eythymos

Durum: 794 - 0 - 0 - 0 - 17.08.2022 08:56

Puan: 10452 - Sözlük Kaşarı

14 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

I let my fingers to do walking...
  • /
  • 40

isitjusaphase

sanal seks

benim ergenlik dönemlerimde bir el klavyede bir el alette yapılan yazışmalı bir etkinlikti. şimdi ise görüntülü aramalar ile tamamen görsele dönüşmüş olan bir etkinlik oldu anladığım kadarıyla. yeni nesil sanal seksi denesem de bana yazışmalı versiyon kadar zevk vermedi diyebilirim. yazışmalı olanda hayaller de devreye giriyor, sanırım ben onu seviyorum.

erkek poposu

pamuk gibiyse, hele bir de kıllıysa, of of of, ne severim be!

eythymos

5 sene olmuş buralara uğramayalı...
ufak ufak buraları yeniden hatırlamalı!

ayı sözlük check-in servisi

alttaki yazara soracaklarım var

düştüğünü söyleyenler var ama ben uygulamalardan kiminle sohbet edersem edeyim, sohbet bir türlü ilerlemiyor. hep benim zorlamamla ilerliyor ilerleyecekse ve ben de artık zorlamıyorum. o yüzden benim için hiçbir uygulama işe yaramıyor diyebilirim.

bugün bir haber okudum da merak ettim: adını hatırlamadığım bir yabancı üniversitede yapılan bir araştırma bekâr erkeklerin yatak çarşaflarını yılda 4 defa değiştirdiğine dair bir sonuç yayımlamış.*

peki, sen ne sıklıkta değiştiriyorsun nevresim takımlarını?

günaydın saksosu

bu şekilde uyandırmak da, uyandırılmak da aşırı zevklidir bence. *

ayı sözlük itiraf

benim artık bu şehirden, bu ülkeden taşınmam gerekiyor ve bunu yazdıktan sonra yüreğime bir ağırlık çökmesi, gözlerimin dolması...

ilk görüşte aşk

geçen senenin sonlarına doğru yaşadığım durumdur. her ne kadar karşı taraf ilişkiyi bitirmek isteyip bitirse de benim içimde özlem devam etmektedir. ilişki bitse de öyle kolayına atlatılamayan bir durumdur bence eğer sizin içinizde bir şeyler hâlâ sürüp gidiyorsa...

ayı sözlük itiraf

uzun zaman sonra canım çay çekti.

alttaki yazara soracaklarım var

her anımın en mutlu an olması için çabalayıp bir sürü anı biriktirirdim kendime.

bir gün karşına çıkacak ve aklını başından alıp karşılıklı aşkın ve sevginin ne/nasıl olduğunu sana tattıracak deseler?

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ay savaşçısı

hâlâ ara ara internetten bölümlerini açıp izlerim.

birazdan yan ofisteki kadının topuklu ayakkabılarını ayağından çıkarıp kafasına kafasına çakacağım diye korkuyorum!

sevgiliyi ayakta sikmek

libidosu aşırı yükselen çiftlerin evin/odanın kapısından girer girmez yatağa kadar sabredememesi sonucu ortaya çıkan eylem.

ayı sözlük yazarlarının telefon melodileri

paşam

sevdiğim adama arada böyle hitap ederim.

erkeği çekici yapan detaylar

güzel eller, bakımlı sakallar ve düzgün bir diksiyon...*

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

  • /
  • 40

gelecek bir sonraki sevgiliden beklentiler

benle konuşurken akıllı telefonuna değilde yüzüme bakması.

eşcinsel evlerinin olmazsa olmazı

yalnız yaşanmasına rağmen yatak odasında bulunan çift kişilik yatak.soran olursa rahatına çok düşkündür.

yana yatmış penis

öpülesidir. sevkat gösterilesidir. net.

Toplam entry sayısı: 794

şeftali kebabı

çok sevdiğim, hatta en sevdiğim kebap çeşidir. kıbrıs'a özgüdür. kıbrıs pidesi içinde sumaklı soğan ile tadından yenmez! bayılıyorum!

