eayn

Durum: 594 - 50 - 3 - 0 - 24.10.2021 07:21

Puan: 10408 - Sözlük Kaşarı

9 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

There is no sweeter innocence than our gentle sin, In the madness and soil of that sad earthly scene
  • /
  • 30

sabaha bir şarkı bırak

evde bakılan hayvanın sokağa atılması

aklımın almadığı, insanlıktan uzak hareket. gram tahammül edemiyorum böyle insanlara.bunu yapabilen insanın iyiliğinden, insanlığından, yaptığı herhangi pozitif bir şeyden şüphe duyarım.

alttaki yazara soracaklarım var

ayak parmağı hatta mümkünse en küçük olanından vazgeçerim, olmaması dikkat çekmiyor, çorap giyip gizleyebilirsin vs.

alltaki yazar, sınırsız zenginliğe sahip olup sevişemeyip ilişkiye girememeyi mi ya da istediğin herkesle yatabilme gücüne sahip olup sefil fakir bir hayatı mı tercih ederdin

judas

hoşlanılan erkek için her şeyi yapmak

götünüzde boynuzla sonuçlanacak eylem. eşit davranın ilişkinizde, aşırıya kaçmayın bence sonra mal gibi kalıyor insan. 31 peçetesi gibi kenara atılıyor.

geceye bir şarkı bırak

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

yakışıklı ve 24 cm damarlı penisi olan erkek

yakışıklı ve 24 cm damarlı penis artık bir bireydir. erkek bonusudur.

feminen olunduğu için kızlardan hoşlanılması

biraz feminen olduğum için biseksüelim
bazen soldan uyanınca feminenliğimde bi artış oluyor ve kadınlardan hoşlanamıyorum o gün :(
salı ve perşembe günleri sakallarım daha gür oluyor, bear erkeklere çekimim artıyor.
ayın 12sinde maaşım yatıyor o günlerde çok sugar daddy hissediyorum. genç yaşta erkek kadın demeden babacılık yapasım geliyor.
ay sonuna doğru maaşım bittiği zamanlarda ise, kıllarımı alıp twink ücretli bir powerbottom olmayı seviyorum.
ayrıca depresyonda olduğum zaman bayansı erkeğim,lezbiyenim.

kız diye hitap eden kız

oo götü yeni elletmiş yazar entryleri bayılırım.

hakaret sayılacak bir şekilde hitap etmediği sürece kullandığı herhangi bir jargonla bana hitap edebilecek bireydir.

garip bakışlar atan erkek

bu şekilde baktıysa korkunçlu tabi. aklıma ilk gelen bu oldu.

ayı sözlük'te keşfedilen ilk yazar

ayı sözlüğe girdiğim dönemlerde yine olayların yaşandığı bir dönemdi, o yüzden (bkz:dark bear) ı çok gördüm ve şuan hatırlayamadığım bir kaç nickli arkadaş.

eski mesajlarıma baktımda 8 yıl öncesi uzun muhabbetimin oldugu ve bağlantımızın koptugu bi (bkz:kurokuma) var.
(bkz:bankacıbear) ı etkinlikte görmüştüm, onun dışında sözlüğe üye oldugunu bildiğim ama nicklerini bilemediğim 1. , 2. nesil kişiler vardı etkinlikte.
(bkz:pisuvardaki siyah kıl) ve ek hesapları
(bkz:gofrettin) ah gofrettin ah.

sabaha bir şarkı bırak

squid game

nihal yalçın konuşurken tamer karadağlı'nın arkada çatlaması

mhp genel başkanı devlet bahçeli, tamer karadağlı’yı telefonla arayarak destek olduklarını söyledi.

konuşmanın içeriği şöyleymiş:

“sayın genel başkanımız, sinema ve tiyatro oyuncusu sn. tamer karadağlı’yı telefonla arayarak kendisine yönelik terör örgütü odakları ve siyasi uzantılarının tutumları karşısında yanlarında olduklarını belirtmiş ve sn. karadağlı’yı tebrik etmişlerdir.

