ayimsi

Durum: 524 - 0 - 0 - 0 - 15.02.2017 16:21

Puan: 7476 - Sözlük Kezbanı

4 yıl önce kayıt oldu. 6.Nesil Yazar.

never ending drama.
  • /
  • 27

ayı sözlük chat

anneme uçan tekme atabilmek için önce 10000km lik bir mesafeyi aşmam gerektiği için istesem de o kadar uzun mesafe uçamam. o yüzden asla ve imkansız.

feminen gaylerden hoşlanmayan gay

şimdi buradaki "hoşlanmayan gay" tabirini "feminen gaylerden tahrik olmayan, onlarla sevişmeyi tercih etmeyen gay" şeklinde algıladım ve entirimi de ona göre yazıyorum.

girilen entirilere baktığımda şoka girdim. konu nefrete ve ötekileştirmeye kadar gitmiş. ya bir insan maskülen erkek seviyor, bu yüzden de feminenlerle olmayı tercih etmiyor diye bu kadar itin götüne sokulmaz ki. ayrıca bunu başından dürüstçe ifade etmek de kötü bir şey değil bence. bu kadar hassas olunmamalı kanaatindeyim. öte yandan, kişinin "feminenler ölsün! kazığa oturtmak lazım onları." gibi söylemleri varsa o durum başka tabi. o düpedüz nefrettir. kendisini kazığa oturtmak lazımdır.

bu bağlamda feminen gaylerden hoşlanmayan(tercih etmeyen) insanlardan nefret etmenin, birinden eşcinsel olduğu için nefret etmekten zerre kadar farkı yoktur nazarımda. yani eşcinsel bir erkek nasıl kadınlardan tahrik olamıyorsa bu durum da ondan farklı değil. şimdi bu benzetme yanlış anlaşılmasın feminenleri kadına benzetmiyorum. burada sadece iki durumu birbiri ile kıyasladım.

uzun lafın kısası tamamen arzularla alakalıdır. o zaman bir sürü olgun/daddy seven insan var. onlar için de gençleri ötekileştiriyorlar diyelim. şişman sevenlere de zayıf ve kaslı olanları ötekileştiriyor diyelim.

bankacibear

sözlükte olmamasına rağmen dillerden düşüremediğimiz, bu nedenle de gözümde efsaneleşmiş eski sözlük yazarıdır. baksana bitiremediniz çekiştire çekiştire. yeter da adam burada değil artık.

cumburlop

(bkz:#321534)

koca bir yıl boyunca topu topu 10 tane entry girebilmiş biri için büyük laflar eden aklı karışık yazar, o laflar boğazında kalıverir alimallah. bir başlıkta haşmetlü dark bear in de dediği gibi önce dönüp bir kendisine bakmasını salık verir, iyi günler dilerim. *

uçacaksın

sözlüğün yeni mottosu.

nstrgt

no siktirgit olarak okuduğum mahlas.

into the badlands

ilk sezonu 2015 yılında yayınlanmış, daha ilk bölümünden favorilerim arasına giren amc dizisi. henüz başlık açılmamış olmasına şaşırdım doğrusu. her neyse yayınlanan altı bölümlük ilk sezonun ardından ikinci sezonla ilgili hiçbir işaret yoktu. artık ikinci sezonu çekilmeyecek diye düşünmeye başlamıştım. ancak üç gün önce ikinci sezonun fragmanı yayınlandı. ayrıca fragmanda da göreceğiniz üzere nick frost da diziye dahil olmuştur. mart ayında başlayacak ikinci sezonunu iple çekiyoruz.

ilk sezon fragmanı;ikinci sezon fragrmanı;

2016 yılının tek cümlelik özeti

james corden

the late late show with james corden da nusret gökçe nin videosunu yorumlarken beni gülme krizine sokmuştur. bir de gördüğüm en tatlı yüzlerden birine sahip kendisi. ağzı burnu öpülüp, mıncıklanası adam.

