ayimsi

Durum: 572 - 8 - 6 - 2 - 23.09.2020 11:26

Puan: 8552 - Sözlük Kezbanı

5 yıl önce kayıt oldu. 6.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 29

instagram

öyle fotoğraf çeken ya da çektiren biri olmadığım için kullanmadığım sosyal medya şeysi.

i harfi olmayan klavyede yaşanan zor anlar

telefon ve tablet gibi cihazlarda klavye dil ayarını "türkçe" olarak değiştirmek suretiyle rahatlıkla çözülecek problemdir. ha eğer donanım olarak türkçe klavyesi olmayan bir bilgisayardan bahsediyorsak* o da basit türkçe q klavyeyi ikincil seçenek olarak ekleyerek iki klavye* arasında geçiş yapılabilir. böylece klavye üzerindeki "i" harfi "ı" harfine dönüşecektir ve istenmeyen(!) yanlış anlamalar engellenmiş olacaktır.

ayı sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

fuck buddy değil de cuddle buddy güzel olurdu.

kostokondrit

kaburgaları göğüs kemiğine bağlayan kıkırdağın iltihaplanmasıdır. göğüs ve çevresinde ağrılara neden olan bir rahatsızlıktır. ağrılar hareket ettiğiniz zaman artış gösterebilir. çok ciddi olmamasına rağmen ilerlemesi halinde bir doktora görünmekte fayda var.

edit: bir ay boyunca geçmek bilmeyen göğüs ağrısı nedeniyle nihayet bir doktora görünmeye karar verdikten sonra ekg ye girip koşu bandında hamster gibi çılgınca koşmama neden olmuştur.

gay partisinde olması gerekenler

illa "gay partisi" diye ayırmak mı lazım? diye düşündüren partidir.

minecraft

satın aldığım günden beri verdiğim paranın her kuruşuna değdiğini düşünüyorum. her ne kadar görsel olarak herkese hitap etmese de yıllarca sıkılmadan oynanabilecek derinlikte bir oyun. her şeyden öte oyunun dünyası sınırsız.* yani siz oyun üzerinde hareket ettikçe oyunun dünyası genişlemeye devam ediyor. bununla beraber sürekli olarak güncellenip yenilikler ekleniyor. tekdüze bir oynanışa sahip olmadığından tekrar tekrar zevkle oynanabilen bir oyun. ayrıca geceleri evimin etrafında dolanan zombilerin özenle kurduğum korkunç tuzaklara düşmelerini izlemek pek keyifli oluyor.

(bkz:başlık hortlatmak)

takip edilesi youtube kanalları

alina gingertail anime ve oyun müziklerini coverlayan çok yetenekli bulduğum bir kadın. şiddetle tavsiye ediyorum.

https://www.youtube.com/c/alinagingertail

küçükken en çok sevilen çizgi filmler

david fynn

black mirror adlı yapımın 1. sezon 2. bölümünde* dikkatimi çekmiş olan dünya tatlısı ingiliz oyuncu.*. bölümde kendisini çok az görüyoruz malesef. ancak 2014 yapımı undateable adlı bir dizide rol almış. tabi kendisini daha çok izlemek için hemen diziye başlamayı planlıyorum.
diziden alınmış küçük bir kesit.

13 reasons why

orjinalinde tek sezon olması planlanmış tv dizisi. kitabını okumadım o yüzden tam emin değilim ama tahminim dizinin sadece ilk sezonu kitaptan uyarlama. bu yüzden sırf para kazanma kaygısı ile yapılmış diğer sezonlar ilk sezonun başarısının yanına bile yaklaşamamıştır.

