pokemon go

2016 yılında pokémonseverler için pokémon go adında akıllı telefonlar ile oynanabilecek oldukça güzel bir oyun geliyor. videosunda gayet güzel, eğlenceli ve interaktif bir oyun olacağı izlenimi verdi bana. akıllı telefonlar ile etraftaki pokémonlar toplanabilip savaşılabilecek gibi.

pokémon go: http://www.pokemon.com/us/pokemon-video-games/pokemon-go/
discover pokémon in the real world with pokémon go! (tanıtım videosu):
nintendo oyunlarının akıllı telefonlarımıza gelmesini uzun süredir bekliyorduk. şimdi de nintendo için en değerli markalardan biri olan pokémon, akıllı telefona gelen nintendo oyunlarına öncülük edecek. nintendo düzenlediği basın toplantısında akıllı telefonlara gelecek pokémon oyununu tanıttı.

pokémon go oyunlarının konsepti bilindik pokemon dünyası ile çok benzer olacak. açık bir evrende, hatta gps konum bazlı olarak farklı pokemon türlerini keşfedecek, yakalayacak, değiş tokuş edecek ve tabii ki galibiyet için rakiplerinizle savaşacaksınız. çoklu oyuncu desteği de sunması beklenen yeni pokémon oyunu, sanal bir dünyanın kapılarını oyunculara açacak.

yapılan basın etkinliğinde, pokémon go plus adı verilen bir bileklik de duyuruldu. bu bileklik üstündeki led ekran sayesinde pokemon oyuncularına bildirim sağlayacak. bir poketopu tasarımında olan ve üstünde ekran bulunmayan akıllı bileklik düşük enerjili bluetooth teknolojisi ile çalışacak.

ios ve android cihazlar için hazırlanan pokémon go’nun çıkış tarihi ise 2016 olarak belirtildi. yani pokémon go’nun çıkış tarihiyle ilgili kesin bir tarih yok. fakat 2016 yılının pokemon’un 1996’da çıkan orijinal oyunununda 20 yıl sonra olması anlamına geliyor. kısacası pokemon oyunları, 20’inci yaşını ios ve android uygulamalarıyla kutlayacak gibi gözüküyor.

kaynak: http://webrazzi.com/2015/09/10/ios-ve-android-platformlarina-gelecek-pokemon-go-duyuruldu/
çok fena bağımlılık yapacağa benziyor.
giyilebilir teknolojiler gelişmediği sürece yaygınlaşması çok zor. bırakın türkiye'yi, abd ve japonya'da bile bu teknolojiler tercih edilmiyor günümüzde. ha, belki de bu teknolojilerin reklamını yapmak için pokemon gibi hassas bir noktadan vurmuş da olabilirler. poketop görevi görecek bileklik de bu teknolojiye dahil bu arada.

