gay ilişkilerdeki en büyük sorun

  • /
  • 7
tabii ki hayatlarında yolunda gitmeyen şeyler olduğunda ilk önce ilişkiden vazgeçmeleri :) bu ilişki beni lanetliyor adamım anlıyor musun? eğer bu herifi atarsam başımdam her şey çok güzel olacak, şeklinde düşündüklerinden mütevellit her şey.
he bir de sevdiceğim kalbim seni istiyor ama çüküm hepinizi mantığı var :)
konuşma sen sütten çıkmış ak kaşık mısın? dediğinizi duyar gibiyim;
değilim. olmayacağım da. insanız hata yapmaya hakkımız var, özür dilemeye ve affedilmeye hakkımız var, şımarıklıktan değil bazen sadece yanımızda olmasına ihtiyaç duyduğumuzu dile getirmeye hakkımız var yani insan olmaya hakkımız var.
taraflardan biri işte bu hakkı sadece kendinde gördüğünde ilişki sorunu yaşıyor. ayrrıca gey ilişkilerin değil tüm ilişkilerin en büyük sorunu bu nacizane fikrimi beyan ederim :)
en önemli sorun (bkz: mayası bozuk olmak).

sorunları sesli konuşamamak, kafamızda büyüttüğümüz bir sorunu sesli bir şekilde kendimize ifade edecek olursak aslında takıldığımız şeyin bir sorun olmaktan çıktığını çok net görebiliriz gibime geliyor bebeksilerim.
kibir. sadece eşcinsel ilişkiler değil, bütün ilişki türlerinin en büyük sorunudur bence. insanın doğa ile ilişkisinin bu noktada olmasının kaynağı da kibirdir, dünya savaşlarının kaynağı da.
tatminkarsızlık.
sadakatsizlik.
sadece seks için halı altına süpürülen uyumsuzluklar.
en önemlisi tanımak/tanımaya çalışmak yerine -muş gibi yapmak..


afedersiniz ama bu kadar ateş cemberinin etrafında şahsıma düşen şey ne yakın ne uzak olmaktır.
likit piyasaya benzemesi.

- piyasada alım satım yapmak isteyen çok sayıda yatırımcı vardır. özetle; karşıdaki evin çimleri her daim daha yeşil görünür.

- alınıp satılmak istenen varlığın fiyatında çok fazla değişiklik olmasına gerek yoktur. özetle; kendini çok adamadan ve kendini yıpratmadan çekip gitmek kolaydır.

- likit bir varlık kolayca nakde dönüştürülebilir. özetle; daha iyisini bulduğu an ilişkideki bir taraf gidecektir.

- işlem maliyetleri düşüktür. özetle; zaten toplum tarafından kabul görmeyen bir birliktelik türü olduğundan, ilişkiyi bitirmemen için sana toplum tarafından çeşitli engeller konmaz.

o yüzden alım satım işlemi yapmaya karar vermeden önce likidite kontrolünün yapılması önemlidir. çünkü likidite, kolayca bir piyasaya girmek ve piyasadan çıkmak için önemli bir faktördür. özetle; kişi de kendi likiditesinin farkında olmalı ve likit olmayan sağlıksız birlikteliklerden kendini sıyırabilmelidir.

heteroseksüel birliktelikler bu kapsamda likit olmayan piyasaya bir örnek niteliğindedir. çünkü işlem maliyeti yüksektir. boşanmadaki nafaka bu işlem maliyetlerinden sadece birisidir.
gay ilişkinin ta kendisi *
(bkz: #441554)
aşırı katıldığım tespit. toplumsal olarak bir baskı olmadığı için ayrılma, birini kırma, adabı muaşerete aykırı davranma alışılmış ve kolay bir durum oluyor. toplumsal baskı ilişkileri düzenleyen bir şeydir.
sadakat. açık ve net şu ana kadar bütün deneyimlediğim ilişkilerin ortak sorunu. sadakat.
  • /
  • 7