görüşmede sayın genel başkanımız, sayın karadağlı’nın, türk milleti’nin iftihar ettiği bir sanatçı olduğunu ifade etmişlerdir.

sayın genel başkanımız, sanat camiasında yer alarak, ülke ve millet hassasiyetinin, toplumsal huzurumuzun, milli birlik ve beraberliğimizin korunması karşısında duranlara sn. karadağlı’nın gösterdiği sorumlu, sağduyulu ve cesur davranışında yalnız olmadıklarını söylemişlerdir.”


olayın geldiği yere bakar mısınız?

nihal yalçın konuşurken tamer karadağlı'nın arkada çatlaması

tamer karadağlının tepki görmesi üzerine verdiği tepki daha da rezil. alakasız bir olayı bambaşka yere çeken zavallı bir herif. çocuklar duymasında da mal bir karakteri oynuyordu zaten başka bir olayıda olamadı. oyuncu desen değil sunucu desen değil.

tamer karadağlı, ‘2. sayfa’ adlı magazin programına telefonla bağlanarak şunları söyledi:

“terbiyesizlik yapmadım. dönüp bana ‘sus mu diyorsun’ dedi. ben de hayır ödülünüzü alın onunla konuşun dedim. çünkü zafer konuşmaları ödülle yapılır. ben bu kadar ciddiye almadım olanları. ben hiçbir şey söylemedim, linç yemeye başladım. sonra ona sahip çıkmaya başladılar. demek ki ona sahip çıkanlar başka insanlar. oyunculuğuma laf edenleri ciddiye almıyorum. orada konuşma uzadığı için sıkılmış olabilirim. kendi meslektaşlarını aşağılaması benim hoşuma gitmedi. organize bir şekilde linç girişimi var.”

“ben nihal yalçın’ı sadece oyuncu kimliğiyle değerlendiriyorum. benim sevdiğim bir oyuncu. ‘kadınların konuşması bastırılıyor’ denildiğinde olayın içeriğine bakmaya başladım. yalçın’ın paylaşımlarına bakmaya başladım. ‘selahattin demirtaş’a özgürlük’ falan demiş. demirtaş ‘öcalan’ın heykelini dikeceğiz’ dedi hanımefendi bunu mu savunuyor? pelvin buldan falan da ona sahip çıkıyor. türk ordusuna silah doğrultan, ateş eden, polisini, öğretmenini öldüren terörist örgütün tümüyle karşısındayım. ben pkk’nın terör örgütü olduğuna inanan bir insanım. şimdi gidip onlara sormak lazım. siz pkk’nın terör örgütü olduğuna inanıyor musunuz? abdullah öcalan’ın bebek katili, terörist başı olduğunu söyleyebiliyor musunuz? lanetliyor musunuz?’ diye.”

“hangi kadına ne düşmanlık yapmışım?”

“bana söylenen şey bu festivalin sanatla alakasının olmadığı, sadece politik olması. gittiğime de pişman oldum. kimin neyi savunduğu hangi partiye oy verdiğinin bir önemi yok. burada sanatta bahsedildiği için ben sorgulamadan gittim zaten hanımefendi hdp’yi ve demirtaş’ı sahiplenen biriymiş. hangi kadına ne düşmanlık yapmışım ben? kadın düşmanlığı ne demek? benim son oynadığım savaşçı dizisindeki rolüm mü onu rahatsız etti.”

sabaha bir şarkı bırak

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

erkek erkeğe düet

  • /
  • 30

evde bakılan hayvanın sokağa atılması

bunu yapabilen birinden her şeyi bekleyebilirim. bahçede bakmayı anlayabilirim ama kendisinden tamamen mahrum edeceği bir yere, üstelik kimsenin ilgilenmeyeceğini bile bile bırakmak ölüme terk etmektir. bunu yapan insanın duyguları küf bağlamış, çürümeye yüz tutmuştur. en kısa zamanda, kendisini uzunca bir süre altından kalkamayacağı hayal kırıklıklarının koynunda bulacağına eminim.