2 milyon dolar yatır vatandaşlığı götür

kimse kusura bakmasın da, 2 milyon doları olup da türk vatandaşlığı almak isteyecek adamın akıl sağlığından şüphe duyarım. o paranın çok daha azı harcanarak insanların en azından ecelleriyle öldüğü bir ülkede vatandaşlık veya oturma izni alınabilir. *

daredevil

dizideki birkaç karakterin, bu sene çıkacak olan the defenders isimli yapımda yer alacak olmasından dolayı üçüncü sezonunu ancak 2018 de göreceğimiz dizi.

jessica jones

bu sene eylül ayında başlayacak olan ve içerisinde jessica jones, luke cage, elektra ve daredevil gibi marvel karakterlerini barındıracak olan the defenders isimli dizinin sayesinde ikinci sezonu 2018 e sarkmıştır.

en sevimli ayı sözlük yazarları

kendisine yürümek gibi olacak şimdi ama ibnisaatchi *

milla jovovich

the fift element sinemada gördüğüm ilk filmlerden biriydi. ne yalan söyleyeyim filmi ilk izlediğimde kendisine resmen aşık olmuştum. tabi daha sonra resident evil serisinde canlandırdığı alice karakteri ile beni yine büyülemeyi başarmıştır.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

havva adem'i görünce ilk ne tepki verirdi

-merhaba canım, elma sever misin? *

shameless

son bölümde monicanın geri dönüşü ve mickey nin de diziye tekrar dahil olacağının* müjdelenmesi, sezonun son üç bölümünün evlere şenlik olacağını düşündürmüştür.

the walking dead

son bir kaç sezondur naruto animesini aratmayan dizi. sezonun ilk bölümü heyecan dorukta, sonra araya filler bölümler giriyor. yarı sezon finali şok gelişmelerle dolu. sezonun ikinci yarısının ilk bölümü yine heyecan dorukta, sonra hop sezonun son iki bölümüne kadar yine filler bölümler.. ayrıca her bölümde farklı bir grubun hikayesine odaklandıkları için, ilk grubun hikayesine tekrar dönene kadar orada ne olup bittiğini unutuyor insan.

ingilizce

barındırdığı bir çok deyimin türkçe deyimlerle benzerlik gösterdiği dildir. orneğin:

armut dibine düşermiş - the apple doesn't fall far from the tree: elma ağaçtan uzağa düşmezmiş.
geç olsun da güç olmasın - better late than never: geç olması hiç olmamasından iyidir.
ısıracak köpek dişini göstermez - barking dogs seldom bite: havlayan köpek nadiren ısırır.*

acil bir işim çıktı için bahaneler

seni görmenin heyecanıyla koşarken merdivenlerden yuvarlandım. ayağım götüme girivermiş o esnada, acilen ameliyat olmam lazım.
  • /
  • 27
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 524

yazarlardan bear fotoğrafları

sırtı ve omuzları kıllı erkekler

ayı sözlük yazarlarının profilleri

186/100/29 uzun süreli ilişki düşünen, kişisel temizliğe önem veren, arayışı seks olmayan ciddi beyler yazsın.

not: yer var.

uzun boylu olmanın dezavantajları

*kafayı bir yerlere toslamamak için sürekli tetikte olma zorunluluğu. *
*ayakların yataktan aşağı sarkması.
*otobüs, uçak* vs. gibi toplu taşıma araçlarında iki koltuk arası mesafenin dar gelmesi, bu vesileyle uzun yolculukların tam bir işkenceye dönüşmesi
*duş alırken hafiften eğilmek zorunda kalmak, akabinde boynun tutulması.

saykodelik türk klipleri

bundan beteri görülmedi. yalnızca klip değil, hangi kafayla böyle bir şarkı yazılır yahu?

para için götünü siktiren gay modeli

şu başlığa bakınca başkalarını anlamaktan veya empati kurmaktan ne kadar yoksun olduğumuzu bir kere daha görmüş oldum. entrylere şöyle bir göz atınca bir çoğumuzun para karşılığı seks yapma olayını çok kolay bir şeymiş gibi algıladığı aşikâr.*

ben bunu sadece eşcinsel erkek üzerinden de konuşmak istemiyorum. çünkü bunu yapmanın kadın için de erkek için de aynı derecede zor olduğuna inanıyorum.
gördüğüm kadarıyla para karşılığı seks yapmak denince aklımızda canlanan; taş gibi bir herifle zevkin şelale olup aktığı, iki tarafın da doruklara ulaştığı bir seks türü.

ancak gerçek hayat öyle değil be arkadaşım. bedenini satan/kiralayan kişinin müşterisini seçme şansı olmayacaktır. artık şansına çirkin, pis, manyak ne gelirse. burada yazıp çizerken acaba hiç kimse kendini, normalde yüzüne bakmayacağı birini tatmin etmeye çalışırken hayal etti mi? yurdum insanının seks işçilerine karşı tavrından bahsetmiyorum bile. hem bu hizmetten faydalanıp hem de bu insanları hor gören o kadar ikiyüzlü var ki.