http://ayisozluk.com/lnk/skebap

aileye açılmak

zamanında açılmayı deneyip de sonra vazgeçtiğim hadisedir. annem tam bir homofobi kraliçesidir âdeta, babam insanların özel hayatlarıyla zaten ilgilenmez ama kendi oğlunda böyle bir şeyi istemeyenler grubunda. kendileri her şeyi bilip araştıran ve bu konunun tedavi edilebilir olduğuna kanaat getiren kişilerdir. zamanında açılmaya çalışınca bir psikiyatriste gitmeleri için çaba sarf etsem de "biz neyin ne olduğunu biliyoruz." diyerek geri çevirmişlerdir. bir doktordan da bunun hastalık olmadığını duymayı kaldıramayacakları içindi bence... neyse, sonrasında onların gözünde ben "düzeldim" ve şimdi onların gözünde "heteroseksüelim"!*

her neyse, durumdan herhangi bir şikayetim yok şimdilik. belki içten içe biliyorlardır durumu ama bu konuyu tekrardan açmayı düşünmüyorum. bu benim hayatım ve annemle babam artık 50 yaşını geçtiler, gereksiz yere herhangi bir rahatsızlığa mahal vermek istemem; kalp krizi gibi vs. bir de şöyle bir düşüncem var; nasıl ki bir heteroseksüel cinsel kimliğini açıklama ihtiyacı duymuyorsa ben de duymuyorum!

ayı sözlük itiraf

çok farklı bir kafaya girmeye başladım sözlük. yaşanılan her şey gerçekten bir deneyim ve insana bir şeyler katıyor. 27. yaşımın sonlarındayım ve her yeni yaş yaklaşırken yeni kararlar alır ya insan, işte ben de o safhadayım. bu zamana kadar her yeni yaşıma girerken aldığım kararların %95’ini uygulamış birisiyim. 28 olurken az ve öz kararlar almaya niyet ettim. az ve gerçekleşecek kararlar, bir tanesini es geçtim diye moral bozukluğuna neden olmayacak ve es geçmeyeceğim kararlar, kararlılığımı devam ettireceğim kararlar. ne çok karar yazdım!*

3 ay bir ilişki için kısa bir süredir diyor çoğu kişi. ben zaman kavramında değilim, ben hissettiklerime bakıyorum. ben için çok yoğun duygularla doluydu bu 3 ay. zaten kolayına birisinden hoşlanabilen ve onu hayatına alabilen birisi değilim, belki de duygularımı yoğun yaşamamın sebebi budur. bilmiyorum, düşünmek de istemiyorum, çünkü yaşadıklarımdan son derece memnunum ve mutluyum. son günlerinde üzülsem bile!

3 hafta oldu ayrılalı ve atlatıyorum, hatta atlattım bile diyebiliriz. çok az demleri kaldı ve onlar da önümüzdeki haftalarda tamamen bitmiş olup güzel bir anı olarak her zaman aklımda ve kalbimde kalacak. bana 3 ay boyunca yaşattığı mutluluk için ona minnettarım ve hep mutlu olup hayatının güzelliklerle dolu olması için dualarımda yer alıyor, almaya da devam edecek.

çok ağladım. ne sulu gözüm ne de sürekli ağlayan birisi ama bu defa çok ağladım. hıçkırıklarım yankılandı gecenin siyahında, ayın ışığında. ağladım, ağladım, ağladım… artık ağlamıyorum, sadece biraz üzgünüm. geçmek üzere olan bir üzüntü. hayatımıza insanlar girip çıkıyor, yapacak bir şey yok. hayat arkadaşını bulana kadar, el ele yürüyeceğin kişiyi bulana kadar böyle oluyor ki esas kişi geldiğinde her şey yerli yerine oturmuş olsun ve mutluluk daimî olsun. umarım bu kişiyle çok gecikmeden karşılaşırız ve hızlı olmadan, yavaş olmadan.

doğum günüm için ne hayallerim vardı. ankara’da olmak istemedim. doğum günümde yalnız olmazdım, arkadaşlarım var ama burada olmak istemedim; çünkü ilk defa doğum günümde hayatımda birisi olacaktı. biletimi aldım ve doğum günümden birkaç gün önce ailemin yanına gidiyorum. en yakın arkadaşım beni havaalanından alacak ve annemle babama sürpriz yapacağım, gideceğimden haberleri yok!* orada ailemle ve en yakın arkadaşımla, can dostumla çok güzel bir doğum günü geçireceğim. üstelik bu sene doğum günüm doğduğum güne denk geliyor. dönüşüm de olay olacak ayşe hatun önal’ın olay şarkısında dediği gibi. tamamen yenilenmiş ve iyileşmiş, çok daha iyi olarak geri döneceğim ve kendime odaklanacağım.

tabii ki bu sürede iyileşmeme destek olan ayşe hatun'umu da es geçemem. sağ olsun, var olsun tam da zamanında her şarkısıyla yarama merhem olacak bir albüm* çıkardı.