yazarların ilk 31 çektiklerinde düşledikleri

#442482
bu mümkün değil, zira bu halde entry'ye göre 17-18 yaşlarında ergenliğe girmiş oluyorsun. erkeklerde ergenlik yaşı 13-14 yaşları. yani eğer doğruysa da hiç girmeseydin keşke, doğrudan antropoza da girebilirdin. *

lut kavmi

selamlar.
şu ana kadar yazılmış olan yorumlardan daha farklı bir bakış açısı ile bu "lut kavmi" olayına bakmak, bu hikayeyi asıl makul olan mantık süzgecinden geçirmek istiyorum. genelde çoğu insan hikayeye odaklanıyor, hikayenin içinde kaybolurken yahudi mitolojisinin kökeni ve olayların geçtiği iddia edilen o bölgenin jeolojik, jeomorfolojik geçmişinden bahsetmeyi unutuyor.

peki lut kavmi kısaca nedir?

bugün; israil, lut gölü'nün olduğu bölgede günümüzden yaklaşık 4000-8000 yıl öncesinde bulunduğu düşünülen bir şehir-şehirler devleti.

sodom ve gomore kentlerinin hikayesi ve kökeni ile alakalı 2 mantığa dayalı görüşüm var. bu 2 görüşten birinin doğru olduğuna adım gibi eminim. çünkü ikisi de bilimsel verilere dayalı ve dini bakış açısının dışında değerlendirdiğim görüşler.

1) böyle bir şehir, tarihin hiçbir döneminde var olmadı, belki tarihte o bölgede var olan bazı şehirler vardı ama bu şehirler herhangi bir doğal afetle karşılaşmadı.

denizden -422 metre daha alçakta bulunan lut gölü, yaklaşık 3.7 milyon yıl önce geç-pliyosen devrinde şu anda ürdün nehri vadisi, lut gölü, kuzey arabah vadisi olan bölgelerin, defalarca akdeniz'den gelen sular tarafından yutulması sonucunda oluşmuştur.

lut gölü'nün olduğu yeri oluşturan sedom lagünü ve bölgede bulunan sedom dağının oldukça tuz içermesi sebebiyle lut gölü on binlerce yıl içinde oldukça tuzlu hale gelmiştir.

tarihte dönem dönem göldeki su seviyelerinde düşmeler gözlenmiştir ama bu deniz seviyesindeki azalmaların neredeyse hiçbirinin "volkanik patlamalar" sonucu oluşmadığı anlaşılmıştır.

bilim insanları bunun sismik bir sebebi olduğunu düşünüyor. tahminlere göre en son 12-14 bin yıl kadar önce göl seviyesinde oldukça ciddi bir azalma olmuş ve bu azalmanın da sismik bir sebebi olduğu düşünülmektedir.

ilginçtir ki şuanki arkeolojik çalışmalar günümüzden 12 bin yıl kadar önce tam anlamıyla bir yerleşik hayatın var olmadığını, göçebe yaşamın etkin çoğunlukta olduğunu bizlere anlatmakta.

uzun lafın kısası, jeolojik tarihe bakıldığı zaman anlatılan olaylarla mantıklı bir örtüşme görülmemekte.

ama hadi diyelim ki bizim henüz teknolojik birikimimiz ile tespit edemediğimiz bir doğal afet, günümüzden birkaç bin yıl önce gerçekten de orada bulunan 2 şehrin yıkılmasına sebep olmuş olsun.

2) gerçekten yaşanmış olan olayların, çeşitli toplumlar tarafından abartılarak mitleştirilmesi:

lut halkının muhtemelen tarih boyunca dünyanın çeşitli bölgelerinde nadir de olsa görülen, heteronormatif yaşam tarzı ile çok fazla uyuşmayan ve cinsiyet rollerini çok da takmayan bir kültürleri; yaşam tarzları vardı.

eğer gerçekten sodom ve gomore toplulukları tarihte var olmuşsa; muhtemelen yaşam tarzları, m.ö 4000-6000 dolaylarında o coğrafyada yeni yeni oluşan ataerkil ilkel yahudi toplulukları tarafından oldukça garipsenmiş ve ayıplanmış olmalı.

