ayşe hatun önal

uzun bir aradan sonra "sirenler" isimli parçasıyla tekrar piyasaya merhaba dedi. hoş olmuş.
yeni albümü " selam dengesiz" yakın zamanda çıkıyor. ilk klibini olay adlı şarkıya çekmiş ve youtube üzerinden 12 saniyelik bir teaser yayınlanmış. albüm için de 2 dakikalık bir teaser yayınlanmış durumda. yeni albümünde ayşe hatun önal'ın kostümlerini pink, rihanna, madonna gibi dünyaca ünlü yıldızların sahne kostümlerini tasarlayan, abd'nin ünlü stil danışmanlarından punk kouture hazırlamış. hadi bakalım, merakla bekliyoruz.
son albümü elektronik ezgilerle doludur ve biz gaylerin içini gıcıklar bu. evet bu tarz parçalar nedense özellikle gayleri aşırı cezbediyor.
aslında ilk ilk ilk ilklerle sadece aşk..
uzun zaman olmuştu bir şarkıcının albümünün tümünü beğenmeyeli ve bana hitap ettiğini düşünmeyeli. albümdeki her şarkı mı beğenilir? albümdeki her şarkıda mı insan kendisinden bir şeyler bulur ve kimi şarkılarda birebir kendisini görür?

son albümü olan selam dengesiz'i gerçekten çok beğendim, hatta albümü benim için çıkardığını bile düşünüyorum!* beyaz atletli prens, cehennem ve dur dünyam favori şarkılarım arasında hangisi ilk sırada olacak diye yarışıyorlar ama cehennem diğer ikisine biraz fark atıyor diyebilirim*.

kalbe ben şarkısı ile elektronik müziğin tohumlarını müzik sektörüne serpmiş olduğunu ve şu anda da bunun güzel meyvelerini yemeye başladığını düşünüyorum. ayrıca, mankenlikten şarkıcılığa geçiş yaparak güzel şarkılar yapıp müzik sektöründe daha iyi yerlere gelmeye çabalayan, kendisini geliştiren, yeni şeyler denemek isteyen ve bundan korkmayan ender kişilerden olduğunu düşünüyorum. yolu açık olsun!*
cem yılmaz ile adını duyduktan sonra hızla soğuduğum şarkıcımsı manken.
beyaz atletli şarkısına çektiği yeni klibi adana'da çekmiş.

sirenler adlı şarkısının "dağılın kızlar olay bende," bölümünü hande-demet-aleyna'ya yazdığını düşündürten, türkiye popunun kendini en çok geliştiren eski mankeni. kesinlikle çok kaliteli.
1999 yılında miss turkey seçildikten sonra türkiye'nin popüler mankenleri arasındaki yerini almıştı. 1978 doğumludur, adanalıdır. yaptığı müzikle de farklı tarzı ve kaliteli çalışmalarıyla dikkatleri oldukça üzerine çekiyor. 2017 yılında yayınlanan olay klibini burning man'de çekmişti. ve klibin kostümlerini punk steven couture hazırlamıştı. klip ciddi bir para harcadığı biliniyor. ayrıca belirtmek gerek ki olay adlı parçası aslında lübnanlı nicole saba'nın bir şarkının coveri.nisan başında yayınlanan yeni klibi katakulli'nin söz müziği mabel matiz'e aittir. çok keyifli.

katakulliyi keşke mabel matiz soyleseymis.çok güzel şarkı ama ayşe hatun önal hakkını verememiş.mabel'in sesinden efsane olurdu.
katakulli şarkısı ile yine tepelere çıktı, son klibinde bolca lubunya oynatmasıyla bir kez daha kalbimi çalmıştır.

türkiye'de yaptığı işe saygı duyan ender insanlardan.
şu şarkısına bayılıyorum bu ara

resmen ilginç şekilde çok sevdiğim kadın, şarkıcı.
mistik bir tarafı olduğunu da düşünüyorum.
konuşma tarzını çok seviyorum.
ağzı hep dolu gibi.
(bkz:hoş hatun)
  • /
  • 2