özellikle dördüncü ve son sezonunun rezalet olduğunu düşündüğüm dizi. hikayede tutarlsızlık diz boyu, mantık desen hak getire. işlenen belirli bir konu yok. belli ki ne yapacaklarına karar verememişler. neyse izlememiş olanlara tavsiyemdir. ilk sezonu izlesinler yeter.

tahta dildo

iyi zımparalanmış olması gereken dildodur. kıymık falan batabilir maazallah.

sünnetli penis vs sünnetsiz penis

konu bence tamamen gözümüzün neye alıştığı ile alakalı. sevgililerimden bir tanesi sünnetsizdi. tabi biraz tereddüte düşmedim değil, ama olay cinsel ilişkiye geldiğinde hiç yadırgamadım. biraz farklı olması hoşuma bile gitti diyebilirim. zaten neticede aynı organ ve sünnetliden çok da farklı değil. özellikle ereksiyon halindeyken.

özetle, kişi penisini temiz tuttuğu sürece sünnetsiz olması hiç sorun değil. penisin sahibi hoşuma gittikten sonra penis küçükmüş, sünnetsizmiş, ne bileyim eğriymiş gibi ayrıntılara takılmam.

after life

ricky gervais in yazıp yönettiği, 30'ar dakikalık kısa bölümlerden oluşan komedi ve dram tarzı dizi. bilindik ingiliz komedisi. çok uç karakterler mevcut dizide. aynı zamanda keşke benim böyle bir dostum olsaydı diyeceğiniz tarzda karakterler de var. her ne kadar güldürse de, zaman zaman insanın içini acıtmıyor değil. bana göre gayet, sıcak ve hayatın içinden bir hikayesi var. bir de izledikçe ricky gervais i bağrıma basmak geliyor içimden.

youtube öneri algoritması

bende genellikle daha önce izlemiş olduğum videolara benzer videolar veya bir kereden fazla izlediğim kanallardan video önermek sureti ile çalışıyor bu algoritma. yalnız çoğu zaman fragmanına bakmış olduğum bir dizi ya da filmle ilgili spoiler içeren videlarda öneriler arasında yer alabiliyor. o ayrı bir sinir bozucu.

tabi şu ana kadar bir "where did you sleep last night?" dinlerken yan tarafta mahmut tuncerden bir şarkı öneri olarak çıkmadı çok şükür. umarım çıkmaz da.*

edit: başta nasıl devrik bir cümle kurduysam 4 edit ile ancak bu kadar toparlayabildim.

ayı sözlük yazarlarının yaşları

kiss a ginger day

burada da böyle bir gün olsa ya. öpmek ne kelime? kendime hakim olamayıp direkt yalayabilirim.

bloody mary

akşamdan kalmalığa iyi geldiği gerekçesi ile çok içilen bir gecenin ardından kahvaltı yerine tercih edilebilen kokteyl. yanında garnitür olarak genellikle kereviz tercih edilir.

sözlükçülerin favori porno siteleri

favorim diyemem ama pornhub çeşitlilik bakımından fena değil. ayrıca bu aralar insanları evde kalmaya teşvik etmek için bedava premium* üyelik veriyor.

yazarların en sevdiği enstrümantal müzikler

karantinaya bir kitap film dizi önerisi bırak

kitap: olasılıksız - adam fawer, küre - michael crichton
film: the imitation game
dizi: fringe

bence oyun severleri de düşünmek lazım. *
  • /
  • 29

13 reasons why

son sezonda herkes gay çıkıyor.öpüşen öpüşene.

karantinaya bir kitap film dizi önerisi bırak

dune serisi ama frank herbert'ın kitaplarını ilk başta okumak gerek. film olarak izlemediysen memento izle
dizi olarak da friendsi tekrar izle ya da penny dreadful izle.

cheers-darlin

damien rice meşhur şarkısı
biri yanımda cheers darlin' dediğinde aklıma hemen;
here's to you and your lover boy şarkının devamı geliyor

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

reyhan karaca

gölge çiçeği’dir. 90’lar veletleri çok iyi bilir, hem diziyi, hem de reyhan karaca’nın sesinden şarkısını...

tahinli pide

kimse kızmasın darılmasın. mutlaka her şehirde güzel yapılıyordur ama bursa'da yapılır en iyisi. şehrin tarihi çarşısında minik ve sevimli fırınlarda görürsünüz.