28 olurken artık insanları daha az kafaya takmaya karar verdim. bunun için çalışacağım. son zamanlarda kendimi çok boşlamıştım, artık kendime daha çok zaman ayıracağım. hayatımı düzene koyacağım ve mutluluğumu her geçen gün artıracağım. ben kendi başıma da mutluyum! hayatıma dahil olan kişi mutluluğuma bonus olur ve mutluluğumu onunla paylaşırım. mutluluğumu aşağı çekecek olan kişiye ve kişilere izin vermem, vermeyeceğim de. mutluluk paylaşmak isteyene kapım sonuna kadar açıktır, böyle bir sevgiliye ise canım fedadır! işimi daha iyi bir duruma getirmek için daha çok çalışacağım. yalnız olduğum sürede işimle aşk yaşarken hayatıma birisi girerse, aşkımı onunla da paylaşacağım.

bu kadar galiba sözlük; az ve öz. öze dal, kendini yükselt!*

saatler sonra gelen dip not: aynı gün akşamüzeri yaptığımız konuşma sonra içimde kendisine dair zerre kırıntı kalmamıştır, yolu açık olsun!

günaydın sözlük

haydi uyan sözlük! muhteşem bir hafta ve güzel bir gün bizleri bekliyor!*

nikos vertis - oso tha anapneo:

şahika

kedilerde vücut dili

kediler sahipleriyle aynı dili konuşmasa da inanın vücut diliyle size herşeyi anlatabilirler. ancak tabii ki sizin bu dil hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. kedilerin günlük hayatta en kullandıkları hareketler ve anlamları şunlardır;

size karnını gösteriyorsa;
kesinlikle kendini tam bir güven içinde hissetmektedir. size ve ortama olan güveni sonsuzdur. keyfi yerindedir.

fare yürüyüşüne geçmişse;
ortamda tekin olmayan bir şeyler vardır. korku söz konusudur. güvenli bir ortamda değildir.

karanlık yerlere çekiliyorsa;
keyfi yerinde değildir. kuvvetle ihtimal önemli bir hastalık söz konusudur. yorgun ve mutsuzdur. mutlaka gözetim altında tutulmalı, gerekirse veterinere götürülmelidir.

ayağı ile yemeğini kapatmaya çalışıyorsa;
yediği yemek hoşuna gitmiştir. bir parçayı da ilerisi için saklamak ister.

pencereden dışarı bakıp uzun uzun miyavlıyorsa;
yalnızlık canına tak etmiştir. oyun oynamak, sosyalleşmek, arkadaş edinmek istiyordur.

kulaklarını geriye çekmişse;
korkmuş ya da kızmıştır. istenmeyen bir şeyi yaptığının farkına varmıştır ya da bir düşman ile karşı karşıyadır. gelecek tehlikeyi keşfetmeye çalışıyordur.

yere yüzünü yaklaştırıp öksürüyorsa;
muhtemelen yuttuğu kedi tüyleri topak olmuş ve nefes almasını zorlaştırıyordur.

kuyruğunu bacaklarının arasına almışsa;
tehlikeli bir durum ile karşı karşıyadır. korkuyordur. acilen güvenli bir yer aramaktadır.

aniden kakasını yaparsa;
çok korkmuştur. kakasını kaçıracak kadar çok korkmuştur. ileride kakasını bıraktığı bu yerin anısını yine kakasının kokusunu alarak hatırlayacaktır.

hızlı hızlı kuyruğunu sallıyorsa;
yatmış iken kuyruğunu sallıyorsa kızgınlık anlamındadır. oturmuş bir şekilde iken sallıyorsa sinirlerini bozan bir durumla karşı karşıyadır. saldırı öncesinde uyarıda bulunmaktadır.

kuyruğunu bacağınıza sarıyorsa;
mutludur ve sizi görmüş olmaktan memnunluk duymaktadır.

yemek yemiyorsa;
hastalık belirtisidir. veterinere götürülmelidir.

burnu kurumuşsa;
hastalık ya da ateş belirtisidir. veterinere götürülmelidir.

tüyleri diken diken olmuşsa;
kızgındır ve saldırıya geçmek için bedeni tam hazırlık halindedir. kırmızı alarma geçmiştir. olacakları kimse kestiremez.

gözlerini hafif hafif kapatıyorsa;
size selam veriyordur. muhtemelen yatmış vaziyettedir. sakin ve keyiflidir veya biraz yorgun ve keyifisizdir ama sizinle olmaktan mutluluk duymaktadır. iç çekmeye benzer bir ruh hali içindedir.

ağzında bir şey tutarak size gelmişse;
başarılı bir av dönüşündedir ve avını size hediye etmek istemektedir. başarısı için övgü beklemektedir.

