porter

Durum: 1646 - 0 - 0 - 0 - 21.01.2017 09:29

Puan: 26120 - Sözlük Kaşarı

7 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Hug?
  • /
  • 83

kördüğüm

sezen aksu'nun biraz pop biraz sezen albümünde yer alan enfes şarkısı.

uzun süredir ağlamayan bu ayı bünyeyi ağlatabilmeyi başarmış şarkıdır. hani bir yere çarpar, acısını ilk birkaç dakika hissetmezsiniz ya, sonra derin bir acı duyup, acıdan ağlarsınız. şarkının yarattığı his bu işte. fena acıtıyor.

"lakin hayat fışkırır damarlarımızdan
onca şeye rağmen
doyasıya ölesiye
ve biz bir yandan yüzü kızaran insan
hayvan gibi atlarız avımızın üstüne
hem katil hem kurban"

biraz pop biraz sezen

henüz bir şarkısını bile dinleyemediğim albümdür, delireceğim. * *

sezen aksu

biraz pop biraz sezen isimli albümü 2017'de çıkararak 6 yıllık suskunluğunu bozmuştur. albüm'ün spotify'a düşmesini bekliyoruz.

ayı sözlük itiraf

rahatım, uzun süredir kafamın etini yiyen fikri en sonunda yaptım. bu, verilmiş gizli bir sözdü kendime. keşke dememek için, aklımda yer etmemesi için. rahatladım, oh.

3dsky

(bkz: 3ds max) gibi çizim programları ile uğraşan kişilerin hazır model indirebileceği kaliteli modellerin olduğu site.

fight club

uzun süredir izlemeyi ertelediğim/unuttuğum kült filmdir. (bkz: inception) filminden sonra bana çok pis ters köşe yaptıran. gerek düzeni eleştiren, sistemi yeren, bizleri kınayan, alışılmış yaşamın içinde bizi sokup sokup çıkaran çok güzel bir film.

- - - - spoiler - - -

mobilya alırsın. ve kendine aldığın bu kanepenin ihtiyacın olan son mobilya olduğunu söylersin.
kanepeyi aldıktan sonra, ne olursa olsun kanepe problemini çözdüğün için birkaç yıl için tatmin olmuşsundur.
sonra uygun bir yemek takımı. sonra en mükemmel yatak.
perdeler. halılar.

sonra güzel yuvana kısılır kalırsın, sahip olduğun şeyler, sana sahip olmaya başlar.

ayı sözlük itiraf

uzun süre uzaktım sözlükten, kasti olarak evet evet. bu kararımın ne kadar doğru olduğunu yazarların halen daha aynı kafada; ergen, şımarık, bir tarafları kalkmış, yazar oldum diye bir nağmeler, egosal düzenin üzerine kurulan sistem, yapılan yorumlar, pohpohlanmak isteyen şahıs/şahıslar, kendi içinde çelişen ayrımcı bir platform, başlıklar felan. sözlük eski zamanlarda bıraktığım aynı sözlük değilsin. bil istedim. lafı üzerine alınmak isteyenlerde alınabilir. gocunmuyorum. bye.

ayı sözlük'te izmir'den çok az yazar olması

ege bölgesi olarak toplansak diye başlayıp toplanamayan /gelemeyen /çekinen /gelmekte kararsız olan /gittiğinde yazarların yiyeceğini düşünen şehirdir efendim.

istanbul'daki insan nüfusunun azalması gerekliliği

tesadüf eseri okuduğum bir yazıda istanbul da yaşayanlar izmir'i sakinliği sebebi ile tercih ettikleri için, izmir hızlı bir şekilde istanbullu göçüne maruz kalmış, bu rakam 2015 de 16 bin 129 kişi olarak belirtilmiş. diyorum ki; gelmeyin yer kalmadı burada.

sana bir sır vereceğim

''bir büyük sır söyleyeceğim sana kapıları ört
ölmek sevmekten daha kolaydır
bundandır yaşamanın sancılarına yönelmem
sevgilim.''
diye biten çok sevdiğim bir (bkz: louis aragon) şiiridir.

ayı sözlük izmir kahvaltı zirvesi

an itibari ile tüm hızıyla devam eden, keyifli bol muhabbeti ile güzel geçen zirvedir. bu gidişle bu sofrada birşey kalmaz arkadaş hahahhah

ayı sözlük izmir kahvaltı zirvesi

zirvetör de işaretli olan kişilerin ya da gelmeye niyeti olanların bana kesin bir sayı bildirmesi akabinde rezervasyon işlemini yapacağım. en kısa sürede smellycate ya da bana geri dönüş sağlamalarını rica ediyorum.

