanlar hayatımdaki en tatlı adamın yaptığı olay, şimdi onu gülümsemeyle anıyorum o anıd minnettarlıkla...seni sevip sevmediğimi unuttum ama sen çok güzeldin be adam..
izlenecek en güzel manzara olsa gerek.
el ele? türkiye'de? ağlayazam şimdi.
cihangir'de kimi şaşkın bakışlar dışında kimsenin sallamadığı durumdur. *
bu özgürlüğü istanbul'da, istiklal caddesi'nde yaşamak ve tatmak ayrı bir güzel. sevgilinle el ele yürüken kimsenin sana birşey dememesi seni daha da cesaretli ve türkiye'nin gidişatında daha umutlu kılıyor.
düşününce hayata gülen gözlerle bakmamı sağlayan olaydır.
düşününce hayata gülen gözlerle bakmamı sağlayan olaydır.
tüm türkiye'de yürüsünlerdir. çohoş tur.
türkiye'de beyoğlu, cihangir, etiler gibi bazı semtlerde dolaşmak özgürlük hissi verirken iran'da özellikle şiraz bölgesinde erkeklerin elele yürümesi bir sevgi-güven ifadesidir. *
elele yürüyen bir kadın ve bir erkekten bir pipi farkıyla öndedirler.
el eleyi bilmem ama kol kola yürüyen milyonlarca erkek var bu ülkede. böyle bile yürümek mezhebi geniş batılılar tarafından gay damgası yemek için yeterlidir.
  • /
  • 2