talihsiz sodom- gomore kentlerinin o dönemde bölgede yaşanan şiddetli bir doğal afet sonucu yok olması sonucunda bizim ilkel yahudi toplulukları bu talihsiz durumu kendilerine göre yorumlamış, bunu kültürlerinin önemli bir parçası haline getirmiş ve bu durumdan kendilerince dersler çıkarmışlardır. muhtemelen daha sonrasında bu kültürel öğeleri dinleşmiş ve sonra da diğer inançları etkileyerek bugünün homofobik dinlerini yaratmıştır.

dinlerin birbirini etkilemesi ve basit sebepleri olan hikayelerden büyük efsaneler yaratması tarihte her zaman gördüğümüz şeylerdir.

ilyada destanından tutun, sümer mitolojisinin ilkel yahudi efsanelerine kaynak olmasına, antik asur tanrılarından ve mitolojilerinden bazılarının zamanla evrimleşerek yunan mitolojisine örnek olmasına, islamdaki bekke'nin (mekke değil çünkü mekke'nin m.s 760'lardan sonra kurulduğuna dair kanıtlar var..) fil ordusu tarafından saldırıya uğramasının daha sonradan muhammed tarafından mitleştirilmesine, isa'nın suda yürümesi hikayesinin aslında zerdüşte dayanmasına kadar zibilyon örnek ile birlikte bunu detaylandırabiliriz.

yani demem o ki eğer böyle bir olay yaşandıysa bile tarih boyunca hep olduğu gibi insanların hayal gücü ve önyargıları arasında şekilden şekile girmiş ve günümüzdeki şeklini almıştır.

sonuç olarak, bilimin ve mantığın bizlere gösterdikleri dışındaki hiçbir şey gerçek değildir. hikayelere ve anlatılanlara takılıp kalmak, o mitolojileri bizlere pazarlayan din tacirlerinin bizden istediği şey zaten. çünkü onlar da biliyorlar ki hikayelerinin dışına çıkıp bu saçma olaylar zincirine bilim tarafından baktığımız zaman çatlakları belirgin şekilde göreceğiz.

eşcinsellerin genelde yalnızlığa meyilli olması

yalnızlıktan sürekli şikayetçi olup elindeki fırsatları tepen mal

ben böyle fırsatı da böyle fırsatın maliyetini de...*

eşcinsellere acımak

sana kendini acınacak bir varlıkmış gibi hissettiren heteroseksist düzene boyun eğmeni anlıyorum ancak bunu bize dayatmanı anlamadım. kendimizi acınacak, korunması gereken bir varlık gibi göstermeye devam edersek bir bok değişmez. sen öyle hissediyor olabilirsin de bunu herkese açık bir yere yazma rica ediyorum ahwhwjwj. anal seksi sağlık açısından zararlı buluyorsan yapma, he yapıyorsan da yarağı seven dikenine katlanır, üzügünüm. dünya bok gibi bir yer. birbirimize destek olursak güzel olur, belki bir şeyler değişir.

ayı sözlükte takip atanların sizle yatmak istediği gerçeği

en iyi oyun müzikleri

en iyi oyun müzikleri*


burada bırakıyorum yoksa entry bitmeyecek. *

üzgün kaslı

Toplam entry sayısı: 594

islamda eşcinsellik

 spoiler!
düzgün başlık diye giriyorsun içeriye bakıyorsun komiklikler şakalar zekice laf sokmalar. format sikiyorsunuz diye sağ sola laf sokanların. yeni hesap açtığından beridir formatı delik deşik etmeside cabası. iki bilgi paylaşayım genç girenler vardır, görüş arayan vardır, ailevi baskıdan duygularından karmaşaya uğramış gençler vardır diye düşünende yok. sonra saygı göstermediğiniz bir sözlükte. ya yönetim çok ayrımcılık yapıyor ühü ühü ağlayın. iki yüzlü kendi çıkarınız için, arkadaşlarınıza şov yapmak için oynamadığınız şaklabanlık yok.


erişimim kısıtlı olduğundan bir kaç copy paste bilgi paylaşayımda, başlığın anlamı olsun.
edit: bazı yerlerde de dalar ayrı yazılması gerekiyormuş, okurken dikkat edin.