ancak sanki bu başlık altında bahsedilen tahinli çörek gibi geldi bana. kat kat, lifli gibi görüneni tahinli çörektir. o da şahanedir ama tahinli pide akli dengenizi yerinden oynatacak bir "şey"dir.*

tahinli pide, tombik hamurun ortasında erimeye yakın tahin ve sanırım içinde azıcık da pekmez karışımı olan eşsiz bir lezzettir. fırından alındığında bir de uyarırlar "aman dikkat çok sıcak" diye. insanın başı dönüyor, fena oluyor. ağır tahrik unsuru gibi bir durum.

büyük boyunu ben bitiremiyorum. küçük boylarından 1 tanesi ise tek başına yetiyor. kahvaltılarda arada sırada olmak kaydıyla götürülmesi şart.

ayrıca şunlar da yazılmış.
(bkz:tahinli)
(bkz:düz duvara tırmandıran tahinli pide)

edit: evde yapılanlar elbette sınıflandırma dışıdır. onlardaki lezzetin yanına yaklaşılmaz.

fullmetal alchemist-brotherhood

Toplam entry sayısı: 572

aktif olduğunu her fırsatta dile getiren yazar

imza misali entry'lerin sonuna iliştirmek için kasmak yerine baştan nicke veya bio bölümüne yazmaları daha iyi olurdu. en azından biz, full aktif olmayan zavallı(!) ibnelere sürekli olarak hatırlatmak zorunda kalmazlardı.*

yazarlardan bear fotoğrafları

yazarların en sevdiği enstrümantal müzikler

sırtı ve omuzları kıllı erkekler

jynx

orjinde ten rengi siyah olarak dizayn edilmişti. ancak siyahilerle dalga geçtiği düşünülerek tepki almıştır. o yüzden de rengini mor olarak değiştirmişlerdir.
bir de bana hep banu alkan'ı hatırlatıyor.

aktif olduğunu her fırsatta dile getiren yazar

imza misali entry'lerin sonuna iliştirmek için kasmak yerine baştan nicke veya bio bölümüne yazmaları daha iyi olurdu. en azından biz, full aktif olmayan zavallı(!) ibnelere sürekli olarak hatırlatmak zorunda kalmazlardı.*

para için götünü siktiren gay modeli

şu başlığa bakınca başkalarını anlamaktan veya empati kurmaktan ne kadar yoksun olduğumuzu bir kere daha görmüş oldum. entrylere şöyle bir göz atınca bir çoğumuzun para karşılığı seks yapma olayını çok kolay bir şeymiş gibi algıladığı aşikâr.*

ben bunu sadece eşcinsel erkek üzerinden de konuşmak istemiyorum. çünkü bunu yapmanın kadın için de erkek için de aynı derecede zor olduğuna inanıyorum.
gördüğüm kadarıyla para karşılığı seks yapmak denince aklımızda canlanan; taş gibi bir herifle zevkin şelale olup aktığı, iki tarafın da doruklara ulaştığı bir seks türü.

ancak gerçek hayat öyle değil be arkadaşım. bedenini satan/kiralayan kişinin müşterisini seçme şansı olmayacaktır. artık şansına çirkin, pis, manyak ne gelirse. burada yazıp çizerken acaba hiç kimse kendini, normalde yüzüne bakmayacağı birini tatmin etmeye çalışırken hayal etti mi? yurdum insanının seks işçilerine karşı tavrından bahsetmiyorum bile. hem bu hizmetten faydalanıp hem de bu insanları hor gören o kadar ikiyüzlü var ki.