aziz kiraz

ebru gündeş'i fazlasıyla sevdiğinden olsa gerek, şarkı söylerken mimiklerinden, ağız büküşlerinden, şarkı triplerine girişlerine kadar ebru gündeş'i izliyorum hissi yaratıyordu bende. bu sebepten dolayı itici ve yapmacık bulduğum bir yarışmacıydı kendisi. 1iliği emre sertkayanın alışına üzülmedim, aksine hakettiğini düşünüyorum. eğer hislerim beni yanıltmıyorsa * o da bizden * *

kırmızı saçlı kadın

orhan pamukun yapı kredi yayınlarından daha bugün çıkan yeni kitabı. almak ve okumak için sabırsızlanıyorum.

peron yuzyirmisekiz

hoşgelmiş, sefalar getirmiştir.

ayı sözlük itiraf

her zaman bir kıyaslama ya da yerme, kötüleme, karalama içine sokulan izmiri ve izmr insanını gerçekten seviyorum. izmirli olduğu içinde ekstra gururluyum. çoğu zaman bunun karşılaştırmasını kendi içimde yaptım. "acaba fazla mı abartılıyor bu şehir?", "acaba, gereksiz yere mi göklere çıkarılıp övgüyle bahsediliyor" diye çok çelişkilere düştüm. fakat yok, bugün ciddi anlamda buna karar verdim. bu şehir cidden farklı, insanı, insanının başka bir yabancı ile diyaloğu, samimiyeti her şeyi ile diğer gittiğim * ile kıyasladığımda da fark çok büyük. izmir için söylenen ne kadar söz varsa, hepsini hakediyor.

yeraltı edebiyatı

kimse de dememiş ki, bizim de yeraltı edebiyatından yazarımız var, hakan gündaydır kendisi. ne zorlamadır ne de ergen edebiyatıdır. çok sevdiğimiz dövüş kulübü filmi aynı isimli kitaptan uyarlama olup, en bilindik yeraltı edebiyatına örnektir.

ayı dergi

"ayı olun ama ayılık yapmayın" mottosunu benimsediklerini söyleyen. içeriği güzel bir dergi. twitter adresleri oldukça eğlenceli ve samimiyet içerir.

http://www.ayidergi.net/

yapılmış en aptalca dalgınlıklar

otobüs durağında telefonla konuşurken, arkamı dönüp yürümeye devam etmem camı farketmemem ve amele sümüğü gibi cam'a yapışmam.

ayı sözlük izmir kahvaltı zirvesi

kıskanılan zirve olacağının sinyalini * başlığın açılmasının akabinde aldığım mesajla anladık. kordon da yapılacak kahvaltı için daha ne denilebilir ki, keyifli ve tadından yenmeyecek bir zirve olacağı kesindir. *
  • /
  • 83
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 1646

melanie c

ı turn to you sevdiğim tek şarkısı diyebilirim. grup dağıldıktan sonra başarılı işler yapmıştır.

(bkz: i turn to you)

tanrıya sorulacak ilk soru

onca insanı yaratmışsın bazılarını takip etsen nasıl olur ?

şeker portakalı

ilk kitap okumaya başladğım da * ilk çocuk romanım. sonunda ne ağlamıştım zeze'ye o da ayrı tabi.

yiğidim aslanım

bir zülfü livaneli parçası, ilginç bir öyküsü de var; bedri rahmi eyüboğlu, nazım hikmet ran için yazıyor, zülfü livaneli de uğur mumcu için besteliyor bu parçayı.

şarkı sözlerini de yazalım yiğidim aslanım

şu sılanın ufak tefek yolları
ağrıdan sızıdan tutmaz elleri
tepeden tırnağa şiir gülleri
yiğidim aslanım burda yatıyor.

bugün efkarlıyım açmasın güller
yiğidimden kara haber verirler
demirden döşeği taştan sedirler
yiğidim aslanım burda yatıyor.

ne bir haram yedim ne cana kıydım
ekmek kadar temiz su gibi aydım
hiç kimse duymadan hükümler giydim...
yiğidim aslanım burda yatıyor...

mezar arasında harman olur mu
onüç yıl hapiste derman kalır mı
azrail aç susuz canın alır mı
yiğidim aslanım burda yatıyor

http://ayisozluk.com/lnk/aaeb85

ahmet ümit

okunmaya başlanılacaksa eğer ya beyoğlu rapsodisi ya da bir ses böler geceyi kitabıyla başlanmalı. sonra peşini bırakamıyorsunuz zaten.

hayattan ve her şeyden bir anda soğutan şeyler

perdenin tamamını yanlış korniş boşluğuna takmış olduğunu farketmek ve sonra hepsini çıkarıp tekrar takmak.

ayı sözlük itiraf

halen daha bıraktığın gibi hatırlıyorum seni. farklı olan; daha çok büyüdüm, farklı gelen; senin evladın olduğum için gururluyum, farklı algıladığım; senin ismin geçtiği zaman, "baba" kelimesinin hecelerini işittiğim an artık daha az yaralanıyorum. alışılıyor baba, hayat herşeyi alıştırıyor insana, fakat onbir yıl önce bıraktığın, seni çok seven küçük oğlunum.