olaya bu açıdan bakıldığında zaten bir insan için para karşılığında seks yapma kararı almanın hiç öyle düşündüğümüz kadar kolay olmayacağı da anlaşılıyor. böyle yaşamak göt ister bence. *

son olarak da, bu dışardan sözlüğü takip eden okuyucularımızın bu başlık yüzünden bizleri de seks işçisi, ya da olmaya meyilli gibi algılayacaklarından bahsedilmiş.
katılmıyorum bu düşünceye. akli dengesi yerinde bir insan bu başlığı okuduğunda, yıllardır insanların bize göstermiş olduğu ön yargıdan muzdarip olan bizlerin de o insanlardan çok farklı olmadığımızı düşünecektir.

seks sırasında partnere küfür etmek

fakirliğine bakmadan çocuk yapan insan

fakir olmaktan ziyade, daha kendi geleceği için hiçbir şey yapmamış insanların evlenir evlenmez çocuk sahibi olma takıntısını anlamıyorum. yok daha evliliğiniz yürüyecek mi o da meçhul. tabi evin erkeğine güvenilip daha evliliğin ilk yılı çocuk yapılır, çocuk büyümeden boşanma kararı alınır*, sonra dünyaya sırf sen çocuk sahibi olma sevincini yaşayasın diye getirilen evlat rezil kepaze olur. tabi büyüme süreci boyunca bu çocuğa yapılacak; "bak oğlum oku adam ol annenin senden başka kimsesi yok" "okuyup bir meslek sahibi olmazsan sonra çok pişman olursun" şeklinde yapılan baskılar da cabası. yahu ezberden nasihat dağıtmak kolay, biri de çıkıp demiyor ki "bak bu çocuk şu konuda yetenekli, onunla ilgili bir bölüm okusun."* hadi okuma konusunu da geçtim diyelim. daha çocuk nasıl yetiştirilir onu bilmiyoruz ki. bu sefer yalnız bir ebeveyn olmanın ve geçim sıkıntısının getirdiği sinir, stres ile daha küçüklüğünden çocuklara sinirli olmanın normal olduğu fikrini aşılıyoruz. büyüyünce o çocuk dışlanır mı? toplum içinde olmaya ayak uydurabilir mi? sürekli azarlanmaktan mütevellit özgüven sahibi olmaması büyük sıkıntılara yol açar mı? bu sorular hiç sorulmuyor tabi. bunun bir de ebeveynleri boşanmayıp her gün aile içi şiddete mağruz kalarak büyüyen versiyonu var ki o daha da tehlikeli.*. uzun lafın kısası dostlar; yurdum insanı çocuk sahibi olma konusunda çok bilinçsiz. abartmıyorum ama çocuk sahibi olmak için ehliyet sistemi geliştirilmeli. biraz acımasızca gelebilir bu düşünce ama bence daha kendisini yetiştirememiş bireylerin çocuk yapıp sonra çocuğun, kendi kendine büyüyüp adam olmasını beklemesi daha acımasız geliyor bana.

adamı göt gibi ortada bırakan sorular

ee sen ne zaman evleniyorsun?

acil bir işim çıktı için bahaneler

seni görmenin heyecanıyla koşarken merdivenlerden yuvarlandım. ayağım götüme girivermiş o esnada, acilen ameliyat olmam lazım.

bankacibear

sözlükte olmamasına rağmen dillerden düşüremediğimiz, bu nedenle de gözümde efsaneleşmiş eski sözlük yazarıdır. baksana bitiremediniz çekiştire çekiştire. yeter da adam burada değil artık.

kolay gibi görünen ama zor olan durumlar

threesome organize etmek.

edit: ne kadar zorunuza gidiyor böyle entryler amk. hiç seks yapmayan şairler gibisiniz.

sevgiliyi seks yapamayacak kadar sevmek

sen o kadar seversin seksin hayalini bile kurmaya utanırsın. sonra birgun biter ve o bir başkasını bulur. senin seks hayalini kurmaya bile kıyamadığın sevgiliyi alırlar böyle kütürdete küturdete ...neyse ehem. demem o ki sevgiliye antika biblo muamelesi yapmaya gerek yok. ayrıca içerisinde seks olmayan bir ilişki sağlıklı değildir.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.