gay ilişkilerdeki en büyük sorun

  • /
  • 7
izlenimlerime göre;
• güven
• sadakat
• saygı
bu üç maddenin yaratılamayışından ötürü çoğu ilişkinin uçuruma sürüklendiğini düşünmekteyim.
görünüşe çok önem vermek.
tek bir kişiye bağlı kalmamak.
olayın sonunda açık ilişkiye dönüşebilmesi.
olayı sekse dayalı sunmak gibi.

-genelleme yapılmamıştır sadece yaşadıklarım doğrultusunda yazılmıştır. iyi akşamlar olsun.
sadakatsizlik ve açık ilişki.
gay ilişkilerde gay olmayan ilişkilere oranla açık ilişkiye meyilli olmasının altında toplumun dayattığı ilişki anlayışını kırmış , kendilerini ve sevebilecekleri şeyleri keşfetmeye meyilli olmaları olabilir.

hetero ilişkilerde tanışmadan evliliğe tutun da boşanmaya kadar neler olacağı toplum, din, yasalar ve gelenekler tarafından şekillendirilmişken, hetero olmayan ilişkilerde bireyler çok da bu tür bir boyunduruk altında hissetmeyebilirler.

fakat insanlar ne isteklerini, ilişkilerden beklentilerini bilip dile getirebildikleri sürece sorun yaşanmayacaktır.
belli bölgelerde kendini kabul eden ve cinsel kimliğini yaşayan insan sayısının az olmasından dolayı sürekli herkesin birinin eski çıktığı olması kaçınılmazdır.bu ilişkiler, yaşantılar kaçınılmaz olarak insanın kendini tanıma sürecini oluşturduğu için de genelde herkes herkesi kötü lanse etmeye meyillidir. bir avuç insan topluluğunun sirkülasyonundan oluşuyor.

uzak mesafe ilişkileri de yine ufak bir komünite olmanın kaçınılmazları arasında.

şahsi olarak en dert yandığım şey şehir dışında beraber vakit geçirmenin zorluğudur. tatil için bir otele gitmek isterseniz çift kişilik yatak rezervasyonu yapmanıza rağmen iki tekli yatak verilince buna itiraz etmek zorunda bırakılmak rahatsız edici ki ülke sınırları içinde nasıl bir tepki alacağımızı bilemediğimiz için itiraz da etmiyoruz...
kaç şehir gezdiysek muhakkak yüzde yetmişinde tekli yatakları birleştirmek gece uyurken yatak arasına denk gelip uykudan olmak... tam bir rezalete dönüşebiliyor. otel çalışanlarının bu konuda daha düşünce sahibi olması bu kadar zor mu?
ayrıca polise verilen otel rezervasyon bilgilerine odanın yatak şekli de veriliyor mu merak ediyorum. bir nevi ifşa olarak görülebilir mi bu kayıtlar acaba? iki adam çift kişilik yataklı odada kalmış kimlik bilgileri de elinde polisin... biraz paronayakça da gelebilir...


gördüğünüz üzere hak mücadelesinden, cinsel yönelim eşitliğinden, toplum tarafından kabul görmekten umudunu kesip kendi kabuğunda yaşamaya evriliyor insan. kaderimiz olan coğrafya utansın.
aynı olmak. birbirimizin geçtiği yollardan geçmiş olmak.
ruhospu partner. daldan dala atlama merakı olunca bu tipler ilişki neyin yürütemez
bence en büyük sorun gizli yaşamak zorunda bırakılmak, diğerleri; sadakatsizlikmiş, güvenmiş, doymamakmış bunlar gay ilişkilere özel değil, her ilişkinin temel sorunları, gay ilişki olarak kategorize ediyorsak en büyük sorun gizlenmek
-bizi öldürmeyen şey bizi tuhaflaştırıyor'
çoğumuzun benzer yollardan geçip benzer hayatları yaşamış olmamız zorlaştırıyor bence ilişkiyi. çünkü yaşananlardan iki taraf da çoğunlukla farklı sonuçlar çıkarmış oluyor ve çok keskin bir şekilde fikir ayrılıklarına düşülebiliyor. ha bir de kendi deneyimlerimden yola çıkarak bazı partnerlerimin kendilerini ilişkimizde bir kalıba oturtmaya çalışması canımı fena hâlde sıkıyordu.
gay bireyler idleri süperegolarına üstün gelen insanlardır. zevk için toplumsal riskleri göze alırlar. bu adama kalkıp "bana sadık ol" diyemezsiniz. zaten zevk sefa meselesi bu iş. sen bir partner olarak libidomu öldürmüyorsan, işini biliyorsan sadece senle olurum merak etme.

o zaman gay ilişkilerindeki en büyük sorun; karşının rahibe ahlakına sahip olmasını beklemek
her zaman seninkinden daha büyük pipili, daha dar delikli birinin var olduğu gerçeği.
kabul edin girl, problemli insanlarız lskjslfself
sadakatsizlik der susarım
çok eşliliğin getirmiş olduğu tüm negatiflikler.(çok eşli olmayanlarda da aşağıda sıralıyorum.)
saygı,güven,sadakatsizlik,tahammülsüzlük,ilgi ayarsızlığı,gereksiz kıskançlık,boğuculuk,mesafe,vsvsvsvsvsvs....
arkasında delikanlı gibi duramadığınız topluma açık açık başınızın bağlı olduğunu söyleyemediğiniz bir ilişkiniz var. tek sorun bu. onun dışında her şey diğer insanlarla kurulan ilişkilerdeki gibi. olağandışı bir durum yok.
kendi yaşadiğiniz yegane sıkıntıları sanki tek olası problemmiş gibi lanse etmeyin derim.
ben şehir değiştirirken öğretmen sevgilime tüm çevrem ilişkimi bilse de işini bırak gel benimle diyemedim. hetero olsam basar nikahı eş durumundan tayinini yaptirirdim mesela.
böyle bir sürü şey var insanların önüne engel olarak çıkan.
ciddiyetsizlik, sorumlulktan kaçma ,bahaneler ,hayal dünyasında yaşama :)
kendimce gördüğüm problemleri saymaya başlıyorum:

heteroseksüel ilişkiler gibi belli bir kurallar sistemine henüz oturmadığı için tarafların genellikle çok eşli takılması;

herkes için olmasa da çoğunda cinselliğin aşktan daha ön planda tutulması;

çok fazla şekilci olunması, herkesin karşısında bir henry cavill, francisco lachowski, manurios vs. istemesi, dış görünüşe verilen bu fazla önemden dolayı da kimsenin gerçek aşkını bulamaması,

reel dünyada kimsenin alnında gay/hetero yazmadığı için çoğunluk tanışmaların sosyal mecrada gerçekleşmesi ve bu yüzden internet ilişkilerinden doğan zibilyon sorun/problem (güven, sadakat ve fiziksel temas eksikliği, dürüstlüğün az olması, konuşulacak konu bulunamaması sebebiyle konunun sekse kayması vs.)

yine büyük bir problem olan önyargı,

gay ilişkilerde 'en büyük problem' diye bir şey olmadığını düşünüyorum. bence birçok problemin oluşturduğu bir problemler yumağı var.

eğer iki taraf da bu problemleri aşabilirse bir ömür boyu mutlu olabilir bence.
  • /
  • 7