uyurken bıyıklarını ve ağzını hareket ettiriyorsa;
rüya görüyordur. tatlı bir kedinin peşinde ya da çimlerde kelebek kovalamaktadır.

tuvaletini yaparken miyavlıyorsa;
canı yanıyordur. kabız olabilir ya da barsak kurtları ile başı derttedir. veterinerin görmesi gerekir.

tostoparlak olarak duruyorsa;
bir şeyler bekliyordur (muhtemelen yiyecek) ve beklemekten yorulmuştur.

oyun oynarken elinizi ısırıyorsa;
dişleri kaşınıyordur ya da dişleri için egzersiz yapması gerekmektedir. kedi oyuncağı istemektedir.

halının üzerine patilerini açarak yan yatmışsa;
sevilmek istiyordur. keyfi yerindedir ve ilgi odağı olmayı beklemektedir.

bir başka kedi ile burun buruna tokalaşıyorsa;
tanışma safhasındadır. muhtemelen dost olma eğilimindedir.

saksı çiçeklerine göz açtırmıyorsa;
kedi otuna ihtiyaç duymaktadır. tüy topaklarını çıkarmak ve ihtiyaç duyduğu vitaminler için sebze yeme zamanı gelmiştir.

tuvaleti yerine başka yerlere tuvaletini yapıyorsa;
tuvaleti ya kirlidir ya da tuvaletinin yerini beğenmemiştir.

mobilyaların kenarına kafasını sürtüyorsa;
keyfi yerindedir. evi ve kafasını sürdüğü mobilyaları sahiplenmiştir. hatta biraz sevilmeye de hazırdır.

evinizin çeşitli yerlerine çiş bırakıyorsa;
egemenlik alanını belirlemektedir. muhtemelen egemenlik haklarını ihlal edebilecek rakipler söz konusudur.

dişi kediniz poposunu yukarı kaldırıyorsa;
çiftleşmek istiyordur.

gözlerini dikip bir şeyleri izliyorsa;
bilgi topluyordur. durumu çözümleyerek bir sonraki aksiyonu için veri derlemektedir.

eşcinsel olmanın kötü yanları

- aileniz homofobik ise onlara açılamazsınız ve ailenize sürekli iki yüzlü davranıyormuş gibi hissedip kendinizi ruhunuz daralabilir.
- sevgilinizle halka açık yerlerde el ele dolaşamazsınız, canınız çektiğinde onu öpemezsiniz.
- eşcinsel dostu mekanlar haricinde genellikle dört duvar arasına mahkumsunuz.
- ev arkadaşınız lgbt bireylerinden birisi değilse ve homofobikse, sevgilinizle odanızda sevişirken sessiz olmaya dikkat etmeniz gerekir.
- sevgilinizden ayrıldığınız zaman bunu herkese söyleyemezsiniz ve heteroseksüeller kadar da rahat bir şekilde yeni bir sevgili edinmeniz kolay olmayabilir.

tanışılmak istenen sözlük yazarları

ayı sözlük ankara patates puresi zirvesi

baylar bayanlar, kaydıraktan kayanlar! aralık ayının 3. haftasında sayın patates puresi başketimiz ankara'yı ziyaret edeceklerdir. ayı sözlük'ün sıklaşan ankara zirvelerine kendisi de katılım sağlamak istediğinden ötürü adına bir zirve düzenlensin dedik*! 19 aralık 2015, cumartesi günü, saat 18:30'da sarkaç kafe'de buluşalım ve patates püresi ile tanışıp kaynaşalım diyoruz. gelin diyoruz, siz de çok seveceksiniz diyoruz!*

hem belki bu buluşma ankara için erken bir yılbaşı zirvesi de olur aynı zamanda*. zirvetöre uğramayı unutmayalım lütfen!

tarih: 19 aralık 2015, cumartesi
saat: 18:30
yer: sarkaç kafe

ayı sözlük itiraf

sözlüğe giriş yaptığım zaman yeni bir mesajım olduğuna dair uyarı çıkınca pek bir seviniyorum sözlük *

tek derdi sevişmek olan eşcinsel

her eşcinselin ömrü hayatında bir dönem yaşadığı durumdur.

hayatında hiç gabile chat kullanmamış gay

değer verene arkadaş sikene sevgili gözüyle bakmak hissiyatı

değer veren de sikebilir pek âlâ diye düşünüyorum...

korku filmi önerileri

ilk defa korku film izlemeyi düşünen birisine önereceğiniz filmler nelerdir?

aslan burcu

bir koç burcu erkeği olarak iyi anlaşırım kendisiyle, sevişmeleri de ateşli oluyor bu iki burcun! *
Henüz takip ettiği biri yok.