olaya bu açıdan bakıldığında zaten bir insan için para karşılığında seks yapma kararı almanın hiç öyle düşündüğümüz kadar kolay olmayacağı da anlaşılıyor. böyle yaşamak göt ister bence. *

son olarak da, bu dışardan sözlüğü takip eden okuyucularımızın bu başlık yüzünden bizleri de seks işçisi, ya da olmaya meyilli gibi algılayacaklarından bahsedilmiş.
katılmıyorum bu düşünceye. akli dengesi yerinde bir insan bu başlığı okuduğunda, yıllardır insanların bize göstermiş olduğu ön yargıdan muzdarip olan bizlerin de o insanlardan çok farklı olmadığımızı düşünecektir.

seks sırasında partnere küfür etmek

fakirliğine bakmadan çocuk yapan insan

fakir olmaktan ziyade, daha kendi geleceği için hiçbir şey yapmamış insanların evlenir evlenmez çocuk sahibi olma takıntısını anlamıyorum. yok daha evliliğiniz yürüyecek mi o da meçhul. tabi evin erkeğine güvenilip daha evliliğin ilk yılı çocuk yapılır, çocuk büyümeden boşanma kararı alınır*, sonra dünyaya sırf sen çocuk sahibi olma sevincini yaşayasın diye getirilen evlat rezil kepaze olur. tabi büyüme süreci boyunca bu çocuğa yapılacak; "bak oğlum oku adam ol annenin senden başka kimsesi yok" "okuyup bir meslek sahibi olmazsan sonra çok pişman olursun" şeklinde yapılan baskılar da cabası. yahu ezberden nasihat dağıtmak kolay, biri de çıkıp demiyor ki "bak bu çocuk şu konuda yetenekli, onunla ilgili bir bölüm okusun."* hadi okuma konusunu da geçtim diyelim. daha çocuk nasıl yetiştirilir onu bilmiyoruz ki. bu sefer yalnız bir ebeveyn olmanın ve geçim sıkıntısının getirdiği sinir, stres ile daha küçüklüğünden çocuklara sinirli olmanın normal olduğu fikrini aşılıyoruz. büyüyünce o çocuk dışlanır mı? toplum içinde olmaya ayak uydurabilir mi? sürekli azarlanmaktan mütevellit özgüven sahibi olmaması büyük sıkıntılara yol açar mı? bu sorular hiç sorulmuyor tabi. bunun bir de ebeveynleri boşanmayıp her gün aile içi şiddete mağruz kalarak büyüyen versiyonu var ki o daha da tehlikeli.*. uzun lafın kısası dostlar; yurdum insanı çocuk sahibi olma konusunda çok bilinçsiz. abartmıyorum ama çocuk sahibi olmak için ehliyet sistemi geliştirilmeli. biraz acımasızca gelebilir bu düşünce ama bence daha kendisini yetiştirememiş bireylerin çocuk yapıp sonra çocuğun, kendi kendine büyüyüp adam olmasını beklemesi daha acımasız geliyor bana.

adamı göt gibi ortada bırakan sorular

ee sen ne zaman evleniyorsun?

bankacibear

sözlükte olmamasına rağmen dillerden düşüremediğimiz, bu nedenle de gözümde efsaneleşmiş eski sözlük yazarıdır. baksana bitiremediniz çekiştire çekiştire. yeter da adam burada değil artık.

kolay gibi görünen ama zor olan durumlar

threesome organize etmek.

edit: ne kadar zorunuza gidiyor böyle entryler amk. hiç seks yapmayan şairler gibisiniz.

karantinaya bir kitap film dizi önerisi bırak

kitap: olasılıksız - adam fawer, küre - michael crichton
film: the imitation game
dizi: fringe

bence oyun severleri de düşünmek lazım. *

sevgiliyi seks yapamayacak kadar sevmek

sen o kadar seversin seksin hayalini bile kurmaya utanırsın. sonra birgun biter ve o bir başkasını bulur. senin seks hayalini kurmaya bile kıyamadığın sevgiliyi alırlar böyle kütürdete küturdete ...neyse ehem. demem o ki sevgiliye antika biblo muamelesi yapmaya gerek yok. ayrıca içerisinde seks olmayan bir ilişki sağlıklı değildir.