sözlükte “havuzu çamur vb. ile sıvamak suretiyle onarmak” anlamına gelen livâta kelimesi örfte erkekler arasındaki eşcinsel ilişkiyi ifade eder. arapça’da bu mânada aynı kökten türeyen livât, mülâvata ve televvut kelimeleri de kullanılmaktadır. kelime anlamını erkekler arası eşcinsel ilişkinin yaygın olduğu lût kavminden almaktadır. cevâd ali, livâta kelimesinin araplar arasında kur’an’da lût kavminden bahsedilmesinden sonra (aş.bk.) kullanılmaya başlandığını söyler (el-mufaṣṣal, v, 143; ayrıca bk. râgıb el-isfahânî, el-müfredât, “lvṭ” md.). kesin bir ayırım yapılması güç olmakla birlikte livâta fiilinde aktif olan taraf lûtî, lâit, mülâvit; pasif taraf me’bûn ve übne kelimeleriyle ifade edilir. türkçe’de livâta karşılığı olarak lûtîlik ve oğlancılık kelimelerinin yanı sıra eşcinsellik de kullanılmaktadır. bununla birlikte aynı cinse mensup kişiler arasındaki cinsel ilişkileri ifade etmesi sebebiyle eşcinsellik (ing. homosexsuality), lezbiyenlik/sevicilik (bk. sihÂk) olarak adlandırılan kadınlar arası eşcinsel ilişkileri de kapsamaktadır. türkçe’de livâta fiilini işleyen kimselere lûtî ya da eşcinsel adı verilir. batı dillerinde livâta karşılığı olarak lût kavminin yaşadığı sodom şehrinden türetilen sodomy/sodomie kelimesi de kullanılır

yazının devamı islam ansiklopedisi diye bir yerde bulunuyor. islamın eşcinsellik açısından bir çok yönünden net bakışını gösteriyor.
ama yinede (bkz:gerçek islam bu değil) diyerek dinine bağlı ve farklı yorumlanması gerektiğine inanan insanlarda mevcut. genel olarak durum bu şekilde.

ayı sözlük güzellik yarışması

reyting için oynanan oyunlara rağmen ödülümden memnunum, herkese teşekkürler.

korku filmi klişeleri

pornografik görüntülerini yüzü açık paylaşan tip

rahatlıktan çok kendiyle barışık olan çevreden korkmayan tiptir. iki günlük dünyada çalıştığı yerden kovulmasını sağlayacak şey çıplak fotolarıysa orada çalışmamak belkide daha iyidir. aile konusu ise bambaşka o konu yüzünden gizleyen varsa hakkı vardır. kimi aileler ters konuştu diye çocuğunu öldürebiliyorken. yapanlar şanslı insanlar

ay diyen erkek

ay derim oy derim ıy derim ıh derim ayol derim sikerim derim am derim sesli sesli iç çekerim canım ne istiyosa içimden beni yansıtacak ne geliyosa onu söylerim ay bi de kalıplara sokmaklamı uğraşacaz, hayat zaten ıvır zıvırla uğraştırıyor bir iki kelimeyede takılamam. kendini hissettiği gibi twnımlayan erkektir özel değildir.

10 adımda eşcinsel olmak

gök kuşağı işeyebilmen gerekiyor yoksa olmaz canım ya

örnek resim
edc1

ayı sözlük güzellik yarışması

reyting için oynanan oyunlara rağmen ödülümden memnunum, herkese teşekkürler.

ailen seni biliyor mu

kamyoncu

kullandıkları türkçe ile benzerlikleri nedeniyle demet akalın a ait bir hesap gibi geliyor. tercümesiz anlaşılması çok zor

islamda eşcinsellik

 spoiler!
düzgün başlık diye giriyorsun içeriye bakıyorsun komiklikler şakalar zekice laf sokmalar. format sikiyorsunuz diye sağ sola laf sokanların. yeni hesap açtığından beridir formatı delik deşik etmeside cabası. iki bilgi paylaşayım genç girenler vardır, görüş arayan vardır, ailevi baskıdan duygularından karmaşaya uğramış gençler vardır diye düşünende yok. sonra saygı göstermediğiniz bir sözlükte. ya yönetim çok ayrımcılık yapıyor ühü ühü ağlayın. iki yüzlü kendi çıkarınız için, arkadaşlarınıza şov yapmak için oynamadığınız şaklabanlık yok.


