gay ilişkilerdeki en büyük sorun

  • /
  • 6
gay birey olarak zaten sosyal yaşamda bin bir türlü problemlerimiz var, o yetmezmiş gibi birde özel yaşantımızda sorunlar olmakta , evet ne bu özel durumlar, aşk/sevgi, sosyal yaşantıda ki sorunları geçtiğimizde gay bireylerin en büyük sorunlarından* biri ilişki yürütmedir. heteroseksüel ilişkilere göre daha kolay tüketilen bir aşk hayatımız var. bir çok nedeni vardır muhakkak ama kanımca en önemlisi sadakat, en zayıf noktamız bu, güvensizlikte bir o kadar başrol oynuyor ilişkilerimizde, zaaflar da en büyük çaresizliğimiz belkide. parmakla gösterilecek ve imrenilecek bir ilişki yerine skor ve egoya tav oluyoruz gibi bir resme sahibiz, kabul etsekte etmesekte.
kendimiz için istemediğimiz şeyleri başkalarına yapmak ve hep karşı tarafın değişmesini beklemek ya da değiştirmeye çalışmak.
aktif mi, pasif mi, versatile mi, fake aktif mi, sadece pasif mi, öpüşür mü, kıçımı yalar mı, fotoğraflarda görünmüyor acaba kıllı mı, xxxl yazmış ama bamya mı, yanlışlıkla arkamı dönsem beni götürür mü, benle görüştüğü profili eşzamanlı kaçıncı profili, erken boşalır mı, tam sevişirken dolaptan üçüncü çıkar mı, türkan şoray gibi katı mı gibi kafa karıştıran konulardan kaynaklı sorunlardır.
doğru olanın ya da olması gerekenin toplumca belirlenmiş bir kalıbı yok gay ilişkinin. çünkü gay olmak zaten baştan yanlıştır. örneğin heteroseksüel bir kız olsaydık eli yüzü düzgün işi gücü yerinde bir koca bulmak ve bulana kadar da kimseyle sikişmemek bulunca da 2 tane velet yapmak "doğru" olandı. dolayısıyla heteroseksüellerin eşcinseller gibi neyin doğru olduğunu anlamak için pek kafa yormadıklarını söylemek çok yanlış değil. olması gerekenin ne olduğunu bilirler, öyle olmasalar bile öyleymiş gibi göstermek zorundadırlar. öte yandan eşcinseller büyük bir tabuyu yıkarak gerçek hayata başlarlar. bence en büyük ve en en travmatik sorun bu. aslında buna bir sorun adını vermek doğru olur mu onu da bilmiyorum. ama hayatımızda iyi ve kötü adını verdiğimiz şeylerin temelinde bu olduğunu görüyorum. çünkü eşcinseller kuralları konulmuş bir dünyanın ferdi olmaya çalışmak yerine yepyeni bir ahlak ve yaşam görüşü inşa etmek zorundalar. bu da ucu açık bir özgürlük getiriyor. gerisi zaten zincirleme olarak yaşanıyor. ilişkileri hızlı tüketmek, doyumsuzluk, kabul görmemek, sadakatsizlik, normalleşme arayışı hep bunun sonucu.
sorun heteroseksüel kriterlerini hayatımıza adapte etmeye çalışmamız.illegal bir ilişkiyi legalleştirme çabaları beyhudedir.sınır çizmeye yasaklamaya gerek yok.birlikte güzel vakit geçiriyorsan tamamdır.gerisi teferruattır zannımca.
kanımca gay ilişkierin en büyük sorunu, toplumda hatta bazen bizim bile heteroseksüel ilişkiler için "normal ilişki" tabiri kullanarak kendimizi anormalleştirmeye kalkmak, "kime göre normal?" ya da "bizde ki anormallik ne?" olaya bu psikoloji ile girince zaten 1-0 yenik başlıyoruz...
ilişkiyi kapalı kapılar ardında yaşamak zorunda kalmak en büyük sorunlardan biridir. zaten ilişkilerin ömrünü kısaltan da bir nevi budur. bir bakışı, kucağı, sarılmayı, öpüşmeyi paylaşabileceğiniz yerler sınırlıdır. belli konuları konuşabileceğiniz yerler bile sınırlıdır. bu kadar az paylaşımla ilişki de yürümekte zorlanır.
ilişkisi olan eşcinselin ilişki de neymiş tek gecelik yaşarım ben, gel kız sana da şu çıtırı ayarlayalım, gay parti var geliyor musun şekerim diyen eşcinsel arkadaşlarının çokluğu da eşcinsel ilişkiler için bir sorundur. ama bu mevcut sorun kendisi evli veya ilişkide olup arkadaşları bekar ve takılmayı seven tipler olan heteroseksüeller için de vardır o ayrı.
hata ilişkilerdeki sorunları homo veya hetero seksüel olarak ayırmaktır. eşcinsel olmak ne hatadır ne de sorunun kendisidir mesele insan olma sorunudur...
gay ilişkilerdeki en büyük sorun evde vazelin yada kremin olmamasıdır benceaa
çiftler arasındaki orgazm eşik değerinin uçurumu

(bkz: erken boşalma)
iki tarafın da gay olması ve birbirleri üzerinde hakimiyet kurma isteği.
uzaklık. sorunların sorunudur. uzaklığı bahane ederek sövebilir, kavga edebilir ayrılabilirsiniz. biz denedik oluyor. siz de deneyin. günümüzde geçerli bir neden.
  • /
  • 6