kurama

naruto* evreninde çakranın dokuz canlı formundan dokuzuncu ve en güçlü olanı. çakranın canlı formu terimi aslında çakradan oluşmuş devasa kuyruklu hayvanlar için kullanılıyor.*
bu dokuz hayvandan her biri, birden dokuza kadar kuyruk sayısına sahiptir. birinci kuyruklu hayvan olan shukaku* tek kuyruğa sahipken, kurama* dokuz kuyruğa sahiptir. burada kuyruk sayısı hayvanın güç seviyesini simgelemektedir. bu yüzden kuyruk sayısı en yüksek olan kurama aralarında en güçlüsüdür.

naruto evreninde jinchuriki diye adlandırılan insanlar mevcuttur. jinchuriki, bedenlerinde bu dokuz hayvandan biri mühürlenmiş olarak dünyaya gelen insanlardır. jinchurikiler bir zaman sonra bu hayvanlarla kanki olup onların güçlerini kullanabilmektedirler.*

bu kuralın tersine naruto kurama ile doğmamıştır. kuramanın asıl jinchurikisi narutonun annesiydi. ancak bazı olaylar* sonucunda kuramayı narutonun annesinden narutonun bedenine aktarmak zorunda kaldılar.

son olarak huysuzluğu ve narutoya saygı duymayışıyla* bana pokemondan charizardı hatırlatan huysuz ama çok sevimli dev bir tilkidir kendisi.

not: naruto ile çok içli dışlı değilim o yüzden jinchuriki tanımını yanlış aktarmış olabilirim. kaynak olarak naruto shippuden: ultimate ninja storm 3 ü gösterebilirim.

edit: *