babamı çok özledim sözlük..

sözlüklerde kürtçülerin artması

kafada şekillenen, sorgusuz sualsiz tek anlamı oymuşçasına "terörist" tanımına yerleşen halk topluluğu. medeniyetsiz oldukları iddiası, medeniyeti sorgulatır bir halktır kürtler. medeniyetin doğduğu topraklarda bin yıllarca ikamet etmiş fakat gelinen noktada belleği zayıf olanların "medeniyetsiz!" ithamlarına maruz kalmışlardır. öyle bir milletiz ki; televizyon, gazete, sosyal ağlarda at gözlüklerimiz varmışçasına öylesine görmeye tahammül edemiyoruz ki bizden olmayan bir ötekini görmeye nefret söylemlerimiz hazır; o kürt çünkü; ülkeyi bölecekler ve kendi devletlerini kuracaklar. o kürt çünkü; pkk örgütlerine destek veriyor. akla kazınan şeyler, birçok nedeni sıralanabilir pekala. haklarında uyanan nefretin nasıl olup da bunca büyüdüğüne anlam veremediğim, veremeyeceğimdir. uyanın artık! bu safsatalar çok geride kaldı. eğer birşeyler yapabileceksen yap. lafla peynir gemisi yürümez
söz konusu sadece kürtlük değil, unutma ki sende bir ötekisin. senin; aşağıladığın, yaşama hakkının olmadığını, hiçbir hukuki hakkın tanınmadığı yerde yaşıyorsun. aynı onlar gibi.

şeker portakalı

küçüklüğümün en hatırlanabilir anısı bu kitabı bitirdikten sonra ağladığımdı ve çok sevmiştim zezeyi. olgun bir bireyin yüreği vardı o çocukta. kendi küçük aklı büyüktü. acıyı ilk duyumsadığında hangimiz onun tepsini verebilirdik.* bu kitabı "müstehcen","zararlı","olumsuz" bulanlar ne kadar büyükler? mamafih, şeker portakalı "müstehcen" ise portakalı soydum "porno"dur o vakit!

"...şimdi acının ne olduğunu gerçekten biliyordum.ayağını bir cam parçasıyla kesmek ve eczanede dikiş attırmak değildi bu.acı insanın yüreğini paralayan, sırrını kimseye anlatmadan birlikte ölmesi gereken şeydi.kollarda, kafada en ufak güç bırakmayan yastıkta kafayı bir yandan öbürüne çevirme cesaretini bile yok eden şeydi."

mayrig

djivan gasparyan'ın sesinden dinlenildiğinde bir başka etki yaratan ermenice parçası. anneciğim demektir. *

türkçe şarkı sözleri;

anamin beyaz saclari
yüregimin tellerini yakti
onun tatli ögütleri
gönlümün tellerini kopardi

benim tatli, narin anam

geceleri uyuyamamissin
uykunu hep bölmüssün
geceyi sabah eylemissin
ninniler söylemissin

benim tatlı, narin anam

bu sarkim sizler icin
bütün anneler icin
benim tatli, narin anam..

sik ve yarak geçen argo deyimleri am ile değiştirmek

sözlükten soğumak

sözlük, amaç çizgisinden saparak daha başka şeylere yönelip, bir araç muamelesi görmesi üzerine bir süredir entry girmememe sebep olan, doğal akış sürecimdir. son zamanlarda özgür bir platform olmasının hiçbir yansımasını göremediğim ve benim gibi düşünen onca yazarın da aynı düşünce de olduğunu düşünüyorum. sözüm ona; yaptıklarımı göz önüne sermekten çekince duymuyorum. bunu gizleyip örtbas etmekte hatasını bilmez kişilerin yapabileceği bir davranıştır. bir şekilde, eski enerjisini kaybeden sözlüğe birer atıfıımdır illegal sözlerim. sözlük kendi kurallarından bahsederken; kurallara uyulmaması, yazarların * başka zaaflarını gidermek ve bunlara çözüm yolu olarak sözlüğü mekan bellemekte bir etkendir.

ayı sözlük yazarlarının profilleri

ohaa boy ortalamalarını görünce yazsam mı diye düşündüm ama yazacağım

178 / 78 / 24

oh be dünya varmış sözüne alternatif cevaplar

-oh be dünya varmış.
-dünya önceden de vardı. * *

lezbiyen

2 lezbiyen grubu vardır;
femme (kadınsı’dır) butch (erkeksi’dir)

butch olanlar; kendini erkek hisseden, davranışlarında erkeksilik sezilen, bazıları ise erkek gibi giyenen grubun mensubudur.
femme olanlar; tamamen bir kadın gibi. cilveli, işlevli, nazlı ve bazıları güzel de olur. kısa etek ve açık şeyler giymeyi severler- hepsi için geçerli olmayadabilir-
Henüz takip ettiği biri yok.