ayarlanacak gps'ler, pokemon'ların bu gps'lere yerleştirilmesi, başlı başına hologram teknolojisi, telefonlar arası bağlantılar filan derken henüz 4g'ye bile geçememiş bir ülke için hayal gibi duruyor. umarım 2016 senesi ortaları gibi abd, kanada, japonya gibi ülkelerdeki oyuncular deneyimlerini paylaşır da bizim internet ve altyapı geliştiricilerimiz önemli adımlar atar. böylece çok gelişmiş akıllı telefonlarımız taş devrinden kalmış altyapı ve internet teknolojimiz nedeniyle bu oyundan mahrum kalmaz. fakat yine söylüyorum, adam akıllı bir glass olmadıkça (belki oculus'a da uyarlarlar) sadece telefon ekranından kro kro oynarız.
mart sonunda japonyanın belli bölgelerinde betası yayınlanacak ve yayınlanmadığı her gün intihara daha da meğilli hale gelmeme sebep olan, sokak sokak dolaşıp hornetten arkadaş aramaktansa, pokemon yakalayıp, daha faydalı bir iş yapmamıza sebep olacak olan, niantic (abv!) ve nintendonun beraber geliştirdiği oyun.
çocukların balkonlardan, teraslardan, atakulelerden atlama, kuyuya, inşaat boşluğuna ve kanalizasyondan aşşağı düşmelerine sebebiyet vereceğinden korktuğum online mobile oyun, dünya çapında büyük hasılat yapılacağı öngörülmektedir.
galiba server çöktü. açılmıyor oyun.
kafaları yiyecem tr app store'da bulamıyorum oyunu. bilen eden biri varsa lütfen bir yardım etsin!!!
oynar oynamaz bulbasaur ve weedle yakaladık. bulbasaur zaten starter'dı. weedle da ezik. doduo gördük ama onu yakalamamız için sokağa çıkmamız gerekiyordu.
tr appstore a hala gelmemiştir ne yazık ki. heyecanla bekleniyor.*
bugün arkadaşımın kardeşi ile çıktığımız pokemon avında pokestop gibi bir yer olan bir camiden essence kullanıldığını gördük, yarım saat kadar burada daha fazla pokemon çıkıyormuş sanırım. neyse gittik etrafı turluyoruz bir tane çocuğun yanından geçerken karşımıza jynx çıktı, onu yakalamaya çalışırken çocuk beyler ne oynuyorsunuz dedi, pokemonları falan karşılaştırıp ipucu falan verdiler sonra, meğerse essence basan çocukmuş. daha sonra 3 kişi daha geldi ya burada pokemon varmış diye. yenibosna gibi bir yerde ben gün içinde iki farklı grubu pokemon ararken gördüysem bu oyun olmuştur sanırım. ayrıca bazen yumurta veriyor, 10 km yürümeden açamıyorsun o yumurtayı. insanları hem sosyalleşmeye, hem keşfetmeye, hem de hareket etmeye teşvik ediyor.
bu oyunu hiç ama hiç sevmedim. insanlar telefonların bu kadar esiri olmamalı. dışarda sosyal aktiviteler yapmak yerine artık giyilebilir teknoloji yardımıyla iyice yalnızlığa sürükleniliyor. korkutucu geliyor bana. ben galiba teknolojiyi çok fazla sevmiyorum..
arkadaşımla beraber tüm istiklali, karaköyü ve cihangiri dolaştık bu sebeple. çok güzeldi. hazine avı gibi.
bu öldürücü sıcaklarda kim hangi akla hizmet sokaklarda pokemon avlıyor diye sordurtuyor.* bakkala gidip ekmek almaya üşenen çocuklar şimdiyse her yerde pokemon peşinde koşuyorlar. oynamak için sonbaharı bekleyelim bence, serin serin püfür püfür eserken gidip toplarız.

*
ve gece gece bulbasaur starter'ıyla ben de başladım sonunda! artık bu sayede dışarıda beğendiğim yakışıklıları "pokemon yakalıyorum ya" bahanesiyle açık açık fotoğraflaybileceğim.*
apple music üyeliğim sebebiyle us markete geçemediğim, dolayısıyla da yükleyemediğim naçizane oyun. yardımcı olabilecek olan var mı?
korkunç derecede fazla takılıyor.
server belasından bir türlü giremediğim oyun.
yarrak kürek bi telefonum var * gay appler zaten yüklenemiyor grindr yada hornet falan hiç de umursamadım * ama pokemon go yükleyemiyorum ya deli oluyorum.
herkes eğleniyormuş da ben bi köşede matematik çalışıyormuşum gibi hissediyorum. öyle karanlık ve soğuk
konseptini beğendim ama elimde telefonla pokemon peşinde koşmaktan biraz utandığım için sadece evde bulduğum pokemonları yakalıyorum. şansıma çalıştığım yerde iki tane poke stop var her aklıma geldiğinde topluyorum poke topuymuş yumurtasıymış. yan komşuya gidip bana su pokemonu lazım havuzunuza bakabilir miyim? diye sormama ramak kaldı. yalnız kafasına poke topu fırlatarak direk pokemon yakalama olayı pek açmadı beni. yakında sıkılır bırakırım gibime geliyor.
  • /
  • 3