erişimim kısıtlı olduğundan bir kaç copy paste bilgi paylaşayımda, başlığın anlamı olsun.
edit: bazı yerlerde de dalar ayrı yazılması gerekiyormuş, okurken dikkat edin.

sözlükte “havuzu çamur vb. ile sıvamak suretiyle onarmak” anlamına gelen livâta kelimesi örfte erkekler arasındaki eşcinsel ilişkiyi ifade eder. arapça’da bu mânada aynı kökten türeyen livât, mülâvata ve televvut kelimeleri de kullanılmaktadır. kelime anlamını erkekler arası eşcinsel ilişkinin yaygın olduğu lût kavminden almaktadır. cevâd ali, livâta kelimesinin araplar arasında kur’an’da lût kavminden bahsedilmesinden sonra (aş.bk.) kullanılmaya başlandığını söyler (el-mufaṣṣal, v, 143; ayrıca bk. râgıb el-isfahânî, el-müfredât, “lvṭ” md.). kesin bir ayırım yapılması güç olmakla birlikte livâta fiilinde aktif olan taraf lûtî, lâit, mülâvit; pasif taraf me’bûn ve übne kelimeleriyle ifade edilir. türkçe’de livâta karşılığı olarak lûtîlik ve oğlancılık kelimelerinin yanı sıra eşcinsellik de kullanılmaktadır. bununla birlikte aynı cinse mensup kişiler arasındaki cinsel ilişkileri ifade etmesi sebebiyle eşcinsellik (ing. homosexsuality), lezbiyenlik/sevicilik (bk. sihÂk) olarak adlandırılan kadınlar arası eşcinsel ilişkileri de kapsamaktadır. türkçe’de livâta fiilini işleyen kimselere lûtî ya da eşcinsel adı verilir. batı dillerinde livâta karşılığı olarak lût kavminin yaşadığı sodom şehrinden türetilen sodomy/sodomie kelimesi de kullanılır

yazının devamı islam ansiklopedisi diye bir yerde bulunuyor. islamın eşcinsellik açısından bir çok yönünden net bakışını gösteriyor.
ama yinede (bkz:gerçek islam bu değil) diyerek dinine bağlı ve farklı yorumlanması gerektiğine inanan insanlarda mevcut. genel olarak durum bu şekilde.

evli birisi ile olmak

evsiz biri ile birlikte olmaktan kolaydır. (hohohohoho)

gamer sevgili

sevgilizin ilgi alanlarını beğenmeyip yargılıyor daha sonrada bundan yakınıyorsunuz. senin kitap okumayı sevdiğin kadar o da oyun oynamayı sevebilir. çok seviyorsan onun ilgi alanını kötülemek yerine sen de ilgilen birlikte zaman geçirin ama yoook siz en iyisiniz siz zekisiniz sizin sözde bildikleriniz en makbul olanı. sevgiline üzüldüm. anlayışsız ve gamer olmayan bir sevgili gamer bir insan için işkencedir.

anal yolla yapılan cinsellik

tatlı su gaylerinin anal seks diyemediği, oral seks diyemediği zamanlarda kullandıkları garip cümleler bütünü. böyle dediklerinde gerçek bir beyefendi oluyorlar. seks kelimesi yerine cinsellik demek ne demek ya. sevişmeyede cinsellik diyor bunlar, az kelimelerden korkmayın seks sekstir,kelime budur. argo ya da küfür değil bu. anal sikiş derseniz o zaman argo olur. anal cinsellik ne garip.

ayı sözlük itiraf

ayı sözlük itiraf kısmında itiraf olmayan her entry i eksiliyorum. evet itiraf ediyorum.

para için götünü siktiren gay modeli